אלנקה
מצטער, celfh, אני קצת מחוץ לנושא ואז אמחק אותו.

אין אפריקה בוודאות !!!


כן?! אמרו לי שסטודנטים מאפריקה נמצאים בזפורוז'יה. אכסניות (זה היה בתקופה הסובייטית) מטוגנות מָלוּחַ דָג מָלוּחַ. סליחה, הסירחון היה מדהים! הם אומרים שזה הזכיר להם את האוכל שלהם.

גנו
ציטוט: Elenka69

מצטער, celfh, אני קצת מחוץ לנושא ואז אמחק אותו.


כן?! אמרו לי שסטודנטים מאפריקה נמצאים בזפורוז'יה. אכסניות (זה היה בתקופה הסובייטית) מטוגנות מָלוּחַ דָג מָלוּחַ. סליחה, הסירחון היה מדהים! הם אומרים שזה הזכיר להם את האוכל שלהם.
החזקתי בידי ספר בישול של מתכונים בלטיים, הם גם טיגנו שם הרינג מלוח.
זה לא מתאים במוחי.
אבל אנחנו יכולים לטעות.
אלנקה
ציטוט: celfh

תיאורטית, אני מבין מה מלוח. אבל, כנראה, המרינדה צריכה להיות שונה. אני חושב כך
celfhיש לנו איפשהו נושא גדול לגמרי על שגריר הדגים. יש הרבה מתכונים שונים וכל מיני דגים מומלחים. אני מלח את כל המלח באותה מרינדה מוצלחת.

סלסטין... והסקנדינבים מעריצים הרינג ב"ריח "כבר, הם אומרים שיש לו טעם אחר.
גנו
ציטוט: Elenka69

celfh,

סלסטין... והסקנדינבים מעריצים הרינג ב"ריח "כבר, הם אומרים שיש לו טעם אחר.
ובווייטנאם מבשלים רוטב דגים עוצר נשימה כלשהו, ​​שנשמר במיכלי חרס לפחות שנה תחת השמש הווייטנאמית השופכת. שם, הדגים הקטנים הללו מקבלים תסיסה מלאה, או איך שהם קוראים לזה, ההתבגרות מתרחשת. רוטב שהתיישן יותר משנתיים מקבל צבע שונה מרוטב בן שנה. בהתאם, המחיר שונה.
Brrr, אבל אני לא מתרשם מרוטב הדגים הזה, למרות שלא ניסיתי אותו.
אירינה דולרס
שלום! אני אוהב דגים. אני אוהב כל דבר אם הוא מבושל טעים. אבל הים בריא יותר. אני רוצה טוב, טרי, אבל זה לא נמצא. גלידה כמעט תמיד נראית חסרת תיאבון, ומה אני יכול לומר, על פי כל הסימנים, היא הופשרה שוב ושוב. ניזונו מפולוק מילדות. לא אהבתי את זה, אבל אכלתי את זה. תאמינו או לא, הצלחנו לקנות פולוק טרי בפעם הראשונה. נראה כאילו הוא נתפס לפני כמה ימים והביא אותנו בדרך פלא למכירה. טעימות כזו !!!!! הם אפילו לא זכרו את התוספת! יהיו עוד ניסים כאלה !!!
ושוב פעם בשנה יש לי "קווירק". אני רוצה למרוח את כבד הקלה על כריך. אני כותב, והליחה כבר הולכת וגוברת, מכיוון שקניתי אותו אתמול "יקר", אבל מעולם לא נהניתי ממנו.

התחמשתי בפתיחת פחיות. מְזוּעזָע. הקשבתי. כמעט לא מגרגר. פתח אותו בעדינות .... ו ... ..... ואיפה, סלח לכבד המובטח ... ... שם אני רואה שני מא-אה-אה-אה-עצלן חום-ירקרק-ירקרק צף בים , לא, לא הים, באוקיאנוס השמן (אני מקווה שזה זה). אבל מה לגבי 200 גרם הבטחה. בלי החלק הנוזלי ..... נזכרתי במצלמה כשהתוכן כבר היה בדלי. והנה הצנצנת עצמה. וחתיכת תוכן. נכון, הצבע הירקרק לא נראה לגמרי.

שיטפון דגים שיטפון דגים שיטפון דגים שיטפון דגים שיטפון דגים

מובלט על המכסה: 27 09 11
0 10 P 05
עמ '2
אתה יכול לקנות ולבדוק. אולי יתמזל מזלך
ד"ר. לנה
הסתכלתי בצנצנת כזו ב"מגנט ", כנראה אינטואיציה .... תודה לאל, לא קניתי אותה!
אָמָן
ציטוט: אירינה דולרס


אתה יכול לקנות ולבדוק. אולי יתמזל מזלך

שמעתי שבימינו קשה מאוד למצוא כבד אמיתי. במקרה הטוב, מדובר בחלב דגים. אבל גם הירוק הירוק הזה לפני שנתיים נתקל בי.
אלנקה
ומה לעשות !? ממליץ על צנצנת טובה! רק הסתכלתי על סלט טעים - במשך מאה שנה הכבד לא הלך. עכשיו אני רוצה קוסם!
אירינה דולרס
כן! מישהו, ענה לי! כבר הוצאתי כל כך הרבה כסף, פתחתי כל כך הרבה צנצנות בציפייה ..לשווא !!! זה מקולקל, ואז עם גבעות ראש! ב-ר-ר-ר !!! !!! ואני מסתכל במיוחד במפעל! כפי שנלמד ב"בית הגידול ". כיוון שכמו השאר נדחה על ידם
Qween
ציטוט: אלנקה

ומה לעשות !? ממליץ על צנצנת טובה! רק הסתכלתי על סלט טעים - במשך מאה שנה הכבד לא הלך. עכשיו אני רוצה קוסם!

אלנקה, ATB מוכרת שפרץ וכבד בקלה מבריבייס וילניס. המחיר, לעומת זאת, גבוה באופן ניכר מזה של יצרנים אחרים. אני אפילו מרגיש שאין עשן נוזלי בשפץ, שאיני יכול לסבול.
אירינה דולרס
Qween, אניה, תודה שהגבת
אולי נוכל למצוא אחד כזה. אז התקווה לא התפוגגה
Qween
אירינה, בבקשה. יש לנו כתובת אינטרנט על הצנצנות, פתאום זה שימושי: brivaisvilnis.lv.
אירינה דולרס
תודה! אנחנו נדע בשביל מה לשמור על אמת המידה. יש לי כבר תיאבון
matroskin_kot
אני תמיד לוקח אוכל משומר מברינג - לעולם לא אכזב אותי. שפרוטים קנו לאחרונה "מלכותי". לא היו של ברינג. דג קטן וטעים טעים ... אבל "ברינג" עדיף. וגם להם יש זול יותר, יקר יותר. זול יותר הוא סוג הפטה שאתה מקבל, אני לא ממש אוהב את זה. וקופסאות שימורים יקרות יותר - בצנצנת עם מפתח, שתיים או שלוש חתיכות גדולות, הטעם והריח מעולים, שמנים במתינות. ואני גם אוהב את התערובת שלהם - כבד וקוויאר. בעלי לא אוהב את זה, אבל אני ... (כרגע אחנק רוק, או יותר טוב - אשקל את עצמי, אני מתפכח ...)
אירינה דולרס
matroskin_kot, אירית, תודה על השיתוף! ועל חשבון המאזניים ... ... עם דגים זה קל יותר, זו לא עוגה
matroskin_kot
כן, כבד בקלה הוא דל מאוד בקלוריות, ואפילו עם לחם ... (אני אלך לפחות ספרד לבלוע את, תאכל) .... בשעה 4 לפנות בוקר
אירינה דולרס
ואני אוכלת אותה יקרה פעם בשנה ... ליתר דיוק, אני מנסה
ד"ר. לנה
כדי למנוע אוסטאופורוזיס, יש לאכול כבד בקלה לפחות פעמיים בשבוע.
אירינה דולרס
הבעיה היא לא לאכול. הבעיה היא למצוא אותה, אחת לאכול
matroskin_kot
אה, בנות, ופולוק טרי שנתפס זה בעצם משהו ... ישר מהים ... אני לא אוכל דגים ... אבל זה .... ממש כמו קציצות מהרינג טרי שנתפס ... פשוט מה שיש לנו במבצע זה סוג של אפליה .... כשאני רואה מה הם מוכרים במסווה של סלמון ורוד בסוצ'י ובקרסנודר, אני פשוט בוכה .. אחרי שקונים "מעדן" שכזה - לא רק מצב רוח מקולקל וכסף שנזרק, אלא אפשר גם לחלות ...
סנס
ציטוט: matroskin_kot

... כשאני רואה מה הם מוכרים במסווה של סלמון צ'אם בסוצ'י ... אני פשוט בוכה ... אחרי שקניתי "מעדן" כזה - ... אתה יכול לחלות ...
ומה נמכר במסווה של סלמון ורוד בסוצ'י?
matroskin_kot
דג מנומר שהוליד והולך למות מוות טבעי .... סלמון ורוד וסלמון צ'אם (לאוכל, מעושן, מלוח וכו ') צריכים להיות כסף, מה שנקרא. "כסף". דג כזה נתפס בים, והקוויאר "נלקח" לשם. וזה שכבר נכנס לנהר, בנשימתו האחרונה, הולך לאתר ההשרצה. לזכר הסלמון הוורוד גבנון בריא כל כך על הגב, ה"קרואקר-אבא "שונה מהאם ... דגים - לא טעימים מדי, או ליתר דיוק, לא אכילים. רק דובים מקומיים לפיטום ...
סנס
מה עלינו לקנות?
matroskin_kot
אה, ככל הנראה, אני קונה רק את מה שנתפס באזור המקומי ... אני קונה סלמון נורווגי ... אבל ... הוא גדל גם בתנאים מלאכותיים ... אני אוהב זבוב ושועל-שועל בסוצ'י ( מחיר הורג). ... במגאדן, אתה יכול למשוך לפחות טונה של פלינדרים ביוני .... מנקה לנקות רק מאוחר יותר, כשההתרגשות מהדיג עוברת
אירינה דולרס
כן כן! זנדר הוא דבר. קראתי משהו על פלינדר. מסתבר שזה דג מאוד שימושי. והנה טיפ:
,, לפני שתתחיל לבשל, ​​קח טיפים חשובים: בכדי להפוך את הכוסה המבושלת לטעימה יותר, הכניס מעט שמיר למרק, וכשמטגנים את הדג עדיף לשים אותו כשהצד הכהה כלפי מטה. "(מקור: 🔗 )
ד"ר. לנה
בנות, בשביל זנדר, אלינו, אתם מוזמנים, עכשיו העונה!
אירינה דולרס
תודה על ההזמנה . יש לנו גם אווז
אלנקה
היום הסתכלתי על הכבד בקלה ב ATB - יש בלטי ל -34 גרם ... שוטר - 190 גרם. הצנצנת מוצקה.ועוד אזור בלטי אחד, בצנצנת עגולה - 220 או 230 גרם - 32 גרם ... קופיק. אולי מישהו ניסה את השני?
סנס
ציטוט: דר. לנה

בנות, בשביל פייק, אלינו, אתם מוזמנים, עכשיו העונה!
לאזור טבר?
ד"ר. לנה
כן, סנס, לטברסקאיה, לים ריבינסק. כאן:
🔗
סנס
ד"ר. לנה , זה יהיה רחוק מדי!
מוטב שנזרוק רשת לים השחור!
אבל תודה על ההזמנה
אירינה דולרס
קראתי סיפור מצחיק על. לא יכולתי להתאפק, אני משתף: ,, למפרי - טעים ומפחיד !!!

אתמול הייתה תקרית, מצחיקה ומפחידה כאחד. מי שמפחד מנחשים יבין אותי. לירית ... כנראה שאיש כמוני לא אוהב דגים-נחש-מנורות. אני פשוט חולה עליה. זה הכי טעים בשבילי. אתמול יצאנו לטייל במרכז, ובערב הלכנו לקנות מנה נוספת של ג'ינג'ר (לאחר 5 חודשי שימוש ארינה אפילו לא מקמט את מצחו כשנוטל אותו). ואז, הנה, במחלקת הדגים ראיתי מנורה חמוצה, וקצת יותר ... זה היה ... יפה, ארוך, שמן, עם קוויאר, היה שם מנורה טרייה ב -150 רובל / ק"ג. כמה שמחתי. נס, מנורה .. הנה ... טרי .. קניתי אותו טרי. חזרנו הביתה עם אירינה, וידענו להכין את זה (בדרך כלל בריגה פשוט קניתי את זה, או שאבא שלי עושה את זה בשבילי בעצמי), ולא חשבנו שיהיו בעיות. ובכן, אני מוריד את הרפש, ובכן אני אפטר אותו. הבירה מצמררת, הלימון נחתך .. היא לא הייתה שם, שים אותה במצקת .. שוטפים אותה .. מתחת למים קרים .. חבר'ה, והיא בכל זאת בחיים ... הם יוצרים .. יוצרים ..
שיטפון דגים
איך צרחתי כאשר הממזרים האלה יצאו לכיור, נשאב לכיור, ולריסה ואני ניסינו לדחוף את כולם חזרה לאגן. לקחת אותם ביד ולשפשף אותם במלח בכדי להסיר ריר, זה לא בא בחשבון. מפחיד זו המילה הלא נכונה .. השיניים עדיין נראות .. צרחתי כמו חתך, החתול לוסי מיהר להסתובב בדירה, וכבר ציפיתי לטעם של המנורה, לא יכולתי להביא את עצמי לקחת אותם לידי .. הנחשים כיור .. שופע ... מנסה לזחול החוצה, לדקור אותם במזלג, והם זוחלים, מעל הראש עם מצקת - ולפחות חינה בשבילם .. שום דבר לא לוקח אותם .. הידבקות ... אבל איך הם תפסו שיניים לכיור !!! עזרה !!!! .. אה .. הייתי צריך להפעיל בדחיפות את המים החמים, אז הם נרקחו (hurra, בסנט פטרסבורג מים רותחים מהברז .. hurra .. זה הציל אותנו) .. ugh. ... נשם .. שתיתי 50 טיפות קוניאק, להפגת מתחים !! אחר כך בישלתי את המנורה. החתול לא הופיע במטבח עד הערב .. היא גם קיבלה אותו. היום אכלנו (ליתר דיוק - אכלתי, עדיין אין מתחרים ..) .. אבל לא אתמול .. לא .. אבל אתמול רעדתי בכל .. הם צחקו אחר כך .. אבל לא אתמול. למרות ההלם ... אני אוהב לא פחות מנורות, רק עכשיו אני יודע מאיפה להתחיל ... עם שטיפה חמה .. הא !!! בערך .. ועכשיו בסנט פטרסבורג מוכרים ריח בכל מקום, גם דגים, זה עדיין מריח מלפפונים. דג נהדר .. ובכלל לא מפחיד ... "
אומלה
אירינה דולרס , אותו סיפור קרה לי כשאני הראשון ואחרון פעם קניתי את היצורים האלה !! כבר מזגתי אותם עם יין ומיץ לימון, אבל הם עדיין הרימו את מכסה המחבת וטיפסו ממנה. אגב, כבר מבושל, לא יכולתי לאכול את זה !!!!
אירינה דולרס
דג טרי נחשב לטעים ביותר. אבל לא טרי כמו להרוג את ידה לא עולה
אומלה
שלא הייתי אומר שאני לא קם להרוג דג. אני דגה בעצמי, כדי שאוכל לעשות זאת בצורה רגועה למדי !!! אבל היצורים האלה לא נראים כמו דגים !!!! אלא על נחשים ... והם נצמדים כל כך מגעיל לכל מה שמסביב ... br ...
אירינה דולרס
בנות, לפני כמה ימים קניתי דיונון משומר. הצנצנת הראשונה עושנה עם סלט
פתחתי את הפחית השנייה ... כל הבשר מכוסה בגרגרי מלח. ניסיתי את זה על הלשון. לא הרגשתי את המלח. וקשה כמו חול
מה זה יכול להיות?
matroskin_kot
שכחתי איך קוראים לזה, אבל משהו מתגבש ממאכלי הים האלה, (לא מזיקים), סרטנים, דיונונים, חצוצרן .. אני שוטף אותו וזהו ... אם הפחית אינה פצצה והתכולה רגילה, אז אתה יכול לאכול ...
דַחלִיל
ואנחנו כבד בקלה אנחנו אוכלים אנחנו אוכלים טוב מאוד. הילדים שלי פשוט מתים על זה.אנו קונים אוכל נורבגי (יקר) או אוכל משובח (זהו המותג של METRO עצמו). טעים בצנצנות עם פתחים. יש גם עגולים, אבל משום מה אני לא אוהב את זה. באופן כללי, מדובר במותג זול, אך הכבד מצליח. אלה הבנקים:

שיטפון דגים

ואני גם אוהב דגים משומרים אקוומרין (יצרן). הגובי שלהם בעגבנייה (ילדות זהובה) נעים מאוד. וסרדין במיץ של עצמו הוא מקסים, בישלתי עליהם מרק ...

matroskin_kot
כן, אקם תמריץ הוא גם טעים. (קניתי אותו לאחרונה) ואני אוהב את ברינג. יש להם גם כבד בקלה טעים, רק אתה צריך להסתכל בצנצנת כדי שכתוב שהיא שלמה, אחרת זה קורה כמו משחה. ויש להם גם כבד בקלה עם ביצי בקלה באותה צנצנת .. הם גם טובים ... ו"קפטן הטעם "או איך שלא קוראים לזה, יש הרבה איכות נמוכה ... p, במיוחד ... לא טעים, סיבי ...
אירינה דולרס
ציטוט: matroskin_kot

שכחתי איך קוראים לזה, אבל משהו מתגבש ממאכלי הים האלה, (לא מזיקים), סרטנים, דיונונים, חצוצרן .. אני שוטף וזהו ...
אירינה, איפה אתה יכול לקרוא מידע על זה?
המזון המשומר שקניתי הוא חברת "AQUAMARIN". זו הפעם הראשונה שאני נתקל בדבר כזה. אחרי הכל, אבי מביא כל הזמן דיונונים לצנצנות מוולדיווסטוק מאז 1975. ואף חתיכה אחת לא כיסתה באלה "גבישים". היצרנים חכמים

matroskin_kot
אני טס לסוצ'י - אשאל את אמי .. היא רופאה להיגיינת מזון ... ובכן וכו '. במשך 30 שנה עבדה עם מפעלים לעיבוד דגים ואחרים (אם כי ניפיגהלא עבד, פטריוט, לעזאזל), גם אני הטרדתי אותה בשאלות האלה. היום זלל אכלתי צנצנת של חצוצרן בן 6 (מצאתי אותה בארון בעבודה ביום חמישי), אבל לצורך הניסוי אכלתי אותה (טוב, רציתי לאכול) .. הגבישים נשטפו במים רותחים ואז אכלתי אותם.
טלפנתי לאמא שלי - אלה סטרוביטים - היא אמרה ש"זה לא מזיק, תשטפי ותאכלי, אל תטרחי "(לא אמרתי שניסיתי בשביל הפורום) ... זה, כמובן, פגם במזון משומר, אך הוא אכיל ...
אירינה דולרס
תודה
דיונון נשטף זה מכבר ומשמש למטרתו המיועדת

הנה מה שמצאתי:
,, אבני סטרוביט מורכבות בדרך כלל ממגנזיום, אמוניום פוספט וסידן פחמתי. הם נוצרים על ידי פירוק אוריאה באמצעות אנזים מיוחד, urease, המופרש על ידי חיידקים. אבני סטרוביט מכונות גם אבנים "זיהומיות" מכיוון שהיווצרותן קשורה לזיהום בדרכי השתן, המתרחש בדרך כלל עקב קיפאון של שתן והתפתחות חיידקים בו. החיידקים הנפוצים ביותר הגורמים לסטרוביט הם Proteus ו- Klebsiella, אשר בדרך כלל נכנסים לדרכי השתן מהמעיים כאשר ההיגיינה האישית לקויה. כדי להיווצר אבני סטרוביט, יש צורך בתגובת שתן אלקליין. סטרוביטים מאופיינים בצמיחה מהירה, תוך מספר שבועות ויכולים לתפוס שטח גדול למדי בכליה (מה שמכונה אבן אלמוגים). למרות השימוש הנרחב באנטיביוטיקה עוצמתית, אבני סטרוביט אינן נדירות ... "

מָקוֹר: 🔗

משהו שהתיאבון שלי דעך מעט
matroskin_kot
דוק, אם יש לנו - בגוף - זה רע, והקלמארי הוא תוצאה של טיפול בחום .. זה כבר התברר ... הוא היה מבושל .. ... אני לא זוכר, אבל יש כמה טכנולוגיות להשמדת הסטרוביטים האלה בתהליך הבישול ... אבל איפה ההבטחה שהיא לא מזיקה יותר ...
שם, חלבון סוכר איכשהו נקשר מהטמפרטורה, אבל זה לא מזיק לנו, ובכן ... חסר טעם ... יתר על כן, זה קורה אפילו במנה אחת של מוצרים, חלק מהפחיות הן נורמליות, אחרות הן גבישים ... אני ' אני אבוא, אני אהיה אמא ​​לענות ....
matroskin_kot
לא צריך ... לגדול ...
אני כאן "מנצל" דיונונים עם / גלידה. תעוף משם ב -15, והחצוצרן נמצא במקפיא ... אני צריך לאכול אותו .. יתר על כן, מחיר החצוצרן הוא 1200 סל '/ ק"ג ... פרץ ...
אני יפהפייה
אֲנָשִׁים! ואולי מישהו יגיד לך לאן נעלמה הרינג המלוח? בתחילת השנה שעברה מכרנו אותו לפי משקל ביריד בסוף השבוע, וזה קרה בחנויות הרשת. ועכשיו אין אפילו הרינג מעושן חם. אפילו לא מצאתי את זה באוכאן.
Bast1nda
יש לי חבורה של צ'ר. מה אנחנו יכולים לעשות איתו, למעט המלחה.

בישלתי מרק, זה קצת מריח, הגעתי למסקנה שאולי דגים מהזן הזה לא מיועדים למרקים? מתכונים לחרוטים, לא מצאו שום דבר מחול. אולי תשים אותו על הקאטלטים?
איפטיה
Bast1nda, ולעשן?
Bast1nda
איפטיה, אנחנו לא אוכלים מעושנים. זה יכול פשוט לאפות כמו מקרל, שכן החרבן, למרות שמדובר במשפחה אדומה, התגלה כארומטי ביותר לבישול בבית.
איפטיה
Bast1nda, נסה המתכון הזה לאפייה... ביקורות טובות מאוד! שימו לב, מחבר המתכון נתן קישור 🔗 לדיון מפורט יותר.
Bast1nda
איפטיה, כן, שמתי לב, אבל זה היה מביך שיש קומבריה, אבל אני חושב שאותה צ'ר אפשרי גם כן?

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם