אבטיח מלוח (לאחסון במרתף או במקרר)

קטגוריה: ריקים
אבטיח מלוח (לאחסון במרתף או במקרר)

רכיבים

אבטיח (פרוסות) 3.5 ק"ג
מלח: עבור ליטר מים אחד - 2 כפות. כפות מלח גס 2.5 - 3 ליטר
עלה דומדמניות, עלה דפנה, שמיר יבש (מטריות וגבעולים) אופציונאלי
שיני שום) 5-6 יח '
גרגרי פלפל שחור, אדום לוהט אופציונאלי
אבקת חרדל לאחסון

שיטת בישול

  • רבים מעולם לא טעמו אבטיחים מלוחים (כבושים, כבושים), ולכן לעתים קרובות לא מוצאים חובבי מעדן זה. נסו את זה לפחות פעם אחת - קחו לדוגמא חצי אבטיח לא מוצלח, מעט מתוק ותנו לו הזדמנות להפתיע אתכם - ופתאום גם אתם תאהבו את הטעם הבהיר והרענן הזה!
  • המלחת אבטיח היא קלה כמו שימוש בירקות הרגילים שלך. אולי מישהו משתמש באותה שיטה. באופן דומה, אני מלח גם מלפפונים וגם עגבניות שמנת סתיו. כל מה שאתה צריך זה מלפפון חמוץ רגיל. על כל ליטר מים עליכם ליטול 2 כפות. כפות ללא שקופית מלח גס. אני לא מוסיפה סוכר. מרתיחים את המלח ומניחים להתקרר לטמפרטורת החדר.
  • לחצי אבטיח ממוצע זה מספיק 2.5-3 ליטר מלח.
  • חותכים את האבטיח לפרוסות חצי עיגול בעובי 1.5-2 ס"מ, חותכים כל אחת ל 3-4 חתיכות עם משולשים. הסר שכבה דקה של העור הירוק-כהה העליון מכל משולש. אנחנו לא מוציאים את העצמות.
  • אבטיח מלוח (לאחסון במרתף או במקרר)
  • בתחתית תבנית גדולה (7-8 ליטר) (עדיף אמייל) שמנו את סט התבלינים הרגיל לכבישה: עלי דומדמניות יבשים, מטריות / גבעולים של שמיר יבש, עלה דפנה, גרגירי פלפל שחור, חתיכת פלפל חריף אדום (אם אוהבים את זה יותר חד) וחותכים לפרוסות שום - 5-6 שיני שן. אנו מניחים פרוסות אבטיח קומפקטיות - הכי טוב במעגל, בראש לכיוון המרכז.
  • ממלאים את המלח המקורר. שמנו צלחת הפוכה מעל, שמנו עליה משקל קטן (אפשר להשתמש בצנצנת מים של 1 - 1.5 ליטר) כך שהפרוסות יתכסו במלוח מלא ולא יצופו. השאר לתסיסה למשך 2-3 ימים. ברגע שהתהליך מתחיל לרדת (3 ימים בדרך כלל מספיקים לי), אנו שופכים את המלח לכלי יבש ונקי (אפשר לסנן אותו), זורקים את העצמות שנפלו למלח. אנו פורשים את פרוסות האבטיח בפחיות נוחות לאחסון, ממלאים אותם באותה מלח, מוסיפים 0.5-1 כפיות אבקת חרדל לראש הצנצנת (זה עוזר להגן על החמוצים מפני עובש) וסוגרים אותם עם מכסי פלסטיק נקיים . שמנו אותו במקרר או במרתף.
  • אחסון מעולה לאורך כל החורף.

הערה

האבטיח לא אמור להיות בשלים ופריך, הבשר של זה יכול לתסוס כבר בתהליך המלחה, מעט בוסר ופריך עדיף למטרה זו. אבטיחים עבים עור יוצאים היטב - שכבה לבנה צפופה מחזיקה את צורתה היטב ויש אנשים שאוהבים את הטעם יותר מעיסה אדומה.
*** אם מופיע סרט לבן פעיל בשלב התסיסה, עדיף להסירו מעל פני השטח בעזרת כף / מגבת נייר ולפזר חצי כפית חרדל יבש מעל.
אה, הארומה המרתקת הזו, אי אפשר להתאפק בזמן שמכניסים אותה לצנצנות !!
אבטיח מלוח (לאחסון במרתף או במקרר)

קירקס
יוליה ק, ג'וליה, אנחנו מאוד אוהבים אבטיחים מלוחים! הוסף את המתכון לסימניות, קנה אבטיח ועשה זאת. למרבה המזל, הם עדיין נמכרים. תודה
יוליה ק
נטליהואני אוהבת אותם מאוד !! תודה על תשומת הלב למתכון !!
A.lenka
יוליה ק, יולצ'קה, מתכון היישר מילדות! תודה!
סבתי נהגה לתסוס אבטיחים בצורה דומה. נכון, המאזניים היו שונים - חביות ואבטיחים שלמים. והאבטיחים היו תוצרת בית, קטנים ולא תמיד הבשילו היטב. אבל בטוב טעם !!!
יוליה ק
A.lenka, אלנה, הנה אני מילדות התאהבתי בטעם הזה, מהניסיון הראשון !! כן, המלחנו גם אבטיחי סתיו שלמים בחביות! שנים רבות אחר כך למדתי שזה בהחלט אפשרי לכבוש אותם וללפות אותם במנות קטנות וסתם פרוסות!

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם