לחם שיפון על מחמצת נצח

קטגוריה: לחם מחמצת
לחם שיפון על מחמצת נצח

רכיבים

פתיח שיפון (להכנת מחמצת) 100 גרם
מים 300 גרם
קמח שיפון קלוף 300 גרם
מים 350 גרם
קמח שיפון קלוף 500
מלח 3 שעות l
סוכר 3 כפות
שמן זית 2 כפות

שיטת בישול

 • הכינו תרבות סטרטרים ממנה ראשונה. לשם כך, הוסיפו אליו מים חמים (לא יותר מ -40 מעלות) -300 גרם, ערבבו אותו, הניחו לעמוד במשך 30 דקות, הוסיפו קמח -300 גרם, הניחו אותו במקום חם (הטמפרטורה צריכה להיות 25- 27 מעלות) והמתינו שהמחמצת תגדל פי 2-3. זה בדרך כלל לוקח 12-24 שעות.
 • זה סוג המחמצת שצריך לצאת
 • לחם שיפון על מחמצת נצח
 • אל תשכח להפריש ממנו 50-100 גרם לתרבית התחלה עתידית בצנצנת ובמקרר
 • אנו מוסיפים אליו את שאר המרכיבים - מים, קמח, מלח, סוכר, חמאה, שמנו אותו על הלישה או נלוש ידנית את הבצק ושוב במקום חמים למשך שעתיים כדי שהבצק יעלה.
 • לחם שיפון על מחמצת נצח
 • זה נראה לי ככה
 • לחם שיפון על מחמצת נצח
 • ניתן לאבק בקמח ולחתוך
 • לחם שיפון על מחמצת נצח
 • עכשיו הכנסנו לתנור. כאן חשוב מאוד להתבונן במשטר כדי שהלחם לא ייסדק וייאפה באופן שווה. לשם כך, הפעל את שני הגוונים 180 מעלות למשך 15 דקות, ואז השאר רק את הצל התחתון ו 200 מעלות למשך 30 דקות, ואז הקטן ל -180 מעלות ועוד 35 דקות, ובסוף נחבר מחדש את הצל העליון ו -160 מעלות כך שהחלק העליון לא נשרף ... לפיכך, מובטח כי הלחם נאפה מכל עבר, ללא צריבה או פיצוח.
 • לחם שיפון על מחמצת נצח
 • בסוף מוציאים את הלחם מהתבנית, עוטפים אותו בבד פשתן ונותנים לו להתקרר וללכת כך.

זמן ההכנה:

90 דקות

סטרנקר
זה קל יותר בתנור, 7-10 הדקות הראשונות בטמפרטורה של 250 ואנחנו מצמצמים ל 180. כל התהליך לוקח 40 דקות בלבד. אבל זה בתנור של תנור מן המניין .. במקרה שלך זה כנראה לא יעבוד בדרך אחרת ..
* איך משמנים את הטופס? אני אופה בתבניות אפייה מאלומיניום (לבנים), בתנור. אני משמן אותו בשכבה דקה של שמן צמחי, אך ככל הנראה הוא נספג בבצק במהלך ההגהה, שנדבק אחר כך לתבנית, כשמוציאים אותו מהתבנית, אני צריך לחתוך אותו בסכין דקה בין הלחם לקירות של התבנית .. ניסיתי לפזר אותה בקמח, אך במקרה זה קירות הלחם מתגלים כהים שכן קמח כמעט נשרף על קירות התבנית.
וולקיר
אלישיה, ספר לנו עוד על תרבות הפתיח. ואיך ללוש את בצק השיפון הדביק?
סטרנקר
התחל את החורשה לארבעה ימים, 100 מ"ל. מים +100 מ"ל. קמח עד שמנת. אני מאכילה אותו יום יום. לאחרונה הבנתי שאם שמים אותו במקום מאוד חם (לא גבוה מ- 30 מעלות), התגובה מואצת ובמקום 4 הימים שנקבעו, אתה יכול להפחית את התהליך לשניים, אבל בשביל זה אתה צריך להיות שם תמיד , לא ללכת לעבודה)), אנסה את זה בקרוב, פשוט להבין איך לעשות את זה נכון ... בצק עם מזלג, עם הידיים. כן, הבצק דביק אין מה לעשות בקשר לזה .. העיקר שהוא חי (בניגוד ל"קמח חיטה "), צריך לקרוא גם איך מכינים קמח חיטה, שמעתי שהוא מולבן. אני יכול לשים את הלחם בצורה של תמונה, אבל עדיין לא הבנתי ..... האם אוכל לצרף תמונה בתגובות?
אלישיה
ציטוט: Valkyr

אלישיה, ספר לנו עוד על תרבות הפתיח. ואיך ללוש את בצק השיפון הדביק?
לקחתי את כל המידע מאתר אחר. אני אישית ניסיתי הכל! אני אופה עם מחמצת שיפון וחיטה כבר הרבה זמן והכל עובד! טעים, בריא ואמין!


איך מכינים מחמצת?

אני יודע שישנן דרכים רבות להכניס את המחמצת, לדעתי זו הפשוטה ביותר והלחם מתגלה כטעים מאוד עם החמץ הזה.

עדיף להשתמש במחמצת מקמח שיפון, ואז אם נרצה לאפות לחם לבן, נוכל להכין מחמצת חיטה מחמצת שיפון. ייקח חמישה ימים עד שהמחמצת שלנו תהיה מוכנה, אך זו רק הפעם הראשונה שנדרש זמן כה רב.

איך מכינים מחמצת שיפון?

היום הראשון:
ולכן אנו זקוקים ל -100 גרם קמח שיפון (דרגה 1150) ול-100-150 מ"ל מים פושרים (בזהירות, המים לא צריכים להיות חמים מ- 40 °, אחרת המחמצת שלנו לא תעבוד).
בכוס נקייה מפלסטיק או זכוכית, מערבבים מים עם קמח ליצירת הבצק כמו על לביבות. בחר כלים לא קטנים מדי, אחרת המחמצת יכולה לברוח, איפשהו 1.5-2 ליטר מספיק. עכשיו אתה צריך לכסות את הכוס במכסה או בניילון שקוף, אבל לא לגמרי בחוזקה ולשים אותו במקום חם למשך 24 שעות.

יום שני:
עכשיו המחמצת שלנו רעבה, בשביל זה עלינו להאכיל אותה. אל תתפלא אם החמץ לא מריח נעים, זה נורמלי, אכתוב עליו עוד בהמשך. וכך אנו מוציאים את המחמצת ומערבבים אותה היטב. מוסיפים 100 גרם. קמח שיפון ו 100 מ"ל. מים פושרים ומערבבים היטב שוב, מכסים ושמים שוב במקום חמים למשך 24 שעות.

יום שלוש:
שוב אנו עושים את אותו הדבר כמו ביום השני: מערבבים את המחמצת, מוסיפים 100 גרם. קמח שיפון ו 100 מ"ל מים פושרים, מערבבים, מכסים ומכניסים למקום חם למשך 24 שעות.

יום רביעי:
היום אנו מאכילים את המחמצת שלנו בפעם האחרונה: שוב עלינו לערבב את החמץ, להוסיף 100 גרם קמח שיפון ו- 100 מ"ל מים פושרים, לערבב, לכסות ולהחזיר אותו למקום חמים למשך 24 שעות.

המיוחל שלנו הגיע היום החמישי, המתנע שלנו מוכן. היום אנו יכולים לאפות את הלחם הראשון שלנו, אליו נוסיף לא מעט שמרים, מכיוון שהמחמצת שלנו עדיין צעירה ואין לה הרבה כוח, ובפעם הבאה אפשר יהיה לא להוסיף שמרים. רק אל תשכחו לשים 50-100 גר 'מהמחמצת המוגמרת בצנצנת נקייה, לדפוק את המכסה ולהכניס למקרר, זה יהיה המתנע שלנו, נצטרך אותו אחר כך כשאנחנו רוצים לאפות לחם שוב.
היזהר, בשום מקרה אסור להיכנס שמרים, מלח וכד 'למתחיל, אחרת הוא ימות, אל תשכח רק קמח ומים כלולים במתחיל.
ניתן לאחסן את המתנע עד שבועיים, ואם החלטנו לאפות, אז עלינו להוציא את המתנע מהמקרר יום קודם ולהאכיל אותו כך או כך, ולמחרת ניתן יהיה לאפות לחם .

הערות: עם הפרופורציות הללו, תקבלו כ- 800-850 גרם. מחמצת מוכנה, בחרו לראשונה מתכון לחם כזה בו תצטרכו כמעט את כל המחמצת, כך שנותרו רק 50-100 גרם למנה ראשונה, אחרת לא תדעו מה לעשות עם עודף המחמצת בהמשך. אפשרות נוספת: לא לקחת 100 גרם למחמצת. קמח ומים, ו 50 גרם כל אחד, ואז תקבלו 400-450 גרם. מחמצת מוכנה.

איך מכינים מחמצת חיטה?
אם אתה עדיין רוצה להכין מחמצת חיטה, אז עשה כמעט את אותו הדבר. זה יהיה טוב יותר רק אם בכל זאת תיקחו קמח שיפון ביום הראשון, המחמצת תתחיל לעבוד מהר יותר, ובימים האחרים תוסיפו קמח חיטה. מכיוון שאיננו צריכים כל כך הרבה מחמצת חיטה, זה יספיק אם ניקח 50 גרם מים וקמח, כדי שלא תישאר עוד הרבה חמץ. עוד סטייה קטנה, עדיף לגדל מחמצת חיטה לא 5, אלא 6-7 ימים.

כיצד לאחסן את המתנע?
המתנע נשמר במקרר כשבועיים, כמה שיותר קר יותר, אבל לא במקפיא. אתה יכול לאחסן אותו בצנצנת זכוכית נקייה עם מכסה למשל מריבה. אני שומר אותו במיכל פלסטיק עם מכסה אטום. והמתנע שלי מרגיש שם טוב מאוד, זה עוד לא קרה שהתייבש. בחר צנצנת לא קטנה מדי, מכיוון שהמתנע שלנו, שישן בדרך כלל בשקט במקרר, יכול פתאום להתעורר ואם אין מספיק מקום במיטה שלו, הוא יכול לברוח.

כיצד להאכיל את המתנע למתחיל שיפון?

בנושא זה, אני רוצה להסביר לך כיצד להכין מחמצת שיפון ממנה ראשונה.
ניתן לעשות זאת בשתי דרכים. הדרך הראשונה היא קלה, אנו מאכילים את המחמצת פעם אחת. והשני, ובכן, קצת כבד יותר, כאן אנו מאכילים את המחמצת 3 פעמים.
לא משנה באיזו דרך תלך, תצטרך להוציא את המתנע מהמקרר יום קודם ולהכניס אותו למטבח למשך כשעה כדי להעיר אותו. לדוגמא, אם ברצונכם לאפות לחם ביום שלישי, עליכם להוציא את המתנע מהמקרר ביום שני בבוקר.

אם אתה הולך בדרך הקלה, אז עשה זאת
:
1. חפש במתכון כמה מנה ראשונה אתה צריך.
2. כעת חלקו את כמות המתנע שאתה צריך לשניים ויהיה לך את כמות הקמח והמים שאתה צריך.
דוגמה המתכון אומר שאתה צריך 600 גרם של תרבית פתיח. 600: 2 = 300, כלומר צריך 300 גרם קמח ו -300 גרם מים. רק למקרה, כדי שנשאר לכם מעט חמץ על המתנע, הוסיפו 50 גרם יותר קמח ומים.
3. בקערה גדולה מספיק, מערבבים את הקמח, המים הפושרים (לא יותר מ 40 °) ואת המתנע שלנו.
4. מכסים את הכוס במכסה או בניילון ומניחים במקום חמים ושוכחים אותו למשך 15-20 שעות.
בוצע! עכשיו, קודם כל, אל תשכחו להוציא 50-100 גרם מהמתנע עבור המתנע. ובשאר החמץ אפשר לאפות לחם.

אבל עדיף אם נלך בדרך הקשה (שהיא למעשה לא קשה בכלל).

אם אתה עדיין מחליט ללכת בדרך הקשה, עשה זאת:
חפש במתכון כמה מנה ראשונה אתה צריך וחלק את הכמות הזו ל -6 חלקים, מכיוון שנאכיל את המתנע בשלושה מעברים. אז אם אנחנו צריכים 600 גרם מחמצת, אז 600: 6 = 100. המשמעות היא שאנחנו צריכים פי 3 100 גרם קמח ו 100 גרם מים. ממש שם שוב, כדי שיהיה לנו מספיק חמץ ומתנע, עלינו לקחת 130 גרם קמח ומים
דוגמא: היום הוא יום לפני אפיית לחם ואני צריך 600 גרם מחמצת.

בסביבות השעה 9:00 הוצאתי את המתנע שלי מהמקרר ונתתי לו שעה להתעורר.

בסביבות השעה 10:00 אני מאכיל אותו בפעם הראשונה. לשם כך אני מערבב 130 גרם מים פושרים ו -130 גרם קמח ליצירת בצק סמיך כמו לביבות. (אולי בפעם הראשונה שאתה צריך יותר מים, זה תלוי בקמח). ואני מוסיף שם את המתנע שלי, מערבב הכל היטב ומכניס אותו למקום חם, מכסה אותו במכסה. הטמפרטורה האידיאלית למקום זה היא 26-28 °, זה יכול להיות תנור עם מנורה דולקת, אבל רק מנורה.

בסביבות השעה 16:00 הגיע זמן ההאכלה השנייה. כך נראה המתנע שלי, הוא גרגר כל כך טוב שהייתי צריך לתפוס כוס גדולה יותר. למנה ראשונה זו הוספתי 130 גרם קמח ו- 130 גרם מים פושרים (אין צורך במים נוספים כאן). ערבבתי הכל היטב, כיסיתי אותו במכסה והנחתי אותו במקום מעט קריר יותר מהפעם הראשונה. הטמפרטורה האידיאלית היא 22-26 ° עם תנור או חדר אמבטיה כבוי לחלוטין.

למחרת בשעה 6.00 בבוקר הוספתי שוב 130 גרם. קמח ו 130 גרם. מים פושרים מעט. מעורבב היטב, אני מקווה שהתצלום מראה בבירור כמה מסה קיבלתי. מכסים שוב ומשאירים לעמוד במטבח. הטמפרטורה האידיאלית היא 18 עד 22 מעלות.
בשעה 9:00, המתנע שלי היה מוכן. עכשיו אתה צריך להסיר 50-100 גרם. תרבות מנה ראשונה ותוכלו להתחיל להכין בצק לחם.

זה הזמן שלי, אתה יכול לעבוד כמו שזה הכי מתאים לך.
אינך צריך לצפות בשעה דקה אחר דקה; בעוד שעה פחות או יותר לא יקרה דבר עם החמץ.

המרחק האידיאלי בין הזנה ראשונה לשנייה הוא 6-8 שעות. בין ההאכלה השנייה לשלישית 6-12 שעות. ואחרי ההאכלה האחרונה עד לאפייה 3-4 שעות.
הטמפרטורות היורדות טובות, כמובן שאפשר להסתדר בלעדיה, אך הטמפרטורות היורדות משפרות את הטעם.
איך לרענן ולהאכיל מחמצת חיטה?

עלינו להאכיל את מחמצת החיטה קצת אחרת בשיפון. בעיקרון, תקראו משהו כזה במתכונים.
לתרבות סטרטרים:
30 גרם. פתיחה רעננה או פעילה
100 גרם קמח
100 גרם מים

מה זה הרענן הזה, שם אחר למתחיל פעיל?
לכן, אם הוצאתם את המתנע מהמתנע המוגמר במקרר, אז הוא כבר לא פעיל, אלא ישן, עליכם לרענן אותו כדי שהוא יעבוד שוב.
לשם כך יש לקחת 15 גרם. קמח, 15 גרם מים ולא יותר מכפית אחת של חיטה או שיפון, ערבבו הכל והשאירו אותו עומד למשך 8 שעות. זה כל מה שיש לכם עכשיו 30 גרם פתיחה פעילה, רעננה וחיה, שכעת עליכם להאכיל ..
הוסף 100 גרם למנה ראשונה רענן זה. קמח ו 100 גרם. מים (או כמה שיש לכם במתכון), מערבבים, מכסים ומשאירים למשך 8-12 שעות (הזמן המדויק מצוין בדרך כלל במתכון), על החמץ לגדול פי 2-3 במהלך תקופה זו (תלוי תכולת לחות) ועכשיו -זה (או) יתחיל ליפול. אל תשכח לשים מעט מתרבות הפתיח המוכנה על הפתיח.
אל תיקחו יותר מדי מנה ראשונה לרענון מחמצת החיטה, כפית אחת מספיקה, אחרת המחמצת המוגמרת תהיה חמוצה מאוד וכמובן שהלחם לא ייצא טעים.
אם אתם אופים לחם כל יום, המשמעות היא שאתם והמתנעים שלכם אוכלים כל הזמן, אולי אפילו בלי להכניס אותו למקרר. במקרה זה, המתנע שלך פעיל ודי אם אתה מאכיל את המתנע רק פעם אחת, בשביל זה קח את כמות הקמח והמים שאתה צריך, כפית מהמתנע, מערבב הכל, מכסה ומשאיר למשך 8-12 שעות.
אלישיה
ציטוט: סטרנקר

זה קל יותר בתנור, 7-10 הדקות הראשונות בטמפרטורה של 250 ואנחנו מצמצמים ל 180. כל התהליך לוקח 40 דקות בלבד. אבל זה בתנור של תנור מן המניין .. במקרה שלך זה כנראה לא יעבוד בדרך אחרת ..
* איך משמנים את הטופס? אני אופה בתבניות אפייה מאלומיניום (לבנים), בתנור. אני משמן אותו בשכבה דקה של שמן צמחי, אך ככל הנראה הוא נספג בבצק במהלך ההגהה, שנדבק אחר כך לתבנית, כשמוציאים אותו מהתבנית, אני צריך לחתוך אותו בסכין דקה בין הלחם לקירות של התבנית .. ניסיתי לפזר אותה בקמח, אך במקרה זה קירות הלחם מתגלים כהים שכן קמח כמעט נשרף על קירות התבנית.

אני בכלל לא משמן שום דבר. אני אופה בצלחת טפלון, בה מתבצעת הלישה. אני מוסיפה לחמאה (ירקות, זית או חמאה) לבצק, במהלך הלישה הוא מחולק באופן אחיד וזה, ככל הנראה, מספיק, מכיוון שלא היו לי שום בעיות. לאחר סיום האפייה כל פיסת הלחם קופצת בקלות מהכלים.
אלישיה
ציטוט: Valkyr

... ואיך ללוש את בצק השיפון הדביק?

כן, הבצק דביק. אין דרך אחרת עם מחמצת, נראה לי)
וולקיר
אה, אתה צריך ללכת למועדון המחמצת בפורום!
אלישיה
ציטוט: Valkyr

אה, אתה צריך ללכת למועדון המחמצת בפורום!
לא, לא המצאתי את זה בעצמי!) מצאתי את זה כאן- 🔗
סטרנקר

המיוחל שלנו הגיע היום החמישי, המתנע שלנו מוכן. היום אנו יכולים לאפות את הלחם הראשון שלנו, בו אנו מוסיפים לא מעט שמרים, מכיוון שהמחמצת שלנו עדיין צעירה ואין לה הרבה כוח,

יש לה מספיק כוח ביום החמישי, אל תשתמש בשמרים, זה רעל שגורם לתאים סרטניים בגופך. זו שמרים תרמופיליים, היא לא מתה מטמפרטורה וממשיכה לחיות בלחם גם אחרי שאכלתם אותה .. קראו GOST ממה הם עשויים ... 🔗 עמוד מספר 3 ... ושכח מהם לנצח. הם שמופיעים בחנות החנות ביום השלישי לאחסון בצורה של עובש, הם משמינים מהם ...
MariV
סטרנקר, בנושא החמץ, אנא שתפו את החוויה שלכם.
הנה המתכון, אין סיפורי אימה על שמרי מפעל; ישנם נושאים נוספים בנושא גידול שמרים תוצרת בית.
סטרנקר
יש מסורת כזו - לענות על שאלות כשנשאלים (על חמץ), מה שעשיתי
סטרנקר
ציטוט: אלישיה

אני בכלל לא משמן שום דבר. אני אופה בצלחת טפלון, בה מתבצעת הלישה. אני מוסיפה לחמאה (ירקות, זית או חמאה) לבצק, במהלך הלישה הוא מחולק באופן אחיד וזה, ככל הנראה, מספיק, מכיוון שלא היו לי שום בעיות. לאחר סיום האפייה כל פיסת הלחם קופצת בקלות מהכלים.
טפלון אינו תבנית אלומיניום ...ועם חמאה, במקרה שלי, היא בדרך כלל תישרף ...
MariV
ציטוט: סטרנקר

יש מסורת כזו - לענות על שאלות כשנשאלים (על חמץ), מה שעשיתי
השאלה נשאלה למחברת הפוסט - האם אתה אלישיה?

אלישיה, ספר לנו עוד על תרבות הפתיח. ואיך ללוש את בצק השיפון הדביק?
סטרנקר
כשאתה תוהה מה השעה, באמת אכפת לך מי יענה?
אלישיה
ציטוט: סטרנקר

טפלון הוא לא תבנית אלומיניום ... אבל עם חמאה, במקרה שלי, הוא בדרך כלל יישרף ...

אין לי ניסיון עם אלומיניום.

אולי זה מה שאתה צריך!

https://Mcooker-iwn.tomathouse.com/in...on=com_smf&topic=194369.0
ELENA 1978
אפיתי לחם שיפון מחמצת. הוא עלה טוב, אבל התברר שהוא חמצמץ מאוד, אפילו מר, מדוע הוא מחמצת יתר על המידה? לקחתי 400 גרם כמו במתכון, אולי הרבה? סליחה מאוד, הפנקייק הראשון גושי
אלישיה
ציטוט: ELENA 1978

אפיתי לחם שיפון מחמצת. הוא עלה טוב, אבל התברר שהוא חמצמץ מאוד, אפילו מר, מדוע הוא מחמצת יתר על המידה? לקחתי 400 גרם כמו במתכון, אולי הרבה? חבל, הפנקייק הראשון גושי

העיקר כאן הוא לא לחשוף יתר על המידה! אם נשמר יותר מ- 3.5-4 שעות, זה יוצא חמוץ. אבל זה באמת יכול להיות המחמצת שלך. אולי כדאי שתנסה לגדל חדש? ..
ELENA 1978
כבר שמתי חמץ חדש. זרקתי את הראשון. אפיתי אותו ממנו רק ביום השישי, ביום השני לאחר האכלה, הוא עבר את צנצנת הליטר, הכנסתי לצנצנת של שני ליטר וזהו, זה כבר לא קם הרבה, ניסיתי להמשיך להאכיל, אבל רק בועות קטנות, לא ריח חמצמץ נעים, ובנוסף התחיל איזה סוג של תסיסה פטרייתית. תגיד לי, קראתי שאם החלק העליון מהודק עם קרום, אפשר לזרוק אותו כך חמצן ממשיך להיכנס לחמץ, אחרת הוא יחנק. האם יש צורך להוסיף קמח ומים בתקופה זו או להמתין להאכלה המתוכננת?
אלישיה
אתה צריך להאכיל בזמן! וניתן להסיר את הקרום בכל עת. האם אתה מכסה את החלק העליון במכסה עם חורים או סרט אוכל, שבו אתה יכול גם לעשות חורים? זה אמור למנוע היווצרות קרום.
ELENA 1978
תודה רבה על תשובתך. בפעם הראשונה כיסיתי אותו במכסה עם חורים, ועכשיו אני מנסה אותו במגבת רטובה (קראתי אותו באתר זה). ומישהו טעם את הטעם לפני האכלה, משום מה המחמצת לפני האכלה השנייה כבר חמוצה להחריד.
אם תקבל שוב לחם חמוץ, אנסה להאכיל ולאפות אותו מהכניסה למקרר, אני חושב שהחומציות צריכה לרדת ברגע שלא לוקחים כמות גדולה. אני אנסה. :) אני באמת צריך לחם שיפון על מים, חלב, ביצים, קמח חיטה לא צריך להיות נצרך על ידי בן.
אלישיה
לפני ההאכלה השנייה, זה צריך להריח חזק, אבל אז הריח הלא נעים צריך להיעלם!
בהצלחה לך!
ELENA 1978
תודה על העזרה !!! אני אנסה.
Vicachka777
אפילו הכל כל כך מפותל לכולם ... בדרך כלל פשטתי הכל. אני מאכיל את תרבות המתנע 3 שנים פעם בשבוע, זה קורה בתדירות נמוכה יותר, זה נמצא בצנצנת עם מכסה עם חורים, ולא סגור הרמטית .. אני לשה הכל בעין, זה עולה מ -3 עד 5 שעות , אני צופה בזה שלא יחמץ (בדוק בלחיצה על האצבע, אם עדיין יש לך כוח להתרומם, אתה יכול לחכות) וכתוצאה מכך לא נפל במהלך האפייה. אני אופה 15 דקות בטמפרטורה של 250 צלזיוס ואז 45 דקות בטמפרטורה של 190 צלזיוס, מוסיפה מעט מים לתבנית האפייה לאדים.
vladpit1401
אלישיה, ברכות. תגיד לי מה התשואה של הלחם ומה נפח הצורה? ליטר וחצי מהתמונה, נכון?
vladpit1401
האם קמח שיפון רגיל לא יעבוד? או סתם קלוף, איפה אני יכול להשיג את זה? או פשוט להוסיף סובין שיפון לקמח שיפון?
Vicachka777
כמובן שזה יעשה, ותוכלו להוסיף סובין! אני תמיד אופה ממה שיש ליד ואפילו מוסיפה סובין חיטה.
ויקי
ציטוט: vladpit1401
האם קמח שיפון רגיל לא יעבוד? או סתם קלוף, איפה אני יכול להשיג את זה?
מקולפים קמח שיפון פשוט. אם אין על האריזה שום דבר לפי סוג הקמח, אלא כתוב רק "שיפון" - זה קלוף וזהו.
אלישיה
ציטוט: vladpit1401
אלישיה, ברכות.תגיד לי מה התשואה של הלחם וכמה צורה? ליטר וחצי מהתמונה, נכון?

כמות המוצרים הכוללת בעת הלישה היא 1.5 ליטר, אך אז הלחם גדל בכפליים בערך. אז נפח הטופס הוא 2.5-3 ליטר
אלישיה
ציטוט: vicachka777
כמובן שזה יעשה, ותוכלו להוסיף סובין! אני תמיד אופה ממה שיש ליד ואפילו תמיד מוסיפה סובין חיטה.
תגיד לי, איך להוסיף סובין נכון? על האריזה כתוב שיש לשמור אותם באמבט מים למשך 40 דקות ....: הנערה: האם תוכלו להוסיף אותם לאצווה בצורה יבשה?
מרי_ב
תגיד לי מה לעשות עם המחמצת אם אני אופה לחם כל יום / כל יום אחר?
Vicachka777
אני תמיד מוסיפה סובין יבש ... למען האמת, אני לא מבינה למה הם באמבט מים ... לאפיית לחם, בהחלט לא צריך לאדות אותם. אולי לכלים אחרים וזה הכרחי ... בזמן דיאטות, למשל, שמעתי שהם נאכלים גולמיים. אני תמיד מוסיפה זרעי פשתן, זה לא משפיע על הטעם, אבל זה מאוד שימושי!
אם אתם אופים לחם כל יום או יומיים, המחמצת מופעלת תמיד, רק בכל פעם לאחר הוספת מים או מי גבינה עם קמח, השאירו את הכמות הנדרשת בצנצנת למחרת, בחורף אפילו לא צריך לשים אותה במקרר.
אוזי
יום טוב לכולם! אתה יכול בבקשה להגיד לי, אפיתי לחם בפעם השנייה בתבנית ברזל יצוק בקוטר 28 ס"מ, אבל הוא לא נאפה בתוכי, למרות שזמן האפייה היה 2.5 שעות והטמפרטורה הייתה 180 מעלות, וזה עמדתי איתי כל הלילה מתחת למגבת. והבצק תפח פעמיים לפני שנשלח לתנור, אני חוטא על מחבת בקוטר גדול! אנא ספר לי תמונות לחם שיפון על מחמצת נצח
SvetaI
איגורעד כמה אתה בטוח בטמפרטורת האפייה? בתנור שלי תוך 2.5 שעות בחום של 180 מעלות הכל היה נשרף לגחלת. אפילו תוך שעה אחת הלחם יוצא כהה בהרבה. והקרום שלך דק ודי קל.
נראה לי שהמדחום שלך שוכב בלי בושה וטמפרטורת האפייה הייתה נמוכה בהרבה.
אוזי
תודה, אני אמדוד את הטמפרטורה היום!

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם