ולריאן

ולריאןהסוג ולריאן מאגד כמה עשרות מינים הנפוצים ברחבי העולם.

לחוקרים מסוימים בשטח רוסיה יש כ -40 מינים, שטווחם כובש את כל האזורים, למעט טונדרה, מדבריות למחצה ומדבריות. ולריאן ידוע כצמח מרפא עוד מימי קדם. הרופא היווני דיוסקורידס, שחי במאה ה -1 לספירה, מזכיר זאת בפרמקולוגיה שלו. אין הסכמה לגבי מקור שמו של הצמח: יש מחברים הסבורים שהוא נובע מהפועל הלטיני Valere - להיות בריא; אחרים משייכים אותו לשמו של הרופא הרומאי פליניוס ולריאן. אך כך או אחרת, צמח זה נכלל בכל פרמקופיות בעולם וגדל במדינות רבות, כולל רוסיה.


מאכלים לאומיים של אוזבקיסטן

מאכלים לאומיים של אוזבקיסטןמי לא אוהב כלי בישול חדשים? בחיי היומיום של עמי אוזבקיסטן ומרכז אסיה, רכישת מאכלים חדשים היא מנהג שלם, אפילו תנאי, למשל, טקס חתונה. כשנותנים ילדה בנישואין, קרובי משפחתה מביאים מתנה אחרת יום-יומיים לפני החתונה כלים קרמיים: חצי תריסר קערות, כוסות, כמה כלים לפילאף, שתיים או שלוש קומקומים. כמובן שהכלים צריכים להיות לא רק נוחים, אלא גם, כמו בגדים או מוזיקה, יפים, כך שחג הנשמה יוטבע לאורך זמן.


אשחר הים

אשחר היםאשחר הים הוא אחד מצמחי הבר הבודדים שהפך במהירות לגידול פרי חדש וידוע. קשה אפילו לדמיין שרק לפני כ- 20-25 שנה הוא היה ידוע רק כצמח שימושי שגדל בר. בטבע אשחר הים גדל בסיביר ובקווקז, במרכז אסיה ובמדינות רבות באירופה ובאסיה. לרוב מדובר בשיח, אך יכול להיות שיש עץ קטן, ולעיתים אפילו גדול עד 15 מ '. בהתאם לתנאי הגידול, הוא גם שונה מאוד בתכונותיו הביולוגיות. מבין שלושת הסוגים הידועים של אשחר הים, רק אחד צומח בארצנו: אשחר הים. השמות המקומיים של צמח זה שונים מאוד: בסיביר ובמזרח הרחוק - dereza, מקל מטאטא, כנימות, לקטריום, מטאטא ואפילו סתם קוץ, בקווקז - dzhakudla, במרכז אסיה - ג'דה.


אם מתפתח היפוגליקמיה

היפוגליקמיהסוכרת היא אחת המחלות הנפוצות ביותר. ישנם כ -11 מיליון חולי סוכרת בארצנו בלבד. למרבה הצער, עדיין אין דרך לרפא מחלה זו בעולם. יש רק דרך אחת - לשמור על רמת סוכר אופטימלית בדם, כלומר להקפיד על תזונה, המלצות הרופא לגבי מינונים שנקבעו של אינסולין, טבליות. אי אפשר לאפשר התפתחות של היפוגליקמיה חמורה וממושכת, המשפיעה לרעה על כלי הדם, על פעילות המוח.


מולינקס CE620D32. תיאור ומאפייני המולטי-קוקר

מולינקס CE620D32


עשב מלפפון

עשב מלפפוןזה נקרא גם בוראז ', בוראז', או אפילו בוראז '; השם האחרון משמש, עם זאת, רק על ידי בוטנאים. בכל רחבי העולם עשב מלפפונים גדל באופן מוגבל למדי, ברוסיה הוא נדיר מאוד, בעיקר כצמח ירק, רך ומרפא בגנים. אך ברומא העתיקה ובאירופה של ימי הביניים, השעמום היה נפוץ בתפריט הלוחמים והזוג הטרי. פעם האמינו שפרחים עוזרים להרים את הרוח ולהבריח עצב.


אלכסנדרובסקאיה סלובודה

אלכסנדרובסקאיה סלובודהאלכסנדרוב - אלכסנדרובסקאיה סלובודה לשעבר - עיר עם עבר היסטורי עשיר. באמצע המאה ה- XIII. נסיכות החיזוק של פרסלבל, שכללה את שטח אלכסנדרוב הנוכחי, עברה בירושה מאביו על ידי הנסיך אלכסנדר נבסקי.


כלבים

כלביםמבין כל קבוצות גזעי הציד, הכלבים הם אולי העתיקים ביותר. זו הייתה היכולת של כבישה של כלבים לרדוף אחרי חיה עם קול (קליפה) ששימשה לראשונה אנשים קדומים. זה אופייני כי הדרישות לכלבים אלה נבדלו מעט מאוד מהמודרניות.הם גם דרשו סיבולת, צמיגות - לא לוותר על המרדף אחר החיה, אגרסיביות, רגישות והחזקת קול קולי וקולני.


איך מגדלים תפוחי אדמה טובים

איך מגדלים תפוחי אדמה טוביםנושא השגת תשואות ראויות של תפוחי אדמה בשילוב עם איכות טובה בחלקותיהם מדאיג כעת תושבים רבים. בנוסף, לחלקם אין כישורים מעשיים בעבודה עם תרבות זו. המשימה מסובכת על ידי העובדה שמגרשי גן, ככלל, מוקצים על אדמות לא מפותחות.


זהירות - cicuta!

CicutaCicuta, או אבן דרך רעילה, הוא צמח המפורסם בעובדה שסוקרטס הורעל באמצעותו על פי פסק הדין של בית המשפט. כיום אנשים לא מרעילים את הרוש - לרוב הם לא יודעים איך זה נראה.

ובכל זאת עלינו להכיר את הצמח (בדרך אחרת קוראים לו אנג'ליקה, פטרוזיליה חתולית, כינית חזיר, וויאקה, אומגה, כלבת מים, רוש מים, בשר כבש, גוריגולוב, אומז'ניק).


טרויקה רוסית

טרויקה רוסיתזהו שמו של צוות סוסים המורכב משלושה סוסים הרתומים בשורה אחת. במרכז, מתחת לקשת, יש שורש, לרוב סוס גדול וחזק יותר, ומשני הצדדים רתומים סוסים, שכאשר רוכבים מהר, עליהם לדהור, וכמו שאומרים, להתכרבל בטבעת ליופי .

מזחלות של שלושה סוסים הופיעו ברוסיה לפני כ- 250-300 שנה. הם נדרשו למשלוח מהיר של דואר הריבון ליעדים והסעת נוסעים בכירים.


טיפים לגידול דומדמניות, פטל ואוכמניות

אוכמניות פטל דומדמניותהדומדמניות מעדיפה אדמה שחורה ומזינה או אדמת חרסית מופרית היטב, במצב לח ושטוף שמש מספיק. בקרקעות קלות ויבשות זני דומדמניות אנגליים גדולים מאוד אינם מצליחים לחלוטין, וכאן ניתן לגדל רק דומדמניות פירותיות קטנות, שאין להן ערך תעשייתי (מתאימות לייצור יין). הדומדמנית רגישה יותר לכפור ולפעמים סובלת בחורפים קשים, במיוחד בקרקעות לחות וביצות.


ירקות ירוקים וצהובים

ירקות ירוקים וצהוביםאפילו היפוקרטס האגדי החשיב צמחים רבים לא רק כמקור תזונה, אלא גם כתרופה טבעית, הנמדדת על ידי הטבע עצמו במינונים הדרושים לגוף. זה אושר על ידי החיים עצמם. ידוע כי עמים רבים בארצות אסיה, אפריקה, אמריקה, אשר במזונם נעשה שימוש נרחב יותר בסוגים רבים של צמחי ירק, אינם מכירים השמנת יתר, טרשת עורקים, סוכרת ומחלות רבות אחרות הנפוצות בארצנו. יפן, עם יותר מ -180 סוגים של "תפריטי ירקות", היא בעלת תוחלת החיים הארוכה ביותר בעולם.


שבוע 29 למתכונים (2019)


שבוע 28 למתכונים (2019)


ויטסה VS-427. תיאור ומאפייני יצרנית הלחם

ויטסה VS-427


גידול זני של פירות וגרגרים

גידול זני של פירות וגרגריםעם מגוון עצום של תפוחים, הם קלים יותר וקודם כל, יש לחלק אותם לפי תקופת ההבשלה ל -3 קבוצות: קיץ, סתיו וחורף. לא מדובר בתאריך הקציר, אלא בהבשלה של תפוחים שנקטפו כבר. זנים מהקבוצה הראשונה נאכלים או מעובדים מיד לאחר הקציר, מכיוון שהפירות האלה מתקלקלים תוך מספר ימים בלבד. ניתן לשמר את הזנים השניים (סתיו) ללא נזק עד חודשיים לאחר הקציר, אך הם מגיעים לתנאים הטובים ביותר לאחר כשבועיים של אחסון.זני תפוחים חורפיים (קבוצה שלישית) נאספים לכל המאוחר, כמעט עם תחילת מזג האוויר הקר, אך עם אחסון ממושך בטמפרטורות הקרובות ל -0 מעלות צלזיוס, הם הופכים טובים יותר בטעמם ובארומה, מבלי להיות מפונקים עד 9 חודשים.


שבוע מתכונים 27 (2019)


שתיית תה מאצ'ה יפני מפחיתה חרדה

שתיית תה מאצ'ה יפני מפחיתה חרדההאם אתה מנהל חיים עמוסים מאוד? אל דאגה, תה מאצ'ה יפני יבוא לעזרתכם, מכיוון שחוקרים גילו שיש לו יתרונות בריאותיים שונים, כמו הפחתת חרדה.

מחקר בעכברים שפורסם בכתב העת Functional Foods מצא כי התנהגות חרדה במכרסמים הופחתה לאחר צריכת אבקת מאצ'ה או תמצית מאצ'ה.


היתרונות של שתיית מיץ גזר

היתרונות של שתיית מיץ גזרמי לא אוהב גזר? זהו אחד מירקות השורש הטעימים ביותר שיש ברחבי העולם, וכעת, בזכות החקלאות האורגנית, הוא זמין כל השנה. גזר מגיע בפיגמנטים שונים כגון אדום, כתום, סגול, צהוב וניתן לאכול אותו גולמי או מבושל. הוא דל בקלוריות, אך עתיר בחומרים מזינים. גזר הוא מרכיב תכליתי שניתן לערבב עם כל פרי או ירק אחר לקבלת יתרונות מקסימליים.

מיץ גזר הוא גרסה טובה יותר וקלה יותר לאכילת גזר גולמי או מבושל. מיץ ירקות ופירות אהובים עליכם יספק שילוב מרוכז של כל אבות המזון הנחוצים לכם. בנוסף, שתיית כוס מיץ גזר היא קלה יותר, יעילה וטעימה יותר.


מים הם מקור לבריאות

מים הם מקור לבריאותמים, על פי מדענים, הם ערש כל החיים על הפלנטה שלנו. לא אדם, לא בעל חיים ולא צמח יכולים להתקיים ללא מים.

אבל השאלה היא: בלי איזה מים? אולי רק ד"ר בומבר הצליח להחזיק מעמד בים כחודש וחצי. וכפי שמראים הניסויים של מדענים והסטטיסטיקה העצובה של טרופות ספינות, למרות שיש הרבה מים בים ובאוקיאנוסים, בכל זאת אדם מת בים גם אם יש אוכל ביום 5-7.


תסמינים של אנשים עם דיכאון סמוי

תסמינים של אנשים עם דיכאון סמוילמרבה הצער, דיכאון, הפרעה פסיכולוגית חמורה, פוגע במרבית אוכלוסיית העולם לאורך השנים. אנשים הסובלים מדיכאון סמוי נוטים להילחם בשדים הפנימיים שלהם, ולעתים רחוקות זה נראה מבחוץ. מכיוון שאנו חיים בעידן של יחס שטחי כלפי עצמנו ואחרים, לא תמיד אנו חושפים את בעיותינו לאחרים, אלא אנו נוטים לדכא אותם.

עם זאת, זה לא פיתרון לבעיה! כדי להיות מסוגל להציע עזרה למי שעשוי לסבול מדיכאון, יש צורך להכיר כמה מהתסמינים העיקריים שלו.


שבוע 26 למתכונים (2019)


רדמונד RBM-1915. תיאור ומאפייני מכונת הלחם

REDMOND RBM-1915


אלוורה: יתרונות ודרכים להוסיף לתזונה

יתרונות אלוורה ודרכים להוסיף אותה לתזונהאלוורה הוא אחד הצמחים המפורסמים והנפוצים ביותר הידועים בזכות יתרונותיו הרפואיים והאחרים. זה לא רק טוב לבריאות הגוף, אלא גם טוב לעור ולשיער. הידוע גם בשם hritkumari בהינדית, אלוורה מצאה קבלה נרחבת ברחבי העולם בשל קלות הגידול היחסית שלה. ניתן למצוא צמחי אלוורה בגינות ירק ובעציצים על אדני חלונות ומרפסות של בניינים רבי קומות מכיוון שצמח זה צומח בקלות ובמהירות. זה דורש תחזוקה מינימלית, ואת ג'ל העלים (שהוא המרכיב הראוי למאכל) ניתן לחלץ בקלות ולהשתמש בו למגוון מטרות.


אוסף Viva של פיליפס HD9045 / 30. תיאור ומאפייני מכונת הלחם

אוסף Viva של פיליפס HD9045


5 דרכים מהנות להוסיף גזר לארוחה היומית שלך

5 דרכים מהנות להוסיף גזר לארוחה היומית שלךהגזר אמנם בריא מאוד כאשר אוכלים אותו גולמי, אך יתכן שהם אינם הטובים ביותר בפני עצמם.

גזר הוא אחד הירקות הבריאים ביותר העומדים לרשותנו. ירקות כתומים אדמדמים מועשרים בטא קרוטן, וזה חשוב להפליא לראייה בריאה. בנוסף, גם הגזר דל בקלוריות והוא אחד הירקות הפופולריים ביותר בדיאטות. המשמעות היא שגזר יכול לסייע בירידה במשקל בשל העובדה שגזר עשוי לדרוש יותר קלוריות לעיכול מאשר הירק עצמו. גזר הוא ירקות שורש שיכולים למלא תפקיד חשוב גם בתבשילים עיקריים וגם בתוספות.


מורפי ריצ'רדס 502001. תיאור ומאפייני מכונת הלחם

מורפי ריצ'רדס 502001


המצב המוטורי של התלמיד

המצב המוטורי של התלמידפעילות גופנית מופחתת אצל ילדים מהווה איום חמור על בריאותם. לכן בשנים האחרונות הוקדשה תשומת לב מיוחדת למאבק בהיפודינמיה והיפוקינזיה.

ילדים ומתבגרים, שבהם נפח הפעילות הגופנית המאורגנת במהלך השבוע הוא 6-8 שעות, מאופיינים, ככלל, בביצועים נפשיים גבוהים, התפתחות גופנית טובה, עמידות מספקת לעייפות, אינדיקטורים נוחים יותר למצב התפקודי של מערכת העצבים המרכזית, תגובתיות חיסונית טובה.


כמו כל דבר חי


כמו כל דבר חיהאדם הוא אדון העולם. ויחד עם זאת, הוא נציג של אחד בלבד מתוך יותר ממיליון מינים של יצורים חיים החיים על פני כדור הארץ. אולי כדאי לתת את "הכותרת" הזואולוגית המלאה של כתר הטבע:<<  <לחדש 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 לישנים>  >>
תוצאות 121 - 150 מתוך 2483

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם