אדג'יקה בלי בישול, "כבוש"

קטגוריה: רטבים
אדג'יקה בלי בישול, כבוש

רכיבים

עגבניות 5 ק"ג
גוגושרי (פלפל אדום) 2,5 ק"ג
שום 0.5 ק"ג
פלפל מריר 0.3 ק"ג
לליטר 28-32 גרם מלח

שיטת בישול

  • מעבירים הכל דרך מטחנת בשר.
  • השאירו למשך 3-4 ימים בטמפרטורת החדר עד לתסיסה, לפעמים ערבבו.
  • ואז שופכים לבקבוקים, פחיות. סוגרים במכסים רגילים, לא אטומים ומאחסנים במקרר.

הערה

תמונות לנוסיה

אני רוצה לתת מתכון לאדג'יקה, ששכני לימד אותי לעשות. במקום זאת, זה המתכון של חתנה (הוא חצי בולגרי, חצי גגאוז).
מדוע אני מעריך את המתכון הזה:
1. כל המוצרים נשארים טריים, כלומר ויטמינים כל השנה.
2. נשמר במקרר עד 3 שנים (לא ניסיתי שוב) מבלי לשנות את הטעם.
3. זו הדרך היחידה שאני מכיר לשמור שום עד האביב / קיץ.
אפשר להוסיף אותו למרק (כבר בצלחת), הוא יהפוך ליפה וחמצמץ (אני בסגן בחורף - אני מוסיף מרק עוף במקום קוואס סובין), משרים את הבשר איתו (עם החלק הנוזלי) .

מאוד חריף, אפשר להפחית בכמות הפלפל החריף. עוזר מאוד. בון בתיאבון לכולם

nakapustina
ליודמילקה אני לא חבר עם מלח. תגיד לי, לפחות בערך כמה מלח אתה מכניס,
ליודמילקה
אני אפילו לא יודע בערך, כי לפעמים אני מכין מנה כפולה. אני מנסה את זה לפני שהכנסתי את השום והפלפל החריף. ואז, כשהוא מתסיס, אני מוסיף עוד. מלח לא מיוד.

אדג'יקה חייב להיות מותסס בטמפרטורת החדר!!!
רק אז תוכלו להכניס אותו למקרר. בשלב זה עדיין חם כאן, אז מספיקים לה 3-4 ימים. אני מערבב את זה כמה פעמים במהלך היום.
ירכתי ספינה
גוגושר אוֹ רטונדה - מגוון פלפלים מתוקים, אדומים או ירוקים, עם משטח אונות. בהשוואה לפלפלים רגילים, הפירות רחבים, כדוריים, עם עיסה בשרנית מאוד, ובעלי טעם חד יותר. מופץ במולדביה. משמש לבישול מנות בשר, סלטים מירקות, רטבים, פלפלים ממולאים.

אדג'יקה בלי בישול, כבוש
גבי
לודמילקה איזה מתכון מעניין, לאלקנה 69 יש מתכון דומה מהמטבח הגאורגי, רק שם, מיד לאחר הבישול, מכניסים אותו למקרר ותוססים שם. גם הגרסה שלך מעניינת.
BlackHairedGirl
ליודמילקה כן, המתכון מעניין מאוד, אבל אם היית יכול לציין כמה מלח ... אני חושש שבלעדי זה המתכון פשוט בלתי אפשרי ... מבחינתי לפחות ... תן לי לפחות קו מנחה, איך מלוח צריך להיות? וכמה עוד אתה מוסיף אחר כך? כף? שתיים? יותר? פָּחוּת?
גבי
BlackHairedGirl לכו לאלנקה 69 המתכון שלה * אדג'יקה תוצרת בית בלי להרתיח *, המתכון שלה מאוד דומה לזה ועל סמך המתכון שתוכלו לחשב, אבל כבר הכנתי את המתכון של אלנקין ושם היחס בין מלח לעגבניות, אני חושב, הוא אידיאלי .
ליודמילקה
בנות, טוב, באמת, אני לא יודעת כמה מלח. השכנה שלי זקנה, היא עושה אותה הרבה מאוד שנים, כפי שלימד חתנה. רשמתי את המתכון מדבריה. היא ואני רצים אחד לשני ומנסים, היא - איתי, אני - איתה. קרובי משפחתנו לוקחים גם דגימות מלח ופלפל. ואנחנו מנסים לפני ואחרי התסיסה.
ולא ניתן להכניס למצות את המצות, על פי מתכון זה. כשהוא מותסס, אז רק.
: פרחים: ומלח, אולי, באמת שתקבל את המתכון הזה מהמטבח הגאורגי.
nakapustina
ציטוט: LiudmiLka

אדג'יקה חייב להיות מותסס בטמפרטורת החדר!!!
רק אז תוכלו להכניס אותו למקרר. בשלב זה עדיין חם כאן, אז מספיקים לה 3-4 ימים. אני מערבב את זה כמה פעמים במהלך היום.
ליודמילקה , הכנתי מנת אדג'יקה, הגדרתי אותה לתסיסה, אבל כבר היה קר לנו מספיק והיא החלה לתסוס רק ביום השלישי. האם היא עדיין יכולה לעמוד?
SchuMakher
ומה הדרך מכמות הירקות הזו? האם יהיה צ'ו במוסך בקור?
ליודמילקה
nakapustina. תן לזה לנדוד, אם קר, עוד כמה ימים. אחרת, הוא יתסס במקרר וייצא מצנצנות הבקבוק. מערבבים אותו לפעמים בעזרת מרית.
SchuMakher, מנה אחת מותססת בתוך דלי אמייל של 10 ליטר. ואז אני מוזג אותו לבקבוקי שמפניה ומיצים.
ואין טעם לאחסן במוסך, כי כל התועלת שלו נעוצה בעובדה שהוא לא מבושל או קפוא ומקבלים ויטמינים כל השנה.
כתבתי שהצלחת עם המרק מאוד יפה (מי שאוהב את הטעם החמצמץ. במולדובה, לעתים רחוקות מישהו מבשל מנות ראשונות בלי סובין קוואס, הם אוהבים לחמצת מרקים ולהוסיף שום בכל מקום).

ובכל זאת, האדג'יקה תתגלה כלא עבה במיוחד, אך אינך צריך למזג שום דבר וכן הלאה. בחלק נוזלי יותר יש למרוט עוף, בשר לפני האפייה. לעתים קרובות יותר עוף, רגליים. זה יוצא טעים מאוד. זו ההמצאה האישית שלי (איכשהו באביב לא נשאר שום, אז החלטתי לנסות את זה). עכשיו אני עושה את זה כל הזמן.

ומזונות מותססים (פטריות, ירקות) מועילים מאוד לגוף (מניעת סרטן ומחלות אחרות).
SchuMakher
תדי תכין חצי מנה וכדי למרוח עוף זה רעיון!
nakapustina
ליודמילקה, תודה
BlackHairedGirl
ליודמילקה והנה יש לי רק חמוצים מעגבניות מוחמצות, האם אתה חושב שתוכל להשתמש בה גם לכבישה? גם לו יש טעם של עגבניות ... כמעט אותו דבר. וכמה זמן כדאי להחתים?
ליודמילקה
BlackHairedGirl, זה בשביל נטשה-צ'וצ'לקה. היא אדון בעבודה עם מלח. יש לה המון פרטים. אדג'יקה מכיל חומצה טבעית (לא חומץ), מרירות מפלפל ושום. ושם - משהו אחר לגמרי. נטשה עשתה שוק בסיר לחץ וצלעות ויופי אחר על מלח. אבל אני לא זוכר, לדעתי, העגבניות לא מומלחו, אלא כבושים. לצערי אני לא זוכר את שם הנושא.
ליודמילקה
ובאדג'יקה אני משרת במשך כמה שעות, לפעמים אפילו 4 שעות. אבל מאמינים שככל שאתה שומר פחות במרינדה, כך טעים יותר.
אני גם משתדל לא להשרות קבבים ביין יותר משעתיים.
גבי
לודמילה, רציתי להבהיר, אבל האם הפלפל המריר ללא זרעים, כלומר לשים קלוף?
ליודמילקה
גבי, בדיוק הגיעה מהדאצ'ה וראתה את השאלה. אין צורך לקלף פלפלים מרירים (אדומים) מזרעים; עליהם לקצוץ לחלוטין יחד עם הזרעים. ואז, כמובן, הם יוותרו על מרירות והאדג'יקה תתגלה כחריפה מאוד.
ליודמילקה
גבי, אבל למעשה, אם אתה לא רגיל לחריף, עדיף להסיר את הזרעים. זה לא יחמיר, הטעם יהיה רך יותר. העובדה היא שפלפל חריף יכול להיות בעל חדות שונה: הוא מרושע מאוד ולעיתים מעט מריר. לפעמים הקטן פשוט מפחיד, והגדול יותר חלש. אז זה גם תלוי בזה. זה הפיקוח שלי, פשוט לא חשבתי שפלפל מר מאוד שונה בחדות, תלוי במגוון.
גבי
לודמילה, פשוט בלי פאניקה, כמובן שניקיתי את הפלפל מזרעים והוא איכשהו חלש במובן של חדות, אבל לטענתך צריכה להיות * אש *. אבל היום אוסיף פלפל והכל יהיה טיפ. הארומה מתפשטת בכל הדירה - איזשהו שום-חריף-חריף, כשאתה חוזר הביתה מהרחוב. ויש לי גם שאלה - האם אפשר לסגור מיכל עם מכסה שבו תסיסה אזיקה?
ליודמילקה
גבי, זה בסדר שזה לא יהיה כמו אש. לא נהוג שכל העמים אוכלים חריף מאוד ועם הרבה שום. שיהיה חלש יותר. הדבר החשוב ביותר הוא שמספקים ויטמינים ומניעת הצטננות.

לגבי המכסה ... לכסות אותו מעט, אבל לא ממש כדי לאוויר לזרום. אני תמיד מצליח לעשות את זה כשעדיין חם, כך שאין אי נוחות כזו עם הריח (החלונות פתוחים, על אכסדרה, על המרפסת, אתה יכול לתסוס תחת גזה). אולי לסגור את דלת המטבח?
והשנה ספטמבר הוא קצת קר, זה קורה לעיתים נדירות
גבי
ציטוט: LiudmiLka

גבי, זה בסדר שזה לא יהיה כמו אש.לא נהוג שכל העמים אוכלים מאכלים חריפים מאוד עם הרבה שום.
uote]
עובדת העניין היא שאנחנו אוהבים אזיקה פיקנטית, אז אני אוסיף קצת פלפל שהוחלט.
ציטוט: LiudmiLka

לגבי המכסה ... לכסות אותו מעט, אבל לא ממש כדי לאוויר לזרום. אני תמיד מצליח לעשות את זה כשעדיין חם, כך שאין אי נוחות כזו עם הריח (החלונות פתוחים, על אכסדרה, על המרפסת, אתה יכול לתסוס תחת גזה).

כן אין אי נוחות עם הריח - להפך, אני אוהב את הארומה. אז הכל בסדר!
גבי
לודמילה, אני מביא לך תודה על האדג'יקה הטעים! יצא טעים ו בצורה מגעילה חָרִיף. +1!
nakapustina
ליודמילקה וקבל תודה ממשפחתנו נכון, הפלפל היה חום בינוני, אנחנו אוהבים אותו חריף בעבר, הכנו גם אדג'יקה בלי לבשל, ​​אבל הם שמו אותו ממש במקרר וזה באמת התחיל להתסיס שם וטעמו התקלקל. שוב תודה!
ליודמילקה
גבי, נקפוסטינה, בריאות טובה לך ולמשפחתך !!!
matroskin_kot
קראתי על אדצ'יצ'קה. אני רוצה לעשות את זה, כי כואב לי הגב, והעגבניות ייעלמו ... וכך, הן יעמדו במשך שלושה ימים, אולי זה יגרום לי להרגיש טוב יותר ...
איך היא עמדה עד האביב? אנשים, ענו לי !!!! ומלח, אולי מישהו זכר כמה מלח זרקו ... מלח הוא ה"נקודה הכואבת "שלי. אני מפחד שלא אקבל מספיק מלוח, ובכן, אני מלח יתר על המידה ...
ליודמילקה
אירינה, טעמו את המלח, נסו ונסו שוב ... אגב, אתם לא צריכים הרבה ממנו, אתם לא צריכים להוסיף מלח.
זה יכול לעמוד במקרר במשך שלוש שנים. לא אחסן אותו בדרך אחרת, טוב, כמו במרתף. אני שומר אותם בבקבוקי שמפניה על הדלת. יש לי עדיין כמה פקקים מפלסטיק.
אגוז
אני מאוד אוהב את אדג'יקה ואני רוצה לעשות בדיוק את זה, אבל ... עוגת גוגושרוב מטווח קרוב בשוק לא ראתה אבל ההאצה הוא מצמרר
ליודמילקה
אגוז, אז לא בהכרח גוגושרי, אלא רק פלפל אדום
אגוז
תודה, אז אני אעשה את זה
matroskin_kot
בעלי קנה היום פלפל בשרני אדום ומריר, גם הוא אדום. פיברתי את זה - דלי כמעט מלא. כבר מנסה למזוג כופתאות אדג'יקה. שמתי 4 כפות מלח - ממני רק יועץ מומחה עכשיו.
אני חושב שאתה עדיין יכול לאכול את זה עכשיו, פשוט להוסיף ירקות, זה (אדג'יקה) עדיין לא בשל, רגע אחד רק מדאיג אותי כדי שהוא לא יעבש ...
אגוז
אִירִית שולחן 4. l. ? עם החלק העליון או מתחת לסכין? ובאשר למלח - נורמליק
nakapustina
בנות, עשו יותר, יותר! בשנה שעברה, האדג'יקה שלי לא החזיק מעמד עד ראש השנה - הם אכלו את זה. ועכשיו אנחנו מחכים למחיר הפלפל
matroskin_kot
לא, לא מתחת לסכין, אבל, כביכול, עם החלק העליון, מכיוון שהיום, המלח עדין, יבש, לא נאסף הרבה. אבל ניסיתי, זרקתי 2 כפות, ערבבתי, חיכיתי, ואז עוד אחת ... פחדתי להפריז. לטעמי, מלח מספיק, אבל הגברים לא אמרו מספיק ... ובכן, תנו להם להוסיף מלח.
matroskin_kot
ציטוט: nakapustina

בנות, עשו יותר, יותר! בשנה שעברה, האדג'יקה שלי לא החזיק מעמד עד ראש השנה - הם אכלו את זה. ועכשיו אנחנו מחכים למחיר הפלפל
אז מחר שוב לפלפל? ודלי? ...
אני מאוד אוהבת אדג'יקה גולמית, אבל הנה כזה ממצא !!!!
תודה!
ליודמילקה
בנות, כשהיא תסיסה, היא תשנה את הטעם שלה. ואז תוסיפו מלח. זה יעמוד גם אם הוא לא מומלח.
אגוז
רק רציתי לשאול איך לדעת שהיא כבר תסיסה? בנוסף לטעם, איכשהו ניתן לראות חיצונית שהגיע הזמן למזוג לצנצנות? או שאתה יכול לשפוך אותו לבקבוקי פלסטיק 1.5-2l
ליודמילקה
זה יבעבע וישחק מספר ימים. וכמה ימים תלוי בטמפרטורת האוויר. ורק אז לשפוך. אחרת, הוא בוודאי יעשה טוב במקרר ויכתים הכל.
על בקבוקי פלסטיק. מצד אחד זה נוח, אך מצד שני זה מזיק. זו חומצה - היא תשלוף את כל הזבל מפלסטיק. למרות שאנחנו עצמנו חוטאים. לעתים קרובות אנו שופכים יין מהחבית לבקבוקי פלסטיק ולוקחים אותו הביתה. ואז אנו שותים - במקום להועיל, להזיק
matroskin_kot
אה, כבר יש לה אותה לטרוף , תאכל ... החומץ ליוואנול האחיין בקערה לאדג'יקה, (היא עוד לא חמוצה), חטף חתיכת לחם, נקניקיה ואוכל אותה. כנראה, נאפיג את מיץ העגבניות - הם שותים אותו זה לא משנה, אבל אני חושב שהם יאכלו אג'יצ'קה.רק עכשיו להבין איפה לאחסן ...
Ukka
matroskin_kot, אני מכין גם הרבה אדג'יקה כזו, רק מעט פלפל מריר, ג'וליה לא אוהבת הרבה ... וכך אנחנו אוכלים עם לחם ובמקום מיץ עגבניות אנחנו מוסיפים לכל המנות. אנו מאחסנים ראשונים במקרר (בשנה שעברה מדף הזכוכית פיצח את קו הצנרת של הפחיות), ברגע שמתקרר - במזווה.
אגוז
אירינה שמתם פלפל חריף כמו במתכון? זה לא טעים מדי תרמו-גרעיני שקניתי הכל בשוק ואפילו מצאתי משהו כמו גוגושר, חיטט בפלפל במשך חצי שעה, בחרתי את כל האדומים - נראה שהקווקז נשבע בדרכו שלו, הם לא אל תיתן, זיהום, פשוט קח אדום
matroskin_kot
קצת פלפל מריר, אולי פשוט התחלתי כל כך. עם מלח זה יותר מדויק, היום נראה לי - זה הפך להיות מלוח יותר ... אבל לא מוגזם. כבר מתנפח, מתסיס. בעלי קנה דלי אחד, אמר שהוא יסובב אותו. אולי מחר ... זמן רב - לקלף את השום.
אגוז
פישלתי גם את זה - דלי של 14 ליטר מלא.
matroskin_kot
אני חושב שהיא צריכה לתסוס ולהתיישב ... אז אולי, עד שהיא תטפס מעל, תשים אותו בדליים שונים ...
אגוז
ומה כל כך מתנפח קשה עד קצה הדלי, כרגע מדדתי אותו, עוד 5 ס"מ
matroskin_kot
ובכן, אז אולי זה לא יזחל החוצה ... אבל שמתי כל מיני קוואסים ודברים כאלה כדי לזחול החוצה, שמתי אותו בקערה, ממש כמו כבאי, כדי שלא אשטוף את המטבח שוב ...
אולימה
בנות, קפצו פנימה להסתכל שוב במתכון ועכשיו רצו למטבח לסובב בום! אני אעשה רק חצי מנה, מכיוון שכמעט אין מקום במקרר. השנה יבשו הרבה עגבניות, אז הן תפסו את מקומן.
אבל הפלפל המריר נמצא רק עדיין ירוק, הוא עדיין לא הבשיל לצבע אדום. איך אתה חושב ללכת ככה?
matroskin_kot
פלפל, אני חושב, מישהו ילך, רק עם אדום - יפה יותר.
אולימה
ציטוט: LiudmiLka

זו חומצה - היא תשלוף את כל הזבל מפלסטיק.

ועכשיו הם מוכרים חומץ בבקבוקי פלסטיק. זה נורא כמה מגעיל יש
בנות, טוב, אתמול פירקתי את זה, והיום האדג'יקה התחיל לבעבע והריח הלך מעט, כמו עגבנייה רקובה. ככה זה צריך להיות, בפרט, ריח כזה, אחרת התחלתי לחוות משהו.
אגוז
הם הפחידו אותי באופן ישיר הסתכלתי - ניתן לראות שכל הסבך התרומם ולאורך פני הסדק, כמו בצורת שמנעתי זאת - ניתן לראות שהוא חמצמץ והריח נעים מאוד, הוא לא מריחים כמו עגבניות רקובות אולימה חכה עכשיו מטרוסקין יבוא ויגיד לנו איזה סוג של דוכאנצ'יק יש לה - זה עולה יומיים או שלושה

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם