natavee
יצרנית הלחם הראשונה שלי של פנסוניק הייתה מעל לכל שבחים, הייתי צריך להכניס הכל לקערה ואז לשלוף את הלחם המוגמר, שתמיד הסתבר. תמיד!!! כל מתכון !!! לא היה לי מושג שאני צריך לשלוט בלחמניה, לא ידעתי שום דבר על שלבי הלישה וכו '. אבל כעבור שנה התוכנית החלה להיכשל, ומכיוון שהתנור היה באחריות, החזרנו אותו והצענו לנו מולינקס חלופי, עליו היה צריך לשלם תוספת. סיוט! מעולם לא הרגשתי טיפש כל כך! אפילו ין יודע מאיפה להתחיל. במהלך כמה חודשים שהשתמשתי בלחם מולינקס התברר 2-3 פעמים. הוא עולה בצורה גרועה, נשרף על הקרום הקל ביותר (צריך לכבות אותו 10-15 דקות לפני האות), הקרום הוא סיפור אחר לגמרי, הוא עבה, יבש, קשה כמו אבן! לכן, כשאני קורא שלכולם יש את זה דק ופריך, אני רוצה לנשוך מישהו! בגטים הם סיוט - אני מצליח יותר בתנור. העשירייה העליונה מתחממת בבירור יותר: פס כהה יותר מופיע תמיד בבירור על הלחם המוגמר. וגם כשאני מניח אותו על הקרום הקל ביותר, הלחם תמיד נראה כהה הרבה יותר, כמו על האמצע. חבל עד דמעות, היא עולה הרבה כסף, ואני אפילו לא רוצה לגשת אליה שוב. מה אני עושה לא נכון? כבר גרף המון מידע, שום דבר לא עוזר. לפחות סחב אותה בחזרה, אבל אין נישואים ברורים, הם לא יקחו את זה. עֶזרָה!!!
אלנה בו
אולי פשוט תכניס אותו ותקנה את פנסוניק?
2. יקטרינה
nataveeאם זה לא לטעמך, עליך להסיר אותו מהמטבח שלך. חיינו אינם ארוכים מספיק כדי לבזבז אותם על יצרנית לחמים לא מוצלחת.
אירינה דולרס
natavee, יכולים לחזור ולהסביר שהתוכנית קורסת?
מכיוון שהוא אינו מבצע את תפקידיו כהלכה
קוומנים
זה חבל ((החיים כל כך קשים, אם יצרן הלחם גם מתעסק ...
אירינה א
סביר להניח שזה יצרנית הלחם עצמה עם פגם, שנה אותו ואל תסבול.
Bast1nda
מסרו וקחו את פנאס שוב. מה שלא ניתן לומר, כל השאר הוא פשרה. נהגתי להרגיע את עצמי שלא, זה לא קשור לחברה)))) לאחר הפעלת 4 כיריים ומולינקס כולל - Panasonic וללא בעיות. ואיזה ריקודים עם טמבורינות היו סביב הפיליפס, זה משהו, גם אני שנאתי אותה. רק שפנאס הציבו עבורכם את הרף, קשה להתחרות בכיריים אחרות, בגלל זה מולינקס לא יכול להתמודד עם הדרישות המוטלות עליו, שלי, מסתבר, גם לא יכול היה להתמודד, כשיניתי לפנסוניק , הבנתי את זה בכיכר הראשונה.
natavee
סביר להניח שאעשה זאת, אני לא יודע אם הם ייקחו את זה רק בלי נישואים ברורים. ואיך להוכיח, קח איתך לחם לחנות?! מעניין שמולינקס היה יקר יותר מפנסוניק, והמוכר התעקש שהוא טוב יותר. אולי זה פשוט לא דגם, אבל התנור שלי הוא כזה.
ריטה
nataveeאין דבר טוב יותר מפנאס
אלכס 100
ציטוט: נטבי

סביר להניח שאעשה זאת, אני לא יודע אם הם ייקחו את זה רק בלי נישואים ברורים. ואיך להוכיח, קח איתך לחם לחנות?! מעניין שמולינקס היה יקר יותר מפנסוניק, והמוכר התעקש שהוא טוב יותר. אולי זה פשוט לא דגם, אבל התנור שלי הוא כזה.

המוכר פשוט היה צריך לנער את התנור הזה) אני מאחל לך חילופי דברים מוצלחים)
musyanya
בתקופה מסוימת הגעתי לפורום עם צערי. לאחר חודשיים של פעולה, HP Mulinex שלי נפטר .. כל הפורום סיעד אותי, אולי בעירנו באותה תקופה מגוון התנורים הוצג בצורה גרועה מאוד, ולא ידעתי מה לקנות בתמורה. המוח שלי היה מסודר נכון, קניתי את הדגם הישן האחרון 253 של פנסוניק ולראשונה בחיי הבנתי מה יכול להיות לחם אמיתי !! לחם המולינקס היה גרוע יותר מלחם החנות !!! והתנור שלי אופה לחם מעולה כל יום, לוש את הבצק על כופתאות ברוגע, על פיצה, ואני לא צריך לאחל לטוב, אני מרוצה ב 1000% מהסוס הישן והטוב הזה.ועדיין יש לי סלידה כזו ממולינקס .... שאני לא רואה מכשירי חשמל ביתיים של המותג הזה מקרוב, ולא אקח את זה, גם אם הם מציעים את זה לחינם .. הצלחתי לקנות בשר מולינקס מטחנת ל- hp, יש סכינים עקומות ... אבל זה עדיין עובד ... אני רוצה שהפנסיק שלי יהיה כבד ארוך, ויחיה לפחות 20 שנה. בהוראות נקבע כי הם חיים 7 שנים.
נינל
לפני ארבע שנים קנינו את HP Mulinex מתנה לאמי. הלחם הראשון לא עבד, הם הכניסו את הכיריים לקופסה, החליטו שאנחנו לא יודעים לאפות ב- HP, ולא נגענו בו שוב. אי שם בשנה כלתה לקחה אותה, הלחם לא הסתדר, קראתי כאן את כל הענפים על ה- HP הזה, קראתי משהו, כיסיתי את החלון בנייר כסף וכו ', כאילו משהו קרה. ולאחרונה, אחי ביקר אותי ואמר שכזה כמו הלחם שלי מפאן פנאס, במולינקס, עם כל הריקודים עם טמבורינות - זה מעולם לא עבד, הוא חיוור כאילו לא אפוי. אני לא מסכים לגבי ידיות עקומות, המארחת שלנו נטאסנקה נפלאה.
אגב, כשלפני שנה וחצי החלטתי שלאחר שעזבתי את הגזירה לא יהיה הרבה זמן למשק הבית, והחלטתי שעדיף לאפות לחם בח''פ מאשר לקנות אותו בחנות (בכל זאת , לאפות לחם בתנור לוקח קצת יותר זמן), ובהתחשב בחוויה הלא טובה עם מולינקס, לקחתי את פנסוניק. ואני אוהב אותו מאוד. הוא מפריע לבצק ולבשר טחון עבור חזיר, טוב, פשוט עוזר נפלא!
natavee, ואתה נמצא באוויטו, במבט קטע הקנייה, האם יש אנשים - אוהדים של המותג הזה? אתה יכול למכור את זה שם? וקח את פנסוניק.
ארהאן
ואני אוהב את תנור מולינקס, במשך שש שנים אפיתי בו לחם, ומעולם לא היה לי לחם רע. הייתי קונה עוד HP של המותג הזה, אבל הופיע אחד לתכנות טורקי עם שני דליים במחיר של 50 €. ולמרבה הפלא, הוא גם מייצר לחם מעולה, אם כי לעתים קרובות יותר אני משתמש בו כלישה, ואופה אותו בתנור.
אלכס 100
כן, רק קמפיין שהחברה היא אחת (או אולי רק שם, לוחית על התיק), והיצרנים שונים ... אם Panasonic איכשהו שולטת ביצרנים, אז איפה שלא תוכלו לקנות מוצר באיכות תקינה. אבל עם אותה בוש, אין וודאות ... יש הרבה זיופים
ז'ניק
יש לי גם פרד עם תבניות לבגטים. בעיקרון הייתי מרוצה ממנה. כן, הייתי צריך לקבוע זמן נוסף לאפייה, כמובן. והקרום אלון, אבל אני אוהב את זה, אבל בעלי לא
בסתיו קניתי קנווד BM 250 פשוט בדאצ'ה לקידום מכירות. ואז הרגשתי את ההבדל. הלחם בקש רך, עם קרום דק. הכל אפוי בתוכנית המסופקת.
עכשיו אני מנסה לאפות לחם בסופי שבוע בדאצ'ה ולקחת אותו לעיר כדי לא לאפות במולה ... וזה עלה לפני 5 שנים כנף מבואינג (((שלא כמו קשה, שקיבלתי תמורת 3000) רובל בנובמבר האחרון
מרינסטום
אני אוהב את הפנאסיק שלי מאוד.
אבל בכל זאת אני אדבר להגנה על מולי. במשך שלוש שנים חיינו כמו משפחה, כלומר שנינו רבנו ועשינו שלום. אבל עם לחם ניתן היה לספור את המשקופים על יד אחת. נתתי אותו לאחיינית שלי, כי זה נהדר עבור המשפחה שלנו (היו לי 5004). ויש עדיין חריש: הוא אופה לחם למשפחה גדולה, ולוש את הבצק. אז כנראה, כמישהו בר מזל עם הטכניקה.
לונה נורד
ויש לי את HP רדמונד, בעלי קנה את זה לפני שנתיים, בתוך 7,500 רובל, בהתחלה שמחתי, התחלתי לאפות לחם, ואז, כשהגיע חשבון החשמל ..., נטשתי אותו. אז זה שווה והכסף כבר לא שווה את זה, והוא לא השתלם. כאן אתה צריך לחם לארוחת ערב, עד שאתה אופה אותו, ונסע לחנות ולחם על השולחן. אם כי למען ההגינות יש לומר, בפעם הראשונה זה יצא טעים מאוד
קילוגרם
פנסיק שלי חורש כבר 20 שנה ...
קילוגרם
לוסיליה, לא ממש שלך, בכל זאת, עלות הלחם שלך היא הרבה פחות מלחם באיכות כזו בחנות.
נינל
לוסיליההחשמל שלך נגנב ... לא שמנו לב להבדל. באשר למחיר, אירינה בהחלט שמה לב, ובכל מקרה, לעולם לא תהיו בטוחים באיכותו של הנרכש.
לונה נורד
אז אני לא מתווכח איתך, מבחינתי זה הרבה מאוד זמן לאפות, אפילו אפייה קצרה למשך שעה, אבל זה עדיין צריך להיות מקורר.ועוד בעיה שהתמודדתי איתה, חומרי גלם, בנפרד כל המרכיבים קשים לרכישה, לא תמיד ניתן לקנות הכל בשוק אחד, אלא תערובות מוכנות .... גם אתם חייבים להסכים, מה הם ערבבו שם. והלחם החביב עלי מ- KhP הוא גזר עם כוסברה, אני מסכים, אי אפשר לקנות אותו בחנות
natavee
תודה לכולכם על המשוב, בואו נלך לשנות אותו, ואז לבטל את הרישום כיצד זה עבר
נינל
לוסיליה, הניסיון שלי (וכנראה לא רק) יכול להיות שימושי, אני שם לחם בערב כשאני חוזר מהעבודה, או עם עיכוב בהתחלה לבוקר, ואופה קצת מראש, אני פשוט צריך להתאים. אם בבוקר אני רואה שאין מספיק לחם, אז אני שם לחם לפני העבודה, כששלי מגיעים מהכיתה, הם מוציאים אותו, זה פשוט נאפה בזמן שהם מחליפים בגדים, שוטפים ידיים וכו ', יש כבר התקרר. ובבקשה ליהנות מהארוחה שלך.
נינל
nataveeשמור על האגרופים!
natavee
קרה! נפטרתי מהאימה הזו! לרוע המזל, כרגע לא היו בכלל חילופי דברים בחנות Panas. הייתי צריך לקחת redmond. בפורום נראה שניתן לזרוק את ספר המתכונים המקורי מיד. אנא, ספר לי כמה מתכונים פשוטים לנסות. בורודינסקי יכול גם כן. מי יודע אם אפשר להשתמש במתכונים לפנאס ברדמונד (יש לי כמה), שכן סדר הסימניות של מוצרים זהה עבורם? לא יכול לחכות לנסות רכישה חדשה. אם שום דבר לא יקרה שוב -
וי-טינה
natavee, ניתן להשתמש במתכונים באופן כללי, מה שתרצה, קח את זה. הכל יסתדר, לחם טוב)
אירינה א
והייתי מתחיל עם החיטה הפשוטה ביותר, כדי להעריך את העבודה של מכונת לחם

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם