חיות בפתגמים ואמרות

חיות בפתגמים ואמרותהרבה ניתן למצוא במילון "אנשים מהיער". לפעמים מקורותיהם נראים לעין; אחרים דורשים מאמץ כלשהו לפענוח; רק מומחה יכול להבין את אילן היוחסין של השלישי. אך בעלי חיים לא רק "אכלסו" את אוצר המילים שלנו בצפיפות, הם גם גיבוריהם של חידות עממיות, פתגמים ואמרות רבות, אם לא רובן, שבלעדיהן נאום בהיר ופיגורטיבי הוא בלתי נתפס.


נשר זהב

נשר זהבבסיפורי עמים רבים, מקומו של מלך העופות מוקצה תמיד לנשר. רק בארצנו ישנם כמה סוגים מהם: ערבה, נץ, גמד, שטח קבורה, נשרים מנוקדים גדולים ופחות, ולבסוף נשר הזהב. הוא זה ששייך בצדק לתפקיד ראש ממלכת הציפורים.


הרייר

הריירהציפורים המדוברות נדירות באזורנו. זנב ארוך וצר יחסית, צבע גוף לבנבן וקצוות מחודדים שחורים של כנפיים ארוכות רחבות. כבר לפי הסימנים הללו, אנו יכולים לומר בביטחון שמדובר במלוני. "אפור כמייבש" - מי לא מכיר את המילים האלה? עם זאת, יש לציין כי רק גברים שחיו עד 3-5 שנים ניחנו בצבע נוצות אפור-לבן, לנקבות ולבעלי חיים צעירים יש תלבושת כהה יותר.


מהי אתולוגיה?

מהי אתולוגיה?הם קוראים לזה מדע בעריסה. ואכן, הוא הצעיר ביותר מבין מדעי הביולוגיה האחרים. היא בת קצת יותר מחמישים. אך היא תופסת מקום מיוחד בביולוגיה, והצורך במחקריה גובר מדי שנה. מדובר באתולוגיה - מדע ההתנהגות של בעלי חיים.


מהיער - למילונים (אטימולוגיה של מילים מוכרות)

אטימולוגיה של מילים מוכרותהשפה הרוסית עשירה ואקספרסיבית. האם תהית אי פעם איזה תפקיד בעלי חיים מילאו (וממשיכים לשחק גם היום) בגיבוש אוצר המילים שלנו?


ספניילים

ספנייליםמשפחת ספניאל היא אחת הרבות מבין קבוצות כלבי הציד, וכנראה אחת הוותיקות ביותר. את התמונה הראשונה של כלבי ספנייל אפשר היה לראות על המטבעות של פיליפ השני, אביו של אלכסנדר הגדול. הוא האמין כי ספרד הפכה למקום הולדתם של אבות הספרדים, משם הגיע כל הקבוצה של כלבים זריזים ארוכי אוזניים אלה.


איך נולד המכתב

איך נולד המכתבבאופן פיגורטיבי, בעלי חיים עבדו קשה לחינוך האנושות.

התחל עם כתיבת חומר. כמעט אלף וחצי שנה אנשים כתבו על קלף, שהיה עשוי מעורות עגלים, עזים, כבשים וחמורים. מבחינת איכויותיו, הקלף הותיר את הפפירוס המפורסם הרחק מאחור. באמצעות חומר כתיבה חדש נקשר המעבר ממגילת פפירוס לספר בעל מראה כמעט מודרני.


חליפות סוסים

חליפות סוסיםבקרב אוכלוסיית הסוסים ישנם בעלי חיים בצבעים שונים או, כפי שאומרים מומחים, בצבעים שונים. בתערוכות, בירידים, בעת החלפה ומכירה של סוסים, מתקיימים לעתים קרובות ויכוחים סוערים כיצד לקבוע את צבעו של אדם מסוים. יתר על כן, סוסים נקראים לעתים קרובות אדומים ואפילו חומים. שמות כאלה אינם משמשים בגידול סוסים. יש לו שמות ותיקים ומקובלים בדרך כלל עבור הצבעים, אשר מועילים לבעלי סוסים להכיר.


חבישה בדרום רוסיה - חיה חמודה אך עצמאית

לבוש דרום-רוסיה ורמלה פרגוסנה מעוטת שישבפאונה העולמית מאגדת משפחת הסמורים 64 מינים של בעלי חיים וטורפים. בתוך רוסיה הוא מיוצג על ידי 18 מינים, בעמודי הספר האדום ישנם 5 מינים הנמצאים בדרגות סכנה שונות.

אחד מהם הוא חבישה. אנשים הבחינו בלבוש זמן רב, אך היעלמותו ההדרגתית - רק לאחרונה. לאפשר את מותם של חיה כה מעניינת להפליא זה חטא בלתי נסלח בפני הטבע.


אדריכלים נוצות

אדריכלים נוצותעד מהרה, עם הגעתם לארץ מולדתם, הציפורים מתחלקות לזוגות.בחלק מהציפורים - אווזים, ברבורים, מנופים ועופות דורסים - נוצרים זוגות לכל החיים, ובכותבי שירים - בדרך כלל לעונה אחת.

Capercaillie, שחורים וברווזים נמצאים רק במהלך משחקי האביב, ובעתיד, רק האם נושאת בכל הדאגות מסידור הקן, בקיעת ביצים וגידול בעלי חיים צעירים.


כלבים

כלביםמבין כל קבוצות גזעי הציד, הכלבים הם אולי העתיקים ביותר. זו הייתה היכולת של כבישה של כלבים לרדוף אחרי חיה עם קול (קליפה) ששימשה לראשונה אנשים קדומים. זה אופייני שהדרישות לכלבים אלה נבדלו מעט מאוד מהמודרניות. הם נדרשו גם לסבול, צמיגות - לא לוותר על המרדף אחר החיה, אגרסיביות, רגישות והחזקת קול קול וקולני.


טרויקה רוסית

טרויקה רוסיתזהו שמו של צוות סוסים המורכב משלושה סוסים הרתומים בשורה אחת. במרכז, מתחת לקשת, יש שורש, בדרך כלל סוס גדול וחזק יותר, ומשני הצדדים רותמים סוסים נפתחים, שכאשר רוכבים מהר, עליהם לדהור, וכמו שאומרים, להתכרבל פנימה טבעת ליופי.

מזחלות של שלושה סוסים הופיעו ברוסיה לפני כ- 250-300 שנה. הם נדרשו למשלוח מהיר של דואר הריבון ליעדים ולהסעת נוסעים בכירים.


ברומטרים יוצאי דופן

ברומטרים יוצאי דופןידוע היטב כי שינויי מזג האוויר מתרחשים ברצף מסוים. לדוגמא, למזג אוויר גרוע קודמים בדרך כלל שינויי לחץ, תנאי שמיים, תאורה. מספר אורגניזמים חיים, בעלי איברים הרגישים לשינויים מטאורולוגיים, על פי התנהגותם יכולים לאותת על שינוי במזג האוויר.

מה תגובת הצמחים לשינויי מזג האוויר? מתברר שהוא סינכרוני עם השינויים הללו, אך לא לפניהם. למרות שבמקרים מסוימים, צמחים, המגיבים לתנודות עדינות שמתחילות לשנות את מזג האוויר, נותנים לנו אות, מפנים את תשומת ליבנו למה שקורה בטבע. שאר הטבע מגיב בדרכו לשינויי מזג האוויר.


חורף של ציפורים מול חוף טורקמן של הים הכספי

חורף של ציפורים מול חוף טורקמן של הים הכספיכאשר עפר הסתיו בדרכים מתייבש עם הכפור הראשון ורוחות אוקטובר נושפות את העלים האחרונים מהעצים, ה"גדות "- רצועות צרות של הקרח הדק הראשון יבריקו בסמוך לחופי האגמים וקשתות השוורים. משקעי חור של חבצלות מים, צרורות של גידולים צהובים וקני שבור קופאים לרצועת הגדות המצלצלת והשברירית. בלילות צלולים קפואים גדותיהם גדלות במהירות לרוחב, הקרח שלהם נעשה סמיך, ועד מהרה רק באמצע האגם, מעל למערבולת, נותר חור קטן למשך מספר ימים. עוד שבוע - הקרח יתחזק, והילדים מהכפר השכן יסתובבו סביב האגם, ויתקשרו על החלקה שלהם.


השוואת דבורים ודבורים

השוואת דבורים ודבוריםדבורי דבורים הם אולי אחד החרקים החמודים ביותר, ולמען האמת, היקרים ללב האנושי. נעים תמיד לעין, אלגנטי, מראש ועד קצה הבטן בקטיפה משיית שתיים או אפילו בשלושה צבעים. ואיזה עובד קשה! הם עסוקים כל הזמן, עסוקים מבוקר עד לילה. יחד עם זאת, כמה מוזיקלי! לשירים שלהם אולי אין הרבה מגוון, אבל הם בהחלט מלודיים.


דג ממעמקים

דג ממעמקיםכיום קרקעית האוקיאנוס באזורים של עומקיה המקסימליים ידועה פחות טוב משטח הירח ואפילו, אולי, מאדים. אין ספק, כאן באוקיאנוס מחכות לנו תגליות מדהימות רבות. אחד מהם כמעט מתגלה.


מתנקשים מתחת למים

מתנקשים מתחת למיםמאז ימי קדם היו אגדות על מפלצות איומות שחיות במעמקי הים. עם התפתחות הימים והאוקיאנוסים נעלמה תעלומת האגדות הללו, ודמויותיהם התגלו כיצורים פרוזאיים למדי, אם כי לפעמים הם באמת מייצגים סכנה אנושית לבני האדם.


לפני שאתה לוקח גור ...

לפני שאתה לוקח את הגור שלך... אתה צריך לחשוב היטב. זה לא צעצוע חדש, לא כיף, אלא יצור חי שדורש חיבה, תשומת לב וטיפול נכון. ואם אתה נחוש להשיג חבר עם ארבע רגליים, אז אתה צריך להתכונן מראש לעובדה שדאגות גדולות יגיעו יחד עם הגור הקטן.


בעלי חיים במפה גיאוגרפית

בעלי חיים - במפה גיאוגרפית

כל מפה גיאוגרפית, במיוחד גדולה בקנה מידה גדול, "מיושבת" על ידי כל מיני בעלי חיים, דגים, ציפורים, זוחלים, רכיכות, חרקים.

עם זאת, בהיכרות הראשונה והכללית ביותר עם תופעה זו, אין צורך אפילו לפרוש את המפה.


נסיעה ביומנים

נסיעה ביומניםהעיר הפרהיסטורית של האינדיאנים של טיהואנאקו, השוכנת באנדים בגובה של ארבעה קילומטרים, העניקה למדענים תעלומות רבות. ביניהם היה לוח השנה המקורי, שרק לאחרונה פענח. ימים ולילות מתוארים בלוח השנה הזה על ידי ראשי קונדורים ופומות מגולפים באבן: ידועים כי קונדורים הם ציפורים בשעות היום, ופוגרים ידועים כצדים אך ורק בלילה.


המדרילים: צלילים, הבעות פנים, מחוות

המדריליםשפת בעלי החיים היא תופעה מעניינת ביותר. ואם לפני כן רק ביולוגים וזופסיכולוגים עסקו בחקרו, הרי שכעת כאן נפתח תחום פעילות רחב לפיזיקאים, כימאים, מתמטיקאים, בלשנים.


תושבי החלל הוותיקים ביותר

תושבי החלל הוותיקים ביותרובכן, אני יודע שב -3 בנובמבר 1957 התרחש אירוע שלא ניתן להעריך יתר על המידה את חשיבותו עבור המדע וההתקדמות הכללית של האנושות. הלוויין המלאכותי הסובייטי השני של כדור הארץ הוביל יצור חי ארצי למסלול. הנוסעת החללית הראשונה בהיסטוריה הייתה לאיקה הכלבה, שפניה היפות הופיעו מאוחר יותר על דפי כמעט כל העיתונים והמגזינים בעולם.


איפה שהנשר קרע את הנחש ...

איפה שקרע הנשר את הנחשאגדה הודית עתיקה מספרת על הנדודים הארוכים של שבט האצטקים בחיפוש אחר מקום יישוב. ימים ולילות רבים חלפו עד שנשמעה קריאתו הצוהלת של אחד ההודים - בעל ראייה חדה הוא ראה לראשונה נשר עם נחש בציפורניו.


קונה וויבריצה

קונה וויבריצההמטבעות הראשונים שחושפים את ההיסטוריה הרשמית של השטרות הופיעו בסוף המאה ה -8 - תחילת המאה ה -7 לפני הספירה באסיה הקטנה (במדינת לידיה) ובאי היווני אג'ינה. אבל זה לא אומר בכלל שלא היה מטבע לפני כן.


בהכרת תודה

בהכרת תודהבנוסף לאנדרטאות לכבוד סלבריטאים ספציפיים, כמו בארי ואופו-ג'ק, ישנן מונומנטים רבים המאופיינים על פני כדור הארץ שאינם קשורים להערצה של נציגים בודדים של ממלכת החי העצומה, אלא מחווים את כל המינים.


פרסי לחימה בממלכת החי

פרסי לחימה בממלכת החיצופי טלוויזיה רבים, כמובן, זוכרים רועה צאן בשם שריק מהארבעה טנקמנים וכלב סדרתי. המכליות ראו את שריק כחבר מלא בצוות שלהם.


גיבורי ממלכת החי

גיבורי ממלכת החימקרה המחשה קרה פעם אחת בווינה. ילדה בת שלוש בשם מרגו הותקפה על ידי כלב רועים רשע. הכלב השתמש בניביו הנוראיים, מרגוט צרח מכאב בלתי נסבל, ו ... לא קשה לדמיין איך הדרמה הזו הייתה מסתיימת אם העזרה לא הייתה מגיעה בזמן.


יחס לבעלי חיים בימי קדם

יחס לבעלי חיים בימי קדםההיסטוריון המפורסם של העת העתיקה פלוטארך, שחי במאה ה -1 לספירה, מילים את האצולה הרוחנית:


מסדר הפיל ורגליות "חיות" אחרות

מסדר הפילבשנת 1190, במהלך קרב עז בין צלבני פרידריך ברברוסה לסאראסנים, פילי המלחמה של הסולטאן צלאח א-דין עברו לעמדות האבירים. בלבול אחז בלוחמי המערב.


אטרקציות חיות

אטרקציות חיותקורה כי יצור חי כלשהו, ​​במקרה, הופך למועדף נפוץ, סוג של ייחוד של אזור נתון.<<  <לחדש 1 2 לישנים>  >>
תוצאות 1 - 30 מתוך 39

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת האתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם