בזיליקום מיובש (אל תזרקו את הגבעולים !!!)

קטגוריה: ריקים
בזיליקום מיובש (אל תזרקו את הגבעולים !!!)

רכיבים

סגול בזיליקום

שיטת בישול

  • אני אוהבת כל מיני עשבים-נמלים כתיבול! אני חושב שזה לא סוד עבור אף אחד שעשבי תיבול יבשים הם בעלי ארומה עשירה ועזה יותר בהשוואה לאלה טריים, בשביל זה אני אוהב אותם!
  • ייבשתי את השמיר בפטרוזיליה זמן רב ואז הגיע תור הבזיליקום! ניסיתי לגדל את זה לבד בארץ, אבל מכיוון שאנחנו שם רק בסופי שבוע, והבזיליקום זקוק להשקיה קבועה, גידלתי רק שיח אחד ואז הוא התייבש
  • אבל למרות הסיפור העצוב הזה, אני, כמובן, לא נשארתי בלי הבזיליקום
  • אז, אנחנו לוקחים חבורה של בזיליקום ושוטפים אותו במים זורמים, מניחים אותו על מגבת ונותנים לו להתנקז ולהתייבש מעט. אז אתה יכול לעשות דברים שונים: לחתוך ולהשתמש רק בעלים, ולזרוק את הגבעולים, או להשתמש בזרדים לייבוש. כשחתכתי את כל העלים נותרה חבורה קטנה של עלים מהחבורה הגדולה שלי, וחבורה נאותה של זרדים. אני אוהב ייצור ללא פסולת אז החלטתי לייבש את הזרדים גם! עלים וגבעולים יבשים על מגשים נפרדים. טמפרטורת הייבוש לא תעלה על 45 מעלות (טווח אופטימלי 35-45 מעלות). בזיליקום עשיר בשמנים אתרים, וכשהטמפרטורה עולה הם פשוט יתחילו להתאדות ולא נקבל תבלין ריחני אלא חציר ברמה נמוכה! לנוחיותך, ניתן לחתוך זרדים לחתיכות קטנות ולהשאיר את העלים שלמים.
  • העלים התייבשו מהר יותר - תוך 7 שעות (הנחתי אותם על המגש בשכבה קטנה), אבל הזרדים התייבשו הרבה יותר זמן, משהו ביום. לא ניתן לרסק עלים ולא זרדים לאחר הייבוש, מכיוון שכל אותם שמנים אתרים יכולים לעזוב אותו, והריח לא יהיה כה רווי. אפשר לטחון אותו רגע לפני שמוסיפים אותו למנה (העלים מתפוררים בקלות אם משפשפים אותם בין האצבעות, והזרדים נשברים היטב).
  • היכן ניתן ליישם את כל הטוב הזה?!
  • אני משתמש בעלים בעת הכנת תבשילי בשר וירקות, מוסיפה בסוף הבישול יחד עם שאר עשבי התיבול. אבל הזרדים מצאו כמה יישומים ראויים!
  • 1. הם יכולים לשמש לשימור ירקות - שימו בצנצנת עם עשבי התיבול והתבלינים הרגילים שלכם.
  • 2. זה נהדר להוסיף גם בעת כריסת בשר, במיוחד לבישול ברביקיו.
  • 3. ובשביל גורמטים ואוהבי שמן מתובל, אני מציע לארומט את כל השמנים הצמחיים אליהם אתם רגילים: הוסיפו כמה ענפים לשמן (כמות לפי הטעם) והשאירו במקום חשוך וקריר למשך 10 ימים. ניתן להשתמש בשמן זה בסלטים, לחם וקרוטונים.


אבריקוסקה
kliviya, תיאור מפורט ומפורט מאוד. תודה. אני פשוט אוהב בזיליקום, שמתי אותו בכל מנות הבשר והירקות.
kliviya
ציטוט: אבריקוסקה

kliviya, תיאור מפורט ומפורט מאוד. תודה. אני פשוט אוהב בזיליקום, שמתי אותו בכל מנות הבשר והירקות.

תודה. אני גם אוהבת אותו מאוד. פעם קניתי אותו בשקיות של 10 גרם, אבל זה היה יקר, אז החלטתי לייבש אותו בעצמי
אבריקוסקה
kliviya [/ b נרכש ומיובש בבית, תוך הקפדה על כל כללי הייבוש, אלה שני הבדלים גדולים. אני יכול לדמיין את הארומה מבזיליקום ביתי
kliviya
ציטוט: אבריקוסקה

kliviya [/ b נרכש ומיובש בבית, תוך הקפדה על כל כללי הייבוש, אלה שני הבדלים גדולים. אני יכול לדמיין את הארומה מבזיליקום ביתי

זה כן! הריח שונה מאוד!
BlackHairedGirl
תודה רבה לך על טמקו !!! אני פשוט אוהבת בזיליקום !!! מאז הקיץ הזה החלטתי לייבש אותו בעצמי, מכיוון שהוא מאוד יקר לקנות. פחדתי להתייבש במייבש, כדי שהארומה לא תיעלם, וייבשתי אותו בעלים שלמים (רק עלים) רק על מפית במטבח. וגם שלם בשקית לאחסון, אני אטחן אותה לפני הבישול. אגב, מי יודע אם בזיליקום מיובש שונה באופן כלשהו מירוק?
מנהל

כמובן, זה שונה בטעם ובריח. אני אוהב יותר בזיליקום ירוק
BlackHairedGirl
מנהל, טאניושה, תודה! : ורד: יהיה צורך להכין גם את הירוק!
רוּחַ
בין סוגי הבזיליקום הירוקים נמצא לימון. הריח מהמם !!!

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם