עוגת אשחר ופטל (סיבים), מבושלת במייבש חשמלי

קטגוריה: ריקים
עוגת אשחר ופטל (סיבים), מבושלת במייבש חשמלי

רכיבים

עוגת פטל אוֹפְּצִיָה
עוגת אשחר ים אוֹפְּצִיָה

שיטת בישול

 • לא התכוונתי להציג לו מתכון, נראה שהכל פשוט לחרפה, אבל פתאום זה אפילו לא יעלה על דעתו של מישהו שיעשה זאת. גם זרקתי את כל זה קודם. נחשב לבזבוז, אבל מתברר שהכל כל כך שימושי))) אפילו מצאנו את טמקו על כל זה. לליודוצ'קה שלנו lappl1 תודה רבה !!!

 • 1. סיבים. 2. אבקה לאפייה. 3. תוספות לתה. 4. תחליף לתה (אנו מכינים מוצרים בריאים מהעוגה מהמסחטה) (lappl1)

  עוגת אשחר ופטל (סיבים), מבושלת במייבש חשמלי
 • אין לי מסחטת מיץ. לכן אני מחלץ את העיסה בעזרת פאסוורדורה (אני מקווה שכתבתי אותה נכון). השם לא מושך, אבל העניין מגניב !!! מאוד נחוץ בחווה. בכל מקרה, אני משתמש בו כל הזמן. יש לי אפילו כמה מהם, בכל הגדלים והפסים)))
 • עוגת אשחר ופטל (סיבים), מבושלת במייבש חשמלי
 • עוגת אשחר ופטל (סיבים), מבושלת במייבש חשמלי
 • אני משתמש בעיסה לפי הוראות. ואני מרחם על העוגה לזרוק ובדרך כלל הקפאתי אותה והשתמשתי בה בקומפוטים, ואז התחלתי לנקות את המקפיאים והחלטתי להפחית את הנפח השימושי שלה ולייבש אותה))) בקיצור, הנחתי אותה על מגשים למרשמלו למייבש איזידרי, ייבשו בטמפרטורה בינונית ואז טחנו בפרופיקוק. יצא רק קמח-קמח, אבל אפשר לטחון אותו גס יותר. מי שרוצה את זה. שמתי אותו בצנצנות, והם מקשטים את המטבח בצבעם העליז וכשאתה פותח אותו .... הארומה ... המזבלה נקראת)))
 • עוגת אשחר ופטל (סיבים), מבושלת במייבש חשמלי
 • אני הולך להשתמש בו באפייה (אשתדל להוסיף אותו לבצק לטעם ולהטבה שוב), ביוגורטים, דגני בוקר לעצמי ולנכדתי הקטנה)), בתה וכו 'החיים יראו)) )
 • אני רק רוצה לומר, אם אהבת את המתכון, אהב את זה))))))
 • בקיצור, אל תזרקו שום דבר בנות, יש שימוש לכל דבר. וכל מה שגדלנו בעצמנו בארץ חייב להישמר עד הפירור והטיפה האחרונה)))

הערה

טטיאנה מנהל תודה רבה שהוספת לי עבודה ביום ראשון
היא גרמה לי למלא את המתכון
ובכן, באופן כללי, זה נכון. לעתים קרובות אנו משאירים את המתכונים שלנו. נראה לנו שזה פשוט וכולם יודעים על זה, אבל זה לא. מצאתי כאן הרבה דברים שלא עלו על דעתי אפילו כל חיי, לא קטנים כבר, אבל נראה שידעתי הכל זמן רב שבכל פעם אני מודה שהבנות שיתפו את הרעיונות שלהן
באופן כללי, מתכונים טובים יותר ושונים !!!

על שמן אשחר הים.

אשחר הים הוא צמח ממשפחת הפראיירים, הגדל בעיקר באזור הממוזג של אירואסיה. זהו שיח או עץ קוצני גדול שגובהו 10 מטרים. הפירות הם דרופת כדורית בשרנית כתומה או אדומה בקוטר של כ -1 ס"מ. הבשלה בסוף אוגוסט - אוקטובר. הם נדבקים היטב לגבעול, ומכאן השם - אשחר הים.

הפירות עשירים בויטמינים, על פי תוכנם, זהו מחסן בריאותי אמיתי. 100 גרם פירות יער מכילים:
פרוביטמין A (קרוטן) 0.9-10.9 מ"ג;
ויטמין B1 (תיאמין) 0.016-0.085 מ"ג;
ויטמין B2 (ריבופלבין) 0,030-0,056 מ"ג;
ויטמין B9 (חומצה פולית) 0.79 מ"ג;
ויטמין C (חומצה אסקורבית) 54-316 מ"ג;
ויטמין E (טוקופרול) 8-18 מ"ג;
ויטמין K (פילוקווינונים) 0.9-1.5 מ"ג;
ויטמין P (חומצות שומן בלתי רוויות) בשמן עד 77%;

פירות אשחר הים פשוט ממולאים בפלבנואידים, קרוטנואידים, חומצה פולית, כולין, בטאין, קומרינים, פוספוליפידים, סטרולים, פרוקטוז וגלוקוז, חומצה מאלית, ציטרית, קפאית וטרטרית. טאנינים.הם מכילים 15 יסודות קורט, כולל: ברזל, מגנזיום, מנגן, בורון, גופרית, אלומיניום, סיליקון, טיטניום. וגם B-sitosterol - חומר אנטי סקלרוטי חזק. זהו אנטגוניסט של כולסטרול, ומבחינת כמותו, אשחר הים הוא המוביל בקרב כל גידולי הפירות והגרגרים.

פירות אשחר הים מכילים עד 5% שמן, וחלק מהזנים, עם טיפול הולם, צוברים עד 10% שמן. לשמן אשחר הים המתקבל מהפירות צבע כתום בוהק, שמוסבר על ידי התכולה הגבוהה של קרוטנואידים בו (כ -300 מ"ג ל -100 גרם פירות).
שמן בוקטורן ים - ייצור

שיטה מספר 1 מיץ נסחט מגרגרי אשחר הים ומותר להתיישב במקום קר בצנצנת זכוכית עם מכסה סגור היטב. שמן אשחר הים הכלול בפירות צף אל פני השטח בעמידה. הוא מוסר ונמזג לבקבוק זכוכית כהה. השמן המתקבל בדרך זו נחשב לאיכותי ביותר. 100 גרם של מסת פירות יער שנותרו לאחר מיץ מוזגים לתוך 500 מ"ל שמן חמניות (ללא ריח). התעקש לשבוע, שלאחריו הם מסננים, לוחצים ושופכים לבקבוק זכוכית כהה. אחסן במקום קריר וחשוך.

שיטה מספר 2 טוחנים פירות יבשים. מניחים את המסה שהתקבלה בצנצנת זכוכית ויוצקים מעל שמן צמחי מזוקק, שחומם מראש ל-45-50 מעלות. השמן אמור לכסות את הפירות הכתושים. סגור את הצנצנת היטב עם מכסה והניח אותה במקום חשוך למשך שבעה ימים, תוך ערבוב יומיומי בכף עם כף עץ (אינך יכול להשתמש במתכת). לאחר תום תקופה זו, לחץ על השמן ומסנן. השמן שנוצר יכיל 5 עד 15% שמן אשחר הים.

ניתן להעשיר משמעותית את שמן אשחר הים. לשם כך הוא מחומם ל-40-50 מעלות ונמזג עם שמן זה חלק טרי מהעוגה היבשה המרוסקת. לאחר ביצוע כל הפעולות שלעיל, מתקבל שמן אשחר ים מרוכז פי 1.5-2. לאחר מספר העשרות כאלה ניתן להשיג שמן אשחר ים בריכוז גבוה מאוד, אם כי אין צורך מיוחד בכך.

את העוגה שנותרה לאחר לחיצה על השמן ניתן למזוג מחדש עם שמן צמחי מחומם ולאחר ביצוע כל אותן פעולות להשיג תרכיז חלש יותר (1-2%) של שמן אשחר הים, המתאים לשימוש חיצוני.

שיטה מספר 3. נקו פירות טריים מפסולת, בחרו טובים, שטפו וייבשו. ואז סוחטים מיץ מהפרי. כעבור זמן מה הוא מתקלף למספר שכבות. השכבה הכתומה העליונה והצפופה מורכבת משמן, שרידי עור, תאי פריקרפ. מוציאים בזהירות את השכבה הזו עם כף, מניחים בצנצנת זכוכית ויוצקים את אותה נפח של מים קרים מבושלים. מערבבים את תכולת הצנצנת. לאחר זמן מה, המסה השומנית תאסף שוב על פני השטח, ושרידי העור יצופו במים. מוציאים בזהירות את השמן וממלאים במים, מערבבים, מניחים להתייצב ומסירים שוב את השכבה השומנית. אז חזור על 3-4 פעמים. לאחר מכן, שפכו את המסה השומנית עם שמן צמחי שחומם עד 40 מעלות והניחו לה לעמוד 3-4 ימים. השמן שנוצר מעל מוסר, והתערובת שנותרה מוזגת שוב עם מים, מסירה שכבה חדשה של שמן וכן הלאה מספר פעמים. יש להגן על שמן אשחר הים שנוצר מספר פעמים, להתנקז מהמשקעים עד שהוא מתבהר.

שיטה מספר 4. זו דרך מורכבת יותר, אך יעילה מאוד להשיג שמן אשחר ים בבית. ממנים פירות יער טריים, שוטפים ומעבירים דרך מסחטת מיץ כך שמעט מאוד מיץ ייסחט החוצה. יוצקים את המיץ שנוצר לצנצנת זכוכית ומכניסים למקום חשוך וקריר למשך מספר ימים. ייבש את העוגה שנותרה לאחר סחיטת המיץ בתנור בטמפרטורה של 40-60 מעלות. לאחר 4-5 ימים, המיץ יתפצל לשתי שכבות. השכבה העליונה צפופה יותר, המכילה שמן, והתחתית נוזלית. את השכבה העליונה מסירים בזהירות ומייבשים יחד עם העוגה. פחית המיץ מונחת שוב במקום חשוך וקריר ולאחר זמן מה שוב מסירים את השכבה העליונה ומייבשים אותה.פעולה זו מתבצעת שוב. העבירו את העוגה המיובשת דרך מטחנת בשר וחלק ממנה (כ 500 גרם), הניחו בתבנית אמייל ושפכו ליטר אחד מכל שמן צמחי. הכניסו את הסיר לתנור והשאירו להתבשל למשך 1-1.5 שעות בטמפרטורה של 60 מעלות. לאחר מכן, סחט את המסה במסחטת מיץ. התוצאה היא שמן מועשר, אותו צריך לשפוך למנת העוגה הטרייה הבאה ולהכניס שוב לתנור למשך 1-1.5 שעות. יש לחזור על פעולה זו מספר פעמים. כתוצאה מכך, השמן, שנמזג שוב ושוב לחלקים חדשים של העוגה, מועשר בשמן אשחר הים, מקבל צבע כתום עז וריח אופייני.

שיטה מספר 5. סוחט את המיץ מהגרגרים וייבש את עיסת הנותרים היטב בחדר מוצל, יבש ומאוורר. ניתן לייבש אותו בתנור, אך בטמפרטורה של לא יותר מ -50 מעלות. ואז כותשים את העיסה במטחנת בשר עם רשת דקה או על מטחנת קפה. מניחים את העיסה הקצוצה בצנצנת זכוכית ויוצקים מעל שמן זית מזוקק, מחומם לטמפרטורה של 50-60 מעלות. לק"ג שמן, קח 0.5-1 ק"ג bagasse. אז אתה יכול להשתמש בטכנולוגיה "הקרה", לטווח הארוך מאוד. במקרה זה, יש לשמור את התערובת במשך עשרה ימים בטמפרטורת החדר במקום מוצל. ואז מסננים דרך בד גבינה וסוחטים היטב. יוצקים מנה חדשה של עיסה קצוצה עם שמן אשחר הים שהושג. לאחר 10 ימים מסננים את השמן, סוחטים ושופכים לבקבוק. אך יש לקחת בחשבון ששמן אשחר הים המתקבל בשיטה "קרה" הוא באיכות ירודה, בריכוז נמוך יותר, חומצי יותר, מזוהם. זה נמשך בצורה גרועה ונסבל גרוע יותר כאשר הוא נבלע למחלות קיבה.

לשמן אשחר הים אין את החסרונות הללו, שמתקבלים בצורה "חמה" מהירה יותר. המסה המרוסקת המיובשת, כמו במקרה הראשון, מוזגת לצנצנת זכוכית ונמזגת בקצב: לקילוגרם שמן אחד - קילוגרם עיסה אחד, מכניסים לתנור בטמפרטורה של 60 מעלות ועומדים שעה ו חצי (חימום התערובת יכול להתבצע גם באמבט מים). ואז סחט את השמן עם מסחטת מיץ. ואז שופכים מנת עיסה טרייה עם שמן סחוט ומועשר, מכניסים לתנור למשך 1-1.5 שעות באותה טמפרטורה, ואז סוחטים ויוצקים איתה עיסה טרייה. עשו זאת שלוש עד שש פעמים. לאחר הלחיצה הראשונה, אל תזרקו את העיסה, אלא שפכו אותה שוב עם שמן טרי, חיממו וסחטו אותה שוב, ובכך קבלו חלק שני, לא פחות רווי של שמן אשחר הים. ורק אז העיסה, בה כמעט לא נותר שמן אשחר הים, נזרקת. ניתן לאחסן שמן חם לא יותר מ 12 חודשים.

שיטה זו מאפשרת להשיג שמן אשחר ים בעל ריכוז גבוה במיוחד, צבע עבה, אדום-כתום, בעל ארומה של אשחר ים נעים. יש לסנן אותו באמצעות מטלית ניילון, למזוג אותו לבקבוקים כהים, לפקק היטב ולאחסן אותו.

שיטה מספר 6. שוטפים את גרגרי אשחר הים, מייבשים וסוחטים החוצה את המיץ. שוטפים את העוגה יחד עם הזרעים ומייבשים בתנור חם למשך 30-40 דקות. כל 10 דקות עליכם לשלוף את נייר האפייה ולערבב הכל במהירות. ואז טוחנים את הזרעים והעוגה במטחנת קפה, ככל שהטחינה טובה יותר, כך טוב יותר. חלק את המסה שהתקבלה לשלושה חלקים שווים. כשמכינים שמן אשחר ים יש לכבד את הפרופורציות: עבור שלוש כוסות פנים של עוגת שמן יש צורך ב 0.5 ליטר שמן לא מזוקק. מטגנים כוס עוגה בתבנית 2-3 דקות, משאירים ומכסים. במקביל, שופכים 0.5 ליטר שמן לא מזוקק לקערת אמייל ומחממים אותו ללא רתיחה. הכן צנצנת 1 ליטר מזכוכית יבשה ונקייה. מוזגים לתוכו שמן חם ויוצקים פנימה את העוגה המטוגנת והחמימה. מנערים היטב ומניחים במקום חשוך וקריר למשך 10 ימים. ולהסתיר שתי כוסות לא מטוגנות, יהיה צורך בהמשך. ביום 11 מוציאים צנצנת שמן ומסננים אותה באמצעות מסננת דקה.זרקו את העוגה, קבלו מנה שנייה של עוגה לא קלויה ובצעו איתה את אותן פעולות כמו עם החלק הראשון. אנו מחממים את השמן המושרה על החלק הראשון של העוגה, יוצקים לתוכה את החלק השני של העוגה ומסתירים אותה שוב למשך 10 ימים. בצע את אותם ההליכים עם החלק השלישי של העוגה. לאחר 30 יום, מסננים את השמן ויוצקים לבקבוק קרמי, פקק היטב והניח לעשרה ימים. מחק את העוגה.

שמן בוקטורן ים - נכסים

לשמן אשחר הים התכונות הבאות:
1. משככי כאבים, ריפוי פצעים, נוגדי דלקת.
2. באופן כללי מתחזק.
3. אנטיאופלאסטי.
4. מסיר מלחים של מתכות כבדות מהגוף.
5. מגביר את האלסטיות של כלי הדם.
6. אנטי סקלרוטי.
7. משפר את עבודת מערכת הלב וכלי הדם.
8. מנרמל את חילוף החומרים בשומן, חלבון וכולסטרול.
9. יש לו השפעה חיובית על תפקוד בלוטת התריס.
10. מנרמל את תפקוד הכבד, מונע השמנת יתר. מפעיל את שיקום תאי הכבד באלכוהוליזם כרוני, מחלות הקשורות לתופעות רעילות כרוניות.
11. מסייע בשיפור העבודה של כל השרירים, כולל הלב.
12. מגביר את העוצמה המינית.
13. מיקרוביאלית בטיפול באנגינה, דלקת שקדים, דלקת הלוע.
14. השפעה מרככת ומרגיעה על העור.
15. מגן מפני קרני UV.
16. משפר את ההגנה על רירית הקיבה, מאיץ את החלמת הכיב.
17. מאיץ אפיתליזציה וממריץ את צמיחתם של גרגירים במקרה של נזק לעור ולריריות.
18. מפעיל פעילות לבלב אקסוקרינית.
19. מעכב הפרשת מיץ קיבה.
20. מגן על ממברנות ביולוגיות מפני השפעות מזיקות של חומרים כימיים.
21. משפר את הראייה.
22. מונע קרישי דם.
23. מאיץ את צמיחת השיער.
24. עוזר להיפטר מקשקשים.

שמן אשחר ים - טיפול במחלות

טיפול בכיב קיבה וכיב בתריסריון הוא המטרה העיקרית של שמן אשחר הים. בליעה 1 כפית 3 פעמים ביום חצי שעה לפני הארוחות. במקרה של מחלת כיב בתריסריון, הגדלת מינון השמן בהדרגה, הביאו, בתוך כ -15 יום, לכף קינוח אחת בתוספת צריכת השמן הרביעית בלילה - כפית אחת. ב3-4 הימים הראשונים לתחילת צריכת השמן, עלולה להיות החמרה במחלה, ואחריה שיפור מהיר. יחד עם זאת, תיתכן מרירות בפה, צרבת - חייבים לסבול. עם חומציות מוגברת משמעותית של מיץ קיבה, מומלץ לשתות מנה של שמן עם מים מינרליים אלקליין ללא גז. מהלך הטיפול הוא 25-30 יום.

עם דלקת קיבה, בליעה של כפית אחת 2-3 פעמים ביום למשך 3-4 שבועות.

עם טיפול בהקרנות בסרטן הוושט, שמן אשחר הים נקבע 0.5 כפית פעמיים עד 3 פעמים ביום. לאחר הטיפול בקרן, השמן נלקח למשך שבועיים-שלושה נוספים.

למניעת טרשת עורקים, שמן אשחר הים נלקח כפית אחת פעמיים ביום למשך 4 שבועות. לאחר חודשיים יש לחזור על מהלך הטיפול. בשימוש מתון ארוך טווח נצפתה ירידה הדרגתית בכולסטרול בדם, התהליך הטרשתי מאט. שמן אשחר הים מכיל חומר הנקרא בטא-סיטוסטרול, אנטגוניסט כולסטרול, המעכב את שקיעתו על דפנות כלי הדם ומונע היווצרות פלאקים העלולים להוביל לקרישי דם. לפי אינדיקטור זה, אין לשמן אשחר הים שווה ערך.
עם טרשת עורקים, אתה יכול להכין את התרופה הבאה: קוצצים שתי כפות עלי אשחר ים, יוצקים כוס אחת של שמן פשתן, מתעקשים במקום חשוך בטמפרטורת החדר למשך 12 יום, מערבבים את תכולת הצנצנת מדי יום ואז מסננים. תמיסת השמן שנוצרת נלקחת כף אחת שלוש פעמים ביום.

עם מחלת לב איסכמית, תת לחץ דם ויתר לחץ דם, מיץ אשחר הים נלקח באופן שווה לאורך היום בשיעור של 1 גרם לכל 1 ק"ג משקל במקרה של יתר לחץ דם ו -2 גרם לכל 1 ק"ג משקל במקרה של לחץ דם.

למחלות בדרכי הנשימה העליונות אני לוקח שמן אשחר הים בצורה של שאיפה במשך 15 דקות מדי יום. מהלך הטיפול הוא 8-10 פרוצדורות.
שאיפת שמן אשחר הים מומלצת גם לעובדים בתעשיות מסוכנות למניעת מחלות מקצוע בדרכי הנשימה העליונות.

כאשר מטפלים בפצעים בריפוי קשים, כוויות, פצעי מיטה וכוויות קור, נשטפים את העור הפגוע בתמיסה של פורצילין, ריבנול או פניצילין, ואז מורחים שמן אשחר ים וגזה - תחבושת כותנה, המוחלפת כל פעם אחר יום עד להופעת גרגירים. טיפול כזה בשמן אשחר הים נותן השפעה ללא תחרות, שכן בתכונותיו הוא עולה בקנה אחד עם שמן זרע המופק מגוויות לווייתני הזרע.

לסבוריאה, מערבבים חלק אחד משמן אשחר הים עם תשעה חלקים מכל שמן צמחי. משפשפים לקרקפת פעמיים בשבוע. הקורס הוא שישה עד שבעה שבועות.
תוצאה טיפולית טובה מאוד מתקבלת באמצעות שמן אשחר הים למחלות כמו קשקשים, pityriasis versicolor, neurodermatitis.

לתעוקת חזה: מתכון מס '1. מערבבים כפית אחת של שמן אשחר ב 0.5 ליטר מים חמים עד לקבלת אמולסיה ומגרגרים אותה כל 30 דקות עד שהכאב מפסיק. יחד עם זאת, יש למרוח דחיסות מתחליב זה על הגרון.
מתכון מס '2. יש צורך לשמן את הקרומים הריריים של האף-גרון בשמן אשחר הים פעמיים ביום. קורס - שבוע.

עם הצטננות: מתכון מס '1. מערבבים היטב 30 גרם שמן אשחר ים, 20 גרם מיץ קלנדולה טרי, 15 גרם חמאת קקאו מומסת, 10 גרם דבש ו -5 גרם פרופוליס. יש להכניס צמר גפן שנלחל בתרכובת זו לאף למשך 20 דקות.
מתכון מספר 2. יש צורך להחדיר שמן אשחר ים לאף, 2 טיפות 3 פעמים ביום.

עם מחלת חניכיים ומחלות חניכיים. סובב רולר מצמר גפן, הרטיב אותו עם שמן אשחר הים והנח היטב על האזור הפגוע למשך 10-15 דקות. הליך זה חייב להיעשות פעמיים ביום במשך שבועיים.

עם stomatitis ו glossitis (דלקת בלשון). משמנים את ריריות הפה בשמן אשחר הים שלוש פעמים ביום. מהלך הטיפול הוא עשרים יום.

עם סינוסיטיס. 4-5 מ"ל שמן אשחר ים סטרילי מוזרק לסינוס המקסימלי.

עם דלקת גרון ודלקת הלוע. בעזרת צמר גפן רטוב בשמן אשחר הים, משמנים את הממברנה הרירית ו (או) מבצעים שאיפות שמן למשך 15 דקות מדי יום. מהלך הטיפול הוא 8-10 פרוצדורות.

עם שחיקה של צוואר הרחם. צמר גפן, המושרה בשפע עם שמן אשחר הים (5 - 10 מ"ל לכל ספוגית), נלחץ היטב לאתר הסחף והושאר למשך 12 שעות לפחות. מחליפים טמפונים מדי יום. מהלך הטיפול הוא 8-12 הליכים. במידת הצורך, חזור על הקורס תוך 4-6 שבועות.

בקולפיטיס - דלקת ברירית הנרתיק ובחלק מצוואר הרחם, ובדלקת הרחם, דפנות הנרתיק והרחם (לאחר ניקוי מקדים בכדורי צמר גפן) משומנים בשמן אשחר הים באמצעות צמר גפן. מהלך הטיפול בקולפיטיס 10-15 הליכים, בהליכי אנדוקרציטיס 8-12. במידת הצורך, מהלך הטיפול חוזר על עצמו לאחר 4-6 שבועות.

עם טחורים. שלב בליעה (כפית ליום) ודחיסות חיצוניות. גזה ספוג בשמן מוחל על פי הטבעת. יש למרוח קומפרסים פעמיים עד 5 פעמים ביום. משך הדחיסה אינו מוגבל: ניתן לשים אותו למשך שעה או לילה אחד.

עם סדקים בפי הטבעת. משמנים נקודות כואבות בעזרת צמר גפן.

למחלות של פי הטבעת, שמן אשחר הים מוזרק עמוק לפי הטבעת באמצעות מיקרו חוקן (לאחר ביצוע חוקן מנקה). מבוגרים וילדים מעל גיל 14 - 0.5 גרם פעמיים ביום, מהלך הטיפול הוא 10-15 יום. ילדים מתחת לגיל 6 - 0.5 גרם פעם ביום; בן 6-14 שנים - 0.5 גרם 1-2 פעמים ביום; מהלך הטיפול הוא 14 יום ומעלה. במידת הצורך, חזור על הקורס תוך 4-6 שבועות.

לסרטן לאחר טיפול בהקרנות.נטילת 0.5 כפית 3 פעמים ביום למשך שבועיים תקל על המצב ותחזיר את הכוח.

כדי לעורר את בלוטות המין, שמן אשחר הים שימושי לקחת כפית אחת 3 פעמים ביום 30 דקות לפני הארוחות.

לשיקום שיער מוחלש: מתכון מספר 1. הכינו תערובת של קיק, אשחר ים, בורדוק ושמן אקליפטוס בפרופורציות שוות. ואז לחמם אותו מעט באמבט מים ולמרוח אותו על הקרקפת. עטפו את השיער בניילון ובמגבת. לאחר שעתיים שטפו את המסכה במים חמים ושטפו את הראש בעזרת עירוי מרפא של סרפד וקמומיל.
מתכון מס '2. 1 חלמון ביצה, 1 כפית שמן אשחר ים ו -10 גרם טריטיסאנול (נמכר בבית המרקחת). מערבבים הכל ביסודיות ומדללים במים חמים עד שהדייסה סמיכה. מורחים באופן שווה על הקרקפת, שמים כובע פלסטיק ועוטפים במגבת חמה. לאחר 15-20 דקות שוטפים במים.
מתכון מס '3 משפשפים את השמן בקרקפת ועוטפים את הראש בסרט או מגבת למשך שעתיים. ואז שוטפים היטב עם שמפו ומים.

לשיער יבש. 3 כפות שורש ברדוק נמזגות עם 1.5 כוסות מים, מביאות לרתיחה ומבושלות עוד 15 דקות. ואז מסננים את המרק ומוסיפים אליו 5 כפות שמן אשחר הים. את הקרם המוגמר משפשפים בקרקפת.

עם ציפורניים שבירות. שתו שמן אשחר ים ושפשפו כמה טיפות ממנו לציפורניים למשך 1.5-2 חודשים - הם יהפכו יציבים ואחידים.

עם דלקת הלחמית, קרטיטיס, טריכומות בתרגול העין, נעשה שימוש בשמן אשחר הים בצורה של טיפות או משחה עיניים של 10-20%. לאחר הטיפול אצל מטופלים רבים חדות הראייה משתפרת משמעותית.

כתרופה מחזקת - 0.8 גרם פעם ביום.

שמן בוקטורן ים - מאפיינים קוסמטיים

שמן אשחר הים הוא מוצר טיפוח מצוין לעור יבש, שמן ומזדקן. משקם את העור לאחר כוויות השמש והקרנות, מאיץ את היווצרות הרקמות. יעיל נגד קמטים, נמשים וכתמי גיל, אקנה, דרמטיטיס וסדקי עור.

עם עור יבש. מערבבים חלמון אחד, כפית אחת של שמן אשחר ים וכפית אחת של מיץ תפוזים סחוט טרי, ניתן להשתמש במיץ תפוחים, קלמנטינה, אפרסק, ענבים או אשחר ים. החל את המסכה במשך 15-20 דקות, ואז שטוף במים חמים.

להזדקנות ולעור עמום. לחלמון ביצה גולמי אחד, הוסיפו כחצי כף אבקת חרס צהובה וכפית שמן אשחר הים. מערבבים הכל היטב עד שנוצרת מסה הומוגנית ללא גושים ומורחים אותו על הפנים למשך 12-15 דקות. ואז שטפי את עצמך תחילה במים חמים ואז קרירים. מסכה זו מסייעת בשיפור המוצקות והגמישות של העור. מומלץ לעשות זאת פעמיים בשבוע.

לעור יבש, מחוספס ועמום. ראשית, יוצקים כפית דבש אחת עם 3 כפות חלב חם ומערבבים עד להמסה מלאה של הדבש. לאחר מכן הוסיפו שם כף אחת של גבינת קוטג 'ביתית בשומן מלאה וכפית שמן אשחר הים. מערבבים הכל ביסודיות. החל את המסה שהתקבלה על הפנים שלך ולאחר 15 דקות, גלגל אותה באצבעות רטובות. ואז שוטפים את שאריות המסכה במים פושרים.

לעור רפוי ומקומט סביב העיניים. ממיסים חצי כף חמאת קקאו באמבט מים ואז מוסיפים אליה כפית ויטמין E בשמן וכפית שמן אשחר ים מבלי להוציא אותה מהאמבטיה. מערבבים הכל ביסודיות, מוציאים מהאמבטיה ומערבבים את המסה עד שהיא מתקררת לחלוטין. מניחים את השמנת מקוררת ומעובה בצנצנת זכוכית. השתמש כמו קרם רגיל.

לעור יבש ומקומט. מרתיחים דייסת סולת עבה בחלב או שמנת כבדה. לאחר מכן הוסיפו חלמון ביצה אחד, כפית דבש, חצי כפית מלח רגיל או ים משובח, כף מיץ תפוזים סחוט טרי, ענבים או תפוח ושתי כפיות שמן אשחר ים לשתי כפות דייסה חמה.מערבבים הכל ביסודיות, מורחים שכבה נדיבה על הפנים והצוואר ומשאירים למשך 20-25 דקות. לאחר שטיפת המסכה, תחילה במים חמים, ואז שטפו את הפנים במים קרירים יותר.

לעור שמן. במקום לשטוף בסבון, נגבו את הפנים עם שמן אשחר הים, המשקם את התגובה החומצית של העור ומחטא אותו. למסכה יש לחמם מעט את שמן אשחר הים ולמרוח בעזרת צמר גפן על עור הפנים והצוואר. לאחר 10-15 דקות מוציאים את השמן שנותר עם מפית.

מרחו קומפרס לעור שמן עם נקבוביות מוגדלות. השרו מטלית כותנה בעירוי תה מוכן טרי והניחו על הפנים למשך 10-15 דקות. שימו מגבת טרי מעל. לאחר הסרת הקומפרס, נגבו את הפנים עם שמן אשחר הים.

לעור דוהה ויבש. קח כף אחת של פטרוזיליה, סלרי, עלי דומדמניות שחורות, פרחי עוזרד ולינדן (עשבי תיבול יכולים להיות יבשים או טריים), מערבבים ויוצקים את התערובת עם שתי כוסות מים רותחים, משאירים למשך שעתיים ואז מסננים. ואז ממיסים כפית שעוות דבורים באמבט מים, ומבלי להוציא אותה מהאמבטיה, הוסיפו לה כף חמאה ו -2 כפיות שמן אשחר הים. כשהחמאה נמסה מוסיפים 2 כפות מהאינפוזיה שהוכנה בעבר, מערבבים, מוציאים מהאמבטיה ומתחילים לבחוש את הקרם עד שהוא מתקרר לחלוטין. לאחר מכן העבירו אותו לצנצנת זכוכית והכניסו למקרר. קרם זה מרכך ומזין את העור בצורה מושלמת ובעל אפקט הבהרה קל.

התוויות ואחסון

לשימוש פנימי, שמן אשחר הים אינו מסומן בתאי דלקת שלפוחית ​​השתן חריפה, דלקת הלבלב, תהליכים דלקתיים בכיס המרה ולבלב, מחלת אבן המרה, הפטיטיס, עיכול, שלשולים.
לשמן אשחר הים יש אפקט צביעה מתמשך למשך מספר ימים, מכתים מאוד פשתן.
תגובות אלרגיות אפשריות.
טעם מר בפה אפשרי.
עלייה בקרישת הדם אפשרית בשימוש ממושך (כאשר לוקחים אותו דרך הפה), תחושת צריבה (כאשר משתמשים בו באופן חיצוני בחולים שרופים).

אחסן שמן אשחר ים בבקבוק זכוכית כהה אטום היטב, מוגן מפני אור, בטמפרטורה שאינה עולה על 10 מעלות. חיי המדף הם שנתיים.

מָקוֹר
🔗ניקיון עם בולטוב

רפואה

מתוך ספרה של א 'סמנובה "תוכנית אקספרס לניקוי הגוף"

🔗להכנת עוגות, לקחת ירקות או פירות, לשטוף אותם כמו שצריך, לקלף אותם וזרעים, לעבור דרך מטחנת בשר או לסחוט עם מסחטת מיץ. מה שנשאר לאחר מיץ הוא עוגת השמן שימושית לעיכול.
אכלו אותם לפני הארוחות בלי ללעוס. פשוט בלעתי כמו גלולות. מגלגלים את העוגה לכדורים בגודל שעועית. עבור כל קבלה צריך 2-3 כפות. כפיות של המוצר. אי אפשר ללעוס את העוגות הללו מכיוון שהן ישאבו הרבה רוק ולא ישפיעו כהלכה על שיקום דפנות הקיבה. לפני כל ארוחה יש לבלוע את כמות העוגה הנדרשת, ולאחר כל ארוחה ולפני השינה, לשתות כוס מיץ מלוח (זה שסחטתם). בולוטוב כותב כי העוגות שומרות על הפוטנציאל השלילי שלהן במשך מספר שבועות, עד שהחומרים הסיביים נמשכים על ידי גורמי האוויר המיוננים. אבל עדיף להשתמש בעוגות שמן טריות, המסוגלות לשאוב מתכות (כולל רדיונוקלידים ומתכות כבדות), חומרים מסרטנים ורדיקלים חופשיים מקירות הקיבה ונורת התריסריון. ומלבד פונקציית הניקוי, יש להם גם תכונה חשובה מאוד: עוגות השמן מסוגלות להחזיר את האפיתל של כל מערכת המעי. אך לא כל הירקות והפירות מתאימים בכל מקרה.
אם יש לך לחץ דם נמוך, חולשה מתמדת, טמפרטורת גוף נמוכה, גפיים קרות, אז העוגות מכרוב, חמציץ, צמח, טריפולי, חזירית מתאימות. יש להמשיך בטיפול בעוגות שמן עד שהרגליים והידיים נעצרות בקור, והלחץ לא עולה למקובל - 120/80.
אם יש לך לחץ דם גבוה, אז עוגות סלק (סלק אדום), עלי טיליה ופטל, פרחי עלי כף הרגל ועלי, פרחי זקנים מתאימים יותר.
עם סוכרת, יש צורך בעוגות מעלים של פלפל מים (גורצ'אק), שן הארי, עולש (הבטוגי של פטרוב), חרדל (ניתן להכין מעלי אונס), עשב נץ, עלי אספן (יכולים להיות מעלי צפצפה), עלי אוכמניות. , להקים עלי סינקל-נייר, או ¬monnik.
אם אתם סובלים ממחלות ריאות, אז קחו עוגות צנון שחור.
אם אתם סובלים מהשמנת יתר, בלעו עוגת סלק, דבר נהדר להפחתת התיאבון ומסייע מאוד לטיפול במחלה זו. תבחין שתפסיק להרגיש רעב לאחר נטילת עיסת סלק. רק זכרו שכמובן אינכם יכולים לאכול דבר מכיוון שייצור מיץ הקיבה מעוכב. אבל לא תרצו לאכול. בולוטוב כינה הליך זה להיפטר ממשקל עודף "טכניקת צום מרוצה".
אם יש לך צרבת, השתמש בעוגות גזר או תפוח.

עכשיו לגבי הפטל.
לאחר שגרפתי מידע רב, הבנתי ... שהקדשתי מעט מאוד פירות יער כה יקרים! ומתברר שאפשר להכין ממנו גם שמן שימושי !!!

פטל במיקרוסקופ של מדענים פולנים

מָקוֹר 🔗פטל גדל בפולין בקנה מידה תעשייתי משמעותי. זהו מוצר יצוא למדינות רבות וחומר גלם לייצור ריבות, מיצים וסירופים. כמעט ולא משתמשים בעוגת פטל בפועל. לכן, לאחר, למשל, סחיטת מיץ מפטל, העוגה נשלחת לקומפוסט. מדענים במכון לרביית בעלי חיים ותזונה של האקדמיה הפולנית למדעים באולשטין חשבו שמעבדי פטל זורקים מוצר שעשוי להיות שימושי.
קבוצת מומחים בחנה את התכונות הכימיות של זרעי פטל והגיעה למסקנה שתמצית מארוחת פטל יכולה לשמש כתוסף תזונה מצוין.
על פי אתר האקדמיה, המדענים השתמשו בחומר שנאסף מייצור מיץ מרוכז. לדברי החוקרים, זרעי הפטל עצמם בצורתם הרגילה - כלומר, 70% מעוגת הפטל מורכבים מהם - אינם בעלי ערך מיוחד לגוף האדם. נלקח במזון, הם לא מתעכלים על ידי מערכת העיכול. אך לשמן המתקבל בכבישה של זרעי פטל יש פעילות ביולוגית משמעותית. מחקרים בבעלי חיים הראו את הפוטנציאל הגבוה של מוצר זה.
בנוסף לחומצות שומן רב בלתי רוויות, הנמצאות עד 70% בשמן זרעי פטל, מעטפת הזרעים מכילה חלבונים שיכולים להפחית את רמת הכולסטרול המזיק בדם, וכן פוליפנולים המשפיעים על ויסות רמות הגלוקוז, וזה חשוב לחולים עם סוכרת מסוג II. בנוסף, הם משמשים גם כאמצעי לדיכוי תהליכים דלקתיים בגוף, כמו גם כנוגדי חמצון. יחד, הנתונים שהשיגו מדענים מאפשרים להם להאמין שהתכונות המועילות של תוסף תזונה פוטנציאלי המבוסס על תמצית מזרע פטל יהפכו לעוזר רציני במניעת מחלות עונתיות. האקדמיה מדגישה כי כרגע אין פרסומים בעולם המתארים מחקר מדעי על תכונותיו של תמצית זרעי פטל, ועבודתם היא למעשה חלוצית.
הנתונים שהגיעו לידי חוקרים מאולשטיין, פותחים סיכויים חדשים לשימוש במה שנמצא כעת בקומפוסט או פשוט נפטר. לאור האופי המסיבי של גידול הפטל בפולין, זה כשלעצמו נותן הזדמנות ליצור אמצעי יעיל לייצור פולני המשפר את איכות חייהם של אנשים.

עצמות פטל לנשים

מָקוֹר 🔗לבישול שמני זרעי פטל אתה צריך לסחוט את המיץ מגרגרים טריים, לייבש את העוגה, לטחון אותה במטחנת קפה, לשפוך חלק אחד מהאבקה עם שלושה חלקים של שמן צמחי מזוקק, לשמור באמבט מים למשך שעה, להתעקש במשך שבועיים בתוך מקום חם וחשוך, ואז מסננים.השמן מרגיע דלקות חיצוניות, ממריץ תהליכים מטבוליים בעור ההזדקנות של הפנים. בליעה של כפית שמן 2-3 פעמים ביום מועילה לנשים בגיל המעבר.

פשטידת פטל של פטל
רימון פטל מיובש מייצר קרצוף גוף יעיל ועדין. להכנתו, יש לערבב מסה יבשה ומעוכה עם שמנת חמוצה ולמרוח אותה על העור תוך שפשוף קל. לאחר הטיפול בגוף יש לשטוף את הרכב עם מים. יש לציין כי הפיגמנט האדום של פירות היער יכול להכתים מעט את ורוד העור. השפעה זו אינה מזיקה ונעלמת במהירות, והעור הופך לקטיפתי ואלסטי.

פטל רגיל - מיץ שעושה פלאים

מקור 🔗הוא האמין כי בימי קדם, רופאים יוונים ורומאים קבעו פטל לחולים שלהם כדי להגביר את הטונוס והחסינות. זו הסיבה שבמדינות רבות החלו לביית צמח זה עוד לפני תקופתנו. אנשים קצרו באופן פעיל עלים, יורה ופירות, בישלו כל מיני פינוקים מתוקים ומיץ פטל לחוץ - התכונות המועילות של שיח פירות היער היו ידועות מאוד, ואף יוחסו לו היכולת להקל על אי פוריות ונשים.
מדוע ברוסיה צמח זה הופיע בגנים ובמטעים רק במאה ה -17, הרבה יותר מאוחר מאשר בשאר אירופה ואסיה, אבותינו באמת לא ידעו דבר על הטיפול במיץ פטל והזניחו את התרופה שהייתה כה פופולרית כל בכל העולם? שום דבר כזה! רק שביערות שלנו פטל צמח מימי קדם על מטעי ענק, הם היו כמובן פרועים, אך לא פחות שימושיים וטעימים מכך.
ברי הפלא הזה הבשיל באמצע הקיץ, ובכפרים הרוסים כל הנשים, צעירות ומבוגרות, הלכו לטרף עם טוסיות ותיבות. הם שברו זרדים, קטפו עלים וייבשו את פירות היער והכינו תה ארומטי להפליא, שבעונה הקרה עזר להתחמם גם אחרי עבודה ממושכת בקור. פירות טעימים הורתחו, טחנו עם סוכר, מיץ פטל נלחץ לקראת החורף, יין וליקרים הונחו על הרסק. עם שפע כזה, פשוט לא היה צורך לגדל שיחי פירות יער בבית.

מיץ פטל: הרכב ויתרונות
פטל הוא ברי ייחודי. זה נראה מתוק בטעמו, אך למעשה - אין בו כל כך הרבה סוכרים, ואלה הקיימים ניתנים לעיכול, ולכן הם אינם אסורים אפילו עבור חולי סוכרת. מספק למדי, ובאותה עת דל קלוריות - 100 גרם פירות טריים מכילים 46 קק"ל בלבד, ולכן ניתן להשתמש בהצלחה במיץ פטל או בפירות היער עצמו לירידה במשקל. מספיק לשבת כמה ימים על תזונה כזו מהצומח - ומובטחת השפעה ניכרת.
פטל, בשונה מפירות או ירקות רבים אחרים, אינו יכול להתפאר בתכולת ויטמינים גבוהה: הם אוכלים מעט מכל דבר, אך הדבר היחיד בו הם עשירים באמת הוא קבוצת "B". לכן פירות יער טריים, או אפילו יותר טוב - מיץ ממנו, מומלץ לקחת על ידי אנשים שטופלו באנטיביוטיקה במשך זמן רב, זה יעזור להחזיר את האיזון המופרע בגוף.
אבל ישנם חומרים שימושיים רבים אחרים בפטל. לדוגמא, הוא מכיל יוד, המסייע במניעת בעיות בבלוטת התריס. סידן טוב לעצמות ולשיניים, אשלגן יפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם, ונחושת, שנמצאת יותר בפטל מכל פירות יער אחרים, היא תרופה נוגדת דיכאון מצוינת. לכן במקרה של עומס עצבני כלשהו וצרות כדאי לשתות מיץ פטל - המתכון למצב רוח טוב ושמחה קורה, מסתבר, כל כך פשוט ומשתלם!
אירופה
פופוצ'קה
אני מנוי. הקפאתי את אותה העוגה. ועכשיו הנה. אני אחתוך את המקום. ליודוצ'קה תודה רבה על הרעיון.
מנהל

ובכן, למה להסתיר איפשהו רעיון כל כך נהדר עם עוגה!
אנו נושאים הכל לפורום האהוב עלינו, אנו עושים מעשה טוב תודה!
מילא 1
פופוצ'קה, הלן, כאן נראה שיש לי הרבה מקפיאים. והחלל בהם חסר מאוד
מנהל, טנצ'קה. תודה. אל תתנו לך להשתעמם
lappl1
מילא 1, לודוצ'קה, כל הכבוד להצגת המתכון! אכן מתקבל מוצר מאוד רצוי. אני ממש אוהב את הסיבים האלה.יוגורטים, תלתל הם טעימים מאוד, והלחם שלנו פשוט הופך לקסום - ארומטי, טעים, לא פירורי. וכשחושבים על היתרונות, זה נהיה נעים עוד יותר. תודה לך, ליודוצ'קה, שהמשכת בנושא הסיבים.
התמונות יפות מאוד! נערץ! ילדה חכמה!
רק שאין לי דבר כזה עם שם קשה. אני צריך להסתכל ...
מילא 1
lappl1, לודוצ'קה, תודה שדחפת אותך חזרה למסלול
ציטוט: lappl1
רק שאין לי דבר כזה עם שם קשה. אני צריך להסתכל ...
אבל יש לך מסחטת מיץ .. מה עדיף
lappl1
לבריאותך, לודוצ'קה!
ציטוט: מילא 1
אבל יש לך מסחטת מיץ .. מה עדיף
אֶמֶת? ובכן, הכל, הרגעת אותי .... אני לא אחשוב על המכשיר שלך.
מילא 1
lappl1, לודוצ'קה, כמובן, אתה עכשיו, בוא נתאים את חייך. וממסחטה, מתקבלת עוגה ואפילו מהירה יותר
גאלה 10.
לודמילה, מתכון נחוץ מאוד. ובזמן - לקראת העונה! תודה. שימו לב, אני בהחלט אשתמש בזה.
מילא 1
גאלה 10., סימן ביקורת, אני מאוד שמח שהמתכון היה שימושי
krol
בנות, מה דעתכן, אם הדבר נעשה גם בעוגת סלק וגזר - האם ניתן יהיה למצוא יישומים עבורה. התחלנו להעביר את שאריות הקציר של השנה שעברה למיץ, יש הרבה עוגה, חבל לזרוק אותה.
מילא 1
ציטוט: krol

בנות, מה דעתכן, אם הדבר נעשה גם בעוגת סלק וגזר - האם ניתן יהיה למצוא יישומים עבורה. התחלנו להעביר את שאריות הקציר של השנה שעברה למיץ, יש הרבה עוגה, חבל לזרוק אותה.
לריסה, כמובן, יכולה לשמש באותו אופן. זה סיבים שימושיים. אמא תתחיל לשתות את מנת האביב שלה של מיץ סלק-גזר ואני אאסוף ממנה את כל העוגה וגם אייבש וטחינה אותה. למרות שבמשך החורף בסתיו ייבשתי גזר וסלק וטחנו כמה מהם לאבקה. אני משתמש בהם במרקים ורטבים חלקים.
אוקטיאברינקה
לודוצ'קה, יקירי, איזה בדרן אתה, אומן, תודה על הרעיון, אחרת אין מקום פנוי במקפיא עכשיו, אבל חבל לזרוק אותו, ואתה בא עם עבודה בשבילי
Zeamays
וכאן תוכלו להיזכר כיצד הושגה עוגת אשחר הים.
כך שבטמקו אחד מחומרי גלם לתוצאה הסופית.
מעניין אותי מאוד אשחר הים, אבל תמיד תמהתי באיזה שלב הם נפטרים מהעצמות
מרתיחים או מאדים את גרגרי היער או סוחטים מהגולמי. אם לא קשה, הוסף כאן כך שכל אשחר הים יהיה זמין באופן מיידי
krol
לודמילה, תודה על העצה, אני אעשה את זה, אחרת לא הצלחתי למצוא שימוש ופשוט זרקתי אותה. אבל מתברר שאפשר להשיג כל כך הרבה תועלת!
מילא 1
Zeamays, סבטוצ'קה, וכתבתי כאן
ציטוט: מילא 1
אני משתמש בעיסה לפי ההוראות. ואני מצטער על העוגה לזרוק אותה ובדרך כלל הקפאתי אותה והשתמשתי בה בקומפוטים, ואז התחלתי לנקות את המקפיאים והחלטתי להפחית את הנפח השימושי שלה ולייבש אותה
כלומר, אנו משתמשים בעיסה כמו שאנחנו רוצים. והדשא שנותר הוא העוגה (עורות וזרעים) אינך צריך לשחרר את הזרעים. הם מאוד מועילים.
בהודעה הראשונה הכנסתי איך להשיג ואיך להשתמש בעוגת אשחר הים.

Zeamays
תודה!
כלומר, העורות יחד עם עצמות מיובשים, נטחנים ואוכלים ...

יש לי BOSCH עם מגב פלסטיק, אני חושב שהוא לא יחלץ את המיץ, אבל אתה יכול להעביר אותו דרך פיית הבורג למטחנת הבשר, מה אתה חושב, לודמילה?
פשוט הייתי מעביר את זה דרך מטחנת בשר בלי להפריד כלום (אבל גם לא ייבשתי), אבל עכשיו אני לא רוצה
RepeShock

ובכן, זה עניין אחר לגמרי!
טוב שהכנתי מתכון נפרד, לודה
lu_estrada
ליודוצ'קה, תודה רבה על טמקו כל כך נפלא !!!
מילא 1
ציטוט: Zeamays
כלומר, את הקליפות יחד עם העצמות גם מייבשים, טוחנים ואוכלים אותם.
סבטוצ'קה, נכון
ציטוט: Zeamays
יש לי BOSCH עם מגבון פלסטיק, אני חושב שהוא לא יפיק מיץ
אבל לזה בדיוק נועד. אני חושב שהכל יסתדר בסדר
RepeShock, אירה, תודה שכתבתי יצירה שלמה
lu_estrada, לודוצ'קה, אני אשמח מאוד אם אוכל להועיל לפחות במשהו
הלן
ואני אבצע מנוי
A.lenka
מילא 1, לודוצ'קה, מתכון מאוד שימושי! תודה שפרסמת את זה!
גם אני בקיץ האחרון לפי הרעיון של לודה lappl1 עוגת פטל מיובש ודומדמניות שחורות. פטל ריחני כל כך! ואם אתם מאדים עוגת דומדמניות במים רותחים, זה מתגלה כקלפוט אמיתי. רק שהתייבשתי עם "לביבות" מחולקות, בלי לטחון לאבקה.
מילא 1
הלן 3097, A.lenkaתודה בנות
ציטוט: A.lenka
רק שהתייבשתי עם "לביבות" מחולקות, בלי לטחון לאבקה.
A.lenka, הלן, זה תופס פחות מקום באבקה ומבחינתי זה חשוב וזה כבר מוכן לשימוש, היקף היישום רחב יותר, גם ברטבים וגם בבצק וכן הלאה. בצנצנת זו של 300 מ"ל, כנראה, והעוגה תפסה משטח שלם של איזידרי, כל כך ארוז היטב, זה היה שבמגשים אחרים הכל התמלא במרשמלו. אז זה חוסך מקום עם זאת ונראה יפה


נוסף יום שני 16 במאי 2016 10:04

בנות, בהודעה הראשונה הוספתי המון דברים מעניינים על פטל! ומתברר שמעוגת הפטל שלנו תוכלו להכין גם שמן מאוד שימושי.
Basyanya
מילא 1, תודה ענקית לך על עצה כל כך חכמה ושימושית כיצד אתה עוד יכול להשתמש בזרעים מגרגרים! זה נהדר!

אתה יכול בבקשה להגיד לי, ניסית להוסיף אבקה כזו בצורת צבע לכופתאות ובצק מבושל?
מילא 1
Basyanya, אולצ'קה, עדיין לא ניסיתי את זה, למרות שהמחשבות היו אבל איך הם ביקרו (במובן של מחשבה). ועזב. אמנם אין זמן
Basyanya
תודה על התשובה! בום לנסות! אם זה מסתדר (וזה לא מסתדר) אני בהחלט אגיד לך!
מילא 1
ציטוט: Basyanya
אם זה מסתדר (וזה לא מסתדר) אני בהחלט אגיד לך!
אולגה. אני אחכה לתוצאות הניסוי
Basyanya
אני מדווח: ניסיתי לבשל אורז, הוספתי 1 כפית. אֲבָקָה. הצבע לא הסתדר, האורז התגלה כצבע לא מאוד ברור ..., אני לא יכול לתאר. הטעם לא הורגש.
אני חושב שייתכן שיהיה צורך להשתמש באבקה כזו כמו בצבעי מאכל מאבקה. לדלל בוודקה ולהתעקש!
אנסה לתאר את הניסויים.
יוטן
תודה על הנושא הזה! כרגע עיבדתי פטל וצברתי הרבה עוגה. שפשפתי אותו בקנווד בעזרת זרבובית פירות יער, ואז שפשפתי את העוגה שנותרה דרך מסננת. נזכרתי בסיפור של ידידי, מתרגם שעובד גם ברוסיה וגם בצרפת. קנינו פטל מחית. לדבריה, בצרפת, במפעלים המעבדים פטל, יש שורה של כל מיני חברות תרופות לבורות פטל. אני לא יודע אם זה נכון או לא, אבל מצאתי את הנושא והחלטתי להחיות אותו. שמתי את פסולת הפטל שלי על סדין מייבש, אנסה לייבש אותו ולחץ את השמן על מכבש שמן. פראדה, הדרך החוצה תהיה קטנה, אני חושב.
72
ציטוט: יוטן

לדבריה, בצרפת, במפעלים המעבדים פטל, יש שורה של כל מיני חברות תרופות לבורות פטל. אני לא יודע אם זה נכון או לא, אבל מצאתי את הנושא והחלטתי להחיות אותו. שמתי את פסולת הפטל שלי על סדין מייבש, אנסה לייבש אותו ולחץ את השמן על מכבש שמן. פראדה, הדרך החוצה תהיה קטנה, אני חושב.
בפטל בגינה שלנו יש מעט שמן (על פי מקורות שונים - עד 15%), אצלם, פרא צרפתי - כ- 25%. אתה יכול להכין זרעי פטל מקררט, אפילו משאריות מכבוש השמן שלך. (שימושי גם, במיוחד להזדקנות העור) - בבקבוק מעוקר של 80 גרם שמן (אני לוקח שמן זית, כמתאים ביותר, אתה יכול קוקוס, חוחובה וכו ') ו- 20 גרם פטל כתוש יבש (פטל יקר במיוחד) זרעים, או ירכי ורדים, או אשחר הים - עצמות הן גם בעלות ערך רב יותר כאן) ומתעקשות ביוגורט שלנו, בתסיסים (אני עושה זאת בתסיסה של אורסון - הרבה בקבוקים נכנסים לשם) בטמפרטורה של 40 מעלות למשך 12 שעות עם הפסקה 8-12 שעות (זה גם מאוד נוח - יום / לילה). הוסף ויטמין E 4-6 טיפות כחומר משמר. וגם - על הפנים. לפי ההשפעה, בהשוואה לשמן הנרכש, אהבתי יותר את "שלי" :) - או משהו שהוא טרי יותר, או יותר מרוכז, אבל מרענן ומלבין בצורה די יעילה.
Iri55
לקחתי את זה לסימניות.
חבל שראיתי את טמקה באיחור.בקיץ אני משפשף פטל מהזרעים. מחית בפריזר או בצנצנות, ומהשאריות מיד לפתן.
בשנה הבאה אנסה להפעיל את כל העוגה.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם