מתקשה על ידי השמש

מתקשה על ידי השמשהספקטרום המורכב של קרינת השמש מכיל אזור אופטי עם אורך גלים אלקטרומגנטיים בטווח של 280-3000 ננומטר. קרניים קצרות יותר (צילומי רנטגן וקרני גמא) נספגות באטמוספירה ואינן מגיעות אל פני כדור הארץ. בחלק האופטי של הספקטרום, בתורו, פולטים קרני אינפרא אדום (760-3000 ננומטר), קרניים גלויות (400-760 ננומטר), קרניים אולטרה סגול (280-400 ננומטר). 59% מאנרגיית האור המגיעה אל פני האדמה היא בחלקו האינפרא אדום, 40% מהאנרגיה בחלק הגלוי של הספקטרום ורק 1% בקרניים אולטרה סגולות. כאשר עוברים באווירה מזוהמת, קרני UV נספגות באופן אינטנסיבי במיוחד, ושיעורן מצטמצם עוד יותר.


היתרונות והעקרונות של התקשות

היתרונות והעקרונות של התקשותהתקשות היא מרכיב חשוב בתרבות הפיזית יחד עם מרכיבים כמו היגיינה אישית, מערך תרגילים גופניים וספורט חובבני.

בתהליך ההתקשות משופרים לא רק מערכות הוויסות החום, אלא גם מספר מערכות תפקודיות אחרות של הגוף (לב וכלי דם, נשימה, מערכות עצבים, מערכת דם, חסינות וכו '). לכן, אנשים קשוחים לא רק חולים פחות, הם חווים כל הזמן בריאות טובה, מצב רוח, מרץ.


גברים בני הגיל העוסקים בחיים פעילים

גברים בני הגיל העוסקים בחיים פעיליםמתי גברים מתחילים לאבד שטח? מדענים מאמינים - אחרי ארבעים שנה. מאחורי ה"גבול "הזה הלב מתחיל לרוב להרגיש את עצמו. וזה, כידוע, הברומטר הרגיש ביותר לבריאותנו. היכן הקשר בין גיל למחלות לב? איך להתמודד איתם?


האם ישנם יתרונות לשיזוף?

האם יש יתרון לשיזוףכשמדובר בחופשות קיץ, לעתים קרובות אנו משווים שיזוף עם הרצון לרכוש שיזוף ברונזה. יתר על כן, רבים רואים בשיזוף מעין אינדיקטור, אינדיקטור לבריאות טובה. במידה מסוימת, אפשר להסכים עם זה, אם כי מהות העניין היא בכלל לא בצבע החום מאוד של העור.


הצורך באורח חיים בריא

הצורך באורח חיים בריאאם כבר מדברים על אורח חיים בריא, ישנן מספר המלצות חשובות ששמירתן נחוצה לגילוי מקיף של היכולות הפיזיולוגיות של הגוף, תוך שימוש מלא במנגנוני ההסתגלות שלו במגע עם כל מגוון הגורמים של המציאות הסובבת ( ביולוגי, טבעי, חברתי). ראשית, יש להדגיש את האלמנטים העיקריים הבאים:


תרגילי נשימה

תרגילי נשימההקצב שולט בעולם. קצב קיים בכל דבר: בתנועת כוכבי הלכת ובנפנופי כנפי הפרפר, בנפילת טיפות הגשם ובצמיחת אוזן חיטה. חיי אדם מצייתים גם הם לקצב מסוים.


הכל מתחיל בריצה

הכל מתחיל בריצהריצת סיבולת היא מקור רב עוצמה לבריאות. מקור שמועיל באותה מידה לרוב האנשים. וכדי להשתמש בו, למעשה אין צורך במאמצי-על.


תאמן את שיווי המשקל שלך!

תאמן את שיווי המשקל שלךלעתים קרובות אנו נדהמים מהיכולת של אמני הקרקס ללכת עם כיסוי עיניים לאורך חוט דק, לאזן על לוח קטן המותקן על סלילים רבים, או לרכב על גלגל אחד של אופניים, לדווש לסירוגין עם רגליים וידיים.


קצת היסטוריה של ריצה

קצת היסטוריה של ריצהבהתחלה הייתה ריצה. על פי היסטוריוני הספורט, אבי האב של המשחקים האולימפיים העתיקים, הרקולס, לכבוד ניצחונו על המלך אוגאס, ארגן מירוץ בין אחיו. על פי האגדה, הוא צייר מקום לגדר, שם את רגל ימין ליד הקו, ואז שם את רגל שמאל אליו וחזר על כך 599 פעמים.


כושר הוא אורח חיים

כושר הוא אורח חייםאין ספק שכל אחד מאיתנו, לפחות פעם אחת בחייו, כשהוא מסתכל במראה, חשב שהגיע הזמן שהוא ישנה משהו בעצמו, ייפטר מהרגלים רעים, ייכנס לכושר, יעשה דיאטה.


משתזפים בעדינות

להשתזף בחוכמהלא משנה איפה אתה גר - בצפון או בדרום, בכל מקרה השמש מזיקה לעור שלך. קרניו מתייבשות, מקדמות הופעת פיגמנטציה, גיל וכן הלאה.


איך לעשות ספורט בגיל 16

איך לעשות ספורט בגיל 16משחק ספורט הוא ערובה לנוער ארוך. אך חשוב לדעת כיצד לעשות זאת נכון בגיל 16.


שיעורי יוגה בבית

שיעורי יוגה בביתאחד התחומים של אורח חיים בריא שעוזר לשמור על כושר הוא יוגה. די קשה להתחיל לעשות זאת בעצמך. בכיוון זה, חשוב לשלוט לא רק בגופך, אלא גם בטכניקה של ביצוע תרגילים.


טיפול בגוף במהלך הספורט

טיפול בגוף במהלך הספורטהשקעה בגופך היא השקעה טובה. גוף יפהפה וחטוב תמיד באופנה. לכן כדאי להסיר עצלות ולחתור קדימה לצורות יפות ומושכות.

עבודת גוף אינה עוסקת רק באימונים ופעילות גופנית, אלא גם בטיפול בגוף לפני ואחרי אימונים.

פעילויות לפני אימון.


להחזיק רכב זה הדרך להשמנה

להחזיק רכב זה הדרך להשמנהחוקרים מודרניים באוסטרליה מודאגים מאוד מההשפעה של מכונית על בעליה. זה לא סוד שאנשים שצריכים להגיע לעבודה בתחבורה ציבורית נמצאים בסיכון נמוך יותר להשגת קילו עודפים מאשר אלו שיש להם מכונית משלהם. מאמר זה עוסק כיצד להימנע מתוצאות מזיקות לבעלי מכוניות?

התחל בכושר.

אחד ממחברי המחקרים במכון במלבורן טקמי סוגיאמה ציין כי עם שימוש יומיומי במכונית ופעילות גופנית גבוהה בזמן פנוי, עלייה במשקל היא בלתי נמנעת.


חסרונות הכושר, דרכים להתגבר עליהם

חסרונות הכושר, דרכים להתגבר עליהםאנשים רבים יודעים על היתרונות של כושר. אימונים סדירים גורמים לדמות להתאים, לשפר את הבריאות, לתת ביטחון עצמי, לפתח כוח וסיבולת. אך מאמר זה אינו עוסק בכך. למרות כל יתרונותיו, לכושר יש מספר חסרונות. לכן, עוד נדבר עליהם, כלומר כיצד להתגבר עליהם.


טיפולי מים הם הדרך היעילה ביותר להקשיח את הגוף

הסוגים החשובים ביותר של נהלי מים המשמשים להקשיח את הגוף הם שפשפות, שטיפות, מקלחות, רחצה בים ונהרות. הליך המים הפשוט ביותר הוא שפשוף. השפשוף נעשה בעזרת ספוג או מטלית טבולה במים. הטמפרטורה שלה עבור ההליכים הראשונים צריכה להיות לפחות 32x-34x מעלות, אך בעתיד יש צורך להפחית אותה בהדרגה, ולהביא אותה ל 20-12 מעלות. עבור שפשופים, אתה יכול להשתמש במים מתוקים רגילים, לתגובת עור חזקה יותר - מי ים.


המיתוסים הנפוצים ביותר על אורח חיים בריא

המיתוסים הנפוצים ביותר על אורח חיים בריאאורח חיים בריא בימינו הוא פטיש. זה מאוד יוקרתי לעקוב אחר הנחיות האופנה השונות. לדוגמא, אינך יכול לשתות תה שחור, אלא רק ירוק. ריצת בוקר ודגני בוקר. למיטה עם בטן ריקה. ארוחה אחרונה בשעה 18:00. ואם אתם רוצים תה מתוק עם כריך בשעה 10?


תנועה היא חיים!

תנועה היא חייםכל אדם שואף לחיות חיים ארוכים ומאושרים. אין ספק, אחד המרכיבים החשובים ביותר באושר הוא הבריאות. רבים יסכימו עם האמירה שקבצן בריא מאושר יותר מאיש עשיר חולה. הקשר בין רמת הפעילות הגופנית לתוחלת החיים היה ידוע מזה זמן רב.


יציבה: כמה טיפים בסביבת המשרד

תני כמה טיפים במסגרת משרדיתתסמינים כמו קהות בצוואר, משיכת כאב בין השכמות וקוליק בגב התחתון מוכרים לרוב האנשים העובדים במשרד. למרבה הצער, הגורם העיקרי לכל התחלואים הללו הוא מקום עבודה מסודר בצורה גרועה.


להשתזף בחוכמה

איך להשתזףברגע שמגיעים ימים חמים, אנחנו מיד נמשכים למאגר: שוחחו עם חברים והקפידו להשתזף. אך יש להבין את הסיכונים הנובעים מכך ולנסות למזער אותם.


כל המתכונים

נושאים חדשים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם