שמפניה תפוחה

קטגוריה: ריקים
שמפניה תפוחה

רכיבים

תפוחים
סוכר
מים
שמרי יין

שיטת בישול

  • שמפניה תפוחה - משקה פשוט, אך מדהים בטעם (כמובן, אם אתה לא מעמיס על עצמך "זלזול" - הסרת משקעים). באופן כללי, ניתן לתאר בקצרה את התהליך כהכנת יין, תסיסה, מזיגת יין לא מותסס לבקבוקים עם טעם, הבשלת שמפניה בבקבוקים.
  • זה נראה קשה, אבל אם מישהו כבר הכין יין משלו, אז לא יהיו בעיות בכלל.
  • אז, אנחנו סוחטים את מיץ התפוחים. בגרסה הקלאסית, יש להרתיח את המיץ הזה, אך לאחר שניתחתי את מתכוני שמפניה הענבים והתנסיתי (זו חולשתי!) הגעתי למסקנה שאין צורך להרתיח. יתר על כן, רצוי לא לשטוף תפוחים (ניתן לשטוף כמה נופלים או מזוהמים). בדרך כלל אני עושה ... הרבה, אז ביום אחד אוכל להשיג 10 ליטר מיץ ולמלא את המיכל בימים שלאחר מכן לעוד 8-10 ליטר בכל יום ... 5 ימים.
  • על כל 5 ליטר מיץ תפוחים טהור, הוסיפו סירופ סוכר, מבושל בקצב של 1 ליטר מים ו- 600-800 גרם סוכר (תלוי בחומציות התפוחים). ככל שיש יותר סוכר, כך השמפניה חזקה יותר. לְהוֹסִיף שמרי יין על פי ההוראות (יש הרבה כאלה במכירה עכשיו, יש טובים מאוד המותאמים במיוחד ליין תפוח ואפילו לשמפניה). באופן עקרוני, תוכלו להכין גם שמרי יין בעצמכם. יש לעשות זאת מראש (5 ימים לפני פריקת המיץ). לשם כך, קחו פטל, תות שדה, דומדמניות שחורות, אוכמניות, ענבים, צימוקים (כולם ביחד או משהו מהם) כ- 400-500 גרם (כולם ביחד), לא נשטף, קוצצים בפירה, מוסיפים 2 כפות. l. סוכר ו- 100 מ"ל מים חמים, מערבבים, מכסים בגזה ומניחים לתסיסה במקום חמים למשך ימים 5. כל יום מוסיפים 1 כף. l. סוכר ו- 100 מ"ל מים חמים, מערבבים. סוחטים את תמיסת השמרים המוגמרת דרך מטלית גבינה למיכל תסיסה. יש לציין כי שמרים "משלהם" נותנים חוזק נמוך יותר - אי שם סביב 7-9 מעלות, בעוד שמרים ממותגים מתסיסים עד 12 מעלות. אני משתמש במותג.
  • אנו סוגרים את המיכל באיטום מים, כפפת גומי עם אצבע אחת מנוקבת או פקק גזה כותנה עבה. אנו עוזבים לתסוס במקום חם (אופטימלי 25-28 * צלזיוס) למשך 4 שבועות.
  • לקבלת צבע ורוד יפה, אני מוסיפה 100-150 גרם אוכמניות על כל 5 ליטר מיץ תפוחים בעת מיץ.
  • לאחר 4 שבועות, אנחנו מסננים את המיץ שלא התסיס עד הסוף דרך 3-4 שכבות גזה לבקבוקים (הקיבולת האופטימלית היא 1 ליטר, אחרת הוא לא יקצף בהמשך), מבלי להוסיף 5 ס"מ למעלה. הוסף 15-20 מ"ל של משקאות מוכנים מראש לכל בקבוק וסגור היטב, ויוצק מעל פרפין. אנו משאירים את הבקבוקים להבשיל במצב שוכב או מוטה למחצה למשך 1-1.5 חודשים במקום קריר (יותר עדיף). זו מתנת החתימה שלי לרגל השנה החדשה (כולם מצפים לזה!). אבל כמה בקבוקים נעלמים הרבה לפני ...
  • זֶה תוספת המשקאות נקרא טעם. אני משתמש בליקר מתוצרת עצמית, קרוב ככל האפשר לשמפניה, אך רק בצורה מרוכזת. להכנת שמפניה תפוחים, הכינו ליקר המורכב מ- 15 גרם קליפת תפוז או, כפי שאני נוהג לעשות, 20-30 גרם נענע, ומשנה זו של תה נענע (תודה, LYUDMILA LAPPL1!), בקבוק 1 קוניאק טוב (וודקה , ירח), 800 גרם סוכר. זה חייב להיות מבושל מיד לאחר מיץ. מרתיחים את הקליפה (או הנענע, או תה הנענע) במאה מ"ל מים, מוסיפים אלכוהול וסוכר. סגרו היטב את הבקבוק וטלטלו אותו בפעם הראשונה מספר פעמים ביום. לאחר חודש המשקאות מוכנים, ניתן לשתות אותו, אך עדיף להוסיף אותו לשמפניה.
  • זה הכל! השמפניה שלך מוכנה! תפתח ותחגוג!
  • בתצלום נראה שמפניה "צעירה" עדיין לא בשלה, לפני שנמזגה לבקבוקים.הוא עדיין מעונן ולא חזק במיוחד, אך כבר "שרק" בשמחה (ניתן לראות זאת על פני הזכוכית). לאחר ההתבגרות בבקבוקים הוא מתבהר, הופך לשקוף ו"נוצץ "עוד יותר.


גבי
ואני הראשון במתכון, למרות שיש לי 62 צפיות.
אני רוצה להביע את הערצתי לעבודה שנעשתה ולניסיון רב השנים ולדמיון בלתי נלאה. התחלתי לאהוב את זה, אבל אני לא אעשה את זה בזמן הקרוב, אמנם יש בקבוק גדול, אבל יש צורך בבקבוקים מיוחדים לשמפניה עם תחתית מחוזקת ואיזה פקקים? כמו כן, כנראה מיוחד? ובכן, לקרוא אותו כמו שיר זה יפה, שיהיה מתכון בסימניות.
לינאדוק
ויקה, תודה נפרדת לך על האנושות (לאולנקה ויולקה)! אני שופך אותו לבקבוקי זכוכית עם מכסה מחוזק, בקיבולת לא יותר מ -1 ליטר (אחרת זה לא יקציף ככה במפעל). אבל vkuuuus ... מרענן חמוץ מתוק, קל מאוד ... אבל הלשון קלועה אחרי הבקבוק השני עבור החברה ...
לוקסה
תודה - מתכון מאוד סקרן שאני מבקש מאמי לעשות - יש לנו מאזניים אחרים לגמרי.
כמובן שאתה בחור נהדר, אבל
אני רק תוהה מתי לכולכם יש זמן?
לינאדוק
ציטוט: לוקסה
אני רק תוהה מתי לכולכם יש זמן
אוקסן, אני בך ... ארגון עבודה נכון, הרבה "עוזרי מטבח" ואני רגיל לעשות כמה דברים במקביל ... אבל, למשל, שמפניה לא דורשת ממני הרבה זמן , זה עושה הכל מעצמו ... ואני רק צריך מיץ לתפוס ואז לשפוך לבקבוקים ...
מריאי
אה, לינאדוקובאמת מתי יש לך זמן לכל דבר? יינות, ליקרים, סיידר, שמפניה, תה, תרנגולות, לטפס על עץ אורן ...? כובעים אבל, הם נדבקו! אני כבר מכין רשימה של מה אעשה בעתיד הקרוב, אני מפחד לפספס משהו. נראה כאילו אני פשוט אשים נקודה, מוחא כפיים - מישהו יזרוק את המתכון החדש. ננסה גם שמפניה. תודה.
לינאדוק
ציטוט: מרייי
אה, לינאדוק ובאמת מתי יש לך זמן לכל דבר? יינות, ליקרים, סיידר, שמפניה, תה, תרנגולות, לטפס על עץ אורן ...?
למה רק זה? תראה איזה סוג של פשטידות יש לי בנסיכה כאן, כאן, כאן ו כאן, או חזיר כאן, או גבינה מעובדת כאן למשל ... ובכן, והרבה דברים אחרים, יש הרבה מתכונים (52), בנוסף למשפחה גדולה ושתי עבודות ... ומה הם העגבניות, הפלפלים, המלפפונים שלי, הקישואים, הדלעת, כרוב ... אכלו ושתו טבעיים, ויהיה לכם כוח ובריאות לכל דבר.
מריאי

ציטוט: לינדוק
אכלו ושתו טבעיים, ויהיה לכם כוח ובריאות לכל דבר.
אז אנחנו מנסים את אותו הדבר.
עַיִן
ציטוט: לינדוק
אבל טעמו ...
תמיכה!
חמי שנפטר הכין שמפניה תפוחים, לפני 15 שנה, כך שלא היה צורך באף אחד שנרכש, טעים מאוד, שקוף, קליל ומצחיק!
עם זאת, ללא שמרי יין ואינם מועשרים בליקר
לינאדוק
ציטוט: בסדר
לא מועשר בליקר
טטיאנה, בטעם משקאות חריפים כלול במתכון הקלאסי של כל שמפניה, זה לא תיקון, אלא שלב הכרחי של המתכון, שבלעדיו השמפניה לא תהיה כה נוצצת ומקציפה. היא עדיין הומצאה על ידי האלמנה קליקוווט בשנת 1812, אז עכשיו כולם עושים את זה.
lappl1
לינה, אני שמח על המתכונים שלך ליום השני ברציפות. תודה רבה לך ! המתכון סופר!
היום הסתובבתי בבוסתן התפוחים שלי, שנח השנה. זה אמור להספיק גם לסיידר וגם לשמפניה. רק משהו מהמתכון לשמפניה הפחיד ... מכיוון שהיו כמה רגעים שאני עדיין לא יודע לפתור.
1. לא ראיתי שמרי יין בשוק שלנו. יש בירה ומשקאות חריפים. אבל לא פגשתי יין. אתה יכול, כמובן, כפי שכתבת להכין שמרים בעצמך. אבל הייתי רוצה לעשות הכל כצפוי. בטיול הבא של בעלי לעיר, נגלה את הרגע הזה.
2. אי אפשר להשיג טמפרטורות 25 - 28 *. יותר מ -20 * פשוט לא קיים. האם זה קריטי ביותר?
3. גם הבקבוקים של ליטר 1 תמהו אותי. ואפילו עם פקק מחוזק. מאיפה להשיג כאלה? בבקשה תגיד לי.
תודה מראש על תשובותיך, לינוצ'קה!
לינאדוק
לודה, האינטרנט מלא בשמרי יין.טובים במיוחד הם "לווין" ו"כוכב אדום "המותאמים במיוחד לתפוחים. אתה יכול לעשות בעצמך, אבל התואר יהיה נמוך יותר. עדיף לשמור על הטמפרטורה מעל 20 * צלזיוס או שתצטרכו להוסיף עוד שמרים, מה שמחמיר את טעם השמפניה. ניתן להזמין גם בקבוקים של ליטר 1, אך ניתן למזוג אותם לכמויות קטנות יותר (אפילו בצנצנות עם מכסי ברגים, אם כי זה לא כל כך אסתטי). פשוט, אם הנפח הוא יותר מ -1.5 ליטר, השמפניה תוקצף מעט ותשחק מעט לאחר הפתיחה. אבל הטעם לא ישתנה.
lappl1
תודה, לינה! עניתי במהירות ... באופן כללי, אתחיל בחיפוש אחר שמרים. ויהיה קל יותר שם.
ציטוט: לינדוק
עדיף לשמור על הטמפרטורה מעל 20 * С
לא ממש בבית שלי. אם רק תשעני את הבקבוק על הכיריים מהצד שבו הוא מתחמם מעט. או עוטפים בכרית חימום חשמלית. הכנתי קוואס מסלילנד. הרופא שלי רשם לי את זה. גם שם הטמפרטורה צריכה להיות כמו לשמפניה. אז כרית החימום שלי עבדה במשך 1.5 חודשים, בחיבוק עם פחית.
לינאדוק
נראה שמחר או מחרתיים צריך להתחמם! ושמרתי את הבקבוק שלי בחממה עם עגבניות, שם המדחום הראה + 32-35 * צלזיוס, אבל היה פחות על הקרקע והשמפניה כבר "רותחת" מתסיסה.
lappl1
ובחממה, כן, היה חם מאוד ... אבל עכשיו גם קר בזה. לא משנה, אשתמש בכרית חימום חשמלית וכיריים לחימום שמפניה. העיקר למצוא את השמרים.
אלבינה
לינאדוק, מאושר. מתכון זה נקבע. חבל שאין כל כך הרבה תפוחים. אבל אני אקח את המתכונים לקופת החזירים אולי אולי זה יהיה שימושי
לינאדוק
אלבינה, ואתה לא צריך להתאמץ יותר מדי! והתוצאה נעימה!
מריאי
לינאדוק, התחלתי להכין שמרי יין ואני רוצה להבהיר משהו: מ- 400-500 גרם פירות יער, בסופו של דבר שמרים עבור 5 ליטר מיץ? וכשאנחנו מכניסים אותם לתסיסה במקום חם, הטמפרטורה צריכה להיות גם 25-28C, או שמרים יכולים להיות בטמפרטורת החדר (21-24)?
לינאדוק
מרינה, זה עבור 10 ליטר מיץ, עדיף לשמור שמרים ב- T = 25-30 * C. לכן, אני מעדיף מותגים (אגב, שמרים די טובים ממוצא בלארוסי!), הם עובדים ב- T מ 18 * C.
מריאי
ציטוט: לינדוק
אגב, שמרים די טובים ממוצא בלארוסי!
תודה, מדי פעם אני אחפש אותם מאיתנו, אבל כבר אספתי פירות יער, אז השנה אתאמן על השמרים שלי. אספתי ענבים ושחמניות, יצא יותר ממה שתכננתי, אז עכשיו אני חושב, האם אותה מחמצת תתווסף לסיידר, או שיש צורך להוסיף תפוחים לסיידר?
לינאדוק
מרינה, בסיידר אתה צריך מחמצת עם תפוח !!! שם אין צורך במיוחד בשמרים, אך ניתן להוסיף אותו לחוזק, הוא יהיה חזק יותר וקרוב יותר לבירה. בסדר גמור!!! יש לי גם חזק, אבל, כמובן, חלש יותר משמפניה. אבל, והכי חשוב, כמומחה ידוע (תודה לאל, מעטים האנשים שיודעים מי), אני אומר שכל הוויטמינים, המינרלים והפרוביוטיקה זמינים. שתו וטיפלו!
מריאי
לינאדוק, שוב השאלה בשלה ... ובסוף השבוע הרביעי בשמפניה צריכים להיות כמה תהליכי תסיסה אחרים או מה? יש לי רק כמה מיכלים של 8 - 9 ליטר, ובליטר אחד 4. אז במי שנמזג מעט, תהליך התסיסה לא יסתיים מוקדם יותר, במקרה? באופן כללי, איזה סוג של שמפניה צריכה להיות (וגם סיידר) בבקבוקים עד לנקזתה לבקבוקים? כפפות משמשות כחותם מים; כולם עומדים עכשיו. אתה יכול לנווט לפיהם? ועוד דבר ... לבקבוקים האם בקבוקים רגילים עם מכסי ברגים טובים? או שהם יצטרכו לחזק אותם במשהו אחר?
lappl1
ציטוט: מרייי
יש לי רק כמה מיכלים של 8 - 9 ליטר, ובליטר אחד 4.
מרינה, זה ההיקף! ועם המסחטה שלי (זה סוחט את המיץ רע), בקושי סחטתי 8 ליטר בלבד. ארבעה דליי תפוחים שימשו לאותם 8 ליטרים. חשבתי שאם העוגה יבשה, אני אסובב אותה במטחנת בשר ואייבש את הגרגירים כדי להוסיף לתה שלנו. אבל העוגה מאוד גולמית, לפחות שלחו אותה למסחטה!
ציטוט: מרייי
ועוד דבר ... האם בקבוקים רגילים עם מכסי ברגים ישמשו לבקבוק? או שהם יצטרכו לחזק אותם במשהו אחר?
לינה, גם אני מעניין את השאלה הזו. אגב, אין בקבוקים בכלל בבית. כל אלה היו עסוקים ביין דומדמניות. והכפר לא שותה, אין לאן לקחת.אני מבין שזה לא אסתטי, אבל האם ניתן למזוג סיידר לבקבוקי פלסטיק מתחת למשקאות כלשהם?
מריאי
לודה, אני אוסף גם בקבוקים מכל קרוביי, מכל מכרי. ועל חשבון ההיקף, כן ... יש הרבה תפוחים. בעלי מכנה את החדר שלנו (הכל עומד שם על הספה ומחמם) מזקקה. והשנה קנינו גם מסחטה מסחרית חדשה (פיליפס), היא לוחצת היטב, העוגה איננה "נסורת", כמובן, אלא בהשוואה ל"ז'וראווינקה "הישנה שלנו - בסדר גמור, 8 - 9 ליטר מ -1.5 דליי תפוחים. ורציתי להכין מרשמלו מהעוגה, אך סירבתי, ניסיתי - איכשהו חסר טעם.
lappl1
מרינה, כן יש לי גם מספיק תפוחים. כל השכנים פתאום התחילו להציע לקחת את התפוחים שלהם. בינתיים לקחתי ריבה מהגן שלי רק לפשטידות וריבה. המסחטה מאטה אותי. כן, ולדעתי יהיו מספיק יין דומדמניות וסיידר תפוחים לשנה זו. אני אכין שמפניה בשנה הבאה.
מרין, על איזה מרשמלו אנחנו מדברים? אם על Belyovskaya, זה טעים מאוד. אם פשוט, אז גם טעים. ככל הנראה, עם המיץ, כל הטעם נעלם. הכינו מרשמלו מהתפוחים עצמם (קשה, חורף). אני חושב שאתה יודע את זה בלעדי.
מריאי
עכשיו יש בלבסקאיה בתנור, ורציתי להכין עוגה פשוטה מהעוגה, אך סירבתי, אחר כך פשוט אכין אותה מתפוחים.
lappl1
וואו! כל הכבוד ! ואז הראה את התמונה וההופעות שלך, בבקשה.
לינאדוק
מרינה, לודמילה, נסעתי לאינטרנט, אני עונה. לשמפניה, ללא קשר לנפח, מספיק 3-4 שבועות של תסיסה. קצב התסיסה לא נקבע על ידי נפח, אלא על ידי טמפרטורה. ככל ש- T נמוך יותר, כך אתה צריך להחזיק זמן רב יותר. ההתמצאות כלפי כפפות נכונה, הם עומדים, זה אומר שהתסיסה בעיצומה. אבל אנחנו צריכים בדיוק את הלא תסיסה, ואז יהיו בועות מצחיקות כשנפתחים. עליכם לסגור היטב, דפוקים יעשו זאת, אך אל תשכחו למלא אותם בפרפין כדי שאוויר לא יגיע לשם, אחרת הכל ייכנס לחומץ. למעשה, לאחר 1-1.5 חודשים, עליכם לעבור תהליך מורכב של פינוי משקעים מהבקבוקים, אך זה קשה. אני לא מתעסק בזה, ובכן, יהיה משקע קטן בתחתית, לא מפחיד. אבל כולם מבינים מיד שהכל טבעי.
מריאי
לינאדוק, תודה על התשובה. אני פשוט מבולבל מהסוג השונה של החסר שלי.
- שני בקבוקי סיידר: בבירור מתרחש תהליך פעיל, כלומר ניתן לראות שהכל מבעבע, על פני השטח יש כיפה מוקצפת כזו, בגובה 2 ס"מ, כפפות נפוחות.
- אבל עם שמפניה זה קצת שונה: גם שם התהליך נראה לעין, הכל מסנן, זז, אבל אין כובע כזה על פני השטח, רק בועות וכפפות קטנות, אמנם הן עומדות, אבל לא כל כך נפוחות. יש לי תחושה (אולי זה כמובן מופרך, מחוסר ניסיון, כביכול) שבעוד כמה ימים והכל יעצור שם, אבל יש צורך ב3-4 שבועות.
אני שומר על הטמפרטורה בין 24 ל 28. כל הבקבוקים נמצאים על כיריים (לא במקום הכי חם), אותם אני מחמם כל יום, יש מדחום לידו, אני מציץ בו בקביעות. הטמפרטורה כמובן יורדת ועולה, אך בטווח שצוין.
בדרך כלל, לינאדוק, רציתי לשאול משהו, אם אני רואה שהכפפות מתחילות ליפול, אז לי שבלי לחכות לתאריך היעד לשפוך הכל לבקבוקים או פשוט למזוג, או פשוט לא ל"כוסות "?
לינאדוק
מרינה, יש צורך לעמוד בדיוק בשלושה שבועות, כדי להפעיל את התהליך, אתה יכול "להאכיל" מעט את השמרים בסוכר (50-60 גרם ב 50 גרם מים לכל ליטר, להרתיח את הסירופ, להוסיף למיכל להתקרר). ואל תשכחו להוסיף ליקר לביטילקי לפני המסננים (ליקר קודם, ואז יוצקים שם שמפניה).
מריאי
בסדר. אני אסתכל, אם בכלל - אאכיל. ואז נראה אם ​​אני נבהל לשווא.
lappl1
ציטוט: לינדוק
הכיוון לכפפות נכון, הם עומדים, זה אומר שתסיסה בעיצומה.
ואם יש לי סגירת גזה מכותנה? במה להתמקד? התסיסה בעיצומה. אני רואה. בהתחלה היה כובע, כמו שתיארה מרינה - ס"מ 2. ועכשיו זה רק קצף מהלך. הוא נעלם, הוא נראה, הוא תופס את כל המשטח ואז עובר לצד.
לינאדוק
ציטוט: lappl1
ועכשיו רק קצף מהלך. הוא נעלם, הוא נראה, הוא תופס את כל המשטח ואז עובר לצד.
אז הכל בסדר.שמרי יין אינם מתסיסים כמו גם מחמצת. זה יותר "אינטליגנטי". אבל יש יותר מעלות, מעלות אלה אינן מאפשרות להקציף באלימות.
lappl1
פאי! אז הכל בסדר עד כה! אנחנו ממשיכים לשוטט ... סיידר בבקבוק, ואני סביבו!
תודה לינה על ההדרכה והתמיכה!
לוקסה
ציטוט: lappl1

אנחנו ממשיכים לשוטט ... סיידר בבקבוק, ואני סביבו!
העיקר לא ללכת לאיבוד ביחד !!!
לינאדוק אתה יכול לצייר עוד חומץ תפוחים בשבילנו? אני יודע שיש מתכון פשוט - כמובן שאני כבר לא זוכר אותו. אבל אתה, לינה, כנראה תעשה זאת בעצמך.
לינאדוק
ציטוט: לוקסה
אתה יכול לצייר עוד חומץ תפוחים בשבילנו?
אוקסנה, הוא יכין את עצמו אם תשאיר סיידר או שמפניה לאורך זמן בטמפרטורה חמה ועם גישה לחמצן (כלומר במקום חם ולא תסגור).
מריאי
לוקסה, אוקסנה, חפש באתר זה. ראיתי את המתכון לחומץ הזה מבית Admin. גם מתכנן לעשות את זה.
לוקסה
אני לא אמשוך שמפניה: תפוחים רק לפשטידות, ויבשים.
אבל אני שמח איתך!
תודה על טיפ החומץ!
ינשוף סקופס
לינאדוק והתצלום הזה הוא נס כמו טבע דומם מבד הציור של האדונים הוותיקים. כבוד וכבוד לבתי.
כמעט שכחתי את אמי עם תמונות כאלה. הכנתי רק חומץ מתפוחים, חבל שאין כל כך הרבה מהם שמפניה כנראה נפלאה, תוצרת בית שלי
לינאדוק
לריסהאני יכול רק לומר שמאז שהתחלתי לעשות את זה, כל החברים והמשפחה שלי מצפים לזה. זו מתנת החתימה שלי לרגל השנה החדשה. הטעם טרי לתיאור, רך תפוחים, שובב ומבעבע. באופן כללי הרבה זמן לא קניתי שמפניה.
לינאדוק
בנות, פשוט שמו לב לזה כמות המשקאות לא הייתה נכונה! 20ML - עבור 0.75L, עבור 1L - 30-35 מ"ל.
אם אוכמניות הוסיפו לצבע, אז צבעו נעלם תחילה, וכשהגיע הזמן למזוג, הצבע מתחיל להופיע. הנה הסוללה שלי מהזליגה האחרונה:
שמפניה תפוחה

התצלום מראה את התפתחות הצבע ושקיפות הגוברת.
אני חוזר שוב - אל תשכח למזוג פרפין מעל קצה הפקק! יש צורך לאחסן במצב שכיבה (הוא יכול להתפוצץ ב- T מוגבר), לעטוף כל בקבוק בכמה שכבות נייר (כך שאם אחד יתפוצץ, האחרים ישרדו). טמפרטורת האחסון האופטימלית היא 8-10 * צ.
lappl1
לינה, את צריכה למלא גם פקקי סיידר בפרפין?
לינאדוק
ציטוט: lappl1
וגם פקקי סיידר צריכים להיות ממולאים בפרפין?
לא, לודה, זה פשוט טוב לסגור את הסיידר, ואז זה יהיה גם יין מבעבע נוצץ.
lappl1
לינוצ'קה, תבין! תודה !
מריאי
לינאדוקיש לי שוב שאלה, אם כי לא ממש בנושא, אז אתה יכול להתעלם ממנה. לאחר ניקוז השמפניה, הייתה שכבה כזו של שמרים. אז חשבתי, אבל זרוק אותם או אולי אתה יכול איכשהו להשתמש בקוסמטיקה או להאכיל את הפרחים או מה? או שהם כבר חסרי תועלת?
לינאדוק
מרינה, למה לזרוק ערך כזה. למטרות קוסמטיות (אפילו לכל הגוף) - מצעירים מאוד (חלקם ניתנים להקפאה בחלקים, ואז קפואים ועושים מסכות), משפשפים לתוך שורשי השיער, ניזונים מקצות האצבעות, בפנים לטיפול בתסמונת המעי הרגיז וספק יקר. של ויטמיני B.
מריאי
תודה לינה על המידע. אני הולך לחלק: פנימה, החוצה, למקפיא.
ורט
לא לגמרי ברור אם אתה צריך להכניס גם גרידת תפוז וגם נענע למשקאות חריפים, או דבר אחד? להרתיח גרידה טרייה או לייבש אותה תחילה?
לינאדוק
ורט, הליקר עשוי על קליפת תפוז או על נענע. אתה לא צריך לייבש כלום.
BlackHoney
לינאדוקתודה רבה על המתכון! אז החלטתי לנסות גם את זה. בהתחלה הכל עבר בסדר גמור! הוא עמד על t 27 *, התסיסה הייתה מצוינת, ואתמול בבוקר הסתכלתי ... ואפילו לא היה שום רמז לפעילות כלשהי. אבל אחרי הכל, רק שבועיים עברו. כפי שיעצת, "האכלתי" אותו בסירופ, התסיסה התחילה, אבל כל כך חלש (t 25 *) עכשיו אני יושב וחושב, לשמור אותו עוד שבועיים או לבקבוק אותו תוך שבוע?

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם