זאגרב (דוח תמונות)

זאגרבבימי קדם, אחד האיסורים הקרואטיים (איסור - מנהיג, שליט, לפעמים סגן המלך) הוביל את צבאו לאורך הקצה שבו נמצאת כיום העיר. הייתה בצורת חמה ומחלישה. הלוחמים סבלו מצמא מייסר. עצירה, האיסור השליך את חרבו לאדמה, ומזרקה של מים קרים נשטפה ממנה לפתע. באן קרא לצבאו למקור הישועה וקרא: "גרוף את זה!" והלוחמים - חלקם עם קסדה, חלקם עם כפות ידיהם - החלו "לגרוף" ולשתות לחות נותנת חיים. משם, לכאורה, שמה של העיר הוא זאגרב. כך אומרת האגדה. עם זאת, על פי גרסה קרואטית אחרת, "זאגרב" בשפה הקרואטית הישנה פירושו תל (זה ש"גרף "), ביצור, מבצר גבעה. יתכן ושמה של העיר הגיע מהיישוב המבוצר בפעם הראשונה ...


שבוע 25 למתכונים (2019)


דלתא אקסיניה KS-5500. תיאור ומאפייני מכונת הלחם

AXINYA KS-5500


יכולת עבודה ומנוחה של התלמיד

ביצועים ומנוחה של התלמידהמילה "היגיינה" באה משמה של האלה המיתולוגית היגיינה - בתו של אל הריפוי של אסקולפיוס; עם שמה טוהר הגוף התגלם. לא פלא שהפתגם העממי אומר: "ניקיון הוא ערובה לבריאות."

היגיינה היא מדע ההשפעה של גורמים סביבתיים שונים על בריאות האדם, כושר העבודה שלו ותוחלת החיים.


מנקי גוף מוקצפים - השתמשו בזהירות

שטיפת גוף מוקצפתהאם אתה משתמש בחומרי ניקוי לגוף ולפנים קצף מדי? זו הסיבה שכדאי להפסיק להשתמש בהם עכשיו!

ניקוי עור מוקצף: אם שטיפת הפנים והגוף מייצרות יותר מדי קצף, סביר להניח שאתה צריך להיפטר מהם. רופאת העור ד"ר קירן לוהיה מסבירה מדוע.


שבתאי ST-EC013. תיאור ומאפייני מכונת הלחם

יצרנית לחמים SATURN ST-EC0131


בשר אדום מול לבן: מה עדיף לתזונה בריאה?

בשר אדום מול לבן עדיף על תזונה בריאהבשר יכול להיות מרכיב חשוב בתזונה המאוזנת שלך. אלא אם כן אתה צמחוני, יש לך מגוון אפשרויות בשר. אתה יכול לבחור בשרים לבנים כמו אלה של עוף או הודו, המסווגים כעופות, או לנסות בשרים אדומים כגון כבש. בשר בקר אוֹ בשר חזיר... במצב זה הבחירה גדולה, מה שלעתים קרובות מבלבל. כדי לא לטעות, יש להבין את הדרישות של תזונה בריאה למוצרי בשר. לכן, כדי למנוע בלבול נוסף, הנה מידע חשוב ומערך הבדלים מלא לבשר אדום ולבן.


טיפים למניעת כאבי ברכיים

טיפים למניעת כאבי ברכייםאם אתה נושא רק שלושה עד ארבעה קילוגרמים נוספים במשקל שלך יכול להשפיע על השימוש בברכיים. תזונה נכונה ופעילות גופנית יכולים לעזור לך להוריד קילוגרמים ולהגביל את הלחץ על מפרקי הברך, ובכך למזער את הסיכויים לכאבי ברכיים.


שבוע 24 למתכונים (2019)


5 טיפים שיעזרו לכם לחתוך שומן בבטן

5 טיפים שיעזרו לכם לחתוך שומן בבטןעובדה מקובלת היא כי ירידה במשקל היא בלתי אפשרית ללא תזונה בריאה.משטר הרזיה בר קיימא הוא שילוב של גורמים רבים. למרות שדיאטה היא אחד ההיבטים החשובים ביותר, עליך לבצע שינויים רבים באורח החיים הקיים שלך, כמו גם להגביר את רמת הפעילות הגופנית שלך. אתה לא יכול לאכול את שבבי תפוחי האדמה האהובים עליך כל היום, לדלג על ארוחת הערב ולחשוב שאיזנת את הקלוריות שלך לאורך כל היום. לצד תזונה מעודכנת, עליכם לשנות גם כמה מהרגלי האכילה הלא בריאים שלכם. להלן מספר טיפים שיעזרו לך להגדיל את שיעור ההרזיה שלך:


Neophobia מזון יכול להשפיע על הבריאות

Neophobia מזון יכול להשפיע על הבריאותמחקר חדש הראה כי ניאופוביה הנישאת במזון עלולה להוביל לתזונה לקויה ואף להגדיל את הסיכון למחלות כרוניות.

נויפוביה או פחד ממאכלים חדשים הם מצב בו אנשים יכולים לפתח סלידה לא רציונלית ממזונות לא מוכרים או חדשים.


עבודת אדמה לשימוש חקלאי

עבודת אדמה לשימוש חקלאיהתשואה של כל גידול חקלאי תלויה במידה רבה בעבודת האדמה הנכונה. על החלקה האישית, המשימה העיקרית במאבק לקציר והתפתחותם הטובה של צמחי הנוי היא ליצור שכבת אדמה משוחררת בעומק 25-30 ס"מ לגידולי פירות יער וירקות ו-40-50 ס"מ ויותר לעצי פרי. ככל ששכבת האדמה משוחררת ומעובדת עמוק יותר, כך שורשי צמחי הגן מתפשטים בה טוב יותר. במקביל לעיבוד, מוטבעים באדמה דשנים אורגניים ומינרליים, כמו גם סיד.


מאיצים ביולוגיים

מאיצים ביולוגייםכפי שמעידים האגדות וסיפורי העם של העת העתיקה, אנשים מימים ימימה הכינו יין ממיץ ענבים, הכינו גבינה מחלב חמוץ, היכו אויבים וחיות בר בחצים, שקצותיהם היו רוויים ברעל קטלני. האדם צפה והשתמש בתמורות מדהימות רבות המתרחשות באורגניזמים חיים ובחומרים שנלקחו מהם, כגון קרישת דם, הבשלה (ופירוק) של בשר, דגים ומוצרי צמחים. אבל למה כל זה קורה, הוא לא יכול היה להסביר הרבה זמן. רק בתחילת המאה ה -19 התגלו בחפצים ביולוגיים חומרים פעילים הגורמים לתמורות כאלה.


ברומטרים יוצאי דופן

ברומטרים יוצאי דופןידוע היטב כי שינויי מזג האוויר מתרחשים ברצף מסוים. לדוגמא, למזג אוויר גרוע קודמים בדרך כלל שינויי לחץ, תנאי שמיים, תאורה. מספר אורגניזמים חיים, בעלי איברים הרגישים לשינויים מטאורולוגיים, על פי התנהגותם יכולים לאותת על שינוי במזג האוויר.

מה תגובת הצמחים לשינויי מזג האוויר? מתברר שהוא סינכרוני עם השינויים הללו, אך לא לפניהם. למרות שבמקרים מסוימים, צמחים, המגיבים לתנודות עדינות שמתחילות לשנות את מזג האוויר, נותנים לנו אות, מפנים את תשומת ליבנו למה שקורה בטבע. שאר הטבע מגיב בדרכו לשינויי מזג האוויר.


סודות בריאות ואריכות ימים

סודות בריאות ואריכות ימיםהגרונטולוגיה מתפתחת במהירות בכל רחבי העולם. זאת בשל העובדה שבכל מקום, במיוחד במדינות מפותחות, מתרחשות שינויים דמוגרפיים, מספר האנשים מעל גיל 60 הולך וגדל. יחד עם זאת, חלה עלייה בתוחלת החיים הממוצעת של אנשים.


צבע הים

צבע היםהים מכונה לעתים קרובות "כחול". איך זה באמת?

עוד בשנת 1883, האבדן המדען, שבחן מים מזוקקים בצינורות ארוכים (חמישה מטרים), סגורים במקרים אטומים, גילה כי למים בצינורות אלה יש צבע כחול טהור ועדין.


חורף של ציפורים מול חוף טורקמן של הים הכספי

חורף של ציפורים מול חוף טורקמן של הים הכספיכאשר עפר הסתיו בדרכים מתייבש עם הכפור הראשון ורוחות אוקטובר נושפות את העלים האחרונים מהעצים, ה"גדות "- רצועות צרות של הקרח הדק הראשון יבריקו בסמוך לחופי האגמים וקשתות השוורים. משקעי חור של חבצלות מים, צרורות של גידולים צהובים וקני שבור קופאים לרצועת הגדות המצלצלת והשברירית.בלילות צלולים קפואים גדותיהם גדלות במהירות לרוחב, הקרח שלהם נעשה סמיך, ועד מהרה רק באמצע האגם, מעל למערבולת, נותר חור קטן למשך מספר ימים. עוד שבוע - הקרח יתחזק, והילדים מהכפר השכן יסתובבו סביב האגם, ויתקשרו על החלקה שלהם.


דומדמניות שחורות

דומדמניות שחורותכאשר חוקרי קוטב יוצאים לחורף או מלחים להפלגה ארוכה, הם לוקחים איתם הכנות העשויות מדומדמניות שחורות. דומדמניות שחורות היא תרופה מצוינת לצפדינה. זה הכרחי ושימושי גם למבוגרים וגם לילדים. גרגרי יער דומדמניות מכילים יותר ויטמינים מאשר תפוזים ולימונים. ג'לי, ריבה, ריבות מבושלות מדומדמניות שחורות; הם נכנסים ליקרים ויינות, אפשר לייבש אותם, אפשר להכין מהם מיץ. עלי דומדמניות טריים מונחים בחביות בעת כבישת מלפפונים. עלים וניצנים משמשים להכנת גלידה ותמיסות. דומדמניות שחורות משמשות גם ברפואה, בפרט, העלים שלה הם תרופה לשיגרון.


ברברי

ברבריזבוב ססגוני התעופף אל השיח - ריח פרחי הברברה משך אותה מרחוק. היא התיישבה על אשכול בהיר של פרחים צהובים, כמו אהילים מעוטרים זעירים, ותחבה את חוטמתה אל תחתית הפרח. ברגע שטעמה ממתיקות הצוף, משהו בפרח רעד, משהו היכה אותה בגבה. הזבוב נעצר לשנייה, אבל אז התחיל לשאוב שוב את המיץ המתוק. שש פעמים היא חשה זעזועים בתוך הפרח ושש פעמים נפגעה. היא לקחה את כל מה שהיא יכלה מהפרח, מוכתמת באבקה, ועפה משם.


שבוע מתכונים 23 (2019)


ג'קוזי OAS KP8V1 IX. סקירה על תנור חשמלי

אנג-קיי


ג'קוזי OAS KP8V1 IX

לאחרונה הפכתי לבעלים של התנור הזה. צעדים ראשונים ורשמים.


שבוע מתכונים 22 (2019)


שבוע 21 למתכונים (2019)


עישון טבק: היסטוריה, סיבות, השלכות והתגברות

עישון טבק: היסטוריה, סיבות, השלכות והתגברותבשנים האחרונות נערך מחקר מדעי רציני על השפעת עישון הטבק על בריאות האדם, ובמיוחד על גופו של הילד השברירי שעדיין. אך לפני שמדברים על הסכנות העשויות, יש צורך לפחות להדגיש בקצרה את ההיסטוריה של הופעתה של סוג זה של התמכרות לסמים - ניקוטין, לדבר על שכיחותה.


מדוע נורות גלדיול חולות?

מדוע נורות הגלדיולות חולות

כבר כמה שנים, יותר מ -50% מהגלדיולות הזניות מתות בגינה שלנו. בסתיו אנו בוחרים בקפידה רק נורות בריאות, שורפים את כל הנורות החולות ומאחסנים בנפרד חלק קטן מהנורות החולות ושותלים אותן באזור מבודד. לאחר שנתיים או שלוש, אנו משנים את האתר, כל הזמן בסתיו ובאביב אנו מרים את הנורות עם תמיסה חזקה של אשלגן פרמנגנט. ובכל זאת יותר גלדיולי מתים מדי שנה. הם פורחים, נותנים אוזן טובה ואז העלים התחתונים של הצמחים מתחילים להצהיב, וכשאנחנו חופרים את הנורות רבים הם חולים: עם קשקשים חומים ושורשים צהובים. נורות כאלה אינן מייצרות תינוקות. מה הבעיה? נראה שאנחנו מקיימים את כל כללי הטכנולוגיה החקלאית.


איזה צבע הוא אנטארקטיקה?

איזה צבע הוא אנטארקטיקהמי שלא היה באנטארקטיקה חושב בדרך כלל ש"הכל לבן, קרח ושלג אחד ". אבל זה לא נכון. היבשת השישית צבעונית בדרכה.

אני זוכר את הפגישה הראשונה עם הארץ הדרומית. מוקדם בבוקר יצאתי לסיפון. היה מעונן, עננים כבדים נתלו מעל הספינה, אך פס צהבהב בהיר בער ישר על המסלול, בדרום.


השוואת דבורים ודבורים

השוואת דבורים ודבוריםדבורי דבורים הם אולי אחד החרקים החמודים ביותר, ולמען האמת, היקרים ללב האנושי. נעים תמיד לעין, אלגנטי, מראש ועד קצה הבטן בקטיפה משיית שתיים או אפילו בשלושה צבעים. ואיזה עובד קשה! הם עסוקים כל הזמן, עסוקים מבוקר עד לילה. יחד עם זאת, כמה מוזיקלי! לשירים שלהם אולי אין הרבה מגוון, אבל הם בהחלט מלודיים.


שבוע 20 מתכונים (2019)


מתכונים לשבוע 19 (2019)


שבוע 18 למתכונים (2019)<<  <לחדש 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 לישנים>  >>
תוצאות 151 - 180 מתוך 2483

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם