נקניקיית חלב עוף

קטגוריה: כלים בשריים
נקניקיית חלב עוף

רכיבים

פילה עוף 2 ק"ג.
עור תרנגול 300 לפני הספירה
חלב קרח 0.5 ליטר.
מלח גס 22 גרם
מלח ניטריט 22 גרם.
סוכר 1.5 כפית.
כוסברה טחונה כפית אחת
גרגירים יבשים בשום כפית אחת עם שקופית
פלפל שחור טחון 0.5 כפית
אגוז מוסקט מגורד 1/3 כפית

שיטת בישול

  • נקניקיית חלב עוף
  • פילה ועוף מועברים דרך גרד גדול של מטחנת בשר פעמיים. צריך לקרר את הבשר הטחון (או להקפיא אותו מעט יותר) להכניס מלח, בחלקים חלב קר כקרח, תבלינים ועשבי תיבול. מערבבים לחוטים. מכניסים למקרר (מערבבים כל 12 שעות). לאחר 48 שעות הבשר הטחון בשל. עכשיו אנחנו צריכים לעבוד עם התולעת. הוא נשמר במלח. המשימה שלנו היא לשטוף את הקליפה משמר זה. לשם כך עליכם לשים קצה אחד של הרחם על ברז מים (בהתחלה עם זרם חלש, עד שהמים עוברים לכל אורכו). יתר על כן, ניתן להגביר את הלחץ, אך ללא קנאות. כעת יש להשרות את המעטפת במים נקיים למשך שעה.
  • כעת אנו מערבים בתהליך מטחנת בשר עם נקניק נקניק. אנחנו לובשים, בצורה מסודרת, את כל רחם הרחם על הזרבובית ומתחילים להגיש את הבשר הטחון. ברגע שזה פשוט מופיע מהזרבוב, אתה צריך לקשור את המעי עם חוט. לאחר מכן, מלא את המעטפת במסת נקניקיות (לא הדוקה). אנחנו גם קושרים את הקצה. אנו מושכים את הכיכר המתקבלת עם חוט למספר נקניקיות או נקניקיות קטנות (עניין של טעם) כעת עלינו ללכת לאורך כל הנקניקיה עם מחט דקה. זה נעשה כך שבועות אוויר שנוצרו במהלך המילוי יכולות להימלט במהלך טיפול בחום וכדי שהתוצרים לא יתפוצצו. מכניסים את הנקניק לסיר איטי, יוצקים מים קרים. במצב "Multipovar" הגדר את הזמן לשעתיים 15 דקות. במהלך השעה הראשונה, כל 15 דקות, הוסף 10 *, החל מ- 40 * C. הבאת המשטר ל 80 * С. ברגע שהתהליך הסתיים, הוציאו את הנקניקיות וטבלו אותם במיכל עם מים קרים. מצננים במהירות. אנחנו מנגבים ומכניסים למקרר.

הערה

אתה יכול לבשל בסיר רגיל, אבל בשביל זה אתה צריך מחלק ומדחום.
הכנסתי קצת מהנקניק למקפיא, חלקן מבושלות. הוצאתי גם את הנקניקיה מהמנה המבושלת במקפיא במטרה לבדוק האם יש הבדל בטעם ובאיכות בין קפוא גולמי לקפוא מבושל.
אז, החוויה הראשונה, כמובן, טעויות ... לאן נוכל ללכת בלעדיהן .... אבל התהליך היה בבירור תענוג.

Irishk @
אנג'לינה שחור יותר, נטשה, אני בהחלט אחזור על המתכון שלך. מעיים במקפיא, מחכים בכנפיים. זה פשוט מתוח לאורך זמן. אבל ברגע שאני חופשי יותר, אקנה פילה ואעשה את זה.
אנג'לינה שחור יותר
אירינה, עד כה חלמתי רק על נקניקיה. וכך, בשמחה, לאחר שקיבלתי את החבילה, עם מעיים, צללתי לעסקי נקניקים. חיכיתי מאוד בדאגה לתוצאה וטעמתי את המוצר המוגמר. התברר שזה כל כך טעים-אוי-אוי-אוי ... ונימוח, ועסיסי. וזה כל כך נחמד לכרסם יחד עם הקליפה))) כן ... התולעים הקטנות לא יתיישנו, אה, הן לא יתיישנו)) ובכן, אני שמח שהכל הסתדר, לא הרסתי כלום, ויחד עם זאת לא התאכזבתי.
העצב היחיד הוא שיש כל כך הרבה מתכונים מדליקים, אבל כולם מיועדים לתנור, שאין לי, לצערי.
אילמירושקה
ציטוט: ANGELINA BLACK יותר
יש הרבה מתכונים נהדרים, אבל כולם מיועדים לתנור, שאין לי, לצערי.
נטשה, אבל גם בקוזין מצב "תנור" עובד מצוין. ובכן, שוב, אם יש לך קוזינקה ... ובטיגון אוויר, במייבש אוויר?
אנג'לינה שחור יותר
אילמירהאין קוזינה ואין AF. יש כיסוי למייבש אוויר. אבל אני לא יודע להכין תחתיה נקניק.
אילמירושקה
נטשה, יש צורך לטייל בנושא AG, שם הבנות כנראה יתנו חבורה של מתכונים ועצות.
אנג'לינה שחור יותר
ציטוט: אילמירושקה

נטשה, יש צורך לטייל בנושא AG, שם הבנות כנראה יתנו חבורה של מתכונים ועצות.
הבנת. תודה.
1. קריסטינה
אנג'לינה שחור יותר, נטשה, classsss !!!
אנג'לינה שחור יותר
כריסטין, לא ציפיתי לזה בעצמי. רוקדים משמחה. מגובה עיניהם של מומחים, ככל הנראה - מדובר בפלפול ילדותי, אבל מבחינתי הישג שהתכוננתי נפשית לבישול. מודאגת מהלישה (כדי לא להתחמם יתר על המידה), מודאגת ממלית הקליפה ... כמו לפני הבחינה. ובכן, עכשיו זה קרה. הטעם כל כך שמח אותי כי צלצלתי לכל אזני יקיריי בנוגע לניצחון המסיבי שלי))) כנראה זו שאננות מצדי. (כן ... אתה צריך להיות יותר צנוע ... יותר צנוע)

תודה על תשומת הלב שלך, כריסטין.
1. קריסטינה
ציטוט: ANGELINA BLACK יותר
כן ... אתה צריך להיות יותר צנוע ... יותר צנוע
יאללה ... נקניקיה מגניבה.
אנג'לינה שחור יותר
ציטוט: kristina1
יאללה ... נקניקיה מגניבה.
פסיבה-אה.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם