לחם מקמח מלא וקמח חיטה עם קפיר

קטגוריה: לחם שמרים
לחם מקמח מלא וקמח חיטה עם קפיר

רכיבים

קמח מלא 300 גרם
קמח חיטה, פרימיום 150 גרם
שמרים יבשים מהירים 2 כפית
מלח טחון בינוני 1.5 כפית
סוכר 1.5 כפות. l
חמאה (גהי טבעי משומש) 30 גרם
קפיר 3.2% שומן 150 גרם
אבקת חלב 1 כף. l
מים חמים 190 מ"ל

שיטת בישול

  • על פי ההוראות של יצרנית הלחמים Panasonic SD-2501 - מרית ללחם חיטה - הכניסו שמרים לדלי בתחתית (השתמשו בד"ר אוטר), שקלו והנח קמח לתוך הדלי, שם אבקת חלב; ממיסים מלח וסוכר במים חמים (30-35 מעלות), מערבבים עם קפיר מהמקרר (אם מתחממים מראש, אין צורך לחמם את המים), מוסיפים לחומרים יבשים. מפוררים את החמאה מעל. תכנית "05" ללחם תזונתי מהיר. צבע הקרום וגודל הכיכר אינם מוגדרים בתוכנית זו. ניסיתי גם לבשל בתכנית "04" (לחם דיאט "), אבל אז יש צורך להשתמש בשמרים אופים רגילים - לא מהירים - ויש להפחית את כמותם ל -1.5 כפית, אי אפשר להוסיף אבקת חלב ( יהיה לחם יבש יותר ותמונה גדולה יותר), או להחליף מים לחלוטין בחלב מלא - כך מתקבל טעם בולט יותר של "חלב שמנת"

המנה מיועדת ל

כיכר בינונית 720-750 גרם

זמן ההכנה:

3 שעות

תוכנית בישול:

דיאטה מהירה או דיאטה

הערה

קניתי יצרנית לחם לפני חודש רק כדי לאפות סוגי לחם "בריאים". עכשיו אתה יכול לקנות קמח מלא "שטוצ'קה צרפתי" בחנויות במוסקבה - ניסיתי לאפות אותו על פי כל המתכונים שפורסמו, הכל הסתדר, אבל לא אהבתי את הטעם הרענן והעמום של הלחם. מצאתי חבילה של קפיר "בגיל העמידה" במקרר - 5 ימים בשבילו - והחלטתי להשתמש בה להכנת לחם. לקחתי מתכון מההוראות ללחם על יוגורט כבסיס, התוצאה הייתה מאוד מוצלחת! אני מרגל אחר הקולובוק, אבל לא מתערב. הלחם גבוה, עם פירור אחיד, צפוף ונקבובי דק, מעט מאוד לח וצמיג, עם טעם וריח מדהימים, לאחר קירור מוחלט הוא נחתך היטב ודק לכריכים. בטעם ובריח ניתן להבחין בתווי חלב חמוץ ... הלחם הביתי הזה זכה לכינוי "בוקר", מכיוון שכריכים טעימים מאוד איתו.
לחם מקמח מלא וקמח חיטה עם קפיר

ינשוף סקופס
lenok001 לחם יפהפה, והכי חשוב בריא עם המתכון הראשון, יקירי
lenok001
תודה! כמו שאומרים זה הלך ... אני אופה, אוכל ומפיץ, מטפל, כי אני רוצה לנסות לאפות כל מיני לחמים, מתכונים שבשבילם מצאתי כאן באתר ... בעל - מתנצל לאכילה בריאה. - מברך בחום על כל האפשרויות לכיכרות של סובין-פתיתים-אפור, וכבר נדנדתי לעבר בורודינו-ריגה השחורה, ולא בלי הצלחה! נהדר כאן באתר שלנו! אדמין היא ילדה חכמה נהדרת, וכל האופים ידידותיים ומסבירי פנים! האם זה מלחם אפוי בעצמו?
בראדס
לחם מעניין, אבל תצטרכו לחפש איפה שהוא קמח מלא
מנהל
ציטוט: בראדס

לחם מעניין, אבל תצטרכו לחפש איפה שהוא קמח מלא

ואתה לא צריך לחפש את זה, יש הרבה קמח בכל מקום עכשיו, אפילו בחנויות ובאתר שלנו https://Mcooker-iwn.tomathouse.com/index.php@option=com_smf&topic=39305.0
ינשוף סקופס
lenok001
כל האופים ידידותיים ומסבירי פנים! האם זה מלחם אפוי בעצמו?
זה
מלחם אפוי בעצמי לפחות בשבילי
ledi
אוי ואבוי, הלחם שלי לא יצא כמוך. הדף נפל רע בעת האפייה. אני חושב שהקמח לא מספיק לכמות הנוזלים הזו, בפעם הבאה אנסה להוסיף עוד.
מנהל
ציטוט: ledi

אוי ואבוי, הלחם שלי לא יצא כמוך. הדף נפל רע בעת האפייה. אני חושב שהקמח לא מספיק לכמות הנוזלים הזו, בפעם הבאה אנסה להוסיף עוד.

אני חושב שמחבר המתכון עשה אי דיוק בספירת המרכיבים, שאפשר לראות במתכון ולהסתכל בתצלום הלחם.
יש להעריך יתר על המידה את כמות הנוזלים והשמרים, מה שעלול להוביל לגג שנפל - אולם זה לא נראה מהצילום, נהפוך הוא, פירור הלחם תלול מדי.

ledi
כן, הלחם מריח שמרים חזק. אבל חיממנו אותו, אז חשבתי שבגלל זה
lenok001
קמח מלא יכול להיות שונה מאוד בתכונותיו בהתאם ליצרן.
כשאני אופה מ"דבר צרפתי "(בתמונה), ולבש אותו בלילה באיחור ומשאיר אותו ללא השגחה, זה תמיד עובד. אבל ניסיתי את זה מ"גרנטים "מחיטה מלאה - באמת הייתי צריך להוסיף 2 כפות. l. (30 גרם בערך) קמח חיטה, אחרת הלחמניה הייתה דביקה מאוד ... והלחם התגלה כלא שופע ושטוח ...
ledi
בוקר טוב! בכל זאת החלטתי להראות את הלחם שלי לחם מקמח מלא וקמח חיטה עם קפירלחם מקמח מלא וקמח חיטה עם קפיר
34
lenok001, אפיתי לחם, קראתי את הביקורות ושיניתי מעט את הפרופורציות 1. נוזל לקח 150 מ"ל, 2. שמרים לקחו 1.3 כפית. היא אפתה ב IRIT הכותנה שלה בתכנית 3 (לחם מלא). התברר שזה לחם רך טוב.
לחם מקמח מלא וקמח חיטה עם קפיר
טאקיה
לחם מקמח מלא וקמח חיטה עם קפיר
זה הלחם השני שלי. מבחינת המרכיבים החלפתי מים ב -150 מ"ל חלב חמוץ, סוכר בדבש, קמח מלא - גם דבר צרפתי, רגיל - מקפה. סיננתי הכל, שמתי אותו בשיטת "קמח במים" וישנתי. ובבוקר - הריח לכל הבית. מכונת לחם זה דבר!

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם