מנהל
המכסים על הפחיות החלו להתנפח ולהפוך ל"חבורה ". מה לעשות?

הבעיה אינה נדירה, כל אחד מאיתנו עבר את הצרות הללו, למרבה הצער.

לדוגמא, שמתי מזון משומר סגור איפשהו בדירה, עם סוללות שלמות, "כדי לבודד", כביכול.
במשך כחודש!

זה לא נוח - אבל תנו להם לעמוד, ואני כל הזמן אסתכל ואקשיב להם! ומדי פעם, חולפים על פני, תוחבים אצבע למכסה (אם יש נפיחות כלשהי), ומרימים אותה מול עיניך כדי לוודא מהמחשבות הטהורות והבהירות של החסר שלי שהתוכן בפנים שקוף ו לא הולך להיות מעונן.

כאשר ההסגר נגמר, אתה יכול לשים את הצנצנות במזווה, טוב או מתחת למיטה. יותר עם פחיות - מכסים, שום דבר לא צריך לקרות. אם רק תכולת הפחיות לא אוהבת את מקום המגורים הקבוע, למשל, הוא חם מדי, או שהחיות אוהבות להשתכשך ולהתגלגל בין הפחים, להקשיב לצלצולן.

אילו סיבות יכולות לגרום לתוכן הפחיות להתנפח המכסים כשהם יוצרים בקול רם "חבורה"!
- במהלך השימור נכנס לכלוך לירקות ולפירות, הם לא נשטפו כל כך ביסודיות.
- לחומרי גלם, פירות וירקות באיכות נמוכה היה לכלוך, ריקבון
- חומציות לא מספקת של התוכן, לא הוספה מספיק חומצת חומץ
- עיקור לא מספיק של פחיות נקיות לפני הנחת מזון משומר, או היעדר מוחלט של עיקורן
- עיקור זמן לא מספיק של פחיות עם ריקות
- ירקות ופירות אינם מבושלים מספיק במהלך טיפול בחום, אם מזון משומר נסגר ללא עיקור
- חוסר עקביות בין המכסה לפחית, המכסה גדול או קטן יותר מצוואר הפחית, או לבוש עקום.
- המכסה על צוואר הפחית מעוות בצורה גרועה, לא עד הסוף, אוויר יכול לחדור מתחת למכסה, נזילה יכולה להיווצר
- מקום לא מוצלח לאחסון מזון משומר, החדר חם מדי, מה שתורם לתסיסה בתוך הצנצנתמה נעשה עם כל הטוב הזה? איך לצאת מהמצב?
זה תלוי באיזה שלב של "איכות" תכולת הצנצנת, באיזה שלב נתפסת "החבורה" הבעייתית.
אם המכסה פלט "חבורה", עליך לבדוק את תכולת הפחית באופן חזותי. אם אין שינויים גלויים, כהה, עכירות של התוכן, אז זה האות הראשוני מאוד מהפחית "אני אסדר זיקוקים".

ואז יש כמה פתרונות לבעיה:
- העבר פחיות לחדר קר, מרתף, מקרר. הקור יעזור להפחית את החום בבנק, והכל יהיה בסדר.
- פתחו את הצנצנות, הריחו, טעמו את התוכן, ואם המוצר איכותי, תוכלו לעקר את הצנצנת שוב, להוסיף עוד מעט חומץ או תמצית, ולהבריג את הצנצנת עם מכסה נקי. ושוב אוכל בקופסאות שימורים.
- ניתן לפתוח את כל צנצנות האצווה, שהבחנתם בהתנהגות לא ישרה, להעביר את התוכן לאגן, להוסיף מלח-סוכר, ובהכרח חומצה (חומץ-תמצית) אם נדרש לטעם, לערבב את תכולת האגן, לשים בחזרה לצנצנות ולעקר שוב. במקרה זה, יש לשטוף שוב פחיות ועפעפיים באיכות גבוהה ובעיקור.
- אם מדובר בירקות שלמים, מלפפונים, עגבניות, אז אפשר לנקז את המרינדה, להרתיח אותה בתוספת חומצה (חומץ, תמצית) ולמלא מחדש את הירקות ולעקר את הפחיות.
- אם מדובר בסוגים מסוימים של שימורי מזון, סלטים, תוכלו להעביר את התכולה האיכותית לאריזות ולאחסן אותם במקפיא.

הנה, משהו כזה ...
הצע דרכים משלך, מה לעשות ואיך להציל את החסר.

סוגי נישואין ופגיעה בקופסאות שימורים
שימור הירקות מסתיים בעיקור שלהם, כלומר בבישול במים רותחים, במהלכו נהרסים חיידקים. אם המזון המשומר הוכן ועוקר כהלכה, לאחר עיקור לא יהיו בהם חיידקים חיים והם אינם יכולים להגיע לשם מבחוץ. זהו הבסיס לחיי המדף הארוכים של מזון משומר.

עם זאת, נדרש להקפיד על כל הכללים המומלצים לייצור שימורי מזון, שכן רק במקרה זה ניתן לקבל מזון משומר באיכות טובה. אם כללי השימורים מופרים, יתכן שנזק למזון משומר.

הגורם השכיח ביותר לקלקול במזון ביתי הוא עיקור לא מספיק. אם, למשל, במקום 15-20 הדקות שצוינו. צנצנות מבושלות במשך 5 דקות בלבד, וחוץ מזה, חומרי הגלם שטפו בצורה גרועה וזיהום ונותרו הרבה חיידקים על הירקות, ואז עיקור לא יהרוס אותם. חיידקים אלו בתוך 2-3 ימים או מספר ימים (תלוי בטמפרטורה) יתפתחו ויזינו את תכולת המזון המשומר. הגזים המשתחררים במהלך זה ממלאים את חלל האוויר בפחית מעל המוצר. בחלל זה, במהלך שימורים רגילים, האוויר נמצא במצב נדיר, ובמיוחד בשל הצטמצמות זו נשמרת הידוק של צנצנות הזכוכית, אטומות במכסי זכוכית עם טבעות גומי. ברגע שהגז מתחיל להתפתח, הוואקום בבנקים פוחת. לאחר זמן מה, לחץ הגזים בפחית הופך להיות שווה ללחץ האוויר האטמוספרי, ואחר כך הלחץ בפחיות עולה על האטמוספירה. ואז המכסה מפריד את עצמו מהפחית, ותכולת הפחית כבר אינה מזון משומר.

אם צנצנות זכוכית אטומות במכסי פח, הרי שהגזים שנוצרו בצנצנת עקב עיקור לא מספיק של מזון משומר לא יכולים לקרוע את המכסה הזה בקלות רבה. בדרך כלל מכסי פח מתנפחים תחילה מלחץ הגזים ורק לאחר מכן, עם שחרור אלים של גזים ועם סגירה לא חזקה מספיק, הם יכולים להיקרע מהפחיות.

נפיחות במכסה מצביעה על כך שאוכל השימורים אינו לגמרי בריא, נפיחות המכסים מלחץ הגזים בתוך הפחיות נקראת הפצצה, ופחיות נפוחות נקראות הפצצה. גם פחי פצצה וגם פחיות עם מכסים קרועים נדחים.
נישואים אלה נחשפים מספר ימים לאחר עיקור מזון משומר.

הסיבה המשמעותית השנייה לנישואין היא פחיות דולפות אם, למשל, טבעת גומי בין צנצנת זכוכית למכסה זכוכית התבררה כלא אלסטית, לא רציפה, עם מרווח, או אם היו סדקים, פנצ'רים או פגמים אחרים במכסה הפח, לא משנה כמה בזהירות השימור מתבצעת, נישואים עדיין יתקבלו. מכסי זכוכית לא יידבקו לצנצנות.
בניגוד לצנצנות עם מכסי זכוכית, צנצנות פגומות עם מכסי ברזל ייראו תקינות לחלוטין מיד לאחר עיקור. לאחר מספר ימים, התכולה בפחיות אלה עשויה להתסיס, המילוי יהפוך לעונן, ועל ידי סימנים אלו תוכלו לקבוע כי אוכל השימורים מקולקל. לעיתים קרובות קורה שהחורים במכסה או במקום שבו מכסה הפח מונח לפחית הם קטנים מדי ולאחר שאוויר חיצוני מזוהם במיקרובים נכנס דרכם לפחית, הם נסתמים בחלקיקי המזון המשומר עצמו. ואז גם פחיות דולפות כאלה עלולות להפוך להפצצות, מכיוון שהגז שנוצר לא יכול לברוח מהן ולגרום לנפיחות.

לפיכך, קלקול מזון משומר, הנגרם על ידי עיקור לא מספיק וגם פחיות דולפות, מתגלה באופן חיצוני באותה צורה - על ידי קריעת המכסים או הפצצה והעננת התוכן.

ההפצצה יכולה להופיע גם מסיבות אחרות. לכן, אם מזון משומר חמוץ ומרינדות אטומים במכסי פח לא מקושטים, אז התפתחות הגז מתרחשת בגלל האינטראקציה הכימית בין חומצות המזון המשומר למתכת המכסה. זה נקרא גם הפצצה כימית. יחד עם זאת, נוזל המילוי של שימורי המזון נשאר שקוף.אף כי הפצצה כימית אינה מעידה על קלקול מזון משומר, אך אין לאכול אותו.
מָקוֹר: 🔗

שימוש באוכל משומר פגום
בתיאור שיטות השימורים, שמנו לב והזהרנו כי בשום מקרה לא ניתן לשמר ירקות המכילים מעט חומצה בצורתם הטבעית, מכיוון שלעתים קרובות יותר מאוכל משומר אחר, הם יכולים להינשא לנישואין.
ירקות משומרים מפצצה (למעט מרינדות) בהחלט אינם מתאימים למאכל, מזיקים ואף מסוכנים לבריאות.

גישה מעט שונה בשאלת התאמתן של פחיות עם מכסים קרועים או נפוחים, אם הם מכילים מרינדות. כאן עליכם לגשת לכל סוג מזון משומר בנפרד.

במרינדות ירקות וירקות כבושים משומרים סוג זה של נישואין פירושו שהחימום המופעל והחוזק שנלקח חומץ תסיסה לא מספקת וחומצה לקטית בירקות. יש להוציא ירקות כאלה מהצנצנות, להפריד אותם מהמרינדה, לשטוף אותם עם מלח 2-3%, להניח בצנצנות נקיות אחרות ולמלא אותם במרינדה חדשה וחזקה יותר. תוכלו גם להשתמש במרינדה הישנה למטרה זו, לאחר הרתיחה, סינון והוספת תמצית חומץ אליה. לא מומלץ להשתמש בפחיות דחויות של שימורי חמוצים. ניתן להשתמש בפחיות מנופחות של רסק עגבניות או רוטב לאחסון נוסף, בתנאי שהן מבושלות היטב ומוסיפות מלח 10% למשקל הרסק.

צנצנות ממתקים (מבלי לפתוח את הפחיות) הכניסו לסיר, שפכו מים חמים וחממו לרתיחה. זה מחמם את הריבה והסוכר מתמוסס בסירופ. כדאי להשתמש בצנצנות אלה זמן קצר לאחר החימום, מבלי לצאת לאחסון.

אם נמצא צנצנות זכוכית שבורות של שימורי אוכל, בדרך כלל אתה לא צריך להשתמש בהם. בצנצנת שבורה, רסיסי זכוכית קטנים יכולים לעלות על האוכל, וכאשר אוכלים שימורים לפגוע בוושט. לכן, מקופסאות שימורים שבורות, גם אם זה עתה נשבר, לא ניתן לאכול מזון משומר לאוכל או למאכל לבעלי חיים.

מָקוֹר: 🔗


קוומנים
בנות, דעתי היא שאפשר לתקן משהו רק עם עגבניות שלמות, מלפפונים או קומפוטים - נסה לשטוף, לעכל, להקפיא, ולגבי סלטים, אני חושב שכל ניסיון לעבד ולאחסן אותם מסוכן מאוד - עדיף לחסר רחמים לזרוק מאשר להרעיל
אלבה עטרה
ציטוט: קוומנים

בנות, דעתי היא שניתן לתקן משהו רק עם עגבניות שלמות, מלפפונים או קומפוטים - נסה לשטוף, לעכל, להקפיא, ולגבי סלטים, אני חושב שכל הניסיון לעבד אותם ולאחסן אותם מסוכן מאוד - עדיף ללא רחם לזרוק מאשר להרעיל

אני חושב שרק עם מלפפונים, וגם אז הטעם יהיה שגוי.
אם עגבניות נפוחות, אז הם חמצמצים, או אוכלים (לחובבן) או בפח.
תמצאו רק לחומץ.

יש להכין היטב את הצנצנות והמכסים, לשטוף אותם בצורה נקייה ולעקר אותם כראוי.
חומרי גלם גם מבושלים כראוי.
ופעל לפי המתכון.
ואז שום דבר לא יתדרדר.
lettohka ttt
הבנות יכולות להיות שימושיות למישהו, לפעמים המכסה של צנצנות המלפפונים מתנפח, אני לוקח את זה לאמבטיה שם קריר יותר, ומפזרים את המכסה במלח, בדרך כלל זה מלח סלע גס, המכסה בדרך כלל צונח. שיטה זו מיועדת רק למלפפונים מגולגלים :-)
סבטה
אם המכסה נפוח מעט, אתה יכול לנקב אותו בזהירות בעזרת מחט, האוויר ייצא החוצה, וניתן יהיה לסגור את החור בעזרת מסטיק, סרט או פלסטלינה. זה עוזר ב 90% מהמקרים. לא מתגלגל עם סלטים, בדקתי.
lettohka ttt
סווטה, או לטפטף שעווה מכל נר בוער :-) :-) :-)
קט 66
אני פותח אותו וזורק הכל. הבריאות יקרה יותר.
לנוסיה
אני לא בודק את הגורל, אני פותח וזורק את כל מה שנפוח: עגבניות, מלפפונים וסלטים.
שְׁטוּיוֹת
אם מדובר במלפפונים כבושים (מעוננים), אני פותח (מיד, בלי לחכות לצנצנת שתתפח - זה קורה בדרך כלל אחרי כמה ימים), שוטף אותה כמה פעמים במים רותחים, ממלא אותה בתמלוח טרי.השנה (בדיוק חזרתי) משום מה ארבע פחיות הטרידו אותי (אחרי הכביש), מיד גלגלו אותו. ניסיתי מלפפון אחד - כמו, נורמלי.
בנות, אבל שאלה בנושא. האם זה יכול היה לקרות אם המלפפונים היו ריקים? שכנה אמרה לי שיוצא מהם אוויר - ואבוי ... כשאכלנו אותם (מלפפונים) לא נצפו חללים. אבל אתה לא יכול לנשוך בכלל!
ועוד. ביום ההגעה טחןתי סיר. וגם משהו מעומעם. נכון, השמיר כבר היה מיובש למחצה.

קוומנים
שְׁטוּיוֹת, מי יודע, אולי בגלל מגוון המלפפונים, החללים נוצרו והחלו להתדרדר, ולפעמים המלח אינו כזה, וכשאתה נושך מלפפון טרי, יתכן שלא יהיו שם חללים ואז מופיעים
אלבה עטרה
ציטוט: שטויות

בנות, אבל שאלה בנושא. האם זה יכול היה לקרות אם המלפפונים היו ריקים? שכנה אמרה לי שיוצא מהם אוויר - ואבוי ...
זה לא יכול היה.
השכן שלך מדבר שטויות.
מנהל
ציטוט: מנהל
- פתחו את הצנצנות, הריחו, טעמו את התוכן ואם המוצר איכותי תוכלו לעקר את הצנצנת שוב, להוסיף עוד מעט חומץ או תמצית ולהבריג את הצנצנת עם מכסה נקי. ושוב אוכל בקופסאות שימורים.
- ניתן לפתוח את כל צנצנות האצווה, שהבחנתם בהתנהגות לא הגונה, להעביר את התוכן לאגן, להוסיף, אם נדרש לטעם, מלח-סוכר ובהכרח חומצה (חומץ-תמצית), לערבב את תכולת האגן , הכניסו חזרה לצנצנות ועיקרו שוב. יחד עם זאת, יש לשטוף את הצנצנות והעפעפיים שוב באיכות גבוהה ולעקרם.

בנות, על פי הציטוט הזה, התכוונתי למצב המזון המשומר, כאשר הצנצנת עמדה לאחר עיקור במשך 2-3 ימים, וכבר תוכלו לראות (בלחיצה על האצבע על המכסה) שהיא יכולה "להפליץ", המכסה. כבר מתחיל להתכופף, אבל עדיין שלם. ולמראית עין, התוכן שקוף, לא מעונן (אין אפילו רמזים).
המשמעות היא שאיכות השימור היא תקינה והמכסה נמצא על סף "אני לא רוצה להפליץ", הוא יכול להישאר כל כך הרבה זמן.
אלה הבנקים הנתונים ל"ארגון מחדש ", כפי שכתבתי בציטוט לעיל, כדי לא לחכות יותר זמן" מה אם ". עדיף לפתוח מיד את הפחיות ולבצע את השימור מחדש.
בכל מקרה לימדו אותי זה מכבר, שאני משתמש בו עד היום. אבל, למרבה המזל, זה נדיר ביותר.

ואני אף פעם לא שוטף סלטים, זה לגמרי מעבר לתחום. איך אפשר לשטוף, למשל, סלט שעועית, או סלט שעורה? או לצ'ו, קוויאר דלעת

אבל, למשל, ריקים כמו מלפפונים שאינם נקבה, ניתן להכניס לשקית ולהקפיא. ההקפאה, להיפך, יכולה להשפיע לטובה על איכותם.
קמומיל
כן. רק היום שמתי את הסלטים בצנצנות ובמקפיא. ככל הנראה, היא עיקרה מעט. סלטים חדשים לי. טוב שהכנתי רק מנה אחת לדגימה. הם טעימים כרגיל, אתה יכול לאכול עכשיו. אבל אי אפשר לאכול הכל בבת אחת. ואני לא רוצה לאכול מזון משומר כשיש עדיין הרבה אוכל טרי.
מנהל

בפוסט הראשון היא הוסיפה:

סוגי נישואין ופגיעה בקופסאות שימורים
שימוש באוכל משומר פגום
מנהל
לפני כמה ימים אני עומדת ליד צנצנות הריבה, יש כמה צנצנות ששכחתי בפינה, ולא הכנסתי למזווה בזמן. ופתאום אני שומע "POOK" קולי !! אני מסתכל על הפחית, המכסה עלה ... אבל אחרי הכל, זה כבר חודש דצמבר, כל האוכל המשומר כבר מסודר
אני מסתכל על הפחית מכל עבר - זה נראה נורמלי למדי. ובכן, מאז "חבורה", אתה צריך לפתוח אותה. אבל אי אפשר לפתוח אותו, המכסה מחובר היטב לצנצנת. עדיין זייפתי בסכין ופתחתי אותה, בפנים גם מלא עממי פתוח

אז הייתי צריך לשכנע את הריבה מחוץ לתורה, ריבה רגילה וטעימה

אלו המכסים שאנו מוכרים לפחיות ניתן להשיג PUK בכל עת, ללא סיבה ברורה
אולגה **
תודה על הנושא.
בדיוק מצאתי צנצנת אחת נפתחת של רוטב עגבניות סמיך (היה חומץ).
בדקתי מחדש את כל המנה, מצאתי עוד כמה עם מכסים חשודים, הם עדיין לא דלפו, אבל המכסים נפתחו ללא מאמץ.אחד מהם מיהר מעט ליציאה, כלומר מותסס. שפכתי הכל לסיר, אני רותח כ 30 דקות, ואז אוסיף חומץ, מלח וסוכר ואכין רוטב בורש ומקפיא במיכלים.
זֶרֶד
ציטוט: סווטה

אם המכסה נפוח מעט, אתה יכול לנקב אותו בזהירות בעזרת מחט, האוויר ייצא החוצה, וניתן יהיה לסגור את החור בעזרת מסטיק, סרט או פלסטלינה. זה עוזר ב 90% מהמקרים. לא מתגלגל עם סלטים, בדקתי.
הייתי מאוד רוצה לראות את הליך הפירסינג בעזרת מחט.
לא, אני יודע ככה, אבל בצורה אחרת, הכניס את הפחית לכיור והכה עם פותחן פחיות. לא כל כך קל לעשות חור במכסה.
אולגה **
ציטוט: זרד
הייתי מאוד רוצה לראות את הליך הפירסינג בעזרת מחט.


אני חושב שזה לא נעשה עם מחט תפירה, אלא גדולה וכנראה, חמה. איך עוד?

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם