ריבת חבושים עם לימון ואגוזים

קטגוריה: ריקים
ריבת חבושים עם לימון ואגוזים

רכיבים

חַבּוּשׁ משקל נטו של 1 ק"ג
סוכר 850 גרם
אֱגוֹזִים כוס אחת
לימון 1 קטן

שיטת בישול

  • חתכתי את החבוש לפרוסות, הסרתי את כמוסת הזרעים ואת הרקמות הסמוכות הקשות, כיסיתי אותה בסוכר והשארתי אותה בטמפרטורת החדר למשך יממה. ואז פעמיים - בבוקר ובערב - בישלתי אותו, נתתי לו רק לרתוח, ונעמדתי מתחת למכסה.
  • לא קצצתי את האגוזים, אלא השארתי אותם כמו שהם, איך זה קרה: חלקם חצאים, חלקם קטנים יותר. טיגנתי אותם למשך 5 דקות במיקרוגל, ואם אפשר קילפתי אותם. חתכתי את הלימון לפרוסות דקות, הוצאתי רק את הזרעים, הכנסתי אותו למיקרוגל למשך דקה, כך שכאשר רותחים בסוכר הקליפה שלו לא נעשתה קשה.
  • בבישול האחרון והשלישי הוספתי אגוזים ולימון, בישלתי 3 דקות, התגלגלתי, שלחתי "מתחת למעיל פרווה".
  • ריבה מדהימה !!

המנה מיועדת ל

2 x 620 מ"ל

הערה

החבוש שלי ישר מהעץ; אבל אם לא היה מספיק מהמיץ שלה, היה צריך להוסיף חצי כוס מים. לכן, כדי למנוע מחסור בסירופ, עמדו רק מתחת למכסה!
ככל שחותכים את החבוש דק יותר, כך הפרוסות יהיו קשה יותר בריבה המוגמרת. ניתן להכין פירות מסוכרים וחתיכות צמיגות רכות - לחובבן. ובכל זאת אני לא מייעץ "לדלל" יותר מדי - אתה יכול לקבל שבבים שאינם נושכים ...

אלנה טים
אה, הריבה האהובה עלי והאהובה ביותר!
אני יכול לאכול את זה כמה שאני רוצה! טניה, שלח כמה צנצנות - אני אוכיח את זה!
יצא לך כל כך יפה, יפה.
סירר
טניה, איזה סוג של אגוזים לקחתם?
פצ'לה מאג'ה
אגוזי מלך למראה.
כמה יפה זה יצא!
TATbRHA
כן, סירר, אגוזי מלך, הגדלים בשפע בחצר. אני חושב שמישהו יעשה. היה אפילו רעיון לבשל עם בורות שזיפים, אבל אז סירבתי לכך: לעתים קרובות אני נותן את הלחמניות שלי, ופתאום הם לא יאכלו את זה מיד, ואחרי שנתיים יווצר שם הרעל ...
סירר
ציטוט: TATbRHA

כן, סירר, אגוזי מלך, הגדלים בשפע בחצר.

היי, אולי הם גדלים איתך, אין לי
מיסקאסה
טניה! ריבה יפה להפליא! תודה על המתכון!
אך האם ניתן לציין באופן מדויק יותר את עובי הפרוסות הפרוסות, פליז. ותגיד לי, איך משיגים אותם בריבה המוגמרת? (טוב, רק כדי להתמצא קצת, האם עובי זה מתאים למשפחה שלנו).
TATbRHA
הפרוסות שלי עובי 1 ס"מ או קצת יותר, כי אני אוהבת פרוסות מוכנות שהן קשות יותר, אך לא מסוכרות מדי. עובי 1.5 ס"מ כבר, הפרוסות צמיגות כל כך, שמנמנות, אך לא רכות מדי. שני סנטימטרים רכים מאוד.
פוטינה
הוריו של חבר בית הספר הם מטשקנט. תמיד הביאו מסבתא שלי ריבת חבושים עם אגוזי מלך, וריבת משמש עם בורות משמש. וקיבלתי גם את זה טעים. מאז, אני אפילו לא יודע איזה אני אוהב יותר - התות של סבתא שלי, או חבוש עם אגוזים מסבתא של ז'ניה.
TATbRHA
אני עדיין תות ...
LenaU
איזה צירוף מקרים! רק אתמול אמי בישלה וסגרה את ריבת החבושים, היא בישלה אותה מחבוש עם לימון, אגוזים ובמיץ ענבים. טעים מאוד.
מיסקאסה
והנה עוד דבר ... וגם, להסיר את העור? אני הולך לבשל מחבוש בפעם הראשונה בחיי.
TATbRHA
לֹא, מיסקאסה, אל תסיר את העור! בשום מקרה. יש בו ים של פקטין, שיהפוך את הסירופ לסמיך וצמיג. ועור החבוש דק מאוד (זו הסיבה שהעץ חסר הגנה מפני מזיקים ...), אתה לא נראה שהפירות צפופים וקשים. העור לא מורגש לחלוטין לא בריבה ולא בכלים אחרים שבהם משתמשים בחבוש.אני אבשל מיץ במסחטת מיץ - עיסת תפוחים ושזיפים אחרי זה אני צריך לנגב אותו כדי לקבל ריבה ומילויים, ועור החבושים מתמוסס ללא עקבות, די קל לערבב.
לאחר שבושל, ריבת חבושים תהפוך למועדפת עליכם כל חייכם, היא כל כך מיוחדת. ולא רק זה, אף אחד.
ברמליקינה
לילה טוב לכולם ! סובב חלק מהריבה הזו לדוגמא. יצא קצת יותר מליטר. משום מה התברר לי שהוא נוזלי מאוד, לא הוספתי מים. ואחרי שהרתיח בפעם השלישית עם לימון ואגוזים, לא היה לו את הצבע הנפלא הזה כמו שלך. לכן בדרכים החלטתי לבשל יותר זמן והוספתי ג'לי בתום הבישול. התוצאה הסופית הייתה הצבע והעקביות שהתאימו לי. תודה על המתכון.
TATbRHA
אולי זה נוזלי כי זה נתפס חבוש עסיסי במיוחד? .. עשית את הדבר הנכון, שבישלת יותר. ולא היה שווה להוסיף ריצוי: הריבה בצנצנת בוודאי תתעבה; מבחינתי (היום רק חיפשתי בכוונה לתת את זה) תוך שבועיים זה הפך צמיג, כמו דבש.
טעים, נכון?
אירגטה
בֶּאֱמֶת, ריבה מדהימהפגשתי חבושים בשווקי טג'יקיסטן בתקופת שירות בעלי בגבול, הכנתי ריבה לעיתים קרובות, אולם ללא אגוזים אכלנו אותם חיים טוב, במיוחד מכיוון שהיה יקר מהשוק, אבל אני מדבר על
ציטוט: TATbRHA
חתכתי את הלימון לפרוסות דקות, הסרתי רק את הזרעים, הכנסתי אותו למיקרוגל למשך דקה אחת, כך שכאשר הוא היה מבושל בסוכר, הקליפה שלו לא הפכה קשה.
לא היו מיקרוגל, ועדיין אין לי אותם,הקפאתי פרוסות לימון, א ואז הוסיף בריבה, לאחר ההקפאה, הם התרככו כשהופשרו, נתנו מיץ היטב והתמלאו בסירופ בעצמם, ואז הם היו טעימים בריבה. שוב, לא תמיד הביאו לימונים לבזאר, הזמנתי 5 ק"ג - ולעיבוד - לדבש, לריבה, פשוט הקפאתי את הלימונים הקצוצים במעבד מזון לשימוש עתידי, המקפיא הראשון בנפח 45 ליטר עזר טוב, השטן היה כל כך מסודר: ילדה-כן: הנה,תניוש, נזכר בחבוש, אני אשמור במגנט, הם התחילו להביא משהו לא כל שנה, הדרישה אליו קטנה תודה על הריבה
TATbRHA
אירשהתודה על טיפ הלימון! זה אפילו קל יותר מ"מיקרוגל "או רתיחה.
אירגטה
אנשים עצלנים מניעים התקדמות
TATbRHA
גם אני מתרץ כל חיי! מילה במילה.
קפט
השנה יש לי קציר גדול של חבושים שקרה בקייב ...
ריבת חבושים עם לימון ואגוזים
הוא לא חתך עודף פירות בזמן, ובעוד כל החבוש התמלא במיץ, הוא עדיין לא הספיק להבשיל. והעץ בקושי מחזיק את הפירות, הענפים מתכופפים לקרקע. הייתי צריך לחתוך חלק מהפירות כדי שהענפים לא ישברו. מחבוש בוסר כזה ניסיתי להכין ריבה לפי מתכון של סופר מכובד. עקב אחר כל הטכנולוגיה, האגוזים היו גם שלהם, אבל רק בשלב הבישול הסופי, הוספתי כמה כפות נוזלים מריבת פטל, לקבלת טעם וריח נוספים. מה אני יכול לומר - טעים זו לא המילה הנכונה! גם שאר החבושים ילכו על הריבה הזו!
ריבת חבושים עם לימון ואגוזים
תודה רבה למחבר!
TATbRHA
לבריאותכם ולאהוביכם!
נסה שוב זו ריבה - גם טעים! אפשר להשתמש רק בחבוש אחד - וגם להוסיף אגוזים.
קפט
TATbRHAתודה על הטיפ! אה, בחורף יהיו פשטידות טעימות עם מילוי כזה! עקביות הריבה התגלתה כצמיג סמיך ופירות מסוכרים אינם קשים ולא רכים, - לפשטידה, ולתה, זהו! שוב תודה!
TATbRHA
כן, אתה צודק: חבוש הוא מתנה ותהום של טעם יוצא דופן.
קפט
ציטוט: TATbRHA
כן, אתה צודק: חבוש הוא מתנה ותהום של טעם יוצא דופן.
ואם זה גם טעם וריח מילדות - גרתי בטשקנט עד גיל 12 - אז ... אין מילים להביע את כל קשת הרגשות! תודה!

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם