האמן פאבל דמיטרייביץ 'קורין

פ 'ד' קוריןעבודותיו של האמן המפורסם פ. ד 'קורין שיקפו את התופעות והסתירות של התקופה הקשה של המאה ה -20, את כל הדרמה, הגבורה והגדולה של אז. ולא בכדי קורין עצמו כינה את עצמו אמן המאה ה -20.

פאבל דמיטרייביץ 'נולד בשנת 1892 בכפר פאלך במשפחתו של צייר איקונים של איכרים. משפחת קורין עסקה בציור אייקונים במשך שלוש מאות שנים. ופול נועד גם לצייר אייקונים.


ניקולאי ניקולאביץ 'מיקלוכו-מקליי

ניקולאי ניקולאביץ 'מיקלוחו-מקליי"אדם - בכל מקום אדם." מילים אלה שייכות לב ניקולאביץ 'טולסטוי. הם מגדירים במדויק את המהות של כל הפעילויות של מיקלוחו-מקליי - הנוסע והמדען הגדול. התשוקה לנסיעה הייתה בדמו, הוא אמר שמראה הים, ההרים, האיים הרחוקים הובילו אותו ללא עוררין. המוזה של השיטוטים הרחוקים כינה באדיקות את מיקלוחו-מקליי על שם חוקר הטבע המפורסם ארנסט האקל הזמין אותו, סטודנט בן עשרים, לקחת חלק במשלחת מדעית לאיים הקנריים.


מסדר סנט אן ואביריה

מסדר סנט אןצו זה הוקם בשנת 1735 לזכר בתו של פיטר הראשון, אנה פטרובנה, על ידי בעלה, דוכס הולשטיין-גוטורף קרל פרידריך. מסדר אנה הוכנס רשמית למערכת הפרסים הרוסית על ידי פול הראשון ביום הכתרתו ב- 5 באפריל 1797.


אברמצבו

אברמצבוחמישים ושבעה קילומטרים ממוסקבה, בחלק הצפון מערבי של אזור מוסקבה, ליד זגורסק, המפורסמת בזכות האנדרטה המופלאה שלה בעבר - טריניטי-סרג'יוס לברה, מוקפת ביערות מחטניים מוצלים, נהרות מפותלים, מעוטרים בנקיקים עמוקים המוקפים בפטל. ולוז, הוא הכפר העתיק אברמצבו ...


מסדר ולדימיר ופרשיו

מסדר ולדימיר הקדושמסדר הנסיך הקדוש לשווה-עם-השליחים ולדימיר הוקם על ידי קתרין השנייה בשנת 1782 לכבוד הדוכס הגדול של קייב, שעשה רבות להרחבתה ולחיזוקה של המדינה הרוסית העתיקה. זה היה אחד המסדרים הרוסים הגבוהים ביותר.


נופי קוינדז'י

נופי קוינדז'יAI Kuindzhi הותיר אחריו מורשת אמנותית גדולה, אחד הבודדים, הוא זכה להכרה בקהל, בכבוד ובתהילה, ברווחה החומרית במהלך חייו. הם דיברו הרבה על עבודתו, טענו, כתבו. אבל חיי האמן עצמם אפופים מסתורין - מעט מדי מידע תיעודי עליו שרד.


רפרודוקציה מדויקת של החיים (K. E. Makovsky)

ק 'א' מקובסקימעניין ומאלף הוא גורלו של האמן הרוסי המפורסם קונסטנטין יגורוביץ 'מקובסקי (1839-1915). הוא נולד במוסקבה למשפחתו של אנין אמנות קנאי, האמן החובב יגור איבנוביץ 'מקובסקי. הכישרון של ק 'מקובסקי התבטא מוקדם. שמו מתפרסם במוסקבה.


אלכסנדרובסקאיה סלובודה

אלכסנדרובסקאיה סלובודהאלכסנדרוב - אלכסנדרובסקאיה סלובודה לשעבר - עיר עם עבר היסטורי עשיר. באמצע המאה ה- XIII. נסיכות החיזוק של פרסלבל, שכללה את שטח אלכסנדרוב הנוכחי, עברה בירושה מאביו על ידי הנסיך אלכסנדר נבסקי.


אטימולוגיה של כמה שמות משפחה

שם משפחה של סוסזכרו את סיפורו של צ'כוב "משפחת הסוסים". באחוזתו של האלוף בדימוס בולדייב, כולם, צעירים ומבוגרים, ניסו לנחש את שמו של יעקב ווסיליביץ 'מסוים, רציפים שאין דומה להם בתחום ריפוי כאב השיניים. היה ידוע רק שלשם משפחתו יש קשר מסוים ... לסוסים. אז זה נשמע מתחרים זה בזה בבית הגנרל: קובילין, ז'רבצוב, לושצ'קין, טבונוב, קופיטין, אוזדצ'קין, מרינוב, בולאנוב ... התברר שיש הרבה מאוד שמות משפחה "סוסים" בעולם!


אטימולוגיה של שמות לאומים מסוימים

אטימולוגיה של שמות לאומים מסוימיםכשהרומאים נאלצו להתמודד עם השבטים הקלטיים שהתיישבו בשטחים העצומים של צרפת המודרנית, בלגיה, שוויץ וצפון איטליה, הם העניקו לשכניהם המלחמתיים שם נפוץ - גאלים, או תרנגולים, עבור המילה הלטינית gallus פירושה תרנגול.הכינוי השתרש, ומאז כל השטחים המפורטים נקראים גאליה.


על המאיה הקדומה

על המאיה הקדומהבאמצע המאה ה -16 זרמו כוחות הכובשים הספרדים לארצות מקסיקו העתיקה, גואטמלה ופרו. ערים שלמות נהרסו באש וחרב. פלישת הכובשים הביאה להרס התרבות המקורית והמדהימה של האינדיאנים של המאיה. חורבות הכפרים שפרחו בעבר דיברו על כך.


ניקולאי מיכאילוביץ 'פשבלבסקי

ניקולאי מיכאילוביץ 'פשבלבסקי"הרמות האדירות קיבלו את פנינו לא ידידותיים. כזכור לי עכשיו, סערה שחודרת לעצמות ממערב וענני שלג אדירים התלויים נמוך מעל האופק העצום התפשטו ממעבר צ'ום-צ'יום; כמו עכשיו אני רואה את הפנים הדומעות של המדריך שלנו, ממלמלות, עומדות לידי, מתפללות ומבטיחות לנו כל מיני צרות. מי יודע, חשבתי אז, מה מחכה לנו קדימה? האם זה זר דפנה של הצלחה או מוות במאבק נגד חיות בר ואנשים עוינים? "


היסטוריה של שינץ

היסטוריה של שינץהמילה chintz ידועה זה מכבר ברוסיה. מקורו חוזר לסנסקריט - סיטראס - ססגוני. ובהולנדית - יושב.

לא במקרה אמרנו את המילה הזו.


ראשיתה של אמריקה הרוסית

ראשיתה של אמריקה הרוסיתגריגורי איבנוביץ 'שליכוב, מדינאי רחוק ראייה וסוחר יוזם, הגיע בשנת 1784 לקודיאק בשתי רדיפות. שליכוב שהה כאן שנתיים. במהלך תקופה זו, הרוסים למדו בפירוט את קודיאק, החוף המזרחי של חצי האי אלסקה, את מפרצי קנאי וצ'וגאצקי, ובהמשך מזרחה את כל החוף האמריקני עד כף סנט אליהו. נערכו מפות מפורטות.


קפטן קוק וכמה מהתגליות המיוחסות לו

קפטן קוק וכמה מהתגליות המיוחסות לוהנווט האנגלי המפורסם ג'יימס קוק היה אמור, על פי תוכניתו של האדמירליות הבריטית, להאפיל עם תגליותיו בחוף הצפון מערבי של אמריקה על כל מה שעושים יורדי ים רוסים לפניו.


גליוטות רוסיות מפליגות למזרח

גליוטות רוסיות מפליגות למזרחבהיסטוריה של הגיאוגרפיה הרוסית, אחד העמודים המבריקים ביותר שייך לתגליות ולחקורים של אנשים רוסים באזורים עצומים של העולם החדש - האיים העלאוטיים, אלסקה וצפון קליפורניה.


גילוי הר געש anyuisky

גילוי הר געש anyuiskyאירוע שהתרחש בצפון-מזרח הקיצוני של ארצנו לפני שנים רבות הוביל לתגלית מדהימה. בשל בלתי צפוי, הוא משך את תשומת ליבם של מדענים החוקרים את כדור הארץ - גיאוגרפים וגיאולוגים, ואפשר לדמיין מחדש את העבר הקדום של ארץ רחוקה זו.


גברים מפורסמים כטבחים

גברים מפורסמים כטבחיםחלק מבני המין החזק יותר לוקחים על עצמם את האחריות לבישול מרצונם. אחרים מאמינים שהעיסוק הזה מיועד אך ורק לנשים, ואגב, הן מאבדות הרבה. אבל מה אם אין אישה בבית? כמובן, תוכלו להשתמש בשירותי קייטרינג. אבל, כמו שצדקנים אומרים בצדק, "אוכל ביתי הוא הכי טעים."


צ'רלס דה גול

צ'רלס דה גוללמרות שחלפו שנים רבות מאז מותו של האיש הזה, לצרפתים עדיין אין ספק שהוא היה הפוליטיקאי הצרפתי הבולט ביותר במאה ה -20. דה גול הוביל את המדינה פעמיים בתקופות קשות, ובשתי הפעמים הוא התמודד איתה בצורה מושלמת.


לורנצו מדיצ'י. שליט מפירנצה, שאהב הרמוניה בפוליטיקה ובאמנות

לורנצו מדיצ'י. שליט מפירנצה, שאהב הרמוניה בפוליטיקה ובאמנותכנסיית סיטה מריה דל פיורה בפירנצה מלאה בקולו של כומר שר מזמור. מקטורת, אובך דק תלוי באוויר והארומה מתפשטת. הכל מוכן לרגע החגיגי של הקודש. הכומר מרים לבסוף את הפרוספורה - סמל "גופת המשיח" - ואז הרוצחים השכירים, שהסתתרו בציפייה לסימן זה, פרצו אל תוך הספינה הראשית של הכנסייה.


לודוויג ואן בטהובן. המלחין שהלחין אודה לשמחה בשקט מוחלט

לודוויג ואן בטהובן. מלחין שהלחין אודה לשמחה בשקט מוחלט.באוזנו השמאלית סדק מעצבן, בקושי נשמע, שמזכיר את קשקוש גלגלי הרכבת, לא נפסק לרגע. האוזן הימנית שלו כבר לא יכולה להבחין בשום צליל. הפסנתרן לא שומע מה הוא מנגן, אלא ממשיך לנגן בביטחון על המפתחות באצבעותיו, בהתאם להוראות הניקוד. הוא לא רוצה להשלים עם חירשות, כי מבחינתו אין חיים, למעט המוסיקה, האלה שכישפה אותו.


כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם