מה מגרה את צמיחת הצמחים?

מה מגרה את צמיחת הצמחיםזה זמן רב שמים לב שחלק מהצמחים פונים לעבר אור. ניתן לראות זאת בצורה ברורה במיוחד בחמנייה, שסלסלה פונים לשמש העולה בבוקר. הנבטים על החלון מושיטים יד גם אל האור. עובדות אלה ועוד רבות אחרות הניעו את החוקרים לברר את הסיבות לתנועות צמחים אוריינטציה כאלה. בין החוקרים הללו היה צ'רלס דרווין המפורסם. הוא נבט את זרעי הדגנים בתא חשוך, ואז קולט את השתילים הללו, כלומר העלים השקופים הראשונים המכסים עלים צעירים של דגני בוקר נחשפו לאור שנופל מצד אחד.


דוגווד

דוגוודכל מי שהיה בקווקז או בחצי האי קרים בסתיו יודע ממקור ראשון על עצי הדובדבן. לעתים קרובות ניתן לראות את גרגרי האודם המוזרים שלה בזארות הדרומיות. חובבי טיולי הרים מכירים את הדוגווד.

זהו עץ או שיח בגובה 2-9 מ ', בדרך כלל עם כמה גזעים מכוסים קליפות אפורות, סדקות ומתפוררות. הוא גדל ביערות הרים עד לגובה 1500 מ 'או בקצוות ובסבך שיחים אחרים.


ארגון מכוורת

ארגון מכוורתכאשר מתחת לחלונות הבתים ישנן שלגיות לבנות, מתחת לגג הכוורות יש כבר הסימנים הראשונים של האביב - הרחם מטיל ביצים, זחלים הופיעו. הגיע הזמן לחשוב היכן לארגן מכוורת. כשמארגנים את זה, הצעד הראשון כבר חשוב - בחירת מקום להצבת הכוורות. במקרה זה הם מונחים על ידי שני שיקולים: הנוחות בהשמתם לבעל המכוורת ושכניו; ההתאמה של המקום הנבחר למאפיינים הביולוגיים של הדבורים, שם יש שילוב אופטימלי של טמפרטורה, לחות, תנועת אוויר עבורם.


צהוב עש

צהוב עשהמקולה הצהובה, או גלאוסיום צהוב, הוא זן נדיר ונמצא בסכנת הכחדה ממשפחת הפרג. זהו צמח דו-שנתי (או רב שנתי) בעל עלים גלוזיים גדולים בצפיפות מתבגרת למדי, שנאספים בבסיסם בשושנה, מה שמעניק יורה פורחת בגובה של עד 60 ס"מ עם עלים ופרחים רבים. הם יפים מאוד - בודדים, גדולים, מבריקים, צהוב לימון, צהוב כהה, לעתים קרובות פחות כתום.


תות בר

תות ברמבין כל גרגרי היער של מרכז רוסיה, המדהים ביותר הוא תות היער (Fragaria vesca L.). השם הלטיני של הסוג פרגריה מקורו במילה fragare - "להריח מתוק" וניתן לארומת הפרי. פירוש המילה vesca - פרוזאית בלבד - "אכיל".


טִילְיָה

טִילְיָהבארצנו גדלים כמה סוגים של לינדנים, אך הטילן בעל העלים הקטנים ידוע בתור בן לוויה של היער הרוסי. במטעים טבעיים הוא נמצא ביערות אלונים, ביערות אורן, ביערות אשוחית, או יוצר יערות גיר רציפים.


שיעורי כימיה חקלאית: דשני זרחן ואשלג

שיעורי אגרוכימיהדשני פוספט משפיעים על גודל היבול, אך עוד יותר - על איכותו. העשרה משמעותית של כל איברי הצמח בהם מתרחשת כאשר חנקן בצורת אמוניום קיים במדיום התזונתי.


סידור משוכות באתר

סידור משוכות באתרצמחי פרי וגרגרים וירקות צומחים טוב יותר במקומות מוגנים מפני הרוח, שם כיסוי השלג אחיד יותר, ובקיץ יש פחות אידוי לחות מהקרקע. יצוין כי במקומות כאלה גם הלחות היחסית טובה יותר. בגן המוגן מפני הרוח נוצרים גם התנאים הנוחים ביותר לעבודת הדבורים, שיש להם חשיבות רבה להאבקת פרחים ולהגדלת התפוקה של צמחי פרי וגרגרי יער.


אַלְמוֹן

אַלְמוֹןמי מאיתנו לא אוהב להירגע על נהר, אגם או מאגר, במיוחד כשגדותיו מכוסות ביער. אלדר מתיישב לעתים קרובות ביערות כאלה, ולעיתים יוצר חורשות קטנות ואף סוג מוזר של יער - יערות אלמון שחור על אפיק הנהר. אורן, טילן, ליבנה מסתדרים היטב לצד אלמון, אך אלמון הוא "ידידותי" במיוחד עם ערבה אוהבת מים באותה מידה.סלעים אלה, כמו שאומרים, חיים עם מים ומעדיפים מים זורמים. אבל יש להם גם מים תחת הטיפול שלהם. אנשים שמו לב כבר מזמן שאם כורתים את מטעי האלמון, יהיו צרות: מעיינות מתייבשים, מי קרקע נעלמים, נהרות נעשים רדודים ...


סודות שן הארי

סודות שן הארישן הארי פורחים יחד. בתחילת מאי ערוגות פרחים, מדשאות, גבעות צבעוניות בדיוק על ידי ריסוס השמש. כמובן שאפשר למצוא פרחים בודדים בתחילת האביב והקיץ, אך הם דומים לציפורים שנותרו מאחורי הצאן.

זמן הפריחה של שן הארי הוא נפלא: האוויר מתמלא בריח של פרחים ורעננות של עלים צעירים, סנוניות עפות פנימה, הטריל הראשון נשמע זָמִיר, וטיפות הגשם הראשונות בסגנון הקיץ שוטפות את האדמה.


אקוניט (מתאבק)

חוֹנֵק הַדוֹבאקוניט מצמחים עשבוניים ממשפחת הגביע החמאה המסוכן - יותר מדי מ"משפחה "זו רעילים. לכן, זה לא בטוח ללעוס את להבי הדשא של נציגי משפחת הנחושת משעמום, ואין שום הנאה - טעמו מריר ושורף. צמחים רב שנתיים שייכים לסוג אקוניט, המוכרים על ידי עלים ופרחים חתוכים ביד בעלי צורה לא סדירה של קסדה.


נסיכה, פוליאניקה, ממורה

נסיכה, פוליאניקה, ממורהברי היער של הנסיך בארצנו נפוץ ביערות מעורבים ונשירים, ביצות, דרך יערות, בטונדרה בצפון החלק האירופי, במערב ובמזרח סיביר ובמזרח הרחוק. הוא נחשב לפירות היער הריחניים והטעימים ביותר בצפון שלנו, הנקרא אחו, ממורה.


עץ קפה

עץ קפהעץ הקפה שייך למשפחה המטורפת יותר; הוא מעובד באופן נרחב במדינות רבות בעולם. אתיופיה נחשבת כמקום הולדתו של צמח זה, שם גם עכשיו, בעמקי הנהר של הרמות החבשיות, בגובה של 1000-2000 מטר מעל פני הים, ניתן למצוא סבך של עץ קפה. זהו שיח או עץ ירוק-עד שגובהו אינו עולה על 8-10 מ '.


תכונות תזונה של צמחים בולבוסים

תכונות תזונה של צמחים בולבוסיםצמחים בולבוסיים, נרקיסים וצבעונים, נבדלים בצורה חדה בדרישות התזונה בתקופות גדילה והתפתחות שונות. נרקיס, כמו גלדיולי, דורש בעיקר חנקן וחנקן עם אשלגן. השלב החשוב ביותר בחייהם הוא התקופה מתחילת הצמיחה ועד לנביטה.


קמומיל רפואי

קמומיל רפואיבין שלל החינניות, פרחי הבר האהובים, יש גם חיננית מרפא. שמו הבוטני הוא קמומיל נפוץ, או בית מרקחת. מאפיין חשוב מבחין הוא החלק התחתון המפוצץ והחלול של הסל.

קמומיל הוא אחד הצמחים הרפואיים העממיים הפופולאריים ביותר. הוא משמש למגוון רחב של מחלות: קַר, כאבי בטן, מחלות נשיות, לאמבטיות מ scrofula.


סברש

סברשברחבי העולם ידועים למעלה מ -400 מיני לענה, מהם 174 באזורינו. אלה עשבים רב שנתיים, בעיקר גבוהים עם גבעולים ישרים, המנותחים שוב ושוב על ידי עלים אפורים-ירוקים דקים. פרחי הלענה קטנים מאוד, נאספים בתפרחות סל, כמו כל נציגי משפחת קומפוזיטים.


סלדין

סלדיןברוסיה העתיקה עדיין חששו מהמרפאים, אם כי, אני חייב לומר, לפעמים זה קרה מסיבה כלשהי. הצאר בוריס גודונוב פחד יותר מכל מרעל ה"שיקוי ".

השבועה שנתנו לו הבויארים כללה בהחלט את הטקסט הבא:


נעלי בית (Cypripedium)

נעלי בית (Cypripedium)למטיילים הטבעיים הרוסים של המאה הקודמת זיכרונות נלהבים במיוחד מסחלבים טרופיים. נגיעו לבוטניקים למראה ייחודי של סחלבים (ישנם כ- 30,000 מינים), מה שגרם להם לאסוציאציות רבות. צמחים אלה הושוו לציפורי דבש, ססגוניים עם כל צבעי הקשת, ואז לפרפרים בצבעים עוצרי נשימה, וחלקם, מפחידים - ... עם עכבישים. ה"שפה "המרשימה ביותר בסחלבים היא עלי הכותרת הלא מזוודים של המעגל התחתון של הפרח. לחלקם זה ממש דומה לשפה, לאחרים - נעל, מעבורת, קערה, לשון מורחבת.


מה לעשות בגן ובגן הירקות באוגוסט

מה לעשות בגן ובגן הירקות באוגוסטטמפרטורת החודש יורדת ל -16 מעלות צלזיוס, הימים הולכים ומתקצרים. הקיץ מסתיים באוגוסט. בסוף החודש מתחילה עזיבה מסיבית של ציפורים - סנוניות, מנופים ואחרים.פירות יער קציר: דומדמניות שחורות, פטל, זנים דובדבנים מאוחרים. תפוחי קיץ ואגסים מבשילים. בחלק מהמקומות העלים על העצים דוהים.

במהלך כל החודש תותים משוחררים, מופרים ומושקים, המיועדים להשגת חומר שתילה.


ולריאן

ולריאןהסוג ולריאן מאחד כמה עשרות מינים הנפוצים ברחבי העולם.

לחוקרים מסוימים בשטחה של רוסיה יש כ -40 מינים שטווחם כובש את כל האזורים, למעט טונדרה, חצי מדבריות ומדבריות. ולריאן ידוע כצמח מרפא עוד מימי קדם. הרופא היווני דיוסקורידס, שחי במאה ה -1 לספירה, מזכיר זאת בפרמקולוגיה שלו. אין הסכמה לגבי מקור שמו של הצמח: יש מחברים הסבורים שהוא נובע מהפועל הלטיני Valere - להיות בריא; אחרים משייכים אותו לשמו של הרופא הרומאי פליניוס ולריאן. אך כך או אחרת, צמח זה נכלל בכל פרמקופיות העולם וגדל במדינות רבות, כולל רוסיה.


אשחר הים

אשחר היםאשחר הים הוא אחד מצמחי הבר הבודדים שהפך במהירות לגידול פרי חדש וידוע. קשה אפילו לדמיין שרק לפני כ- 20-25 שנה הוא היה ידוע רק כצמח פראי ושימושי. אשחר הים גדל בר בסיביר ובקווקז, במרכז אסיה ובמדינות רבות באירופה ובאסיה. לרוב מדובר בשיח, אך יכול להיות שיש עץ קטן, ולעתים אפילו גדול עד 15 מ '. בהתאם לתנאי הגידול, הוא גם שונה מאוד בתכונותיו הביולוגיות. מבין שלושת הסוגים הידועים של אשחר הים, רק אחד צומח בארצנו: אשחר הים. השמות המקומיים של צמח זה שונים מאוד: בסיביר ובמזרח הרחוק - dereza, מקל מטאטא, כנימות, לקטריום, מטאטא ואפילו סתם קוץ, בקווקז - dzhakudla, במרכז אסיה - ג'דה.


עשב מלפפון

עשב מלפפוןזה נקרא גם בוראז ', בוראז', או אפילו בוראז '; השם האחרון משמש, עם זאת, רק על ידי בוטנאים. בכל רחבי העולם גידול דשא מלפפונים מוגבל למדי, ברוסיה הוא נדיר מאוד, בעיקר כצמח ירק, רך ומרפא בגינות ירק. אך ברומא העתיקה ובאירופה של ימי הביניים, השעמום היה נפוץ בתפריט הלוחמים והזוג הטרי. פעם האמינו שפרחים עוזרים להרים את הרוח ולהבריח עצב.


איך מגדלים תפוחי אדמה טובים

איך מגדלים תפוחי אדמה טוביםנושא השגת תשואות ראויות של תפוחי אדמה בשילוב עם איכות טובה בחלקותיהם מדאיג כעת תושבים רבים. בנוסף, לחלקם אין כישורים מעשיים בעבודה עם תרבות זו. המשימה מסובכת על ידי העובדה שמגרשי גן, ככלל, מוקצים על אדמות לא מפותחות.


זהירות - cicuta!

Cicutaציקוטה, או ציון דרך רעיל, הוא צמח המפורסם בזכות העובדה שסוקרטס הורעל באמצעותו על פי פסק הדין של בית המשפט. כיום אנשים לא מרעילים את הרוש - לרוב הם לא יודעים איך זה נראה.

ועדיין, עלינו להכיר את הצמח (בדרך אחרת הוא נקרא אנג'ליקה, פטרוזיליה חתולית, כינית חזיר, וויאקה, אומגה, כלבת מים, רוש מים, בשר כבש, גוריגולובה, אומז'ניק).


טיפים לגידול דומדמניות, פטל ואוכמניות

פטל אוכמניות פטלהדומדמניות מעדיפה אדמה שחורה ומזינה או אדמת חרס מופרית היטב, במצב מספיק לח ושטוף שמש. בקרקעות קלות ויבשות זני דומדמניות אנגליים גדולים מאוד אינם מצליחים לחלוטין, וכאן ניתן לגדל רק דומדמניות פירותיות קטנות, שאין להן ערך תעשייתי (מתאים לייצור יין). הדומדמנית רגישה יותר לכפור ולפעמים סובלת בחורפים קשים, במיוחד בקרקעות לחות וביצות.


גידול זני של פירות וגרגרים

גידול זני של פירות וגרגריםעם מגוון עצום של תפוחים, הם קלים יותר וקודם כל, יש לחלק אותם לפי תקופת ההבשלה ל -3 קבוצות: קיץ, סתיו וחורף. לא מדובר בתאריך הקציר, אלא בהבשלה של תפוחים שנקטפו כבר.זנים מהקבוצה הראשונה נאכלים או מעובדים מיד לאחר הקציר, מכיוון שהפירות האלה מתקלקלים תוך מספר ימים בלבד. ניתן לשמר את הזנים השניים (סתיו) ללא נזק עד חודשיים לאחר הקציר, אך הם מגיעים לתנאים הטובים ביותר לאחר כשבועיים של אחסון. זני תפוחים חורפיים (קבוצה שלישית) נקצרים לכל המאוחר, כמעט עם תחילת מזג האוויר הקר, אך עם אחסון ממושך בטמפרטורות הקרובות ל -0 מעלות צלזיוס, הם הופכים טובים יותר בטעמם ובארומה, מבלי להיות מפונקים עד 9 חודשים.


עבודת אדמה לשימוש חקלאי

עבודת אדמה לשימוש חקלאיהתשואה של כל גידול חקלאי תלויה במידה רבה בעבודת האדמה הנכונה. על החלקה האישית, המשימה העיקרית במאבק לקציר והתפתחותם הטובה של צמחי הנוי היא ליצור שכבת אדמה משוחררת בעומק 25-30 ס"מ לגידולי פירות יער וירקות ו-40-50 ס"מ ויותר לעצי פרי. ככל ששכבת האדמה משוחררת ומעובדת עמוק יותר, כך שורשי צמחי הגן מתפשטים בה טוב יותר. במקביל לעיבוד, מוטבעים באדמה דשנים אורגניים ומינרליים, כמו גם סיד.


דומדמניות שחורות

דומדמניות שחורותכאשר חוקרי קוטב יוצאים לחורף או מלחים להפלגה ארוכה, הם לוקחים איתם הכנות העשויות מדומדמניות שחורות. דומדמניות שחורות היא תרופה מצוינת לצפדינה. זה הכרחי ושימושי גם למבוגרים וגם לילדים. גרגרי יער דומדמניות מכילים יותר ויטמינים מאשר תפוזים ולימונים. ג'לי, ריבה, ריבות מבושלות מדומדמניות שחורות; הם נכנסים ליקרים ויינות, אפשר לייבש אותם, אפשר להכין מהם מיץ. עלי דומדמניות טריים מונחים בחביות בעת כבישת מלפפונים. עלים וניצנים משמשים להכנת גלידה ותמיסות. דומדמניות שחורות משמשות גם ברפואה, בפרט, העלים שלה הם תרופה לשיגרון.


ברברי

ברבריזבוב ססגוני התעופף אל השיח - ריח פרחי הברברה משך אותה מרחוק. היא התיישבה על אשכול בהיר של פרחים צהובים, כמו אהילים מעוטרים זעירים, ותחבה את חוטמתה אל תחתית הפרח. ברגע שטעמה ממתיקות הצוף, משהו בפרח רעד, משהו היכה אותה בגבה. הזבוב נעצר לשנייה, אבל אז התחיל לשאוב שוב את המיץ המתוק. שש פעמים היא חשה זעזועים בתוך הפרח ושש פעמים נפגעה. היא לקחה את כל מה שהיא יכלה מהפרח, מוכתמת באבקה, ועפה משם.


מדוע נורות גלדיול חולות?

מדוע נורות הגלדיולות חולות

כבר כמה שנים, יותר מ -50% מהגלדיולות הזניות מתות בגינה שלנו. בסתיו אנו בוחרים בקפידה רק נורות בריאות, שורפים את כל הנורות החולות ומאחסנים בנפרד חלק קטן מהנורות החולות ושותלים אותן באזור מבודד. לאחר שנתיים או שלוש, אנו משנים את האתר, כל הזמן בסתיו ובאביב אנו מרים את הנורות עם תמיסה חזקה של אשלגן פרמנגנט. ובכל זאת יותר גלדיולי מתים מדי שנה. הם פורחים, נותנים אוזן טובה ואז העלים התחתונים של הצמחים מתחילים להצהיב, וכשאנחנו חופרים את הנורות רבים הם חולים: עם קשקשים חומים ושורשים צהובים. נורות כאלה אינן מייצרות תינוקות. מה הבעיה? נראה שאנחנו מקיימים את כל כללי הטכנולוגיה החקלאית.<<  <לחדש 1 2 3 4 5 לישנים>  >>
תוצאות 1 - 30 מתוך 147

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם