לזקנה אין שום קשר לזה

לזקנה אין שום קשר לזהעד סוף המאה השמונה עשרה דבקו הרופאים פה אחד בנקודת מבט זו: טרשת עורקים אינה מחלה כללית בגוף, אלא רק מקומית - מכלי הדם. ועוד דבר: טרשת עורקים היא מחלה בלתי נמנעת של קשישים, בה ההזדקנות של האורגניזם מוצאת את ביטויה.


עזרה ראשונה במצבי חירום

עזרה ראשונה במצבי חירוםבדרך כלל מאמינים כי "כוויות קור" אפשרי רק כאשר כספית של מדחום רחוב ירדה מאפס. אבל זה לא נכון. לחות גבוהה וקירור ממושך עלולים לגרום לקפיאת עור בטמפרטורות הקרובות לאפס, במיוחד אם יש רוח חזקה והבגדים לחים והגוף נחלש. יש לקחת זאת בחשבון כאשר מארגנים טיולים ארוכים עם ילדים.


מה לעשות כדי למנוע שפעת

מה לעשות כדי למנוע שפעתשפעת היא אחת המחלות הזיהומיות הנפוצות ביותר. בשל העובדה שלנגיף השפעת יכול להיות לעתים קרובות לשנות את מראהו, הניצחון הסופי עליו טרם הושג. עם זאת, נוצרו תרופות המשפיעות על נגיף זה בגוף האדם ומונעות את רבייתו. נלקח בשעות הראשונות של המחלה, הם מחלישים את מהלך המחלה.


אם כואבת שן

אם כואבת שןמה לעשות במקרה זה? אחרי הכל, זה קורה, זה קורה בלילה. בדוק אם יש משכך כאבים בארון התרופות הביתי שלך, כגון אנאליגין, אנטיפירין. לחומצה מפנאמית יש השפעה משככת כאבים טובה. קח לוח אחד בלילה, אחר אחר הצהריים, ונסה ללכת מיד לרופא השיניים.


האישה שמעשנת

האישה שמעשנתעכשיו, כנראה, כולם יודעים שעישון מזיק. ישנן תצפיות רפואיות ידועות המצביעות על כך שעישון מגביר את הסיכון למחלות לב וכלי דם, סרטן ריאות, כיבים בקיבה, דלקת בדרכי השתן ומחלות אחרות המשבשות לצמיתות את קצב החיים הרגילים ומובילות לנכות. אך עישון מסוכן במיוחד עבור אישה. פנים חיוורות, כמעט חיוורות, שיניים צהובות, ריח ניקוטין מהפה ומהאצבעות - זה המבט הלא מושך של אישה מעשנת. אבל זה לא העיקר. עישון פוגע לא רק בבריאותה ובמראה האישה, אלא מזיק לילדה שטרם נולד.


אם מתפתח היפוגליקמיה

היפוגליקמיהסוכרת היא אחת המחלות הנפוצות ביותר. יש בערך 11 מיליון חולי סוכרת רק בארצנו. למרבה הצער, עדיין אין דרכים לרפא מחלה זו בעולם. יש רק דרך אחת - לשמור על רמת סוכר אופטימלית בדם, כלומר להקפיד על תזונה, המלצות הרופא לגבי מינונים שנקבעו של אינסולין, טבליות. אי אפשר לאפשר התפתחות של היפוגליקמיה חמורה וממושכת, המשפיעה לרעה על כלי הדם, על פעילות המוח.


מים הם מקור לבריאות

מים הם מקור לבריאותמים, על פי מדענים, הם ערש כל החיים על הפלנטה שלנו. לא אדם, לא בעל חיים ולא צמח יכולים להתקיים ללא מים.

אבל השאלה היא: בלי איזה מים? אולי רק ד"ר בומבר הצליח להחזיק מעמד בים כחודש וחצי. וכפי שמראים הניסויים של מדענים והסטטיסטיקה העצובה של טרופות ספינות, למרות שיש הרבה מים בים ובאוקיאנוסים, בכל זאת אדם מת בים גם אם יש אוכל ביום 5-7.


תסמינים של אנשים עם דיכאון סמוי

תסמינים של אנשים עם דיכאון סמוילמרבה הצער, דיכאון, הפרעה פסיכולוגית חמורה, פוגע במרבית אוכלוסיית העולם לאורך השנים. אנשים הסובלים מדיכאון סמוי נוטים להילחם בשדים הפנימיים שלהם, ולעתים רחוקות זה נראה מבחוץ. מכיוון שאנו חיים בעידן של יחס שטחי כלפי עצמנו ואחרים, לא תמיד אנו חושפים את בעיותינו לאחרים, אלא אנו נוטים לדכא אותם.

עם זאת, זה לא פיתרון לבעיה! כדי להיות מסוגל להציע עזרה למי שעשוי לסבול מדיכאון, יש צורך להכיר כמה מהתסמינים העיקריים שלו.


טיפים למניעת כאבי ברכיים

טיפים למניעת כאבי ברכייםאם אתה נושא רק שלושה עד ארבעה קילוגרמים נוספים במשקל שלך יכול להשפיע על השימוש בברכיים. תזונה נכונה ופעילות גופנית יכולים לעזור לך להוריד קילוגרמים ולהגביל את הלחץ על מפרקי הברך, ובכך למזער את הסיכויים לכאבי ברכיים.


סודות בריאות ואריכות ימים

סודות בריאות ואריכות ימיםהגרונטולוגיה מתפתחת במהירות בכל רחבי העולם. זאת בשל העובדה שבכל מקום, במיוחד במדינות מפותחות, מתרחשות תזוזות דמוגרפיות, מספר האנשים מעל גיל 60 הולך וגדל. במקביל יש עלייה בתוחלת החיים הממוצעת של אנשים.


עישון טבק: היסטוריה, סיבות, השלכות והתגברות

עישון טבק: היסטוריה, סיבות, השלכות והתגברותבשנים האחרונות נערך מחקר מדעי רציני על השפעת עישון הטבק על בריאות האדם, ובמיוחד על גופו של הילד השברירי שעדיין. אך לפני שמדברים על הסכנות העשויות, יש צורך לפחות להדגיש בקצרה את ההיסטוריה של הופעתה של סוג זה של התמכרות לסמים - ניקוטין, לדבר על שכיחותה.


עוזר ללב

עוזר ללבהטיפול בשמירה על הלב צריך להתחיל לפני לידת הילד ולכלול מגוון שלם של אמצעים חברתיים, היגייניים וחינוכיים.

אחד ממחלות הלב וכלי הדם הנפוצות ביותר הוא, כידוע, מחלת לב איסכמית. מצבה הקשה, המכונה אי ספיקה כלילית חריפה ואוטם שריר הלב, הם ללא ספק סיבת המוות העיקרית בקרב גברים. וזה בגיל הכי חזק ופורה. יש לומר כי המחלה לרוב מאוד חתרנית: היא מתנהלת בסתר ולעתים מובילה למוות פתאומי.


רגשות ובריאות

רגשות ובריאותזה, כמובן, לא מקרי: כל החוויות האנושיות בתודעה שלנו קשורות ללב. הלב שונה: גם אדיב ועדין, אוהב ורגיש. זה לוהט, בלתי מתפשר, קל לנוח. הלב יכול "לדמם" מצער, "לדלג" מפגישה בלתי צפויה, "לקפוא" מאושר או מאהבה, "לקפוץ" משמחה. וכשאנחנו כועסים, אנחנו יכולים להוציא חבורה של מילים לא נעימות "בליבנו" או לבצע מעשים פריחה.


מעריכים שינה

מעריכים שינהכמעט תמיד אין מספיק זמן: ללכת לקולנוע, להתכונן כראוי לבחינה, לבקר קרובי משפחה ... ואנחנו מנסים להציל את זה. לרוב - על חשבון שינה, בהתחשב בשעות שניתנו לו כבזבוז זמן לא פרודוקטיבי. אך לא ניתן להטעות את הטבע: השינה או מתגברת עלינו או עוזבת אותנו. אז האם כדאי להילחם בשינה? כמה מזיקים ניסיונות להפר את חוקיו? כמה ואיך צריך אדם לישון?


חוויות עבר עם נדודי שינה

חוויות עבר עם נדודי שינה"ללא שינה" היה שמו של אבותינו אחת משנים עשר האחיות הרועשות העלולות לגרום למחלות רבות. “האחיות, רעות, רזות, מכוערות ופשוטות שיער, מסתובבות בלילה בנעליים מבזות עם מקלות, דופקות על החלון עם מקל, מי שיענה לדפיקה שלהן, הן ידבקו בזה. לכל אחד יש את הטעם שלו, כל אחד מהם סובל לנצח סבל זה או אחר. האחד רועד מהקור, השני זורק בחום, השלישי מתפתל בעצמות כואבות. תוקפים אדם, הם גורמים לו לסבול איתם. אחד מכה אוכל, השני מניע שינה, השלישי יונק דם, הרביעי מושך את הוורידים ... שמם הוא: לומיקה, אוגניקה, טריאסוביקה, ז'לטיניצה, גורצ'יקה, בסוניכה. "


כיצד משפיעה אלוורה על רמות הגלוקוז בדם

כיצד משפיעה אלוורה על רמות הגלוקוז בדם

חוקרים במרכז הרפואי דייוויד גרנט בקליפורניה ממליצים להשתמש באלוורה כדי להוריד את רמות הגלוקוז בדם בצום וההמוגלובין A1c (HbA1c). הם ביצעו מטה-אנליזה שהתפרסמה בשנת כתב העת לרפואה אלטרנטיבית ומשלימה, לבדיקת יעילותם של אלוורה דרך הפה בהורדת הגלוקוז בדם ו- HbA1c.


לב "סגור"

לב צפוףבאיזו תדירות אנו משתמשים בביטויים כמו "לב נשבר" - על תחושת פחד פתאומית, או "הקלה מהלב" - כאשר מגיעה הקלה בחרדה. אך אדם שיש לו התקף של כאבי לב כתוצאה מרעב חמצן ינסה להעביר את רגשותיו ברגע זה בערך במילים אלה. לשכנוע גדול יותר, הוא עדיין יביא את ידו אל חזהו ויצמיד את אגרופו בחוזקה.


חמש דרגות חומרה של נדודי שינה

חמש דרגות חומרה של נדודי שינה

בואו ננסה להבין מה יכול להיחשב לנדודי שינה. היכן הגבול בין המחסור הכפוי בשינה לבין התפרצות המחלה?

בואו ננסה לחלק את החלום לאלמנטים נפרדים המסודרים ברצף מסוים.


עיסוי עצמי היגייני

עיסוי עצמי היגייניעיסוי עצמי היגייני משמש כטוניק לאחר תרגילי הבוקר. השימוש השיטתי בו מעלה את הפעילות החיונית של הגוף, מגביר את זרימת הדם ואת זרימת הלימפה, מעמיק את הנשימה, מגביר את חילוף החומרים ותורם להתפתחות תקינה של הגוף.


מניעת דיזנטריה

מניעת דיזנטריההסטטיסטיקה מראה: רק 17 אנשים מתוך 100 הסובלים מדיזנטריה פונים לרופא. השאר מרפאים את עצמם או אינם מקבלים טיפול כלל, כלומר מתוך כל 100 חולים 83 הופכים למקורות זיהום מסוכנים ומפזרים חיידקים פתוגניים באופן חופשי.


צמחי מרפא לשלשול

צמחי מרפא לשלשולקשיי עיכול יכולים להיות קשורים לזיהום, ליקויים במיקרו-תזונה וליקוי בייצור מיץ קיבה. חולשה מתבטאת לאחר צריכת מזונות שומניים וחריפים, הרעלת מזון ומחלות במערכת העיכול. מזון בריא עוזר להחזיר את העיכול, להקל על גירוי בריריות ולמנוע שלשול.


דַלֶקֶת הַקֵבָה

דַלֶקֶת הַקֵבָהגסטריטיס (מיוונית "גסטיר" - קיבה) היא דלקת חריפה או כרונית ברירית הקיבה. אך משנתם של אי.פי. פבלוב ובית ספרו בנושא פיזיולוגיה של עיכול הוכיחה את חוסר ההפרדה של הקשר בין תהליכים פיזיולוגיים וכואבים (פתולוגיים) של הקיבה עם פעילותם של חלקים חשובים במערכת העצבים המרכזית.


מנגנוני נדודי שינה

מנגנוני נדודי שינהאדם בריא שיש לו את כל מה שהם צריכים כדי לחיות, אך הוא חסר שינה אינו יכול להרגיש מוגש עד שהשינה תחזור אליו. ניתן להשוות את ייסורי חוסר היכולת להשיג את החלום הרצוי רק עם ייסורי האוהבים שנגזר עליהם להיפרד.


מחלת לב איסכמית ושאר "מחלות המאה"

מחלת לב איסכמית ומחלות אחרות של המאהמומחים רואים בהפרעות במחזור הדם עצמו אחד הגורמים העיקריים המאיימים על הבריאות, שמשולבים יותר ויותר על ידי המונח היחיד "IHD".


על האוויר: נקי, מזיק ומרפא

על אוויר נקי, מזיק ומרפאאוויר רגיל שמקיף אותנו הוא 78% חנקן ו- 21% חמצן. השאר הוא ארגון (כ -0.9%) ופחמן דו-חמצני (כ -0.03%). אך אדם, במהותו, אינו נושם כלל עם אוויר (מנקודת מבט כימית), אלא עם חמצן.


שינה רגילה

שינה רגילהאנו מבלים שליש מחיינו בחלום. מה קורה איתנו בזמן הזה? בואו ננסה להבין מה זה - חלום נורמלי: ניתוק מאולץ מהמציאות בגלל עבודת יתר של הגוף, שאינו מסוגל עוד לפעול באופן פעיל?


הלב הוא עובד בלתי נלאה

הלב הוא עובד בלתי נלאהפעם עצרתי ליד חברתי הקרובה כדי להתרחק שעה-שעתיים ביחד. היה לו אורח, כבר קשיש, כנראה די בריא.


קצת על תרבות אורח החיים

קצת על תרבות אורח החיים"הטלפון לבדו, הכרחי כעת גם בשימוש פרטי באדם, לא רק מבטל את היסוד, אלא גם מעמיס על מערכת העצבים שלנו מסה של רשמים; זה גורם לנו בפרק זמן קצר להתקשר עם מספר עצום של אנשים בעמדות, הכיתות והדמויות המגוונים ביותר. "


שחפת וכירורגיה

שחפת וניתוחיםבקרב מחלות זיהומיות, במאבק שכנגד הניתוחים מתבקשים למלא תפקיד חשוב, יש למקם את אחד המקומות הראשונים, ללא ספק, שחפת, או, כפי שהיא מקוצרת לעיתים בשחפת.


על הגבול בין בריאות למחלות

על הגבול בין בריאות למחלותבריאות ומחלות. שתי צורות של קיום אנושי, שתי צורות של הוויה ...

מהי בריאות הנפש?<<  <לחדש 1 2 3 4 5 6 7 לישנים>  >>
תוצאות 1 - 30 מתוך 185

כל המתכונים

נושאים חדשים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם