קטשופ לקבבים, קבבים, נקניקים, דגים ומנות אחרות תוך 5 דקות (+ וידאו)

קטגוריה: רטבים
קטשופ לקבבים, קבבים, נקניקים, דגים ומנות אחרות תוך 5 דקות (+ וידאו)

רכיבים

רוטב עגבניות מרוכז טעים או רסק עגבניות 400 גרם.
שום טרי 6-7 שן.
פפריקה מתוקה 1 שעה l.
כוסברה טחונה טרי 1 שעה l.
פלפל שחור טחון טרי 1/2 שעה l.
מלח טַעַם
סוכר טַעַם
כוסברה טרייה או מיובשת במיקרוגל וטחונה בטיט 70-100 גרם
בזיליקום יבש 1 שעה l.
שתיית מים, רצוי מבושל

שיטת בישול

קטשופ לקבבים, קבבים, נקניקים, דגים ומנות אחרות תוך 5 דקות (+ וידאו)
אנו מדללים את רוטב העגבניות המרוכז או רסק העגבניות במים עד לעקביות הקטשופ.
מוסיפים שום סחוט טרי, פפריקה, פלפל שחור, בזיליקום, כוסברה, כוסברה טרייה קצוצה. כוסברה ניתן לייבש גם במיקרוגל ולמעוך אותה בטיט,
מוסיפים מלח וסוכר לפי הטעם, מערבבים הכל ביסודיות.
קטשופ מוכן, מאוחסן בצורה מושלמת במקרר ועף במהירות, אני שומר אותו בפחית מתחת לנוטלה!
קטשופ לקבבים, קבבים, נקניקים, דגים ומנות אחרות תוך 5 דקות (+ וידאו)
היה לי כבר את הרוטב המרוכז מתוק, אז לא סוכרתי את הקטשופ! את הקטשופ הזה מכינים במהירות והוא יוצא טעים, האמינו לי, טעים יותר מהחנות וללא שום כימיה!

הערה

הרבה זמן לא קניתי קטשופ בחנות, זה המתכון הכי מהיר, תקציבי, בריא וטעים בלי עגבניות ופלפלים רותחים !!! מי שלא אוהב כוסברה יכול להחליף אותו בפטרוזיליה טרייה !!!

לרל
לְבַשֵׁל, וכנראה שילך על פיצה כרוטב.
לְבַשֵׁל
ציטוט: לרל

לְבַשֵׁל, וכנראה שילך על פיצה כרוטב.
לרל, תודה!!! רבים אף משתמשים בו כמרינדת ברביקיו.
lettohka ttt
לְבַשֵׁלאיזה מתכון מהיר ולא מסובך. תודה לך איגור, אני לוקח את זה לבנק החזירונים.
לְבַשֵׁל
ציטוט: lettohka ttt

לְבַשֵׁלאיזה מתכון מהיר ולא מסובך. תודה לך איגור, אני לוקח את זה לבנק החזירונים.
נטליה, תודה!!! כן, רטבים מרוכזים, טעימים ותקציביים ממש, טעימים כמו עגבניות נמכרים בזול. פסטה, על בסיסם מתקבל קטשופ טעים מאוד, ומוסיפים כל דבר טבעי, שום, תבלינים, ללא צבעים, מייצבים ומשפרים טעמים מזיקים !!!
קפט
ונראה לי שזה מה שזה רוטב אמיתי, לא קטשופ. רטבים מוכנים משמשים כמוצר מוגמר למחצה, עם טיפול בחום, וכמנה מוכנה, קרה. הרוב המכריע של הקטשופים כבר מוכנים לאכילה, והם מבושלים בעיקר רק אם נגמר רוטב עגבניות טוב או פסטה בחווה שלכם.
מאפיין מובהק של קטשופים הוא תכולת החובה של עגבניות, בתוספת מעבים שונים - עמילנים ואחרים שכאלה, שנועדו לעבות את העקביות ולהוזיל את עלות המוצר. הקטשופ היחיד המיוצר מסחרי, ולא מצאתי בו חומר מעבה, הוא קטשופ "עדין לילדים" תחת הסימן המסחרי צ'ומאק, 🔗.
במתכון שלך אין חומרי עיבוי, חומרים משמרים או חומרי צבע. לכן אפשר לקרוא לו בבטחה רוטב - זה לא יפחית בשום דרך את טעמו וקסמו, אלא רק ירחיב את טווח היישום שלו (התאמה לטיפול בחום).
תודה!
לְבַשֵׁל
ציטוט: קפט
במתכון שלך אין חומרי עיבוי, חומרים משמרים או צבעים.
זה כל הצימוסים, שהקטשופ שלי בריא וטבעי יותר מאשר קטשופ בחנות, חוץ מזה שהוא יותר טוב, רסק עגבניות עשוי עגבניות זה 100% עגבניות, אתה לא אוהב לקנות קטשופ יקר, יצרני קטשופ לא קונים עגבניות כחומרי גלם הם משתמשים גם ברסק עגבניות, מחיר זול שקונים בתפזורת וחבורה של דברים מגעילים !!! אתה יכול גם לומר שתבשיל תוצרת בית אינו תבשיל, ונקניקיות תוצרת בית אינן נקניק, אבל החנות היא הנכונה ביותר?
קפט
ציטוט: שף
יצרני קטשופ לא קונים עגבניות כחומרי גלם, הם משתמשים גם ברסק עגבניות, קונים בתפזורת במחיר זול, ובחבורה של כל מיני דברים מגעילים !!!
אני מסכים שהרוב המוחץ של הקטשופים אינם טובים בחברתנו על רסק עגבניות או תרכיזים. אבל יש גם מותגים שיש להם מוצרים חקלאיים משלהם.אזורים שבהם הם מגדלים את חומרי הגלם שלהם למוצרים שלהם. כאן, באוקראינה, זה חרסון "צ'ומאק" ובאיטליה - כל מותג שמכבד את עצמו: מוטי, ביאגי וכו '. לכן, אם עגבניות שימורים איטלקיות מסומנות כ"ביו ", אז המחיר גבוה פי 1 וחצי. , ואתה יכול להאמין ל"ביו "הזה, כי הונאה ומניפולציה עם זה לא מתגלגלים שם, כי עבור סימן מסחרי זה אומר קיפות ...
לְבַשֵׁל
בוויקיפדיה אומרים כי קטשופ הוא רוטב, שמרכיביו העיקריים הם עגבניות, חומץ, תבליני פלפל
קפט
לְבַשֵׁל, ובחיים האמיתיים יש גם מעבים, בעיקר על בסיס עמילן מתירס מהונדס. למען הסקרנות חפשו קטשופ מוכן ללא מעבה ... כמה כאלה תמצאו? מבין המקומיים מצאתי רק אחד ...
אבל הם לא מכניסים מעבה ברטבי עגבניות רגילים - פשוט אין צורך שם ...
לְבַשֵׁל
קפט, אני מכין קטשופ תוצרת בית ואני לא צריך מעבה, זה עולה שבוע במקרר וזה לא משאיר מים והדבקה נפרדים, כיוון שהכנתי אותו לעקביות כזו, הוא נשאר ואני לא צריך צבעים ומייצבים ומשפרים טעם, מכיוון שהקטשופ שלי טעים הרבה יותר מהקטשופ הקנוי בחנות, האם אתה תוהה מדוע הם זקוקים לכימיקלים נוספים? כן, מכיוון שהקטשופ שלהם הוא לא 100% עגבניות, הם מורידים את העלות על מנת להיות בשומן, ומשפרים את הטעם בכימיקלים, זה מזכיר לי אשת גומי !!! זה נראה כמו שום דבר מרחוק, אבל אין שום באז ממנה !!! אגב, יש עגבניות באקו וארמניות ויש סיניות, אתה יודע מה ההבדל, אז המתכון שלי אומר לקנות רסק עגבניות טעים או רוטב עגבניות מרוכז עשוי 100% עגבניות !!!
קפט
לְבַשֵׁלאין לי ספק לגבי הטעם שלך. אפשר, כמובן, לקנות רוטב סויה בחצי דולר לליטר, ולהאמין בתמימות לכתובות שהוא תוצר של תסיסה טבעית. אבל זה לא המקרה שלנו ...

של. תיקן את ההודעה כדי לא לפגוע באף אחד ... אנשים לא מסורתיים גם מבשלים כמיטב יכולתם ...
לְבַשֵׁל
ציטוט: קפט

לְבַשֵׁלבכל מקרה, אשת גומי מתאימה לנו יותר מגבר גומי ...
לפי האוריינטציה כן !!!!
תפוז
באמת בלי מהומה, 5 דקות נגמרות ומלקקות תוך 5 דקות. נִפלָא הרעיון. אני משתחווה לסופר.
לא ניתן היה לצלם תמונה מהסיבות לעיל.
לְבַשֵׁל
ציטוט: כתום

ממש בלי מהומה, 5 דקות נגמר ומלקק תוך 5 דקות. נִפלָא הרעיון. אני משתחווה לסופר.
לא ניתן היה לצלם תמונה מהסיבות לעיל.
תפוז, תודה!!!

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם