שזיפים מיובשים במייבש טרבולקה

קטגוריה: ריקים
שזיפים מיובשים במייבש טרבולקה

רכיבים

שזיף (הונגרי) 14 ק"ג
מיץ תפוחים 10 ליטר
סוכר 3 ק"ג
קינמון 2 שעות l
צִפּוֹרֶן 10 חתיכות

שיטת בישול

  • ענף ענק של שזיף נשבר בגלל שפע הפירות. השזיף עדיין לא בשל. אחרי שנשרפתי מעט, סליחה על העץ, החלטתי להכין שזיפים מיובשים.
  • היא הוציאה את העצמות מבלי לחתוך את השזיף עד הסוף. ואז היא שפכה כפית סוכר לכל קרם.
  • השארתי אותו בן לילה כדי לתת את מיץ השזיפים. מעט מאוד מיץ שזיפים הופיע, אז סחטתי 10 ליטר מיץ תפוחים דרך מסחטה, בכל מקרה יש לי הרבה תפוחים השנה.
  • בסיר נפרד היא הרתיחה את המיץ, הוסיפה את יתרת הסוכר, קינמון, ציפורן ושפכה את השזיף בתמיסה רותחת. היא אפשרה לשזיף להתקרר לחלוטין בסירופ והניחה את אגני השזיף על האש. הובא לרתיחה. מדדתי את הטמפרטורה באמצעות מדחום לא במרכז האגן, אלא לאורך הקצוות עד 90 *. התערב כל הזמן, לא הרשה להרתיח.
  • היא הורידה אותו מהאש והשאירה אותו להתקרר לחלוטין. ואז היא הוציאה והניחה כל שזיף על מגשי טרבולקה. השזיף התייבש במשך 20 שעות. אבל שמתי את השזיף על משטחים נפרדים בחוזקה רבה, עכשיו אני מצנן אותו ומחזיר את הקרם הזה לייבוש, הוא עדיין לא התייבש למצב הרצוי. ייבשתי אותו בטמפרטורה של 50 *, עם הפרעות לאחר 10 שעות נתתי לו להתקרר, הפכתי את השזיפים לצד השני והפעלתי אותו שוב.
  • יצא טעים מאוד. כעת החלטתי להסיר את הניקוז שנותר (על מנת למנוע נזק חדש לעץ).
  • עכשיו אני עושה את זה על פי תוכנית פשוטה. היא קרעה את השזיף ושפכה אותו עם הסירופ שנשאר מהמנה הקודמת. הרתיח את הסירופ מראש ושפך אותו רותח. מתקרר עכשיו. ואז אדווח על מה שקורה.


ליי
אני מדווח על גרסה פשוטה להכנת שזיפים. כפי שכתבתי מקודם, הוצאתי את הזרעים מהשזיף ומיד שפכתי את הסירופ הרותח (מיץ תפוחים + סוכר + תבלינים) עם הנותר מהמנה הקודמת של הכנת הגזימות, כלומר לא שפכתי כף סוכר כל שזיף. מותר להתקרר והביא שוב לרתיחה 90 *. התקררתי ושמתי את השזיפים על מגשי המייבש, אך כדי להפחית את זמן הייבוש, פרשתי כל שזיף, ככה.
🔗
התוצאה לא הייתה מעודדת. התברר שזה שזיף מיובש יפה מאוד וטעים מאוד, אבל זה לא גזום.
🔗
מכאן, המסקנה.
1. עדיף להכניס כפית סוכר לכל שזיף, ואז לעמוד כשהוא נותן מיץ. היה לי את זה בלילה. זה הליך קצר, לקח לי כחצי שעה עד 14 ק"ג ניקוז.
2. עדיף לייבש את השזיף המגולגל, ואז הוא שומר על כל הנפח המקורי, לא מצא מילה מתאימה יותר.אל תתייבש יתר על המידה שְׁזִיפִים מְיוּבָּשִׁים.
3. אולי זה נראה לי כך, אבל השזיף הבשל היה זה שהצליח לשמור על כל נפח הפרי הנדרש. אל תבשלו את השזיפים יתר על המידה.
4. שזיפים תלולים במיץ תפוחים העניקו טעם טעים מאוד לשזיפים מיובשים. לפני כן פשוט מילאתי ​​את השזיפים בסירופ סוכר.
אני ממליץ לכולם לבשל שזיפים מיובשים. טעים מאוד, הרבה יותר טוב מזה שקיים בשוק + אתם יכולים להיות בטוחים כי שזיף אמיתי ללא כימיקלים וכל שאר הצרות בעת ייבושו פתוח. יחד עם זאת, אין הרבה עבודה. הדבר הגדול ביותר הוא להוציא את העצמות, כל השאר קטן.
מגולגל בנפרד את סירופ שזיף התפוחים. גם טעים.
יולי-בא
תודה על המתכון, יש השנה קציר גדול של שזיפים. אני חייב לנסות להכין שזיפים מיובשים, אחרת אני פשוט מתייבש.
ליי
יולי-בא, הקפד לעשות, אתה לא תצטער על כך. זה ממש טעים וקל לאכילה, גם בפשטידות ובכל מאפה אחר. ואז שתף איך זה קרה. בהצלחה.
נגירה
ליי, תודה, מתכון מעניין
ציטוט: ליי
עדיף לייבש את השזיף המגולגל
לא הבנתי מה זה אומר "מגולגל" ...
ליי
ציטוט: נגירה
לא הבנתי מה זה אומר "מגולגל" ...
נגירה, לא מוצא את המילה הנכונה. מובן שכאשר השזיף נחתך לשניים ואז שני החצאים מקופלים זה לזה (להתגלגל, אם החצאים נחתכים רק בצד אחד), אתה יכול לקבל כמעט שזיף שלם.
אני רואה הרבה שזיפים מיובשים פשוט, אבל אי אפשר להשוות את הטעם הזה אם אתה לא מתחרט על מעט סוכר ועוד קצת זמן להכין שזיפים מיובשים אמיתיים. אגב, עכשיו השזיף כבר בשל לגמרי, מה שאומר ש 100 גרם סוכר לק"ג שזיף יהיה מספיק סוכר ואפשר פשוט לסחוט את האבן החוצה. ואז מפזרים סוכר ומביאים לרתיחה, כותבים יותר זמן מאשר לעשות, ורק אז למייבש. תקבלו גם שזיפים מיובשים וגם סירופ נפלא, שימושי באפייה, השריית עוגות וכו '...
נגירה
ליי, תודה! אני מבין הכל ואנסה לפי המתכון שלך
ליי
ציטוט: נגירה
אנסה לפי המתכון שלך
נגירה, בהצלחה! עכשיו שזיפים מיובשים במכירה הם כל כך יקרים, והכי חשוב, עם קצת טעם לוואי זר (כימי). אבל כל כך קל לעשות את זה. מורחים מעט ידיות ו ... כל שנותר הוא ליהנות.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם