מנהל
הכנת בצק לעוגות שטוחות וסמסה.

שיטת הכנת הבצק לעוגות שטוחות אוזבקיות ומנות קמח אחרות היא לרוב לא מזווגת, כלומר שלב אחד. בשיטה זו מכניסים את כל מרכיביו בו זמנית לבצק: קמח, מלח, מים, שמרים. אם הבצק עשיר - ביצים, סוכר, שומן, חלב, שמנת וכו '. שיטת הכנת הספוג משמשת לאפייה של עוגות בלבד כמו מסך. הכנת בצק חד פאזית בבישול אוזבקי מורכבת מארבעת הסוגים הבאים: מבצק פשוט ללא מצות, מבצק עשיר ללא שמרים, מבצק שמרים פשוט ומבצק שמרים. הכנת בצק פשוט ללא מצות: ממיסים את המלח בקערת מים, מוסיפים קמח בחלקים, ללוש את הבצק. ואז מוסיפים מעט מהמים ועוד קצת קמח וכו ', ללוש. בעת הלישה יש לוודא שהבצק הומוגני, ללא גושים. מרדדים את הבצק הלוש לכדור, עוטפים במפית, משאירים בקערה ונותנים לו לעמוד 10-15 דקות. היכונו לכ 1 ק"ג קמח 2 כוסות מים חמים ו 1 כפית / ליטר מלח. הכנת בצק חמאה ללא שמרים: ללישת בצק כזה יש לקחת 1 ק"ג קמח, 2 כוסות חלב או שמנת, 1 כף / ליטר חמאה, 1 ביצה, 1 שעה / ליטר מלח. אם הבצק מוכן רק על ביצים, אז קחו 4-5 ביצים. ניתן להוסיף לבצק שומנים מן החי השונים: גהי (חמאה), שומן כבש או שומן בקר ומרגרינה. הכנת בצק שמרים פשוט. ראשית ממיסים שמרים בקערה לבצק, מוסיפים מי מלח. לאחר מכן, הוספת קמח בחלקים, ללוש את הבצק והוסיפו מים וקמח וכו 'בעת הלישה וודאו כי לא נוצרים גושים. הבצק לטורטיות עשוי מקמח חיטה בדרגות הראשונות והגבוהות נתון לשתיים או שלוש פעימות. מקמח תירס, קמח טפט או סובין נדרשת לישה רבה יותר (פי 4-5). השאירו את בצק השמרים המוגמר בקערה, כיסו במפית ועליו במזרן, הניחו במקום חם לתסיסה. תסיסת בצק מתחילה מיד מרגע הלישה, כתוצאה מכך לבצק יהיה מבנה רופף וחמיצות מוגברת. הזמן הנדרש לתסיסה תלוי בכמות השמרים המוכנסת לבצק ובטמפרטורת האוויר. תהליך התסיסה יכול להימשך בין שעה ל -4 שעות. מדי פעם אתה צריך לבדוק את הבצק על ידי קריעתו באצבעותיך: את סוף התסיסה ניתן לקבוע על ידי נפח מוגבר ועל ידי האדים שנוצרו בפנים ומבעבעות בחוץ. כדי להכין בצק שמרים פשוט צריך: 1 ק"ג קמח, 25-30 גרם שמרים, 2 כוסות מים חמים, 1-2 שעות / ליטר מלח. הכנת בצק שמרים: לישה של בצק כזה מתבצעת בשיטה חד פאזית, כלומר קמח, חלב, חמאה, מלח, סוכר, שמרים ורכיבים אחרים הכלולים בהרכב נלחשים מיד, בצעד אחד. להכנת בצק כזה צריך: 1 ק"ג קמח, 35-45 גרם שמרים, 2 כוסות חלב חם, אם הבצק עשוי על ביצים, אז קחו 5-6 ביצים, 2 שעות / ליטר מלח, 3-4 l סוכר או אבקה מגורענים. ראשית, ממיסים את השמרים והמלח בחלב, ואז מוסיפים קמח ונוזל (חלב, שמנת, שומן או ביצים טרופות) בחלקים, מוסיפים סוכר ואז מוסיפים נוזלים וקמח בחלקים, ללוש. משאירים באגן, מכסים במפית ובמזרן ומניחים למקום חם. לפעמים מכניסים חלב חמוץ (קפיר) או שמנת חמוצה מדוללת חמוצה במקום שמרים.

מנהל
טורטיות. מתכונים

הטורטיות הארומטיות, הפריכות, האפויות היטב, כל כך טעימות שפשוט אי אפשר להשוות אותן לכיכרות הלחם שנמכרות בחנות. זה לא מפתיע. העוגות השטוחות נאפות בדרך הישנה - בטנדור. אי אפשר לאפות עוגה כזו בתנור של כיריים גז - כל הטעם יאבד.

יש לכך בסיס מדעי.המתכת שממנה מיוצרים תנורי מאפייה פולטת גלים באורך של כמה מאות מיקרומטר, אך בצפיפות נמוכה. ו tandoors הם תנורים עשויים חימר אפוי, במילים אחרות, קרמיקה. בקרמיקה, בניגוד למתכת, המצב עם גלים נפלטים הוא הפוך - אורכם קטן פי עשרה והצפיפות גבוהה מאוד. צפיפות זו היא שתורמת לכך שחלקיק הבצק הקטן ביותר נאפה יחסית מהר. והאורך הקצר אינו מאפשר לך לשרוף חומרים מזינים. אז העוגה כל כך טעימה וארומטית שאפשר לאכול אותה בצהריים כמנה עיקרית.
רוב סוגי הלחם השטוח האוזבקי נאפים יחד במשך 4 עד 8 דקות. לפעמים, בתהליך האפייה, העוגה נופלת מהקיר ונופלת לאפר. לחם כזה נחשב לקדוש.

לחמים שטוחים של לוצ'ירה ל 3-4 מנות
קמח חיטה - 1500 גרם, קמח להתפזרות - 50 גרם, שומן כבש או מרגרינה - 40 גרם, חלב - 170 מ"ל, מלח - 10 גרם, שמן צמחי לשימון כלים - 10 מ"ל.

עוגות ולחם אוזבקים, מתכונים
מתכון ממיסים מלח בחלב. מוסיפים שומן כבש או מרגרינה מומסת, קמח ולשים את הבצק. תן לזה לעמוד 30-40 דקות. מחלקים את הבצק ל -230 גרם חתיכות, מגלגלים לכדורים ומניחים לעמוד עוד 20-25 דקות. מרדדים את ה"כדורים "לעוגה בעובי 3-5 מ"מ, מורחים תבניות עם צ'אקיץ '. אופים בטנדור חשמלי או גז.

עוגות תוצרת בית עם חלב ל 3-4 מנות
קמח חיטה - 1 ק"ג, שמרים - 30 גרם, חלב - 4 כוסות, שמן צמחי - 300 מ"ל, מלח.

עוגות ולחם אוזבקים, מתכונים
מתכון ממיסים שמרים במים חמים. מוסיפים שמן צמחי, קמח. מערבבים הכל ביסודיות, מוסיפים חלב, מלח, לשים את הבצק ולשים אותו במקום חם לתסיסה. מחלקים את הבצק המוגמר לחתיכות במשקל 150-200 גרם, יוצרים "כדורים" ומרדדים את העוגות בעובי 2 ס"מ בקצוות, 0.5 ס"מ באמצע. משמנים את גב העוגה במים ואופים בתנור טנדור או גז.

פטיר ל 3-4 מנות
קמח חיטה - 1 ק"ג, שומן כבש - 100 גרם, שמרים - 12 גרם, מלח.

עוגות ולחם אוזבקים, מתכונים

מתכון הכינו בצק שמרים וסוכר. הוסף שומן כבש לקמח. מלח, בצק ולוש את הבצק, הרחיקו אותו למשך שעה. מחלקים את הבצק לחתיכות, יוצרים "כדורים", מרדדים דק. מקשטים את שולי העוגה בסכין, באמצע העוגה, נותנים דוגמאות עם צ'אקיצ'י. אופים בטנדור, משומן בשומן טלה צלוי. מפזרים את העוגות המוגמרות במים.

טורטיות ביתיות ל 3-4 מנות

עוגות ולחם אוזבקים, מתכונים
קמח חיטה - 1 ק"ג, שמן זרעי כותנה - 30 מ"ל, שומשום - 25 גרם, שמרים - 20 גרם, מלח - 10 גרם.
מתכון. ממיסים את השמרים במים חמים, מוסיפים מעט קמח ולשים במקום חם. בעזרת בצק וקמח, ללוש את הבצק, לשים במקום חם. מחלקים את הבצק המוגמר לחתיכות במשקל 230 גרם, יוצרים "כדורים" ואז מכסים במגבת ומניחים לעמוד. מרדדים את ה"כדורים "לעוגות שטוחות, מקשטים את האמצע בדוגמאות בעזרת צ'אקיצ'ה ומשמנים בשמן זרעי כותנה, בהם משרים זרעי שומשום. אופים את הסקונס בתנור גז או חשמלי.

טורטיות עם בשר ל 3-4 מנות
קמח חיטה - 1.8 ק"ג, שמרים - 20 גרם, בצל - 120 גרם, ביצה - חתיכה אחת, כבש - 500 גרם, מלח.

עוגות ולחם אוזבקים, מתכונים

ממיסים שמרים במים חמים עם סוכר. מערבבים את הבצק עם קמח, מים ומלח, ללוש את הבצק. ואז שים אותו במקום חם לתסיסה. ואז להוסיף קמח, ללוש את הבצק, לשים במקום חם. מערבבים בשר קצוץ דק ובצל. מרדדים את הבצק המוגמר, שמים את הבשר הטחון בשכבה אחידה ואז מרדדים אותו. בשתי הידיים, קח את הגליל בקצוות, סובב אותו ביד ימין כלפיך, ביד שמאל רחוקה ממך. קורעים חתיכות במשקל 150-200 גרם מקצה אחד של הגליל. מעצבים כל חלק לעוגה שטוחה. טורטיות אלו גדולות ועבות יותר מטורטיות רגילות. מברישים את העוגות השטוחות בחלמון. אופים בתנור טנדור או בתנור גז. מפזרים את העוגות המוגמרות במים.

עוגות תוצרת בית, רגילות (אובי נון).

עוגות ולחם אוזבקים, מתכונים

OBI NON - עוגות ביתיות פשוטות. מכינים בצק שמרים פשוט, משאירים בקערה, מכסים במפית ובמזרון, מניחים במקום חם לתסיסה.לאחר העלאת הבצק הניחו אותו על שולחן או על קרש חיתוך וחלקו לחתיכות של כ -250-300 גרם כל אחת. מגלגלים כל חלק בין כפות הידיים, מעצבים לכדור, משאירים ומכסים במפית. הכינו עוגות כך שחומר הגלם יהיה בעובי של 0.5 ס"מ באמצע, 2 ס"מ בקצוות. במרכז העוגות משתמשים בכלי - צ'כיך - דוקרנים. הזרקות נעשות כך שהמוצר לא יתנפח או יתעוות במהלך תהליך האפייה, ויש לו גם מראה מעוצב יפה כשהוא מוכן. מכסים את חומרי הגלם המעוצבים במפית: סלילה מקלקלת גם את מראה המוצר המוגמר. לאחר יציקת הבצק כולו, התחילו לחמם את הטנדור, בעוד התנור מתחמם תוך 15-20 דקות, חומרי הגלם המעוצבים יתייצבו, מה שיבטיח את פאר העוגות. לפני האפייה, אוספים את החום והאפר החם לאמצע הטנדור בעזרת שקופית, שמים כפפה או מהירה, שמים עליו את חומר הגלם כשהצד האחורי כלפי מעלה, מרטיבים מעט במי מלח ומדביקים בזהירות לקיר החם. של תא העבודה. שחרר את החום מהאפר וכדי לייצר קיטור, פזר את העוגות הנטועות במים. כאשר העוגות משחימות, הסירו אותן מהטנדור, הניחו להן להתקרר מעט באוויר; לא מומלץ להגיש עוגות חמות מדי. לבצק: 1 ק"ג קמח, 2 כוסות מים, 1 כפית מלח, 25-40 גרם שמרים (בטמפרטורות אוויר קר יחסית, כמות השמרים שנוספה לבצק עולה).

טורטיות עם שומשום וניגלה (Kunzhutli va sedanali non).
עוגות כאלה מוכנות למכירה בבזאר (השוק), ולכן שמם האחר הוא "bozor noni", או לשולחן החתונה - "tui noni". ללוש את הבצק לאחידות נוזלית. לאחר התפיחה מחלקים את הבצק לחתיכות 200 גרם, לפעמים נשקלות בקנה מידה. יש לגלגל כל חתיכה לכדור, להניח בשורות, לכסות אותה במפה, להניח את השורה השנייה של כדורי הבצק ולכסות אותה במפה אחרת, אז עמדו 25-30 דקות. הקפידו להקפיד שהבצק לא ישודר. במהלך תקופה זו, הבצק יתייצב היטב וימשיך להתסיס ולשחרר פחמן דו חמצני בשפע, ויוצר בועות גדולות יותר. ואז התחל לעצב, בעוד שעובי השפה צריך להיות 2 ס"מ, האמצע הוא 0.5 ס"מ, דוקר עם סימן. לפני השתילה בטנדור, מפזרים אזורים נפרדים בצד הקדמי של חומר הגלם עם זרעי שומשום וניגלה ספוגים במים חמים. לחמים שטוחים נאפים בטנדור עם פחם מומס. הטמפרטורה בחדר העבודה צריכה להיות יותר מ -300 מעלות. לבצק: 1 ק"ג קמח, 2 כוסות מים, 30 גרם שמרים, 1 שעה / ליטר מלח, 10 גרם שומשום וניגה.

טורטיות עם פצפוצים (Jizzali non).
מכינים בצק שמרים פשוט, משאירים בקערה, מכסים במפית ובמזרון, מניחים במקום חם לתסיסה. לאחר התפיחה מוסיפים לבצק גריבי בייקון טלה. לשם כך, שימו את הבצק על קרש מקומח, לחצו בכפות הידיים, השטחו אותו למיץ גדול בעובי 1.5-2 ס"מ, הניחו את השומנים על הבצק בשכבה אחידה וגלגלו אותו ואז לקחו את הקצוות עם את שתי הידיים, זורק אותו, מפנה את יד ימין כלפיך, ושמאל, בזמן שהגריזים מתערבבים היטב עם הבצק. קורעים קצה אחד של הבצק, מחלקים לחתיכות של 150-200 גרם. תנו לכל פיסת בצק צורה של עוגה שטוחה שעוביה צריך להיות 2 ס"מ בקצוות ו 0.5 ס"מ באמצע. לעתים קרובות לדקור עם chekich ולאפות בטנדור או בתנור. ראשית, צורבים את התנור ריק לחימום של 300 מעלות, ואז מניחים את העוגות על ניירות אפייה משומנים. המוכנות נקבעת על ידי קרום חום זהוב וכתוצאה מכך. לבצק: 1 ק"ג קמח, 2 כוסות מים, 1 כפית מלח, 25 גרם שמרים, 300 גרם פצפוצים.
מָקוֹר: 🔗

מנהל

לחם אוזבקי

🔗

המטבח האוזבקי, הידוע בטעמיו האקזוטיים, הוא אחד המגוונים במזרח. כמה מתכונים אוזבקים אוחסנו והועברו מדור לדור במשך מאות שנים. לרבים מהמתכונים יש טקסים ושיטות בישול משלהם. יש מעל 1000 מנות לאומיות הכוללות משקאות מסורתיים, סלטים וממתקים.

מאז ימי קדם, לחם היה קדוש עבור תושבי אוזבקיסטן.יש אפילו אגדה המאשרת אמונה זו. זה אומר שכל שליט חדש טבע פולי סויה את המטבעות שלו, אך התשלום לאוכלוסייה המקומית לא היה מטבעות שהוטבעו, אלא לחם!

על פי מנהג אחד, כשמישהו עוזב את הבית, הוא נוגס באובי-נון (לחם אוזבקי) ואז הלחם הזה נשמר עד שהמטייל חוזר ואוכל את הלחם שנותר. מסורת לאומית נוספת - הנחת סלסלת לחם על הראש, מעידה גם על יחס מכבד כלפי הלחם.

לחמים שטוחים הם חלק חשוב משולחן רגיל וטקסים רבים. במהלך האירוסין, לאחר שבירת שתי העוגות, החתן והכלה נחשבים מאורסים.
מסורת אוזבקית נוספת - אם אתה מגיע לעיר אחרת, אתה צריך לקנות לחם הביתה.

לחם אוזבקי נאפה בתנורי חימר מסורתיים המכונים "טנדיר". לחמים בטעמים פריכים וטעימים. מאז ימי קדם, המדען המפורסם לרפואה אביצ'נה השתמש בלחם אוזבקי לטיפול במחלות.

ישנן שתי שיטות להכנת טורטיות, נורמליות ומשופרות.
הסוג הנפוץ ביותר של לחם שטוח אוזבקי, obi-non, נאפה מבצק פשוט המבוסס על מחמצת מיוחדת המשמשת רק לסוג לחם זה. זה הטעם הייחודי של אובי-נון תלוי במידה הגדולה ביותר. תרבות השמרים המופצת בבצק זה היא גם ייחודית, כמו למשל תרבות השמרים של לחם בורודינו - כלומר, אין אפשרות להחליף אחרת.

להכנת הבצק האובי-נון משתמשים בתרבית התחלה שנרכשה מראש או בתרבית השמרים הדרושה לו מדוללת בעצמם. על פי מתכון ישן, בצל קצוץ דק וחלב חמוץ (שמשתמש גם בתרבית שמרים "ממותגת" משלהם) מוסיפים למרק בשר סמיך, ועל התערובת הזו נלוש קמח. לאחר שש עשרה שעות של תסיסה, התרבות המתקבלת מופצת על ידי דילול במים חמים לקבלת מסה נוזלית. ואז מוסיפים קמח, מוסיפים מים ולשים. זמן התסיסה הוא כעת ארבע עד שש שעות.
לאחר מכן, הוספת מים על פי החישוב, ללוש את הבצק על המחמצת, שאמור לתסוס עוד ארבעים דקות, ואז להמשיך ליצירת עוגות. במהלך הלישה הבאה של הבצק משתמשים בחמץ התכשיר הקודם, שמתחדש לפחות אחת ל -8 - 10 ימים. לעתים קרובות, חתיכת בצק "בשלה" של ההכנה הקודמת, הנקראת חמיר-טורוש, משמשת כמחמצת.

הלחם המזין הנקרא "פטיר" מיוצר בתוספת שומן טלה או חמאה כדי לשמור על טריותו זמן רב יותר.
פטיר הוא הסוג האופייני ביותר של עוגות שטוחות לשולחן אוזבקיה, העשויות מבצק שמרים.

פטיר מיוצר בגדלים גדולים (גדולים יותר מצלחת מרק בקוטר) ונאפה רק בטנדור, והוא נשמר שם זמן רב יותר מסוגים אחרים של עוגות בצק שמרים, נאפה בחום בינוני, והגחלים בטנדור הם נאסף באמצע עם שקופית ומפוזר אפר. פאטירים קטנים - קטנים יותר מחלחת תה - ניתן לאפות על סדין משומן בתנור, וגם על אש בינונית, אך רק לחמם היטב את התנור. (פטירה מודרנית עובדת טוב במיוחד בתנור). ואז הכניסו יותר שמרים לבצק מאשר לפטיר טנדור. - 50 גרם. לפאטיר טנדור, לאחר הלישה והעמידה, הבצק נחתך לחתיכות של 300-500 גרם, שממנו מגולגלות עוגות שטוחות בעובי 1 ס"מ באמצע, 2-3 ס"מ לאורך הקצוות. לפטיר שנאפה בתנור, העוגות צריכות להיות פחות פי 4 במשקלן וחצי דקיקות. כדי להשיג את הצורה האופיינית לפטיר, אתה יכול לדחוף אותו באמצע עם דוחף או גב זכוכית ולהקפיד לנקוט את החלק הלחוץ בעזרת מזלג או קעקוע מיוחד (צ'כיץ '). העוגות המוכנות נשמרות מתחת למפית במשך 15-20 דקות, ולאחר מכן הן נאפות. בתנור אפויים פטיר במשך כ -20 דקות.

בנוסף לאובי-נון ולפטיר הנפוץ ביותר העשוי מבצק חמאה בתוספת שומן טלה, ישנם זנים ייחודיים שנאפים בתדירות נמוכה יותר ולכן נראים "אקזוטיים" גם לתושבים רבים באוזבקיסטן. יתר על כן, כל אזור באוזבקיסטן יכול להתפאר במגוון משלו, שלא נמצא בשום מקום אחר. ולכל אחד מהם יש מחמצת משלו, טכנולוגיית בישול מקורית משלו, טעם ייחודי משלו.
עוגות Gala-osegi-non, שהגיעו מהכפר Gala-Osie, ליד סמרקנד, מפורסמות הרבה מעבר לאזור סמרקנד. כל מי שביקר בסמרקנד בטוח ינסה לקנות את הלחם הזה ויעזוב את העיר: זה כבר הפך למסורת. ישנם יותר מחמישה עשר סוגים של העוגה הזו. לכל אחד מהם יש מתכון מיוחד, מורכב למדי להכנת מחמצת על בסיס שמנת תוססת או מי גבינה חלב, בתוספת בצל קצוץ דק ושמן שומשום. גם כשהוא מיושן, הלחם הזה שומר על מראהו האטרקטיבי להפליא, וכשהוא ספוג, הוא משחזר את כל טעמו.

עמק פרגנה מפורסם בזכות העוגות הקטלמיות הטעימות שלו, שכל שכבה משומנת בחמאה או שמנת חמוצה במהלך הבישול.
הם מכינים גם עוגות עם פצפוצי ג'יזאלי, עוגות מקמח תירס זוגורה-נון, עוגות מחליטת צמחים של קוק פטיר וזנים רבים אחרים.
באופן מסורתי, עוגות שטוחות לא נחתכות בסכין, אלא נשברות ביד. יתר על כן, על פי נימוסי השולחן אסור בהחלט לשים חתיכות שבורות של עוגה שטוחה "עם הפנים כלפי מטה": זה נחשב ליחס לא מכובד ללחם.

מרגיט
מנהל, נושא מאוד אינפורמטיבי ומעניין! תודה!
באופן כללי, אני מאוד מתעניין במטבח של עמי המזרח. אני אוזבקי מאבי, אבל אני גר בטורקמניסטן יותר משלושים שנה. המלחמה פיזרה את אבותינו ואמהותינו בכל רחבי העולם, ואנחנו, ילדיהם, מחפשים אחר כך את שורשינו, שיש להם מזל - מוצאים, אך רבים לא.
לחם שטוח במזרח, כמו לחם ברוסיה, כמו גם במדינות אחרות, תמיד נאפה. אך המזרח עדיין שונה מאירופה ברמת חיים נמוכה יותר. למשל, המטבח. שמרים מעולם לא הוכנסו לעוגות, הם פשוט לא היו שם. בחום כזה כמו בדרום (בצל 50 * צלזיוס), שום שמרים לא היו יכולים להישמר. הקיץ מתחיל באפריל ומסתיים באוקטובר. בחווה הקולקטיבית דורון, מחוז בקהארדן, שם נאלצתי לחיות בצירים לאחר שסיימתי את לימודי הרפואה, גרתי כשלוש שנים בביתו של יו"ר החווה הקולקטיבית, לפעמים עזרתי לנשים ללוש בצק לעוגות שטוחות. הבצק נלוש לילה על הבצק שנותר מהמנה הקודמת. לא לכולם היה מקרר, והבצק מעולם לא נשמר שם. מקררים לא יכלו לעמוד באקלים כזה, לעתים קרובות הם התקלקלו, ולכן ניסו לפתוח אותם רק במקרה חירום. ובתקופות קודמות לא היה זכר אליהם, מקררים, אבל לחם נאפה בכל מקרה. הבצק הישן נשמר במה, אך במקום הקריר ביותר של הבית או החצר, מרופד בסמרטוטים רטובים ומכוסה בשטיח לבד. הם אפו עוגות במקביל, אני עדיין זוכר את הטעם של העוגות האלה. כזכור עכשיו, בעיירה שלנו, בכל בלוק, כמעט ליד כל בית, היו אלה טנדות - תנורי חימר תוצרת בית. נשים מקומיות - טורקמניות, אפו צ'ורקס למשפחתן מדי יום, וגם חילקו אותם אלינו הילדים. אנחנו, ילדים, רואים את הבדג'י (דודה, בטורקמן), הולכים לטנדור עם מנה ענקית מכוסה בבד עם ריקים של צ'ורקס, בשורה מראש. היינו הרבה ילדים, ילדי שנות ה -50, והיינו בתור, משוחחים באנימציה על כל דבר בעולם, מחכים בסבלנות שהצ'ורקים ייאפו. הם אפו לנו צ'ורצ'יקים קטנים במיוחד, ואם לא היו מספיק כאלה, הם היו שוברים צ'ורקות גדולות לחתיכות ומחלקים אותם אלינו. הראשונים בתור היו בני המזל, הם אלו שקיבלו את הצ'ורצ'יקי המסודר הקטן. תַעֲנוּג!
הנה טיול כל כך קטן לעבר, מצטער אם נמאס לי מהסיפור שלי.
מילא 007
מרגיט בטח לא עייף. לדוגמא, אני מעוניין ללמוד טוב יותר על האנשים שאיתם אני מתקשר כאן. ואני חושב שאני לא היחיד כאן.היה מעניין לקרוא על העבר שלך, איך חיית ...
לגה
ואחרי הסיפור שלך, בפעם הראשונה, תהיתי מדוע לעמים שונים יש לחמים שונים כל כך.
מנהל
ציטוט: מרגיט

הנה טיול כל כך קטן לעבר, מצטער אם נמאס לי מהסיפור שלי.

מרגיט, לא, לא עייף מאוד מעניין. אני גם יודע הרבה ויכול לזכור את אוזבקיסטן, הגורל נתן לי את הזמן שביליתי במדינה הזו
אולי בגלל זה, לעתים קרובות כל כך אני שם לב למטבח האוזבקי, לעוגות שטוחות ולחם, זה שווה את זה

שמח לרצות אותך עם מתכוני עוגות, תודה

ובמדף מדף הספרים יש לנו מבחר חומרים בשווקים המזרחיים, לחם.
garifimovna
תודה רבה על סיפור כל כך מעניין על לחם ועוגות. נולדתי וגדלתי בקזחסטן, עכשיו זו בירת אסטנה, ולפני צלינוגרד, אבל הם לא הכינו שם עוגות, היו בורסקים. ובכן, דברים טעימים כאלה! אבל היא תמיד התעניינה בלחמים של שכנינו - אוזבקים, קירגיזים ועמים אחרים. אני אוהב עוגות. עכשיו אני גר בקייב כמעט 25 שנה, יש לי מכונת לחם יותר מ -3 שנים, אני מכין בתוכו בצק למתנקש ארמני ואופה עוגה כזו בתנור, זה יוצא טוב מאוד, אבל אז ראיתי כל כך יפה ... אין מילים. תודה.
מוּקרָם
לאחרונה קניתי בטעות צ'אקיץ ', אני רוצה לנסות לאפות לחם שטוח אוזבקי. היה מעניין לקרוא את הנושא, עליו תודה מיוחדת מנהל... מכיוון שאין ניסיון באפיית עוגות כאלה אני מבקש "את עזרת הקהל", או יותר נכון חברי הפורום, שאופים את העוגות הללו בהצלחה. אנא שתף ​​את החוויה והתצפיות שלך ומתכון פשוט. הכיריים יהיו בתנור חשמלי טוב (גופי חימום עליונים ותחתונים, הסעה, האפשרויות השונות שלהם, טיימר וכו '), אני מצפה לעצות.
מנהל
אני אופה עוגות בבית, בתנור - הן יוצאות טעימות וטובות, הולכים עם המפץ!

אבל צריך להבין שעוגות אמיתיות נאפות בטנדור, בתנאים מיוחדים, והבצק מיוצר בצורה אחרת לגמרי, אנחנו לא יכולים להשיג תנאים כאלה בבית.
לכן, זה יוצא טעים, אבל "לחם שטוח אוזבקי"

https://Mcooker-iwn.tomathouse.com/index.php@option=com_smf&topic=102169.0

https://Mcooker-iwn.tomathouse.com/index.php@option=com_smf&topic=135417.0

ישנן אפשרויות אחרות לעוגות, השתמש בחיפוש
מוּקרָם
מנהל, תודה רבה על תגובתך המהירה ועזרתך. אעז. שוב תודה!
מוּקרָם
הנה הניסיון הראשון שלי באפיית לחמים שטוחים אוזבקים מ -350 גרם קמח, 4 לחמים שטוחים יצאו.

עוגות ולחם אוזבקים, מתכונים


יש כבר תצוגה גדולה יותר. ועוגה אחת מתהפכת. העוגות עצמן התבררו כריחניות וטעימות. אפוי 17 דקות בתנור על הסעה. אבל האמצע המעוצב, אבוי, כמעט בלתי נראה. בנות, אם אתה קונה צ'אקיץ ', אז קח קוטר גדול יותר.

עוגות ולחם אוזבקים, מתכוניםאז יש עדיין עבודה ועבודה לעשות. להתקרב למקור.
מנהל
רמסו את מרכז העוגות בצורה טובה וחזקה כדי שלא תוכל להתעלות בעת הגהה, והפכו את השפה לצרה, היא עדיין תעלה טוב ותהיה רחבה. כדוגמה, עיין במתכונים שלי, נתתי את הקישור למעלה

ואל תחלקו 350 גרם קמח לארבעה חלקים, עדיף ל -2, ואפילו עדיף לא לחלק בכלל, אלא להכין מחתיכה גדולה
מוּקרָם
מנהל, תודה על העצות והעזרה. בפעם אחרת אנסה להכין עוגה אחת גדולה. אני ממש רוצה לאפות עם מרכז מעוצב ... ננסה.
מארוס
אה, העיניים זלגו - איזה מתכון לבחור? לפני שבוע בעלי נתן לי טנדור ליום ההולדת שלי (ביקשתי את זה מאז האביב). סידרנו אותו פעמיים - בפעם הראשונה שאפנו רגל טלה, ובפעם השנייה הכנו מנגל וניסינו לאפות עוגות. נכון, בשביל זה לא הכנתי בצק מיוחד, אלא השתמשתי בשמרים הרגילים שנותרו מהפשטידות. שתי עוגות קטנות נאפו כמעט באופן מיידי, אבל לא הייתה שום ניסיון והורדנו אותן קצת מוקדם מהנדרש. אבל גם למרות זאת, אכלנו הכל עד הפירור, זה היה נורא מעניין וטעים עבורנו. הם היו כל כך נפוחים, ממש לנגד עינינו. כמובן ששכחתי לנקר אותם וקיבלנו בועות כאלה. בזמן שהם חיכו שיתקררו מעט, הבצק כמעט נאפה בתוך העוגה. חוסר הסבלנות שלנו היה גדול ולשתי במהירות חלק נוסף מהבצק, אבל עם קפיר.שוב, החוויה לא מספיקה ולכן הבצק התברר, לדעתי, די יבש. והתברר שהיה די קשה לקלף את העוגה, זה נדבק לקירות די חזק. כמובן, אתה עדיין צריך להבין היכן לפסל את העוגה - הקירות גדולים - יש הרבה מקומות. יש לי בקשה ענקית למי שראה איך האפייה של העוגה נאמר, תגיד לי:
1. מה הבצק הכי קל ללמוד? פשוט או שמרים או חמאה או?
2. כמה חם זה צריך להיות? לצורך ברביקיו, חיממנו את הטנדור למשך שעה וחצי. יתכן שיש כמה סימנים לכך שהתנור מוכן. אנו מתמקדים ברגע בו הפיח נושר והקירות שוב הופכים ללבנים.
3. איפה להדביק את העוגות?
4. האם עדיף לשמן את הצד שנדבק לקיר טנדור עם שמן או מי מלח?
5. אם אתה משתמש בשומן כבש, איזה? להמיס את הזנב השמן או?

וגם החלטנו שבטנדור הקטן שלנו עדיף להפוך את העוגות לקטנות בקוטר 10-15 ס"מ - וזה יותר נוח לפסל אותן על הקיר ולהסיר אותן יותר קלות. אבל אולי זה רק חוסר ניסיון.
אדמין, טטיאנה, אני קצת יותר צפונית לקרמלין, 12 ק"מ משם, אני לא יכול להתאפק להזמין אותך למנגל ולניסוי עם טנדור. בוא, בעלי ואני נשמח מאוד לראות אותך. (לא הצלחתי למצוא הזדמנות לשלוח הודעה אישית, לכן אני כותב כאן ומתנצל אם אני עושה משהו לא נכון מנקודת מבטו של חבר הפורום. חיפשתי את הכללים וגם לא מצאתי)
מנהל
ציטוט: מארוס


מנהל, טטיאנה, אני קצת יותר צפונית לקרמלין, 12 ק"מ משם, אני לא יכול להתאפק להזמין אותך למנגל ולניסוי עם טנדור. בוא, בעלי ואני נשמח מאוד לראות אותך. (לא הצלחתי למצוא הזדמנות לשלוח הודעה אישית, לכן אני כותב כאן ומתנצל אם אני עושה משהו לא נכון מנקודת מבטו של חבר הפורום. חיפשתי את הכללים וגם לא מצאתי)

זה כל כך לא צפוי וטוב לשמוע! תודה על תשומת לבך והזמנתך!

ניתן לשלוח הודעה אישית בלחיצה למשל על הכינוי שלי בפוסט הזה, ותזין את הפרופיל שלי ושם תמצא את השורה "שלח הודעה"
או לחץ על העלה מתחת לאווטאר ממש בפוסט שלי, ותמצא גם את עצמך בתיבת ההודעות בשבילי.

שלח הודעות פרטיות למשתמשים אחרים באותו אופן.

בהצלחה ותודה!
מארוס
ובכן, אני יכול לשתף את הניסיון שלי, הוא כמובן שברירי עד כה, אבל עדיין שם. הם הכינו שוב עוגות. הכנתי את הבצק כמתואר לעיל (OBI NON - עוגות ביתיות פשוטות.), כלומר, רק מים, קמח, שמרים, מלח. הבצק עלה, יצר לחמניות, התגלגל, איפשר להתרחק, נצרב, משומן בתמיסה מלוחה ונכנס לטנדור. בפעם האחרונה הם רצו להכין עוגות בקוטר קטן, אבל היום דאגנו שזו לא אפשרות והיא קרובה לאידיאלית - היא 25-35 סנטימטרים. עליכם לפסל לקמרון העליון, אם החום גבוה, ובכן, בהתאם, ככל שהחום נמוך יותר, אזור האפייה נמוך יותר. יתר על כן, עם גודל טנדור שלנו (קטן), נוכחות הגחלים צריכה להיות מינימלית או בכלל לא, אחרת קשה מאוד לתפוס את הרגע שבין היווצרות קרום לשריפתו. בישול לוקח דקות. לתפוס שנייה לתמונות זה גם לא מציאותי - עוגות נאכלות במהירות פרועה. עוגה אחת מתוך שש, היום היא יצאה כמעט מושלמת. שוב אני ממליץ לכולם על המכשיר הנפלא הזה - tandoor, ובכן, כולם טובים! שניהם נקיים ויפים, והמוצרים שבושלו בטנדור כמעט דיאטטיים, טעמו של הבשר אינו דומה, הוא גם אפוי וגם מבושל וגם מעט מטוגן - סופר! ואיזה תענוג כניסוי ... !!!
אני לא יכול לחכות עד שיהיה לי תנור עם אח, להתראות ואז ננצח את הדמות בכל החזיתות
טאניוליה
מארוס, בוא אלינו טנדור
ותודה על חווית העוגה.
דופלטה
ציטוט: מארוס

והתברר שהיה די קשה לקלף את העוגה, זה נדבק לקירות די חזק.
מארוס, בנושא שבו טניוליה כבר הזמין אותך, הרשה לי לתת לך עצות קטנות בנושא זה.
מארוס
תודה רבה על ההזמנה, הלכתי לקרוא.
איקרה
תודה על הנושא הנכון!
השאלה שלי היא: איפה משיגים צ'אקיץ 'במוסקבה, ומה יכול להחליף אותה באופן זמני, מאמצעים מאולתרים?
מוּקרָם
אתה יכול לחפש צ'אקיץ 'בשווקים במחלקות התבלינים המזרחיות. ואתה יכול להחליף אותו במזלג לחיתוך בצל, או אפילו יותר טוב, יש מכשיר כזה של כמה מחטים לגלגל צמר... מחטים לתיוק... הוא נמכר במחלקות אביזרי התפירה, שם יש כפתורים, מסרגות ווי.
איקרה
שמנת, תודה! אני אשאל את החברות שלי, נשים מחטות, שייתנו לי לתקוע עד שאקנה צ'אקיץ '.
מרגיט
לאחרונה ביקרו אותנו אורחים, בני דודי מטשקנט. הם בישלו מנות אוזבקיות: לגמן מצויר ביד וכו ', ואפו גם עוגות שטוחות. בהיעדר צ'כיך השתמשנו במרכך, התבררו עוגות רגילות. לפני ההגעה הם שאלו מה להביא, אבל לא חשבתי לומר שהצ'יקיץ 'יובא.
מכרז כזה, קניתי אותו במטרו, הרבה בנות יש את זה כאן.
עוגות ולחם אוזבקים, מתכונים
איקרה
גם אין לי את הדבר הזה, אבל אם זה מתאים, אולי אני לא צריך לחפש צ'אקיצ'י?
מישהו שיש לו, אנא הראה איך נראה צ'אקיץ 'אמיתי?
ארקה
עוגות ולחם אוזבקים, מתכונים
איקרה
וואו!!!! איזה יופי!!!! לא, אני בהחלט צריך דבר כזה.
הסתיו הקר עומד לבוא ואפתח שוב בתנור. העוגות יהיו חובה!
ארקה
החלטנו להכין דבר כזה בעצמנו מעץ ומסמרים
איקרה
אני מחכה לכיתת אמן!
פאקאט
ציטוט: מנהל

רמסו את מרכז העוגות בצורה טובה מאוד וחזקה כדי שלא תוכל להתעלות בעת הגהה, והפכו את השפה לצרה, היא עדיין תעלה טוב ותהיה רחבה.
עוגות ולחם אוזבקים, מתכונים
כלי לרמיסת מרכז העוגות, ואז צ'אקיץ '(מרכך), לדפוס ...
איקרה
מקלות עץ! הקפיצה של המכשירים הדרושים עוברת!
פאקאט, האם ייתכן שדבר הקסם הזה עומד למכירה גם שם, בבית מעבר לפינה?
ארקה
איקרה, "השתמש במה שיש, ואל תחפש לעצמך משהו אחר"
אתה לוקח מטחנת תפוחי אדמה, ואתה רועם איתו את הבצק.
אוחזת בידך כמה מזלגות שולחן - הנה צ'אקיץ '.
איקרה
ארקה , גדול! תודה על הייעוץ
גלינאינד
ציטוט: פקאט

עוגות ולחם אוזבקים, מתכונים

ועם מערוך מיני כזה נוח מאוד לרדד את הבצק ממש על נייר האפייה ...
יש לי חד צדדי, אבל גם לא הייתי מסרב לזה ...
מאיפה נקבל את זה?
פאקאט
באיביי - 🔗
דופלטה
ציטוט: מנהל

טורטיות עם שומשום וניגלה (Kunzhutli va sedanali non).
לבצק: 1 ק"ג קמח, 2 כוסות מים, 300 גרם שמרים, 1 שעה / ליטר מלח, 10 גרם זרעי שומשום וניגה.

מנהל, סליחה, אבל, ככל הנראה, טעות התגנבה לספירת השמרים.
מנהל
ציטוט: דופלטה

מנהל, מצטער, אבל, ככל הנראה, טעות התגנבה לספירת השמרים.

וו, מספר!?
אולי פעם נלקחו מתכונים מהאינטרנט. אבל, באופן הגיוני, אתה צריך לקחת 30 גרם שמרים לכל ק"ג. קמח

לריסה, תודה!
פאקאט
כל חיי, לפני שעזבתי, גרתי בטשקנט, ואפילו טיילתי ברפובליקה, אכלתי הרבה עוגות, טעימות ושונות, אני מבינה קצת ...
בתנור החשמלי שלי יש שתי אבנים לפיצה ואני אופה ביניהן עוגות שטוחות, על האבן התחתונה. זה בהחלט לא טנדור, אבל הטעם דומה פחות או יותר ...
איקרה
האם יש פער בין האבנים? או לשים אחד, לכסות עם השני?
פאקאט
שמתי את זה על אבן אחת, ודהים עם השנייה, בם מלמעלה ...
תראה איך הם אופים בטנדור -
עוגות ולחם אוזבקים, מתכונים
כמובן שיש פער בין האבנים, לביבות לא נאפות ...
איקרה
ובכן, אי אפשר לדעת איך הם אופים בטנדור, ראיתי אחד אמיתי שהובא מאוזבקיסטן לדאצ'ה בדאצ'ה של חברי.
GenyaF
בדוק את עבודתו של המאסטר! זה כל כך יפה וקשה! ואיזה פנים נפלאות בסוף העבודה, זו הדרך היחידה שהאופה צריך להיראות!

!
qdesnitsa
תודה רבה על סרטון נפלא !!!!! אנחנו יושבים עם בעלי במטבח ואומרים שאם היו עוד סרטונים כאלה בטלוויזיה, יותר היינו מבינים אחד את השני טוב יותר (אני מתכוון לעמים שונים!) אז אחרי הכל, מישהו בידינו לנגוס כמו כלבים
איקרה
ובכן, האושר שלי הגיע. צ'קיצ'י הביא אותי מטשקנט. הכנתי כמה עוגות, אבל הן רחוקות מלהיות מושלמות. כמובן, ואלה אכלו "במפץ", אבל עדיין ...
פאקאט, לא בשירות, אלא בידידות, למדו כיצד אתם אופים אתכם בשתי אבנים? שמתי גם אחד מעל, השני למטה, אפוי בתחתית ...אבל לקח לתנור זמן רב יותר מכפי שהיינו רוצים להפוך את החלק העליון לחום. זה יצא קשה.
הייתי אסיר תודה על המתכון והייעוץ בנושא טכנולוגיה. האם עלי להוסיף קיטור? איפשהו באינטרנט הם כותבים על זה.
פאקאט
ציטוט: פקאט

שמתי את זה על אבן אחת, ודהים עם השנייה, בם מלמעלה ...
האבן התחתונה שלי נמצאת ממש מתחת למרכז, העליונה נמצאת 10 ס"מ ממנה ...
ואם אני רוצה חלק עליון מוצק יותר, אז אני מעביר את האבנים למינימום.
על מנת שחלקו העליון של העוגה ישחים מאוד, עליכם להדליק את הגריל על גבי התנור, כשגוף החימום התחתון (הראשי) מכובה. אבל צריך לבחור את הזמן במדויק, או להשגיח עליו בקפידה, אחרת הוא יישרף ...
איקרה
יש לי תנור ללא גריל. בין האבן העליונה והתחתונה יש 10 ס"מ.
מה עם המתכון? שתף, אם לא קשה. ובקשר לאדים, האם אתה צריך לרסס מים לפני האפייה?
פאקאט
אירה, אני לא מתעסק בטריקים שונים, אני אופה את העוגות הכי פשוטות ...

לקבלת 500 גרם קמח
4 כפיות שמרים יבשים
170 מ"ל. מים חמים
170 מ"ל. חלב חם
2 כפות. l. שמן תירס (אני לא אוהב שמן חמניות)
חצי ח. ל. בלי חלק עליון של מלח.

בתוך דלי של מכונת לחם מערבבים קמח ומלח ושמרים, שופכים בהדרגה מים חמים וחלב ושמן תירס. אני לשה את הבצק במשך 10 דקות, וזה עולה שעה. לאחר תפיסת הבצק מוסיפים עוד 2 כפות. כפות שמן תירס ולבסוף ללוש את הבצק במשך 5-7 דקות, מהבצק הזה אני יוצר שניים או שלושה קולובוקים ובמקום חם כך שהקולובוקים מתפחים. ואז, מהקולובוקים האלה אני יוצרת לחמים שטוחים, רומסת את אמצע הבצק בעזרת מערוך קטן, מקשטת במרכך מרכך (ללא צ'אקיץ '), מפזרת שומשום וניג'לה, לפעמים משמנים בביצה ובמים, לפני שמפזרים. אני אופה בתנור בחום של 180 מעלות צלזיוס במשך 20 דקות.
איקרה
ובכן, תודה לך! ואני רוצה את הפשוטה ביותר, והפרופורציה מתאימה לי! אני אנסה.
האם צריך להפשיר את הלחמים לפני האפייה? או ישר לתנור?
פאקאט
אפשר להיכנס ישר לתנור, אבל בדרך כלל זה לא עובד ככה, משהו מתעכב והם מגיעים ל 10-15 דקות ...
איקרה
וקניתי שמן תירס. ביום חופש אנסה לאפות לפי המתכון שלך.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם