אירנה_יה
משתמשי פורום יקרים!

אני הולך לקנות יצרנית לחם ובישול איטי במשך זמן רב, לאחר שחיפשתי באתרים רבים, התבלבלתי לחלוטין.
המטרה של קניית מולטי קוקר היא תנור / סיר אוניברסלי וכו ', ובכן, הכל ברור איתו.
המטרה של קניית מכונת לחם היא להכין לחם אך ורק ללא שמרים (כלומר כפי שנאפה לפני המצאת השמרים). אני יודע שיש פונקציה של לחם ללא שמרים, אבל מתברר שהוא יהיה זהה בכל פעם, אבל הייתי רוצה לאפות שונים באמצעות תחליף לשמרים, למשל מאלט, מחמצת ..
שְׁאֵלָה:
האם אוכל לאפות את אותו מתכון אצל יצרנית לחם באמצעות תרבויות פתיח? או שמייצר הלחם במצבים אחרים (למעט ללא שמרים) אינו מבשל עם מחמצת? אז עדיף לאפות לחם במולטי קוקר וללוש אותו ביד?
בחיים לא אפיתי לחם, אבל בפורום זה יש הרבה מתכונים שונים וכו 'שהראש מסתובב משפע של מידע ..

כלומר עמד בפני בחירה: האם אני צריך יצרנית לחם לבקשותי, האם אוכל לעשות עם כיריים איטיות?))))

אם כתבתי לכתובת, אז אני ממש מצפה לדעותיך, הן יהיו יקרות לי מאוד!
איריסקה
בואו נבין את זה קצת. ניתן לאפות לחם ללא שמרים ביצרן לחם, אך, כביכול, במצב ידני. לאפיית לחם מחמצת, כל מכונות הלחם הללו אינן מותאמות במיוחד במובן שלרובן אין תוכנית הגדרה ידנית עם היכולת לקבוע את הטמפרטורה, הזמן, ומספר משיכות הבצק הרצויות. אבל ... יצרנית הלחם היא לישה נהדרת. אתה עדיין יכול ללוש בתוכו את הלחם ללא שמרים, להרחיק גם אותו ולאפות אותו איפה שתרצה. מולטי קוקר לא יעבור לכם את הבצק.
אני מאמין שגם יצרן לחם וגם מולטי קוקר צריכים להיות, הם שני מכשירים שונים לחלוטין וזה לא מאוד נכון לבחור מה לקנות על ידי השוואה ביניהם - הם שונים!
Grypana
מה התשובה שלך? לכל אחד יש את הדעה שלו. HP יכולה להתמודד עם חמץ. הבנות אופות. אם זה לא עצלן ללוש הכל ביד, אז אתה יכול להסתדר עם רב-קוק. הם רק אופים, הם יכולים לעזור בהגהה. יצרני לחמים יקלו על עבודתכם, הם יחליפו את הבצק בכביסה. יש 2-in-1 multicooker עם דליים להחלפה (אחד עם מרית, ה- multicooker השני) - Binaton, Unic multicooker. Yuzala Unold German - לא נעים לי. אתה צריך לבשל דייסה ואז אני אופה לחם. אבל, אם תלוש את הבצק בעצמך, תפשיר אותו, אז הקריקטורה תאפה לחם נפלא, אנחנו כאן בפורום מאוד מרוצים מלחם המולטי-קוקר, אחד "אבל" - הקרום העליון לא יטוגן, כי המולטי-קוקר כן לא לאפות את החלק העליון, אבל הם אופים בצורה מושלמת!
איריסקה
כן, אני מסכים כמובן עם נטשה, כמובן, להתמודד עם HP עם לחם מחמצת, זה פשוט לא ייאפה בתוכנית אוטומטית, אלא היצירתיות שלך - לעקוב אחר תפיחת הבצק, להפעיל תוכנית אחת, להפעיל ול לכבות את האחר - זה העיקרון.
Grypana
איירה, תחזיק את כפה

אני מיועד להכנת לחם ולסיר איטי במטבח! - יש לי HP אפילו על כופתאות וכופתאות לישה בצק אני לא יכול לחיות בלעדיו! ואם רק תנסו לחשוב שאין לי מולטי-קוקר, או יותר נכון שני מולטי-קוקר - זה מפחיד! אני כבר לא יכול להסתדר בלי מולטי-קוקר! תופיע מאפייה - הודות לאתר שלנו תרצו לקנות גם מולטי-קוקר. ולהיפך. כולנו כאן "קסמים". אנחנו מאוד אוהבים את המכשירים האלה.
איריסקה
נטשה, הנה הכפה שלי. אני מסכים איתך במאה אחוז.
אגב, מאוד אהבתי שכולנו "קסמים" כאן - זה בדיוק מה שכתוב
Grypana
לחברה יש מעמד מהטירנט: "בקצרה על עצמי: קסם לכל הראש ...))))" אהבתי את זה. זה עלינו.
ובכן, בנושא הבחירה, בכל זאת, אם אתה הולך לאפות לחמים מורכבים וללוש את עצמך - קח קודם את המולטי-קוקר! היא לא תהיה בטלה לבסוף!

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם