מנהל
סוגים, מגוון ותכונות של קמח מדגנים שונים וגלילים

תוכן עניינים:
מנהל

קמח אמרנט
פעם אמרנט נקראה "אוכל האלים", ואז "אוכל מלכים". האצטקים הקדומים ראו את אמרנטה כצמח קסום: הוא ניתן ללוחמים ולרצים כדי להעניק להם כוח וסיבולת על טבעיים.
אמרנט הוא אחד מגידולי התבואה העתיקים ביותר על פני כדור הארץ, ומשך לאחרונה תשומת לב מוגברת של מומחים ושל הציבור הרחב בשל תכונותיו הייחודיות. העיקריים שבהם הם: תכולת חלבון גבוהה, שיווי המשקל שלה, כמו גם תכולה גבוהה של ויטמינים ומינרלים. אמרנט נבחרה לגידול התבואה המבטיח ביותר במאה ה -21 על ידי מומחי המזון של האו"ם.
נכון לעכשיו, הוכח השימוש בקמח ובמוצרים המכילים חלבון מזרעי אמרנט כדי להעלות את הערך התזונתי של מאפייה, ממתקי קמח ומוצרי חלב. הערך התזונתי המעולה של קמח אמרנט בהשוואה לדגנים אחרים הופך אותו למרכיב טבעי במזון לתינוקות ובנוסחת תינוקות בשילוב עם קמח חיטה או שיבולת שועל.
מגוון היישומים הרחב ביותר של אמרנט בטכנולוגיית המזון מוסבר על ידי נוכחות בכל חלקי הצמח כמות גדולה של חומרים פעילים ביולוגית, אשר הריכוז הגבוה ביותר שלהם נצפה בזרעים. לאמרנט תכולת חלבון גבוהה והרכב חומצות האמינו המאוזן ביותר.
אמרנט הוא מקור ידוע לסקוולין. סקוולין הוא הכי קרוב בהרכב לתא האנושי, חומר הלוכד חמצן ומרווה את הרקמות ואיברים בגופנו באמצעות אינטראקציה כימית פשוטה עם מים.
מומחים רואים בסקוולן גורם אנטי-אפלסטי. Squalene מסוגל להגביר את פעילות מערכת החיסון מספר פעמים, ובכך להבטיח את עמידותו של הגוף למחלות שונות ולחץ פיזי. בנוסף, סקוולין הוא מגן רדיו (יש לו את המאפיין להגן על הגוף מפני קרינה).
סקוואלין הוא מרכיב חיוני בבלוטות החלב של הרקמה התת עורית האנושית, כאשר הוא נפגע, הריכוז שלו עולה בחדות, מה שמעיד על תפקידו המגן.
אמרנט היא תרבות שימוש רב-תכליתית. מדגן אמרנה ניתן לקבל קמח, עמילן, סובין, שמן.
גרגרי אמרנט קטנים משמשים כמרכיב בהכנת קונדיטוריה: עוגיות, ביסקוויטים, עוגות ומוצרים אפויים אחרים.
לקמח אמרנט תכונות אפייה מצוינות. הבצק המיוצר ממנו הוא באותה איכות כמו מקמח חיטה. כשמערבבים אותם עם קמח דגנים, לחם ומאפה אינם מתיישנים זמן רב. למוצרי אמרנט תכונות תזונתיות יקרות ערך העולות על חיטה, אורז, תירס ופולי סויה.
מנהל

קמח כוסמת
זה משתלב היטב עם חיטה, כוסמין ושיפון כשמשפטים קמח לאפיית לחם. בשל טעמו הספציפי וצבעו הכהה והיעדר הגלוטן, קמח כוסמת משולב בדרך כלל עם קמח חיטה (1/4 עד 1/2 חלק מקמח כוסמת לחלק אחד מקמח חיטה). הופך את הבצק לתלול יותר ואת המאפים עצמם ל"כבדים "וצפופים יותר.
מכינים ממנו לביבות רוסיות מסורתיות.
מנהל

קמח ערמונים
אין כמעט גלוטן בקמח הערמונים. המשמעות היא שכאשר אופים ממנו לחם יש להוסיף קלסרים כמו ביצה לבצק.לאפיית לחם, יש לערבב קמח ערמונים עם קמח חיטה, כוסמין בכמויות קטנות יותר מהעיקרית, בערך 1/4 או 1/3 ממסת הקמח.
מנהל

קמח קווין
קמח פשתן הוא תוצר של טחינת ארשת פשתן, אם כי יכול להיות שיש קמח והכבישה הראשונה.
הערך של קמח זרעי הפשתן הוא בכמות גדולה של חלבון צמחי, שאינו נחות בערכו לעומת חלבון סויה.
תכולת חלבון - עד 40%, סיבים - עד 35%, הערך התזונתי נאמד ב 92%.
לקמח פשתן יש גם סגולות רפואיות: יש לו השפעה מחזקת על מערכת העיכול ועל מערכת הלב וכלי הדם, מונע התפתחות של טרשת עורקים ומשקעים.
ראוי לציין גם כי קמח זרעי פשתן מכיל אשלגן פי שבע מאשר למשל בננות. הוא גם עשיר במגנזיום ואבץ.

מומלץ להוסיף קמח פשתן לכל בצק, כאשר אופים מוצרי מאפה וממתקים, פנקייק, פנקייק, ומחליפים אותו בקמח חיטה 10-20% (בסיס קמח). ניתן להשתמש בקמח פשתן בכל מתכון לאפייה, בהתאם להנחיות לכמות המים, השמרים והשומן:
1. מים. לקמח פשתן יש תכונות מצוינות לשמירת מים, מה שמשפר את יכולתו להגביר את טריות המוצרים, הם אינם מתיישנים זמן רב.
לכן, כאשר אופים עם קמח פשתן, נדרשים יותר מים על ידי 75% ממשקלו של הקמח זרעי הפשתן.
2. שמרים. בשל אחוז השומן הגבוה בקמח פשתן (עד 40%), יש צורך להגדיל את תוספת השמרים ב 5-20% מהכמות הנדרשת למתכוני הבצק - הדבר יגדיל את חיי המדף, ישפר את המבנה והעקביות. של המוצר.
3. שומן. כשמשתמשים בקמח זרעי פשתן, הצורך בשומן ושמן בבצק ובאפייה פוחת. כמות השמן והשומן מופחתת בכ- 30% ממשקלו של קמח זרעי הפשתן.
יש לציין כי מאפים עם קמח פשתן יוצרים קרום חום מהר יותר.
מנהל

קמח חומוס
משתמשים בה להכנת טמפורה (מאכלים מהמטבח היפני - פירות ים בבלילה), מכינים ממנו בצק לכופתאות ואטריות, מוסיפים לו רטבים ומרקים מסמיכים.
לאפיית לחם, יש לערבב קמח חומוס עם קמח חיטה, לאיית בכמויות קטנות יותר מהעיקרי.
אי אפשר לבשל בבית, מכיוון שמוצרי חשמל ביתיים אינם מסוגלים לטחון חומוס קשה לקמח.
מנהל

קמח שיבולת שועל
טוב במיוחד להכנת "לחם מהיר" כמו טורטיות וביסקוויטים. זה הופך את המאפים לפירורים יותר, אם כי לחים. עם זאת, בשיבולת שועל יש אחוז קטן של עמילן ויש להם עודף שומן. שיבולת שועל מעובדת בצורה מושלמת לקוואקר, ואז לקמח ויכולה לשמש תחליף לקמח חיטה, אך זכרו שתכולת הקוואקר לא תעלה על שליש מסך הקמח. להכנת קמח כזה לבד, מספיק לטחון שיבולת שועל בבלנדר. צריך 1 1/4 כוסות דגני בוקר כדי להכין 1 כוס קמח. בשל תכולת הגלוטן הנמוכה לאפייה, יש לערבב קמח שיבולת שועל עם קמח חיטה.
בשיבולת שועל יש פחמימות לעיכול בקלות ועוזרים לגוף לייצר הורמון הנקרא סרוטונין, האחראי על רגשות חיוביים.
מנהל
קְוֵקֶר
טולוקנו הוא קמח העשוי מגרגירי שיבולת שועל. אחד מתכשירי הקמח הנאכלים של שיבולת שועל.
שיבולת שועל מנופה, לאחר שהרתיחו אותה במים בכיריים רוסיות, מושלכות חזרה למסננת במשך כל תקופת החימום, וכשכל הנוזל נוזל, הוא מיובש במשך יומיים בתחתית אותו תנור. במקביל, שיבולת השועל הופכת מעט אדומה וחומה. שיבולת שועל מיובשת נלחמת 3-4 פעמים בטיט עץ, ומסננת את הפסולת בכל מסננת. הדגנים המטוגנים הנקיים שנותרו על האחרון נטחנים לקמח. המוצר שנוצר - שיבולת שועל - טעים למדי, עם ריח נעים שמזכיר את ריח הקקאו. שיבולת שועל, כמו תכשירים אחרים של שיבולת שועל, מאופיינת, כמו גרגרי השיבולת שועל עצמה, בתכולה גבוהה של חומרי חלבון ושומן.לפי כמות האחרונה, שיבולת שועל ותכשירים שלה הם הקרובים ביותר לתירס (כ -5%), ולפי תכולת חומרי החלבון - לחיטה (כ -19%).
שיבולת שועל "הרקולס" ושיבולת שועל שבושלו בחלב נספגים כמעט לחלוטין בגוף.
שיבולת שועל מהווה מקור לפחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים מקבוצת B, E, A, יסודות קורט זרחן, סידן, סיבים תזונתיים (תאית). הרכב חומצות האמינו של שיבולת שועל הוא הקרוב ביותר לחלבון השריר, מה שהופך אותו למוצר היקר ביותר.
100 גרם שיבולת שועל מכילה:
חלבונים - 11.5 גרם.
שומן - 6 גרם.
B- קרוטן - 64.9 גרם.
ויטמינים PP - 1.55 מ"ג, B1 - 0.42 מ"ג, B2 - 0.04 מ"ג
חומרים מינרליים Ca, P, K, Mg, Fe
שיבולת השועל מכילה חומר שימושי לגוף - לציטין.
הכללת שיבולת שועל בתזונה מקדמת את חיסול העופרת מהגוף.
ידוע גם כי שיבולת שועל היא עדיין מזון בסיסי של נזירים טיבטיים.
טולוקנו הוא מוצר עממי רוסי שנרחב פעם. כיום משתמשים בקוואקר בתדירות נמוכה יותר ובעיקר כתרופה תזונתית לתזונת ילדים.

מכיוון ששיבולת שועל היא סוג של קמח שיבולת שועל, ניתן להשתמש בה במאפייה ובמוצרי מאפה, ולהוסיף בהדרגה לבצק, אינו מכיל גלוטן.
מנהל
קמח סויה
סויה אינה דגני בוקר, אלא שייכת למשפחת הקטניות.
זמין לא קלוי ומטוגן.
קמח סויה לא מטוגן מכיל אנזימים פעילים מאוד המועילים בהכנת לחם שמרים, עובד היטב בהכנת לחם שמרים, בתנאי שהוא מוסף בכמויות קטנות מאוד (0.5%). כמויות גדולות יפגעו בטעם ובמרקם של המוצר. יש לו לובן כמעט מושלג, משפר את צבע הקרום ומאפשר ללחם להישאר זמן רב יותר.
לאחר הצלייה קמח סויה מקבל טעם אקספרסיבי יותר.
קמח סויה מגביר את ספיגת המים בבצק ומפחית את ספיגת השומן. לפעמים זה משמש כתחליף לחלב ואפילו לביצים.
קמח סויה אינו מכיל חלבונים יוצרי גלוטן. לאפיית לחם, יש לערבב קמח סויה עם קמח חיטה, לאיית בכמויות קטנות יותר מהעיקרי.

קמח סויה משמש כמשפר בתעשיית המאפיות והפסטה (ניתן להוסיף אותו לקמח חיטה בכמות של 3-5%), כמו גם בתעשיית הקונדיטוריה ולהכנת רטבים.
מנהל

קמח מלט
קמח מאלט, או מאלט, נטחן לרוב משעורה, אך גם מחיטה או מדגנים אחרים. מלט הוא תהליך בו נבטים דגנים מלאים או נובטים בשליטה מיוחדת, שלאחריו מייבשים את הגרגירים וטוחנים אותם לקמח.
מאלט מכיל סוכר, מינרלים ואנזימים יקרי ערך, כולל עמילאז, החשובים מאוד לתהליך האפייה של לחם, ביסקוויטים וביסקוויטים. ראשית, זה עוזר להאיץ את תהליך התסיסה, ותהליך התסיסה הנכון מניח את שחרור הכמות הנדרשת של פחמן דו חמצני. שנית, גרגרי מאלט מעניקים לבצק טעם חריף מתוק מיוחד, משפרים את צבע הבצק ומונעים את תהליך ההתקשות.
קמח מאלט יכול להוסיף דביקות וקמט לחם אפוי. פירור לחם כזה דומה לפירור לחם לא אפוי.
מנהל
קמח ווילד (חיטה)
דוֹחַן הוא נחשב לדגנים יקרי ערך בגלל תכולת המינרלים שלו, אך הוא חסר גלוטן. בעת האפייה צריך להוסיף קלסרים כמו ביצה. מעורבב עם דגני בוקר אחרים, דוחן מעניק ללחם טעם ייחודי. לעיתים מוסיפים דוחן (דגנים עגולים צהובים קטנים) ללחם שלא טחון - בכדי לתת טעם "גרגירי" טבעי, יש להשרותם תחילה. הלחם העשוי מקמח דוחן פריך במיוחד.
מנהל

קמח אורז
קמח אורז עשוי מגריסי אורז כתושים.
קמח יקר במיוחד לייצור מזונות אנטי אלרגניים תזונתיים.
בהתחשב בכך שאורז מכיל פחות חלבון, סיבים ונתרן בהשוואה לדגנים אחרים, הוא נמצא בשימוש נרחב בתזונה רפואית ובתזונה בטיפול בדיאטה בחולים עם אנטרוקוליטיס חריפה וכרונית, מחלות לב וכלי דם ומחלות אחרות.
גריסי אורז הם מקור לחלבון צמחי, השלם בהרכב חומצות אמינו, הקרוב לחלבוני גרגירי הכוסמת. הוא עשיר בויטמינים (B1, B2), חומרים המכילים זרחן, כולל בעלי ערך במיוחד - פיטין ולציטין.
ניתוח ההרכב הכימי הראה שקמח אורז (להלן PM) מכיל פי שניים פחות שומן מקמח חיטה פרימיום. שומנים, הנמצאים בכמויות קטנות (0.6%), ממלאים תפקיד חשוב בקביעת הערך התזונתי וחיי המדף של מוצר ומאופיינים בתכולה גבוהה של חומצות שומן בלתי רוויות. האחרון, מצד אחד, מעלה את הערך הביולוגי של המוצר, ומצד שני, הם הסיבה לחמצון הקל שלהם. גריסי אורז מכילים כמות משמעותית של עמילן (81.6%), ניתנים לעיכול וניתנים לעמידה, ומעט מאוד סיבים (0.4-0.5%) וחד-סוכר (0.4-0.5%).
היעדר חלבונים ב- RM שיכולים ליצור מסה הדומה לגלוטן חיטה מטיל קשיים מסוימים על השימוש בו בייצור מוצרי לחם. עם זאת, בשל העובדה שעמילן אורז רגיש יותר לאנזימים עמילוליטיים, הכנסת כמות מסוימת של PM לתרכובת הבצק מקמח חיטה מובילה להעצמת תהליכים ביוכימיים ומיקרוביולוגיים, משפרת את איכות המוצר ומפחיתה עלויות טכנולוגיות. במקביל מגדילים את התכונות התזונתיות של המוצרים.
קמח אורז הוא ללא גלוטן ולא ניתן להשתמש בו לאפיית לחם שמרים.
השימוש ב- PM בשילוב עם קמח חיטה הוא אחת הדרכים הקלות ביותר לשימוש בו בתעשיית האפייה.
עם עלייה בכמות ה- PM שהוצגה, הן המראה והן המאפיינים הפיזיקוכימיים של סוג זה של מוצרים משתנים.
נקבע שכאשר מוסיפים PM עד 10%, זה עוזר להגדיל את נפח מוצרי המאפה, לשפר את מבנה הנקבוביות ולחזק את הגלוטן. עם זאת, כאשר מוסיפים יותר מ -20% מה- PM, גמישות הבצק מתדרדרת, נצפית כהה מסוימת של הפירור וסדקים ודמעות מופיעים על פני המוצרים, כלומר איכות המוצר יורדת.
לחם אפוי בקמח אורז מתפורר בקלות, הופך לפריך ובעל מרקם גרגרי.
כאשר מוסיפים קמח אורז לדרגות נמוכות של קמח חיטה (חצי שביר או קמח בדרגות I ו- II), מתקבלים מוצרים בגוונים בהירים יותר.

קמח אורז לא משמש רק כתחליף לקמח גלוטן, בחלק מהמתכונים, קינוחים ומאפים איתו הרבה יותר טעימים. הוא נמצא בשימוש נרחב במטבח האסייתי לאפיית עוגות קוקוס דביקות וממתקים.
לחם אפוי בקמח אורז מתפורר בקלות, הופך לפריך ובעל מרקם גרגרי. הגישו את הלחמים האלה קלויים או צלויים ותאהבו אותם עד מאוד. כאשר משתמשים בקמח אורז, ישנה בעיה אחת - המוצרים יבשים (כמו בכל קמח אחר שאינו חיטה), מכיוון שהקמח סופג לחות רבה. פשוט הוסיפו עוד נוזלים או ביצים ואחסנו את המוצר המוגמר בכלי הדוק.
קמח אורז טרי טחון הוא הטוב ביותר - ככל שעדין עדיף. ככלל אצבע, השתמשו ברבע קמח רגיל (או חמישית בעת אפיית לחם) והוסיפו עוד מעט מים. קמח אורז יוצר בצק פנקייק טוב, משתמשים בו לעתים קרובות במזון לתינוקות. עם זאת, לא ניתן להשתמש בו לעוגות שמרים ולחמים בגלל חוסר גלוטן. וזכרו שלמוצרים של קמח אורז לוקח יותר זמן לאפות בטמפרטורה נמוכה יותר ממוצרי קמח חיטה.
מנהל

קמח עדשים.
באופן מסורתי, עדשים נחשבות לתרבות נזירית.
זרעי עדשים מכילים בין 24 ל -35% חלבון, פחמימות - בין 48 ל -53%, שומן - מ -0.6 ל -2%, מ -2.3 עד 4.4% מינרלים, זהו גם מקור טוב לוויטמיני B. זרעים נובטים מכילים ויטמין C.
חלבון עדשים, המכיל חומצות אמינו חיוניות, נספג היטב בגוף. ערך האנרגיה של 100 גרם זרעים הוא 310 קק"ל.
עדשים אינן צוברות חנקות, יסודות רעילים, רדיונוקלידים ויכולות להיחשב כמוצר ידידותי לסביבה. מבחינת הטעם והערך התזונתי, העדשים הן מהראשונות בקרב קטניות התבואה. הוא רותח היטב תוך 40-70 דקות ובעל טעם עדין ונעים. קציצות למילוי פשטידות ומנות אחרות העשויות מעדשים נבדלות מעט בטעמן ובערכן התזונתי מהבשר. משתמשים בה להכנת מגוון מנות שולחן: מרק (חמין), דייסה, פירה, פטה, ג'לי.
דגני עדשים וקמח חשובים לא פחות. העדשים מזינות יותר מזרעים מלאים בשל העובדה שמעטפת הזרעים מוסרת במהלך העיבוד. הקמח נמצא בשימוש הנפוץ ביותר בתעשיית האפייה, במיוחד בייצור ביסקוויטים. הוספה לחיטה בכמות של 15-20% מעלה את אחוז החלבון בלחם ב 3-4%. קמח עדשים משמש גם בתעשיית הקונדיטוריה והגסטרונומיה בייצור קפה, קקאו, ממתקים, עוגיות, שוקולד, נקניקיות.
מנהל

קמח ברלי
מכיוון שתכולת הגלוטן בשעורה נמוכה, הוא לא יכול להיות המרכיב העיקרי להכנת לחם מבצק שמרים או מחמצת. שעורה משמשת גם כאשר מערבבים אותה עם דגנים אחרים, בעיקר חיטה, כוסמין ולעיתים נדירות שיפון. יש לו ארומה מתונה ועמומה וטעם אגוזי בהיר. עושה מאפים רכים. לחם עם תערובת שעורה הוא בעל טעם טארט.
אפשר לערבב גרגרי שעורה שלמים, אותם יש להשרות תחילה במים, גם עם בצק לחם כדי להעניק ללחם טעם גרגירי.
קמח שעורה עובד היטב בפנקייק, עוגיות ולחם מהיר. ניתן להוסיף כמסמיך למרקים ולרטבים.
מנהל

קמח תירס

סוגים, זנים ותכונות של קמח מדגנים ודגנים שונים

תכונות שימושיות של קמח תירס

קמח תירס מכיל סוכרים, ויטמיני B, ויטמיני PP, מלחי מינרלים של אשלגן, ברזל, זרחן, סידן, מגנזיום, קרוטן, עמילן. לפי תכונותיו התזונתיות והמיטיבות, קמח זה טוב בהרבה מאשר חיטה או כל קמח אחר.

השימוש בו עוזר להחזיר את תפקוד המעיים והקיבה, מנרמל את המיקרופלורה הפנימית. גם למרות העובדה שיש לו מדדים גבוהים בהרבה של חומציות, תכולת שומן ותכולת קלוריות, לקמח תירס יש טעם גבוה, אינו מעלה את אינדקס הפרוטרומבין ותורם לנורמליזציה של רמות הכולסטרול בדם ומצב כלי הדם.

הקמח האיכותי ביותר מתקבל מזנים קשים של תירס, שיכולים להיות גסים או טחונים דק. קמח עדין משמש להכנת מאפים של מאפה. נוכחותו מאפשרת להשיג מוצרים רכים ומתפוררים יותר בעלי טעם ספציפי של תירס. קמח כזה מתווסף בכמויות קטנות לסוגים מסוימים של לחם ושיפון כדי לתת לו טעם מיוחד.

קמח גס משמש לייצור לחם תירס, שמבחינת תכונותיו הצרכניות, הוא שימושי ביותר לעיכול.

כרסום קמח תירס, תלוי בטכנולוגיה בה משתמשים, הוא משני סוגים: עדין וגס. במקרה הראשון משתמשים בו בקונדיטוריה, מה שהופך את העוגות, העוגיות והמאפים לפירורים ונעימים יותר לטעם, וגם מעניק להם ארומה פיקנטית מוזרה, ובמקרה השני משתמשים בקמח תירס להכנת גרגירים גסים לחם, שהוא גם מאוד שימושי לעיכול.

מהראשון מתקבל לחם גרגרי מעט, פירורי וצפוף יותר, מהשני - הלחם עדין ועולה טוב יותר. מנות לאומיות רבות מוכנות מקמח תירס: הומיני, פולנטה, אוגאלי, בנוש, בולמיק, לחמים שטוחים מקסיקניים מסורתיים וכו '.

בתהליך הכנת קמח תירס נפרד נבט התבואה המכיל עד 35% שומן מבורות הפירות. הוא מתאים מאוד כקלסר לייצור נקניקיות, בישול וכו 'מכיוון שלקמח תירס יש את המאפיין להאט את התסיסה של פחמימות, כלים ודגנים המיוצרים בתוספת קמח זה נמשכים זמן רב, שלא ניתן להכין אמר על הקמח עצמו: רצוי להשתמש בו תוך פרק זמן קצר לאחר הטחינה.

יש לציין כי קמח תירס הוא ללא גלוטן ועליו לערבב עם קמח חיטה לאפיית לחם, הכמות המקסימלית של קמח תירס אינה עולה על 30%.
יש לבחור בקפידה את היחס של קמח חיטה ותירס, ככל שתכולת קמח התירס גבוהה יותר, כך יכול הלחם להיות נמוך יותר, ויבש יותר, ופירורי הפירור גבוהים יותר.
מומלץ להוסיף שמן צמחי או חמאה ללחם כזה, לבצק.

מנהל
אוסיף מידע נוסף על קמח מסוגים שונים של דגנים, זרעים

סוגי הקמח העיקריים נבדלים בעיקר על ידי מוצר הטחינה הראשוני:

קמח דגנים - אמרנט, כוסמת, תירס, דגוסה, מוגר, שיבולת שועל, דוחן, פייזה, חיטה, כוסמין, שיפון, אורז, סורגום, חומיזה וכמובן שעורה. וגם מה שמכונה גידולי "פסאודו-דגן", הדומים במובנים רבים לגידולי תבואה, הם קינבה ממשפחת אמרנט (שמות אחרים: אורז קינואה וכוסמת בר צ'יליאנית). עיקר הקמח עשוי מחיטה - בסיס הלחם.

קמח המיוצר מגידולי קטניות - אפונה, שעועית מצוי (שעועית גן ושעועית רוסית), תורמוס, פולי סויה (פולי סויה), שעועית ,, שעועית מונג, חומוס (חומוס) עדשים וסין;
צמח קמח (קמח עשוי עשבי תיבול, פירות, פירות יער, ירקות, זרעים וכו '). משתמשים בו בעיקר בבישול וברפואה המסורתית כתוסף הומאופתי או תזונתי. לרוב הוא מעובד לקמח, עשבי תיבול, פירות וגרגרים, פשתן, שומשום, מחטי אורן, עץ, ירקות (תפוחי אדמה, דלעת), שמרים, סוכר;

קמח המיוצר ממוצרים מן החי, משמש גם כמזון משלים יעיל לצמחים ובעלי חיים וככתוסף פעיל ביולוגית - ארוחה של עצם, ארוחה של קליפת ביצה, ארוחה של דם וכו ';

קמח מינרלי - תוצר של טחינה דקה של מינרלים - דולומיט, מלח, זרחן, גיר וכו '.

תעשייה נפרדת עוסקת בייצור קמח - תעשיית MILLING-LARGE. באופן כללי ייצור התבואה הפך לאחד המגזרים הגדולים והוותיקים ביותר בכלכלה העולמית. ההיסטוריה הידועה של הקמח מתחילה לפני 10 אלף שנה, ולפי כמה מקורות, אפילו 40 אלף שנה ואפילו מאות אלפי שנים. למעשה, כל ההיסטוריה של האנושות קשורה בלחם, ולכן בקמח.

סוגי הקמח הבאים הם הנפוצים ביותר :

קמח חיטה - ברוסיה מייצרים (מסווגים) קמח חיטה של ​​מאפייה של שש דרגות: מחלקה נוספת, פרימיום, דגנים, כיתות א'-ב ', קמח טפטים. זה מוסדר על ידי GOST R 52189-2003 ו- GOST 12183-66;

קמח שיפון - מיוצרים שלושה זנים עיקריים: זרעים, קלופים וטפטים. קמח שיפון משמש באופן טבעי לאפיית לחם שיפון. ייצור קמח השיפון מוסדר על ידי GOST 7045-90 ו- GOST 12183-66;

קמח אורז - ייצור הקמח מאורז נקבע על ידי GOST 27168-86, בדרך כלל מדגני אורז מסוג "אקסטרה". לקמח האורז אין טעם וריח מודגשים משלו, אך הוא בעל תכונות צרכניות ויציבות גבוהות - יכולת גבוהה לשמור על לחות (עד 600%);

קמח כוסמת - כוסמת וקמח מאוחסנים היטב מכיוון שהשומנים הצמחיים הכלולים בהרכבם עמידים בפני חמצון והרס.הייצור של קמח כוסמת מוסדר על ידי GOST R 53495-09 ו- GOST 27168-86;

קמח תירס... מבחינת התכונות התזונתיות והשימושיות, קמח תירס מעט טוב יותר מקמח חיטה - הוא בעל תכולת חומצות שומן ותכולת קלוריות גבוהים יותר, לקמח תירס יש טעם מעולה, והוא גם מנרמל את רמות הכולסטרול בדם. ייצור הקמח מתירס מוסדר על ידי GOST 14176-69. קמח התירס האיכותי ביותר מיוצר מזני תירס קשיח ויכול להיות גס וטחון דק;

קמח שיבולת שועל - ייצור קמח משיבולת שועל מוסדר על ידי GOST 27168 ו- GOST 2929-75. הרכב הויטמינים וחומצות האמינו המגוון והמיוחד, התכונות המועילות והרפואיות הייחודיות של שיבולת שועל, שימש זה מכבר ברפואה העממית וכמובן שאומץ בתעשיית התרופות. גרגר שיבולת שועל מכיל עד 60% עמילן, עד 20% סיבים ו- 20% חלבון, חומצות אמינו רבות הנחוצות לגוף: במיוחד ליזין וטריפטופן (האחרון ראוי למאמר נפרד), שיבולת שועל עשירה מאוד בויטמינים מקבוצות B, E ו- A. שיבולת שועל כנראה תופסת את המקום הראשון בקרב מוצרי מזון בריאים;

קמח שעורה - השעורה המפורסמת, קמח שעורה פנינה - קמח שעורה הוא ייחודי - הוא בעל יכולת לחות גבוהה ומחייב שומן. בשל תכונות אלה, הוא נמצא בשימוש נרחב בייצור בשר ונקניקיות. בשנים האחרונות יצרני מזון דיאטטי הוסיפו קמח שעורה למוצריהם, ולא קמח סויה או אפונה. קמח שעורה עשיר בפוליסכרידים ב-גלוקן, בעלי השפעה להורדת כולסטרול, ומאופיין ביחס טוב בין עמילנים לחלבונים. קמח שעורה מכיל הרבה פרוביטמין A, ויטמינים B ואלמנטים מינרליים: Ca, P, I, בהשוואה לקמח מדגנים אחרים, במיוחד חומצה סיליקלית רבה. ייצור קמח שעורה מוסדר על ידי GOST 5784-60;

קמח אמרנט, קמח אמרנט הוא מילה ותיקה חדשה ונשכחת בתעשיית המאפיות. אמרנט בין צמחים הפך למוביל במספר חומצות האמינו והיסודות המינרליים הייחודיים ובלתי ניתנים להחלפה, וגרגריו מכילים 60% עמילן, 20% חלבון איכותי, 8% שמן ו -2% ויטמינים, העולים על מרבית הדגנים באינדיקטורים אלה. תכונות המזון המדהימות של אמרנט אפשרו לוועדת המזון של האו"ם (FOA) לקרוא לאמרנט לא פחות מתרבות המאה ה -21. אמרנט 8,000 שנה היה יבול התבואה העיקרי בדרום אמריקה ובמקסיקו (זה אפילו נקרא - "חיטה אצטקית", "לחם אינקה"), והתחרה בשעועית ותירס. לאחר הכיבוש (הכיבוש הספרדי של אמריקה), למרבה הצער, תרבות זו נשכחה, ​​כמו הרבה מהתרבות של התרבויות הייחודיות הללו. באסיה, היום אמרנט פופולרי באזורים ההרריים של פקיסטן, הודו, נפאל ואפילו בסין כגידול דגנים (באופן מפתיע!) מורגש בכמות המזון הכוללת. קמח אמרנט אינו מוסדר על ידי GOST ברוסיה;

קמח פשתן, קמח זרעי פשתן. קמח פשתן ברוסיה מיוצר בשני סוגים על פי שלב הטחינה: טחינה דקה (שחיקה של חלקיקים עד 1 מ"מ), וטחינה גסה (גודל חלקיקים 2 מ"מ). קמח פשתן מיוצר מזרעי פשתן שמן מנוקה היטב (הניקוי נקבע בהתאם ל- GOST 10582.). מבחינה כימית, קמח זרעי פשתן מכיל: בין 12% ל -20% - שומנים (שרובם הם 75% אומגה 6 (חומצה לינולאית), וכ- 15% חומצה אולאית - אומגה 9), ולפחות 8% מחומצה לינולנית - אומגה 3); סיבים תזונתיים הם כ 40% (מתוכם 7% סיבים), 30% חלבון, 38% פחמימות (אם כי רק 8% ניתנים לעיכול). קמח פשתן בתעשיית המזון משמש לייצור תרכיזי מזון, מוצרי מאפה וכמובן בהומאופתיה כתוסף שימושי - להעשרת מזונות בחומצות שומן בלתי רוויות, כמו גם חלבונים וסיבים תזונתיים.בנוסף, רק חלק אחד של ג'לי קמח זרעי פשתן (נקשר) עד שישה חלקי מים - לא ג'לטין כמובן, אלא תוסף קולינרי יעיל מאוד;

קמח דגים (ייצור קמח מדגים הוא תעשייה ותיקה של האדם המודרני) - קמח דגים הוא מוצר המיוצר על ידי ייבוש וטחינה של פסולת מעיבוד דגים, סרטנים, מפסולת המתקבלת במהלך העיבוד לתוצרת ים. קמח דגים משמש לייצור מזון לחזירים, עופות וחיות משק אחרות, לחקלאות דגים מלאכותית. ייצור קמח הדגים בעולם עולה על 5 מיליון טון בשנה. היצרניות הגדולות ביותר של קמח דגים בעולם הן פרו, צ'ילה, תאילנד;

קמח עצם, ארוחה של בשר ועצם (בשר עצם, בשר), ארוחה עוף. ייצור הקמח ממוקם ליד מפעלי עיבוד בשר ומפעלי עופות. ארוחה של עצם משמשת בעיקר כדישון זרחן (מכיל 30-35% P2O5) לגידולי אמבטיה (אלו הם פירות הדר - קלמנטינות ולימונים, דפנה דובדבן) וצמחים אחרים, כולל אדמה פתוחה. הוא נחשב לדשן בעל פעולה איטית אך הכרחית. כמו כן, קמח עצם משמש כתוסף תזונה ברפואה אלטרנטיבית ורשמית;

קמח סויה - קמח סויה הוא מוצר מזון יקר למדי המיוצר מזרעי סויה (כמו גם מקמח פולי סויה). קמח סויה הוא בעל ערך מכיוון שהוא מעלה את הערך הביולוגי והתזונתי של כמעט כל מוצר, ומעשיר את התערובת בחלבונים, שומנים צמחיים ולציטין, בנוסף, הוא מכיל חומרים שטרם נחקרו מעט - איסלקטנים. זה הוביל לתוסף סויה כמעט בכל מקום היכן ומתי צורך - זה זול יותר! למרבה הצער, כעת כמעט כל פולי הסויה הם מהונדסים גנטית. פולי סויה טבעיים, לרבות עקב האבקה צולבת עם מוטציות, כבר לא ניתן למצוא. הדיון בפגיעות וביתרונות של פולי סויה, ומוצרים מהונדסים גנטית בכלל, הוא מעבר לתחום מאמר זה. ייצור קמח סויה מתמקד בתעשיות הבשר (נקניקיות) ומאפיות, וככל הנראה שלא ימצא חן בעיני חובבי המזון הבריא, בייצור דגני בוקר יבשים "מהירים" או "חד פעמיים", והוסיפו ישירות לבסיס. של הבצק;

קמח דולומיט (או קמח ליים). ייצור קמח מאבן גיר (טחינת דולומיט טבעי) - נותן תוצר מינרלי - קמח דולומיט. קמח דולומיט הוא דשן הסיד העיקרי והיקר ביותר עבור ירקות (גזר, סלק, תפוחי אדמה), צמחים חקלאיים (תלתן, אספסת, בצל, פשתן) וגידולים אחרים;

קמח צמחים, קמח ויטמינים , קמח ויטמין-צמחים - משמש לרוב כמזון ויטמין-חלבון המתקבל מעשבים יבשים. לכן, ייצור הקמח מעשבי תיבול מאורגן גם כחוות בת בחוות קולקטיביות ובעלי חיים. חומר הגלם לייצור קמח דשא נזרע ועשבי אח רב שנתי ושנתי. קמח צמחים שימושי בשל תכולתו הגבוהה של קרוטנואידים (α.β, γ, δ) - ויטמינים מסיסים בשומן ובמים. (הכל מוסדר על ידי OST 10 242-2000). קמח צמחים על צורותיו השונות מהווה חומר גלם יקר ערך לפרמקולוגיה, הומאופתיה וכמובן לרפואה מסורתית.

קמח אפונה - תוצר של ייצור קמח מאפונה משמש לייצור נקניקיות ונקניקים, ובייצור לחם, כאשר קמח אפונה או סויה משמש כמבצר החלבונים העיקרי;
קמח עץ - כשמו כן הוא - קמח עץ, מוצר זורם חופשי המתקבל בטחינה מכנית (יבשה) של שבבי עץ. מעניין כי קמח עץ הוא מרכיב של חומרי נפץ וחומרי בניין רבים; ומשמש גם לייצור דו תחמוצת טיטניום. קמח עץ משמש גם כחומר ליטוש. ייצור קמח העץ מתרחש בציוד מיוחד - בטחנות פגיעה ובטחנות גלילה מטוטלות. קמח מוציא דרך מסננים ובמפרידי אוויר;

קמח אורן - הייצור של קמח ממחטי אורן נשלט כבר מזמן.חומר הגלם לקמח מחטניים או דשא הוא לרוב רגל מחטנית (עד 20 ס"מ) או ענף. מחטים מהוות מקור מצוין לקרוטן (מכיל עד 300 מ"ג לק"ג), ובמהלך השנה תוכנן במחטים כמעט ואינו משתנה. קמח אורן עשיר בוויטמין C - תכולתו היא עד 300 מ"ג לק"ג). בניגוד לקורוטינים, רמת ויטמין C במחטים עולה בחורף ל 600 מ"ג / ק"ג, ובקיץ הוא יורד בצורה ניכרת ל -250 מ"ג / ק"ג (תוכן בחומר יבש). עליכם לאחסן מחטים בקור: אחסון מחטי אשוחית ב -8 מעלות צלזיוס לחודש מוביל לאובדן של עד 35% מהקרוטן, ובאחסון בטמפרטורות נמוכות מ -5 מעלות צלזיוס לא נצפתה ירידה בוויטמין C. לכן, המחטים לרפואה המסורתית מאוחסנים בכפור קל. מחטים טריות של אשוחיות אורנים רגילות מכילות עד 350 מ"ג / ק"ג ויטמין E. בנוסף, קמח האורן עשיר בחומרים אחרים: 1 ק"ג. מחטים יבשות (גם אשוח וגם אורן) מכילות ויטמינים במ"ג: R - עד 3800, K - עד 20, PP - 142, B1 - 20, B2 - 10, B3 - 30, B6 - 2, H - 0.15; יסודות קורט - קובלט, מנגן, ברזל, מגנזיום ואחרים. ; ישנן חומצות אמינו רבות, כולל חיוניות. אפילו הטכנולוגיה הפשוטה ביותר לייצור קמח מחטניים שומרת על מרבית אבות המזון (ויטמינים ויסודות קורט); קמח אורן הוא אחת התרופות העממיות לטיפול במחסור בוויטמינים, והאמבטיות איתו מהוות תרופה מצוינת לדרמטוזים, תשישות עצבים ודיכאון. זה משתלב היטב עם קמח אצות, מאכלים אחרים העשירים ביוד ומלח ים כדי לשפר את פעולותיו של זה.

קמח שקדים - ייצור קמח בטחינת שקדים המשמשים לייצור מילוי אגוזים ומוצרי גימור חצי אגוזי חול בקונדיטוריה ובישול ביתי. קמח שקדים מוערך כתוסף והוא חל על כל סוגי הבצק, וכמאכל עצמאי לחלוטין. איתה, למשל, הם מכינים קרם שקדים - מילוי טעים מאוד לאפיית לחמניות וטארטלטים. קמח שקדים משמש גם בבישול ליצירת עקביות עבה יותר במספר רטבים ומרקים המסורתיים למטבח הים תיכוני;

קמח דובדבן ציפורים - ייצור קמח מפירות יבשים של דובדבן ציפורים מיועד בעיקר לצרכי בישול ותרופות. איסוף פירות הדובדבן מתבצע באזורים רבים ברוסיה. זהו גם תבלין וגם תרופה, במיוחד בטיפול במספר מחלות עיניים ומערכת העיכול. מאז ימי קדם, קמח דובדבן ציפורים היה תרופה עממית;

קמח חומוס - ייצור קמח חומוס מתמקד בבישול ביתי קולינרי. ואפילו רפואה מסורתית. קמח חומוס הוא הבסיס לייצור ממתקים הודים, מרקים סמיכים, לביבות וכלים מקוריים אחרים .. קמח חומוס, המשמש לכביסה, מנקה את העור היטב, מסיר נקודות שחורות;

קמח תפוח אדמה - תפוחי אדמה מקמח - תפוחי אדמה מיובשים, טחונים לקמח. לרוע המזל, ייצור הקמח מתפוחי אדמה עדיין לא מפותח - אך זהו כיוון מבטיח מאוד של תעשיית המזון. ניתן לשלב קמח תפוחי אדמה (המושג המקצועי משולב) עם סוגי קמח אחרים בייצור מוצרים קולינריים ייחודיים על בסיס בצק. לכן, כאשר מערבבים קמח תפוחי אדמה 1: 1 או אפילו 1: 3 עם קמח חיטה (או שיפון), מתקבל מפעל להכנת בצק מיוחד לאטריות טארון המשמשות במטבח הארמני. לביבות העשויות מקמח תפוחי אדמה, שתייה בתוספת - כל זה רק חלק מהפוטנציאל הקולינרי של מוצר זה. קמח תפוחי אדמה משמש גם להכנת מספר תרכיזי מזון, ובחקלאות לפיטום חזירים ובעלי חיים. לפעמים זה נקרא בצורה לא נכונה עמילן - זה חומר אחר;

להאכיל קמח - הזנת תרכובות קמח - ייצור קמח להאכלת תערובות מוסדר על ידי GOST 13496.12-98 הזנת תרכובות, חומרי גלם להאכיל תרכובות.

קמח דלעת - עוגת דלעת טחונה, המתקבלת על ידי לחיצה על שמן מזרעי דלעת. ייצור קמח דלעת משולב עם ייצור חמאה.קמח זרעי דלעת עשיר בויטמינים מקבוצות C, B, כמו גם במיקרו אלמנטים - אשלגן, סידן, זרחן, מנגן, ברזל, אבץ ואחרים, כמו גם סיבים תזונתיים. קמח דלעת מכיל את חומצות האמינו איזולאוצין, מתיונין וציסטאין, לאוצין, גלוטמין, גליצין, ליזין, פנילאלנין, ואלין ואחרים;

קמח שמרים - ייצור קמח שמרים מתמקד בייצור תוספים פעילים ביולוגית המגבירים את החסינות ואת צורכי התעשייה המיקרוביולוגית והרפואית;

קמח טמפורה, ייצור קמח טמפורה מיועד למטבח הלאומי של מדינות אסיה רבות. קמח טמפורה מורכב מתערובת של חיטה, קמח אורז ועמילן תפוחי אדמה עם מלח. קמח טמפורה - קמח לחם יפני (מטבח סיני) להכנת מעין בלילה ומנות מזרחיות רבות. משתמשים בו לבישול ירקות ופירות ים חמים (טמפורה), שטבולים בבלילת טמפורה - ומטוגנים בשמן עמוק - במחבת עמוקה עם שמן רותח. הבלילה צריכה להיות לא אחידה כך שיישארו בועות אוויר, מה שהופך אותה לדקה, עסיסית ופריכה כשהיא מטוגנת (טמפורה);

קמח ארז - ייצור קמח מצנוברים מורכב בסחיטת גרעין הצנוברים. זהו מוצר ייחודי אך יקר. מבחינת איכויותיו התזונתיות והרכבו, קמח הארז קרוב לפולי סויה ואגוזים, בחלק מהאינדיקטורים הוא עדיף עליהם באופן ניכר. אך העובדה שקמח ארז אינו מכיל מוצרים מהונדסים גנטית היא עובדה. עוד לא הספקנו. בהחלט כל הוויטמינים והמינרלים הנמצאים בתרופה ההומאופתית המוכרת - צנוברים נותרים בקמח הארז, ועד 30% משמן אגוזי הארז נותר. יחד עם שמן גדילן החלב, ההשפעה של קמח הארז מתגברת. מיוצר בעיקר באלטאי ובמזרח הרחוק;

קמח אגוזים - ייצור קמח מאגוזים ממוקם בדרך כלל לא בסמוך לייעוד האגוזים, אלא בערים מגנטיות והוא מתמקד בצרכי התעשייה הקולינרית. קמח מגרעינים של אגוזי מלך, אגוזי לוז מיוצרים בכמויות קטנות, אך בתערובת עם קמח של דגנים ודגנים נותן טעם ייחודי לקונדיטוריה;

קמח דוחן - קמח דוחן משמש בפנקייק ככוסמת ועל פי הטעם והפרופורציות הטכנולוגיות. ייצור קמח מדוחן זהה לייצור קמח מדגנים אחרים. לדוחן יש השפעה ליפוטרופית מובהקת (היא מונעת תצהיר שומן), ולכן היא מצאה יישום כתרופה עממית לטיפול ודיאטה, בעלת השפעה חיובית על מערכת הלב וכלי הדם, כמו גם על הכבד ועל תפקוד המטופויאט. קמח דוחן מכיל מעט גלוטן, כך שללא תערובת עם קמח חיטה, עוגות שטוחות ופנקייק יכולים להתפרק;

קמח זרחני - סלע פוספט הוא דשן זרחן מינרלי. ייצור הקמח מורכב משחיקה דקה של סלעי משקע - זרחנים, סלעים בתיאבון. דשן זרחן מינרלי;

קמח שחור - זהו אותו שם לקמח לייצור לחם שחור או קמח זרעי כמון שחור. אל תפחדו משמות - אפילו יתרונות רבים של לחם שיפון שחור (במיוחד עם מאלט) נכתב. ובכן, על כמון אומרים "בקימל שחור יש ריפוי מכל המחלות, למעט מוות." קמח מזרעי קימל הוא תרופה מסורתית ייחודית;

ישנם זני קמח הקשורים למנהגים או לתקנים לאומיים.

קמח צרפתי - פאריין, קמח צרפתי העשוי מחיטה רכה מכיל כ 70% עמילן ו 10-15% חלבון. כיתה נוספת, טחינה דקה, כוללת לובן מקסימאלי. הוא משמש כתוסף גדול למדי לקמח דורום, כדי להשיג עקביות ייחודית של בצק ובהתאם גם לאפייה;

קמח איטלקי - לפי סוג הקמח האיטלקי העשוי מחיטה רכה מחולק לשיעורים: 00, 0, 1, 2 וקמח דגנים מלאים. מדד האיכות החשוב ביותר במיוחד לקמח ים תיכוני (חיטה רכה) הוא תכולת החלבון.מבחינה כימית, קמח איטלקי מורכב מעמילן (70%) וחלבונים (עד 15%). אחוז החלבונים הוא שקובע את גורלו של הקמח האיטלקי ואת ייעודו ויישומו: גליאדין אחראי על צמיגות הבצק (מספק אותו), והגלוטנין אחראי על הדביקות והאלסטיות;

מנהל
בנוסף, יש קמח קנדי ​​וסוגים אחרים של בסיסים לאומיים לבצק ולחם.

קמח כוסמין - ייצור הקמח מכוסמין אינו שונה כמעט מייצור הקמח מתבואה רגילה. כוסמין הוא חיטה פראית ולא היברידית. לדגן זה קוראים כוסמין, וכמובן שהוא מוצר טבעי ובריא. קמח כוסמין מאופיין בתכולת גלוטן מופחתת. זה ישים גם ברפואה המסורתית וממריץ את הגוף. קמח כוסמין מייצר לחם בריא מעולה, פסטה, פיצה ומאפים מתוקים עם טעם אגוזי בולט;

קמח סוכר - ייצור קמח מסוכר - אבקת סוכר מתמקדת בעיקר בצרכי תעשיית הקונדיטוריה ובישול ביתי;

קמח עם סובין - ייצור קמח סובין, לרוב קמח חיטה, התחדש בשיא האופנה והעניין במזון טבעי ובריא. לקמח עם סובין תכולה גבוהה של סיבים תזונתיים (כלומר, הם מומלצים כל הזמן על ידי דיאטות רבות לירידה במשקל). על פי הסוכנות הבריטית המפורסמת של תקני המזון, סיבים תזונתיים מורידים את רמת הכולסטרול הרע בדם;

קמח מאלט - ייצור הקמח ממלט מתמקד בייצור של קוואס, בירה ובצק בתעשיית המאפיות. דגנים מונבטים, מיובשים וטחונים נקראים מאלט. עכשיו באופן כללי, גרגרים מונבטים הפכו לתוסף פופולרי לא רק פעיל ביולוגית, אלא גם למאכל קולינרי נפרד, תוספת. להכנת מאלט שיפון אדום נדרש תסיסה לפני הייבוש. גרגרי שיפון ושעורה הם חומרי הגלם הקלאסיים לייצור מאלט, אך משתמשים גם בדוחן, שיבולת שועל וגרגרים של גידולי תבואה אחרים. בענף המזון והקולינריה ישנם שני סוגים עיקריים של מאלט: מאלט לבן - פעיל אנזימטית, המיוצר משעורה ואדום אדום, אינו פעיל אנזימטי, מוכן משיפון;

קמח גדילן חלב - ייצור קמח גדילן חלב ממוקד בצורה צרה. לקמח זרעי גדילן החלב מטרה רפואית והוא משמש כתוסף תזונה במאבק נגד מחלות כמו: נזק כבד אלכוהולי ורעיל, שחמת, הפטיטיס, דלקת שלפוחית ​​השתן, כולליטיסיס ומחלת בלוטת התריס, דלקת במעי הגס, כיב בקיבה, עצירות, דיסביוזה, כאבי מפרקים, אוסטאוכונדרוזיס, בתצהיר מלח, דליות, טחורים, השמנת יתר, אלרגיות, ויטיליגו, פסוריאזיס, התקרחות, אקנה.
מנהל

חיתולי פסאודו-דגנים, דומים לחלב.
- (קינבה, סורגו (דוררה, גאוליאנג),

קינבה (קינואה, קינואה, קינואה, קינואה, אורז קינואה)

אתה כנראה לא מכיר את הדגנים האלה, אם כי בישראל אתה יכול לקנות אותה בכל חנות מכולת. תבואה עתיקה זו, המוכרת לאדם למעלה מ -3000 שנה, הייתה פעם צמח קדוש של האינקה. הגרגירים הקטנים בצורת דיסק הם בריאים ביותר וקל לעיכול. גריסים מושלמים כמעט לכל הירקות, הבשר, הם מבושלים כמו אורז ומוגשים כתוספת, או מוסיפים למרקים ולגולאש.
קינווה מכונה גם "אמא של קבוצה", אם כי היא בכלל לא קבוצה. הוא נחשב לדגנים בגלל מראהו ואופן ההכנה שלו. במציאות, זה פרי של צמח נפוץ בהרי האנדים. כשהם מבושלים, הפירות נפתחים והופכים למראית עין לורמיצ'לי מיקרוסקופי דק מסתחרר. רצוי לשמור את הכינווה במקרר.
שוטפים את הקינואה היטב לפני הבישול. אם אתה רוצה לבשל דייסה, קח כמות כפולה של מים ביחס לכמות הדגנים (1: 2, כמו אצל רוב הדגנים). כדי לקבל טעם אגוזי, אתה יכול לאפות אותו על אש גבוהה במשך כמה דקות, ואז להוסיף מים.

אפשר לטחון את הקינואה לקמח. ניתן להשתמש בקמח זה לאפיית לחם, לחמניות וכל השאר שעשוי מקמח רגיל.

בקווינווה חלבון מלא ואיכותי הדומה בהרכבו לחלב אם. הוא מכיל גם פחמימות וסיבים, שומנים ומינרלים (סידן, אשלגן, מגנזיום, ברזל ואבץ), ויטמינים (B, E).
Quinwa קל מאוד לעיכול ומתבשל במהירות (15-20 דקות), ולכן Quinwa מומלץ לאנשים עם בעיות בחילוף החומרים במזון, תינוקות מתחת לגיל שנה, ילדים, נשים בהריון וקשישים. קצר יותר
כל אחד.
בגלל העיכול הקל שלו, ניתן לבשל את קווינווו גם בקיץ כאשר דייסות אחרות נראות כבדות. ניתן להוסיף אותו לסלטים וקינוחים. אפשר לאכול את קווינווה בצורת דייסה (לפעמים כדאי לבשל אותה בבוקר לארוחת הבוקר), להוסיף למרק (2-3 כפות אחרי הרתיחה הראשונה), אפשר לנבוט ולהוסיף נבטים לסלט (לנבוט כדלקמן: להשרות במים למשך הלילה, לנקז את מי הבוקר, לוודא שהגריסים רטובים ולהשאיר אותם ליום-יומיים).
מנהל
קמח שומשום

תכונה של הרכב קמח שומשום יכולה להיקרא האיזון המוחלט שלו. כל יסוד, כל חומצה, כל ויטמין בו נמצא בכמות כזו בדיוק שהוא יכול לגרום להשפעה חיובית בלבד, ללא מנת יתר או תופעות לוואי כלשהן. מסורות ארוכות טווח של שימוש במוצר כל כך אקולוגי כמו קמח שומשום מאפשרות להסתכל עליו ללא חשש. אם כלול קמח שומשום בתזונה היומית שלך, אתה מוגן באופן אמין מכל צרה אפשרית.

סוגים, זנים ותכונות של קמח מדגנים ודגנים שונים

לשם מה זה
בנוסף להיות בעל כמות עצומה תכונות שימושיות של שמן, משומשום, אתה יכול להשיג מוצר אחר, בעל ערך לא פחות, כלומר קמח. כפי שאתה יכול לנחש, לכל מה שיוצא מהצמח המדהים הזה יש השפעות ריפוי. קמח שומשום שימושי לכל האיברים הפנימיים - הוא מסייע ללב על ידי נורמליזציה של התכווצויות שריר הלב, חיזוק והרחבת כלי הדם והפחתת רמת הכולסטרול המופקד עליהם; מגן על הבטן ממגוון שלם של מחלות ופציעות מסוכנות, כולל די חמורות, כמו כיבים; משפר את תנועתיות המעיים, שלא רק שיש לה השפעה ראויה על בריאותכם הכללית, אלא גם משפר משמעותית את רווחתכם. הסובלים מעצירות כרונית צורכים קמח שומשום וזה מביא להם הקלה מבורכת. עבור דלקת קיבה וקוליטיס, קמח עוזר לקיבה לווסת את איזון החומצה.

במהלך ההריון וההנקה לאישה שאוכלת מזון עם קמח שומשום יש סיכון נמוך בהרבה לסבול מדלקות שונות של האיברים החשובים ביותר, כגון הרחם והשחלות. אותן נשים שסבלו קודם לכן פיזית ונפשית במהלך המחזור החודשי הרגישו הרבה יותר טוב לאחר צריכת קמח שומשום. כל זה נובע מהויטמינים והאלמנטים הכלולים בקמח, התורמים לנורמליזציה של הרמות ההורמונליות. גבר שתזונתו כוללת קמח שומשום בכמויות מספקות אינו צריך לפחד מאין-אונות - יסודות העקבות של הקמח משפיעים מאוד על התפקוד המיני, וגם מגנים מפני פוריות.

שומשום - אלוף העולם בתכולת הסידן... זה מאפיין לא רק את הצמח עצמו, אלא גם את המוצרים המופקים ממנו. הקמח לא היה יוצא מן הכלל. סידן חיוני לתפקוד הרגיל של השלד; הוא ממש בונה עצמות ורקמות. מחלות רבות במערכת השלד והשרירים, כגון צנית, דלקת פרקים, אוסטאוכונדרוזיס ואוסטאופורוזיס, ייסוגו לפני שאדם שצורך קמח שומשום.

אל תשכח מההשפעה של קמח שומשום על מערכות אחרות בגוף האדם: הוא משפר את זרימת הדם, מונע קרישי דם ומונע התפתחות אנמיה. העבודה של מערכת ההפרשה, הכוללת, במיוחד, את הכליות, מנורמלת.

לסובלים מסוכרת, קמח שומשום יסייע בפיתוח האינסולין הנחוץ ביותר, ולסובלים מהשמנת יתר הוא יעזור להשמיד את השומן המזיק שמצטבר מתחת לעור.

כך קורה שנראה שאתה חולה בלי כלום, אבל המדינה עדיין נוראית - אתה לא רוצה לחשוב או לעבוד פיזית. וכאן קמח שומשום יעזור. הזרחן הכלול בו, בשילוב עם ויטמינים, יגביר את הנטייה לפעילות נפשית, וגם ישחזר לחלוטין את היעילות האבודה. לאחר לחץ קשה או אפילו דיכאון, קמח שומשום יעניק לך ביטחון בגלל חומרים רבים אחרים המשפיעים על מוח האדם.

שיטת שימוש בקמח שומשום:
- למניעה וכחלק מטיפול מקיף במחלות, מומלץ להשתמש בקמח שומשום ב 1-2 כפות. כפות מדי יום כחלק מדגנים, סלטים, תוספות. גם קמח שומשום משתלב היטב עם דבש, ריבה, ריבה או סירופ פירות.
- בבישול ביתי, קמח שומשום עם טעם אגוזי וארומה נעימים יכול לשמש לחם עבור קציצות בשר וירקות וכדורי בשר, הוסיף ל עוגות תוצרת בית, בבצק לביבות ולביבות, ומשמש גם כמסמיך ברטבים ורוטבים שונים.
- כשאופים לחם ביחס של 2 כפות קמח לכל ק"ג. קמח חיטה. סקירה של מתכוני לחם הראתה שבדרך כלל מוסיפים לבצק הלחם כ -10 עד 50 גרם לכל 500 גרם קמח חיטה. ניתן לקבוע את הכמות הספציפית של הנחת קמח שומשום בבצק בהתאמה אישית על סמך מצב הבריאות וסובלנות הקמח על ידי הגוף.

פרופורציות מוצר. כמה גרם?
בכפית אחת 12 גרם
בכף אחת 32 גרם
בכוס אחת 170 גרם
באריזה אחת 400 גרם

התוויות נגד:
נטילת שומשום או נגזרותיו על קיבה ריקה עלולה לגרום לבחילה, צמא וגירוי בריריות. כמו כן, שומשום נוטה להגביר את זרימת הדם, ולכן נשים בהריון צריכות להשתמש בו בכמויות קטנות כדי לא לעורר הפלה. והשימוש בו זמנית באספירין, חומצה אוקסלית ונגזרות אסטרוגן שונות, כאשר הם מעורבבים עם הסידן הכלול בשומשום, יוצרים תרכובות בלתי מסיסות המהוות חלק מאבנים בכליות. צריכה קבועה של קמח שומשום אינה מסומנת במקרה של קרישת דם מוגברת, דליות ורידים, פקקת, פקקת.

ניתן לקנות קמח שומשום בחנות, בשקיות במשקלים שונים

סוגים, זנים ותכונות של קמח מדגנים ודגנים שונים

או שתוכלו לטחון בעצמכם קמח שומשום, בבית

סוגים, זנים ותכונות של קמח מדגנים ודגנים שונים

כיצד להכין זרעי שומשום לטחינה, תוכלו לקרוא בנושא: איך טוחנים קמח מדגנים ודגנים שונים בבית
מַלכָּה
יום טוב לך, אופים! סוף סוף יש לי יצרנית לחם מולינקס OW612132 .. אבל בספר המתכונים, משום מה, כל המתכונים זקוקים לקמח 00. ובעיר שלנו זה לא נמצא בשום חנות ,,, אנא תגיד לי איזה סוג של קמח ניתן להחליף ... מאוד אני מקווה שלמישהו תהיה גם אותה בעיה כמוני :: היי: תודה רבה מראש
מנהל
אנו לוקחים קמח רגיל: אפייה, ללחם, למטרות כלליות, פרימיום וכן הלאה ...
אנחנו לוקחים את המתכונים בפורום, הם אומתו.
למדו כאן הלחם הלבן הקל ביותר עשוי מקמח חיטה
יורייבנה
יום טוב! תגיד לי pzhl, קניתי קמח חיטה אנגלי בהזדמנות, אומרים על האריזה - 100% קנדי, חזק מאוד, חלבון - 14.9%. האם זו מניטובה? 🔗
תושב של

קנו קמח אפייה רגיל, ובכן, אם אתם באמת רוצים יותר מפואר, פשוט הוסיפו 1-2 ביצים, זה הרבה יותר בריא וזול יותר.
יורייבנה
תודה, אבל כבר קניתי את זה. כסף שהוצא ... אז זה מניטובה או לא?
תושב של
יורייבנה,
נראה שמניטובה נוצרה תמיד באיטליה, ולכן התשובה ברורה מאליה.
יורייבנה
התשובה אינה ברורה מאליה. מניטובה היא מחוז בקנדה והקמח הזה מגיע מקנדה, ובגלל זה הוא קיבל את השם הזה. אולי מישהו בקיא יותר יכול לענות לי? תודה.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם