חמוציות - תכונות מועילות

מקוקר: המתכונים הטובים ביותר על אכילה בריאה

תכונות מועילות לחמוציותבמשך תקופה ארוכה אספו הסלאבים חמוציות כצמח מרפא המסייע לטמפרטורות גבוהות, חום, שיעול, צפדינה, פצעים מטופלים וכיבים מחטבים במיץ. המשקה הטוניק של החמוציות היה בשימוש נרחב כתחליף לתה ברוסיה העתיקה. החמוצית הייתה ידועה היטב ברומא העתיקה, בקרב עמי הצפון, בכל מקום שהיה בו לחות.

חמוציות מארש (אוקסיקוקוס (חמוצה, כדורית) quadripetalus Gilib) הוא צמח ירוק-עד עם ארבעה עלי כותרת ממשפחת הענבים. זהו שיח קטן ומארח עם עלי עור ירוקים כהים וגרגרים אדומים בוהקים. הוא גדל בביצות כבול וספגנום, יוצר שטיח מתמשך ולעתים כובש שטחי ענק. תקופת הפריחה היא ממאי עד יוני. הגרגרים מבשילים בתחילת הסתיו. נקצרים בסתיו או באביב. גרגרי יער סתיו מכילים פחות חומרים פעילים ומלחים מינרליים והם מאוחסנים פחות.

בצפון אמריקה צומח גרגרי העגורן - חמוציות בגודל אפונה, ששמה משחלת גרגרים הדומים לראש מנוף עם מקור ארוך. מאז תחילת המאה התשע עשרה הוא טיפח בהצלחה במדינות רבות. חמוציות אמריקאיות שימשו כתרופה הטובה ביותר לצפדינה, שיוצאו לאירופה. משתמשים בו להכנת רוטב הודו, ולכן הוא קיבל מעמד של ברי הלאומי של ארצות הברית.

תכונות מועילות לחמוציותמבחינת תוכן החומרים השימושיים לבני אדם, הוא שייך למתנות הטבע, שבמידה הגבוהה ביותר יש איכויות ריפוי. אשלגן, מגנזיום וסידן, נחושת וכסף, עופרת וברזל, יוד ומנגן, ויטמינים B2, B1, C, PP, K, פלבנואידים, גליקוזידים, פרוקטוז, גלוקוז, חומצות טריטרפניות, פיטונצידים, טאנינים, חומרי פקטין - זהו חומר רכיבי רשימה לא שלמים המרכיבים ברי אחד. חמוציות האביב עשירות במיוחד בהרכב כימי. בשל תכולת החומצה הבנזואית, הוא נשמר לאורך זמן ללא שימוש בטיפול בחום וחומרים משמרים.

בניגוד לאמונה הרווחת שקציר חמוציות מתרחש לפני הכפור הראשון על פי המסורות של עמים קדומים, יש לקטוף את פירות היער לאחר הכפור או באביב. נאסף בתחילת הסתיו, הוא מאוחסן בצורה גרועה ומשחיר. חמוציות עם חביות לבנות נשמרות מבלי להסיר פסולת למשך כמה שבועות במיכלים עם חדירות אוויר טובה (שקיות דשא, קופסאות קליפות ליבנה) עד שהן הופכות לאדומות. ואז הוא נתון לניקוי על ידי גלגול על משטח נוטה עם דפנות מגבילות. גרגרי יער בשלים (לבנים) מתקלקלים לאחר הגלגול. כיום, חמוציות בדרך כלל קפואות.

זה מקדם עיכול, טוב לכליות, מעורר תיאבון, הורג חיידקים ונלחם בדלקות בגוף.

מחמוציות חמוצות מתוקות מכינים מיצים, סירופים, משקאות קלים, מבשלים שימורים, ריבות, ג'לי. זה נוסף ל כְּרוּב כָּבוּשׁ, דגנים ומנות עשירות בוויטמינים אחרות. כדאי להשתמש בחמוציות עם תבשילי בשר, פטריות ומזונות קשים לעיכול אחרים. ישנם מתכונים רבים להכנת תמיסות אלכוהוליות על חמוציות. וודקה חמוציות ידועה בכל רחבי העולם. תכונות הריפוי של חמוציות משמשות לייצור תרופות.

אלכסכין או. א.


רעיונות לארוחת בוקר בריאה   מנוגדי חמצון לספיגת ברזל: כיצד להפיק את המקסימום מכוס תה פשוטה

כל המתכונים

נושאים חדשים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם