תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

קטגוריה: ריקים
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

רכיבים

עלי גינה וצמחי בר 1 ק"ג
(דובדבנים, תפוחים, אגסים, דומדמניות, פטל וכו ') ועוד

שיטת בישול

אנשים רבים אוהבים להכין תה מעלים טריים של דומדמניות, תותים, דובדבנים ... והם מלאים לחורף ... אבל תה מעלים יבשים אינו טעים וארומטי כמו של טרי. תסיסת העלים מאפשרת להכין משקה צבעוני טעים מאוד, ארומטי ועשיר.
במתכון איוואן-תה (תסיסה של עלי אש אש) תיארתי בפירוט כיצד להכין תה ערבה על ידי תסיסת העלים שלו. לפי אותו עיקרון, אני מכין תה מעלים של צמחי בר שונים וצמחי בר.
תסיסת עלים מורכב בהמרת חומרים שאינם מסיסים (שאינם נשלפים) של רקמת העלה לחומרים מסיסים ונטמעים בקלות. על מנת שתהליך התסיסה יתחיל, יש להרוס תחילה את מבנה העלה לפני שחרור המיץ. החיידקים המצויים בשפע על פני העלה ובאוויר תורמים באופן פעיל לתהליך התסיסה.
על מנת להכין תה טעים וארומטי, זה חשוב בחר את הצמחים הנכונים להכנתו.
עקרונות בסיסיים כשבוחרים צמחים לתה הם:
1. נוכחות בעלים טאנינים (טאנינים)... אם אין טאנינים בעלים, אז התה יתגלה כחסר טעם. לכן, כשבוחרים צמח להכנת תה, כדאי לקרוא עם ההרכב הכימי של העלים צמחים על ידי הגשת בקשה בכל מנוע חיפוש באינטרנט... עלים צעירים עשירים ביותר בטאנין. יש יותר כאלה בחומרי גלם עדינים. בעלה מוקשה, מאגרי הטאנינים מצטמצמים בחדות.
2. אנו מכינים תה מאותם צמחים את פירותיהם אנו שמחים לאכול - עצי תפוח, תותים, דובדבנים, אוכמניות, פטל, דומדמניות שחורות, אגסים, שזיפים, קוצים, עצי עץ, פראיירים, ענבים, חבושים ... בעלים של כל אחד מהצמחים הללו, הטאנינים נמצאים בכמות מספקת.
אני מכין תה מעלי דובדבן, עצי תפוח, אגסים, תותים לגינה, פטל, דומדמניות שחורות, אוכמניות שחורות, יורה אורן, נענע ולימון. התה האלה טעימים מאוד, ארומטיים ויפים. ניסיתי להכין תה מעלי טיליה, מייפל, אגוזי לוז. אבל התה הזה בכלל לא הרשים אותי. לא טעים ומריח כמו מטאטא אמבטיה ...
תהליך הכנת התסיסה מעלים של צמחים שונים מורכב מ מספר שלבים. כל שלב חשוב. הפרת הטכנולוגיה אפילו על אחת מהן עלולה להפוך תה לחסר טעם.
1. אוסף עלים.
אנו אוספים את העלים במזג אוויר יבש, רצוי בבוקר. רצוי לבחור צמחים שנמצאים בצל. העלים של צמחים אלה עסיסיים יותר ותהליך התסיסה יהיה טוב יותר. רצוי לא לשטוף את העלים, מכיוון שהם מכילים חיידקים המעורבים ישירות בתהליך התסיסה. אבל אם העלים מלוכלכים, עדיף לשטוף אותם ולייבש אותם מלחות.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
ניתן לאסוף עלי תה לאורך כל העונה. באביב הם רכים מאוד, קלים יותר לעיבוד ותסיסה. התה מתגלה כעדין, בעל ארומה עדינה. אך עדיף לאסוף את העלים לתה בתקופת צמחי הפרי.ואז העלים, כמו הפירות, יצטברו הרבה חומרים שימושיים, בעלי טעם וארומה. בסתיו העלים גסים, קשים יותר לעיבוד ולוקחים זמן רב יותר לתסיסה. וקשה יותר לאסוף עלים איכותיים בסתיו - הם נפגעים ממזיקים ומחלות בגינה.
אתה צריך גם לשקול את זה אם העלים נקצרים לפני ערכת הפירותואז זרימת החומרים המזינים לצמיחת עלים חדשים, הדרושים לתהליך רגיל של פוטוסינתזה, כלומר תזונת צמחים, לא יאפשר להיווצר קציר מן המניין.
2. קמל עלים.
יש צורך בתהליך זה בכדי להקל על עיבוד העלים בעתיד. יתר על כך, לחות עודפת בעלים אינה מאפשרת תסיסה עוקבת באיכות גבוהה... כתוצאה מכך התה יהיה באיכות ירודה.
לא ניתן לדלג על שלב זה, מכיוון שקמלת העלים מתחילה להתרחש תגובות שמשמידות חלקית את הכלורופיל ותרכובות אחרות המעניקות לעלה טעם וריח של ירק, שמנים אתרים מצטברים ונוצרים חומרים ארומטיים אחרים התורמים להופעת ריח נעים.
אנו מורחים את העלים בתוך הבית על כותנה או פשתן בשכבה קטנה (3 - 5 ס"מ). יש צורך לשלוט על התהליך ולערבב מעת לעת את העלים כך שהם נובלים באופן שווה. נסו להרחיק את קרני השמש מהעלים, אחרת העלים יתייבשו ולא ייבול. מאותה סיבה, אסור לייבש עלים בחוץ, מכיוון שהשמש והרוח ייבשו במהירות את העלים, מה שיסבך את עיבודם ויחמיר את איכות התה העתידי.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
בממוצע, התהליך אורך 12 שעות, תלוי בלחות ובטמפרטורת האוויר. ביום יבש ושטוף שמש התהליך מהיר יותר, ביום גשום וקריר לוקח יותר זמן (יום ומעלה). הטמפרטורה הטובה ביותר לנבילה נחשבת ל -20 - 24 מעלות צלזיוס בלחות יחסית של 70%. יחסית חזק עלה נבול מסתלסל טוב יותר ומייצר יותר תה טוב מאשר עלה לא גמור... תכולת הלחות שנותרה בסדין צריכה להיות 60-62%.
סיום תהליך הקמל אנו קובעים על ידי קיפול העלה לשניים. אם ברוב העלים אנו חשים את "מחץ" הווריד המרכזי, יש להמשיך בקמל. אם ברוב העלים אין "קראנץ '", המשך לשלב הבא. סוף הקמל נקבע בדרך אחרת - עם סחיטה חזקה של קומץ עלים נבול, הגוש לא אמור להיפתח.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
אם הבית לח מאוד, או להיפך, יבש, או שאין זמן לעורר את העלים, אז אתה יכול לקמול אותם מכותנה או פשתן... לשם כך, רצוי לבחור בד צפוף ועבה ככל האפשר (כיסויי מיטה, מגבות, מפות, סדינים). לשם כך, פרשו את העלים בשכבה דקה באופן שווה על הבד, קפלו אותם כפי שמוצג בתמונה וסובבו אותם כמה שיותר חזק. הבד יספוג עודף לחות, העלים לא יתייבשו ויהפכו גמישים מאוד להמשך העיבוד. אנו בודקים את נכונות העלים באותה צורה - על ידי לחיצת קומץ. אם העלים טרם נבלו לאחר 5 - 6 שעות, ניתן להעבירם למטלית יבשה אחרת ולחזור על תהליך העטיפה.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
עלים שנבולו בצורה זו מייצרים גרגירים חזקים יותר, והם קלים יותר לעיבוד במטחנת בשר. שיטה זו עובדת טוב במיוחד עבור עלים קשוחים.
מיד לאחר הייבוש, אתה יכול להקפיא עלים... זה תהליך אופציונלי, אך הוא מאפשר עיבוד נוסף של העלים לקראת התסיסה. במהלך ההקפאה, קרומי התאים מתפוצצים ומשחרר מיץ, וזה מה שאנחנו צריכים. את העלים הקמלים מכניסים לשקית ונשלחים למקפיא ליום-יומיים. ככל שהעלים ארוכים יותר במקפיא, כך הם יעברו עיבוד קל יותר בהמשך. ניתן לאחסן את העלים במקפיא למשך מספר חודשים.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
כאשר העלים קפואים לחלוטין הם מפוזרים על השולחן בשכבה אחידה, מופשרים לזמן קצר ומכינים לתסיסה באחת מהדרכים הבאות.
3. הכנת עלים לתסיסה.
בשלב זה אתה צריך הרס את מבנה העלה לפני שתיל, המאפשר מיצוי מלא ביותר של חומרים שימושיים מהצומח ותסיסה טובה יותר. מיץ העלים מכיל אנזימים, כלומר חומרים האחראים ישירות לתסיסה.אם המיץ לא מספיק, התסיסה לא תהיה איכותית, מה שישפיע על טעמו ועל הארומה של התה.
אתה יכול להרוס את מבנה העלים בכמה דרכים.
3.1. השיטה הראשונה היא לגלגל את העלים ביד. קח כמה עלים (7 - 10), גלגל אותם במאמץ מספר פעמים בין כפות הידיים, עד שהעלים מתכהים מהמיץ המתהווה. כתוצאה מכך ייווצרו גלילים באורך של עד 10 ס"מ ובעובי של 1.5 - ס"מ. בעתיד נחתכים ומתקבלים הגלילים. תה עלים קטן.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
3.2. השיטה השנייה היא לישה וריסוק העלים.
שיטה זו דומה לתהליך לישה ידנית של בצק. בתנועות סחיטה נמרצות העלים "נלחשים" בקערה עמוקה ורחבה למשך 15 - 20 דקות (אפשר ישירות על השולחן). כתוצאה מכך מבנה העלים נהרס ומשתחרר מוהל. במהלך הלישה, עליך לשחרר את הגושים מעת לעת ולהפריד בין העלים הדבוקים זה לזה. בעתיד, מעלים כאלה מתברר תה עלים גדול... חסרון אחד של תה כזה הוא שכאשר הוא מסיים, הוא מתגלה כמספר רב מאוד ותופס מקום רב במהלך האחסון.
הנה, עלי האגס לאחר הלישה:
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
3.3. הדרך השלישית היא לסובב את העלים במטחנת בשר (רשת עם חורים גדולים). תנו למטחנת הבשר להתקרר מעת לעת. תלוי במספר העלים, זה לוקח 10-15 דקות. התוצאה היא תה מגורען.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
די קשה לסובב את העלים של צמחי הגן במטחנת בשר מכנית. עד שהיה לי מטחנת בשר חשמלית, הפקדתי את התהליך הזה על בעלי.
4. תסיסת עלים
איכות התהליך הזה קובעת את תכונות התה - הטעם, הארומה והיתרונות של המשקה. התסיסה מתחילה בהשמדת תאים ושחרור מיץ לפני השטח. אנזימים מספקים שרשרת רציפה של טרנספורמציות: המוצר שנוצר על ידי אנזים אחד הוא מושא הפעולה של קבוצת אנזימים אחרת. אם אחד האנזימים כלשהו מושבת בשרשרת התמורות הללו (בגלל תנאים לא הולמים), התהליכים מושעים או לא מביאים לרמה הרצויה, מה שמשפיע לרעה על התוצאה הסופית. לכן זה חשוב ליצור את התנאים המתאימים לתסיסה - נפח מספיק של מסה מותססת, טמפרטורה ולחות.
עלים שהוכנו באחת מהשיטות לעיל מונחים בשכבה של 7-10 ס"מ במיכל אמייל או פלסטיק. עם כמות עלים קטנה התסיסה לא תהיה איכותית. לכן, עליך לאסוף מספיק עלים עבור מנת תה.
אם העלים היו מעוותים במטחנת בשר, אז ריסקו אותם מעט בידכם.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
אם העלים מגולגלים או מעורבבים, אנו שמים עליהם דיכוי.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
מכסים במצעים לחים או מבד כותנה ומניחים במקום חם לתסיסה. בדוק מעת לעת אם הבד יבש. אם הוא יבש, אנחנו מרטיבים אותו שוב. אם החדר יבש, אנו סוגרים את המיכל לא רק עם מטלית, אלא גם עם מכסה, מה שהופך פער קטן לכניסה של אוויר.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
כמה זמן התסיסה תימשך, אינך יכול לומר בוודאות - זה תלוי בטמפרטורה. ככל שהטמפרטורה גבוהה יותר, כך תהליך התסיסה מהיר יותר. טמפרטורה גבוהה מדי וחשיפת יתר הם מסוכנים - תה מקבל ריח של תה בדרגה נמוכה... יש לשקול את הטמפרטורה האופטימלית לתהליך התסיסה 22 - 26 מעלות צלזיוס... מתחת ל 15 מעלות צלזיוס, תהליך התסיסה נפסק, בטמפרטורה של 15 - 20 מעלות צלזיוס הוא ציין את תחילתו, מעל 30 מעלות צלזיוס חלק ממוצרי התסיסה המסיסים, המעניקים כוח ו"גוף "לעירוי, נכנס לחומר שאינו מסיס המדינה, באותו זמן הארומה הנעימה של התה הולכת לאיבוד. אם הבית קר, אז אני מכסה את המכולה בעלים בשמיכות. בשל תהליכי חמצון מתרחשת חימום עצמי של המסה, השמיכות שומרות על חום זה ותהליך התסיסה של העלים מתרחש בצורה טבעית באיכות גבוהה.
תסיסת עלים של צמחי גן מתבצעת בממוצע 6-8 שעות תלוי בטמפרטורה. ריח המסה במהלך התסיסה אינו משתנה באופן דרמטי (כמו של תה ערבה), הוא פשוט מתעצם ורוכש תווים מעניינים - לכל צמח משלו. חשוב "לתפוס" את הריח החזק ביותר (עם ניסיון זה יהיה קל). הרגע הזה יהיה האות לסיום התסיסה. ככל שהתסיסה תימשך, הריח ישתכך והתה עלול לגרום לארומה חלשה יותר. חשוב לא לחשוף יתר על המידה את העלים במהלך התסיסה כדי לא לאבד את הטעם הזה.
5. ייבוש תה.
אם לפני התסיסה העלים התגלגלו או נלחצו ונמעכו, אז צריך לחתוך אותם בעובי של 0.5 ס"מ. כתוצאה מכך, אנחנו מקבלים תה עלים... ככל שהלחמניות נחתכות עדינות יותר כך עלי התה יהיו דקים יותר. אתה לא צריך לחתוך את התה המעורב ואז נקבל תה עלים גדול. אבל יהיה לו נפח גדול מאוד. פחית גזירה לחמניות ו לפני התסיסה... ואז המסה תהיה צפופה יותר והתסיסה תהיה טובה יותר.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
אם העלים היו מעוותים במטחנת בשר - נקבל תה מגורען.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
הניחו את המסה התסיסה בעובי של 1 ס"מ על גבי ניירות אפייה מכוסים בנייר אפייה, ושחררו אותה בעדינות כך שלא יהיו גושים.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
יָבֵשׁ בתנור כשהדלת פתוחה תוך 1 - 1.5 שעות בטמפרטורה של 100 * צלזיוס ואז אנו מורידים את הטמפרטורה ל 50 * - 60 * C ומייבשים את התה עד להסרת הלחות. יש לערבב כל הזמן את המסה על ניירות האפייה. אני מערבב את התה באופן הבא. אני מרים את הפינות הנגדיות של הנייר, ואז את האחרות. התה הולך למרכז. ואז אני מחליק את הידיים בעדינות את התה על גבי נייר האפייה (הוא לא נשרף). אפשר גם לערבב בעזרת מרית, אך במהלך הערבוב בידיים התה כמעט לא מתפורר מאשר אם עושים זאת בעזרת מרית.
כאשר החלק העיקרי של "עלי התה" נשבר, ולא נמעך, התה מוכן. חשוב לא לייבש את התה... אחרת, הוא יאבד את הטעם והארומה שלו.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
אנו מוציאים את ניירות האפייה מהתנור, נותנים לתה להתקרר לטמפרטורת החדר ויוצקים אותו לשקיות (בתוך ציפית ציפית) העשויה מבד כותנה דק או פשתן לייבוש.
ייבוש תה עד שהלחות השיורית נעלמת אנו מבלים בחוץ בצל במזג אוויר יבש וחם או בחדר במזג אוויר גשום רטוב. נענע את השקית מעת לעת כדי שהתה יתייבש מהר יותר.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
כמה זמן התה יבוש קשה לומר. זה תלוי במזג האוויר. קורה שבמזג אוויר לח, כשהוא לח בבית, מייבשים תה לשבוע. ובמזג אוויר יבש, יום אחד מספיק. אם אי אפשר ליצור תנאים לייבוש התה, אז אתה יכול לחמם את התנור למינימום, לכבות אותו ולהחזיק שם את התה עד שהתנור התקרר לחלוטין (מערבבים את התה מעת לעת).
תה מיובש היטב הוא כמעט ללא ריח ומפיק צליל רשרוש יבש אם מטלטל אותו בשקית. אם לתה יש ארומה חזקה, הוא עדיין לא יבש. גרגרי תה מיובשים היטב אינם מתפוררים ולא נמעכים, אלא נשברים.
חשוב לייבש את התה היטב, אחרת הוא עלול להיות עובש במהלך האחסון.
ניתן לייבש תה במנות קטנות במחבת - תחילה על אש בינונית, ואחרי 20 דקות - על נמוכה.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
אתה יכול לייבש תה בהצלחה טיגון אוויר... במייבש האוויר החם יותר זה קורה כדלקמן. שים את התה על מגש ב- AG המחומם וייבש אותו תחילה למשך 15 דקות בטמפרטורה של 150 * (מהירות בינונית), ערבב לאחר 10 דקות. לאחר מכן ייבש 20 דקות ב 85 * או 105 * (תלוי איך מתחממת ה- AG - המהירות היא ממוצעת). יבש ב 65 * (מהירות בינונית). במהלך כל התהליך, מערבבים מעת לעת את התה לייבוש אחיד. הקפידו לשמור על המכסה בצמצם - אפשר לשים שיפוד.
זהו זה, התה מוכן לאחסון.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
אתה יכול לנסות לייבש את התה בשיטה בה משתמשים יצרנים סינים עבור סוגי תה מסוימים. שיטה זו נקראת "לטגן". לשם כך, בתחילת הייבוש, הגדר את הטמפרטורה 125 - 150 * למשך 10 - 20 דקות. טמפרטורה זו מאפשרת לסוכר של מיץ הצמח להתקרמל על גבי הגרגירים וכביכול לאטום. את שאר המיץ בפנים ואז לייבש את התה כמתואר במתכון. שיטה זו נותנת טעם קרמלי וטעם תה קלים.
6. אחסון תה.
התה המוגמר נשמר אטום הרמטית בצנצנות זכוכית עם מכסי פוליאתילן, במיכלי פלסטיק חד פעמיים, בקליפת ליבנה או בקופסאות מתכת במקום יבש כהה.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
עדיף לתת לתה להתבשל במשך כחודש עבור מה שנקרא תסיסה יבשה... אם אתה מנסה לחלוט תה מיד לאחר הבישול, זה לא יכול להרשים אותך. ככל שהתה נשמר זמן רב יותר, כך הוא נעשה טעים וארומטי יותר.
אני שומר תה במיכלי פלסטיק חד פעמיים. על כל מיכל, אני מדביק סרט דבק עצמי (להדבקת חלונות) ויוצר עליו כתובת בה אני מציין את סוג הצמח, זמן התסיסה ותאריך הכנת התה.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
7. בישול תה.
תה עלים מותסס מבושל באותו אופן כמו התה הרגיל שלנו. שוטפים את התה עם מים רותחים, מוזגים לתוכו תה בקצב של 1 - 2 כפית. על כוס מים רותחים, שופכים מים רותחים, סוגרים את התה עם מכסה ונותנים לו להתבשל במשך 10 - 20 דקות. לקבלת בישול טוב יותר, תוכלו לכסות את התה במגבת. ואז מוזגים את התה לכוסות, מבלי לדלל במים רותחים, ויוצקים את הקומקום מעל ומניחים לו להתבשל במשך כ- 15 דקות. ניתן לרקוח תה זה עד פי 3-4.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
נוסף בתאריך 22/26/2016. דרך נפלאה להכין עלים לתסיסה שהומצאה זכרי... על פי שיטתו, התה מתגלה כרווי יותר מכל הבחינות! לְהַמלִיץ!
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
שיטת הקשחת עלי תה לקראת התסיסה
(זכרי)
עכשיו בואו נסתכל מקרוב תכונות של הכנת תה מצמחים שונים... חילקתי את כל הצמחים לקבוצות שכל אחד מהם מכיל צמחים שמתנהגים בערך זהים בתהליך הכנת התה.
1. עלי דובדבן, תפוח, אגס, תות שדה, שוקולד שחור, שילבתי לקבוצה אחתכי כשמכינים את העלים לתסיסה, הם מעובד היטב במטחנת בשר.
העיקרון של איסוף עלים לצמחים אלה (למעט תותים) הוא כדלקמן. ביד אחת אנו מחזיקים את ענף העץ בבסיסו, וביד השנייה אנו מושכים את העלים לעבר עצמנו. כתוצאה מכך יש לנו חבורה של עלים ביד. אנו משתדלים לא לחשוף את העץ. אם יש מעט עצים בגינה, עדיף לחתוך בזהירות את העלים בעזרת מספריים כדי לא לפגוע בעצים.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
אני מכין תה עלי תות לאחר הקציר, כשאני מעבד את המיטות. אני מסיר את החיתוכים מכל העלים החתוכים מכיוון שהם מחוספסים מאוד. ואני משאיר ייחורים על עלים של צמחים אחרים - הם לא ממש מפריעים.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
עכשיו קצת עוד על תה מכל צמח.
תה מ עלי דובדבן בעל ארומה חזקה מאוד וטארט מעט, נעים מאוד. במהלך התסיסה העלה מקבל ניחוח "דובדבן שיכור". אני מאוד אוהב את התה הזה. ובני אומר שהוא "מעריץ" שלו. אבל לעיתים רחוקות אני מבשל את התה הזה לבד (אם כי מסתבר טוב, טעים מאוד). לעתים קרובות יותר אני מערבב אותו עם תה אחר - הוא מגדיר היטב את טעמו של התה הראשי ומעניק לו צבע וארומה עמוקים יותר. עדיף לקחת דובדבנים פשוטים לתה. ישנם כלאיים של דובדבן מחלישים תה בכל המאפיינים.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מ צ'וקברי פשוט קסום! הצבע עז מאוד, כהה. הטעם טארט, בהיר, עם חמיצות קלה. הריח הוא ללא תחרות, דומה מאוד לדובדבן, אך מרוכז יותר. אני שותה את התה הזה כמו מעדן. ולעתים קרובות יותר אני מוסיף לתערובות תה. אני חמדן לעצמי - אני פשוט לא מבשל את זה כל כך הרבה, כי בכפר שלנו יש רק שיח גרגרי שחור שחור אחד, וזה מהשכן שלי. אתה לא יכול לחתוך את כל העניין - זה ייעלם. אבל כשהעלים מתחילים ליפול בסתיו, אני לא עומד בטקס כאן - אני חותך הכל. העלים כבר אדומים-צהובים, מחוספסים. מטחנת הבשר רוטנת כשאני מסובב את העלים, אבל התה עדיין טעים. עדיף לקחת את האוכמניות הפשוטות ביותר לתה, ולא זנים מעובדים.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מ עלי אגס גם בין האהובים עלי. הוא רך מאוד ולא פולשני - גם בטעם וגם בארומה. אבל כמה עמוק, עבה! נעים מאוד לשתות את התה הזה - יש טעם לוואי מתקתק. צבע התה העשוי מעלי אגס יחסוך כל תה בהיר, מכיוון שאגס מעניק צבע כהה כל כך שיקר להסתכל עליו.אם אתה מכין תערובת תה, אז תה אגס אינו מפריע לטעם ולארומה של התה הראשי. בשביל התה הזה אני לוקח את העלים מאגס הבר, אבל אפשר גם מהגן - זה גם עובד טוב.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מ עלי עץ תפוח - בלתי שגרתי! הגרגירים חומים בהירים. ולתה המושל יש צבע יפה מאוד וטעם וארומה רכים ומתקתקים. אני אוהב מאוד את התה הזה.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מ עלה תות מתברר צבע עשיר מאוד, טעם וארומה מתקתקים. אם ממתינים לסתיו ואדמומיות של העלים, הטעם והארומה של התה מתעצמים. פעם ניסיתי להכין תה מעלי תות בר. מומלץ לאסוף אותם בסתיו, כשהם הופכים לאדומים. אבל כל התותים שלנו היו מכוסים בעשב של חצי מטר עד הסתיו, אז בזמן שאספתי חצי חבילת עלים, החורף כמעט הגיע. התה, כמובן, התגלה כאצילי. אבל כבר לא הייתי כשיר להישגים כאלה.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
2. עלי דומדמניות ופטל מתנהגים בצורה שונה לגמרי מתה מקבוצה 1. הם לא סובלים מטחנת בשר, גרגירים מתפוררים, והתה המוגמר מתגלה כחלש. אבל אתה עדיין יכול לקבל תה טעים מהעלים האלה! בו, ריח העלים הטריים, המשתנה, הופך למעודן. אבל הכל בסדר ...
ראשית, העלים הללו יבשים איכשהו, אפילו במזג אוויר לח.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
שנית, הם מחוספסים, קשים לסיבוב, והם נותנים מעט מיץ. אם אתה מסובב את העלים הללו במטחנת בשר, אז אתה לא מקבל תה, אלא סוג של אבק. ולכן הם פחות מותססים.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
כשהכנתי תה כזה מספר פעמים החלטתי בעצמי - זהו, אני לא אבשל אותם שוב. אבל אז נזכרתי בערך קפיאת עלים לפני התסיסה. אני הקלדתי עלי דומדמניות שחורות, נבול, הכניס את השקית למקפיא, הוציא אותה כעבור יום, והפשיר אותה במשך 20 דקות. והיא התחילה לגלגל את זה לגלילים. הם התכרבלו בקלות ובמהירות.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
שלחתי את הלחמניות לתסיסה. מותסס במשך 5 שעות. העלה התכהה, הריח התעצם. חתכתי את הגלילים לכביסות בעובי 0.5 ס"מ.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
שלחתי אותו לתנור, מעט משחרר את המסה.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
הטמפרטורה נקבעה ל 80 * צלזיוס. הריח במהלך הייבוש היה משוגע! זה עודד אותי, כי ניסיונות עבר עם מטחנת בשר לא נתנו ריח כזה. עקבתי אחר התהליך בתדירות גבוהה מהרגיל. לאחר חצי שעה העלה כמעט יבש. הורדתי את הטמפרטורה ל 50 * צלזיוס ולאחר שעה אחת התה היה מוכן.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
התה יצא! הריח קסום, גם הטעם. הצבע לא כהה, אבל זה לא משנה! קיבלתי את התה שחלמתי עליו!
זהו, מאז אני עושה את זה ככה: אני קמל את העלים, מקפיא אותם, ואז מפשיר אותם, מגלגל את הלחמניות, מתסיס אותם, מייבש אותם ו ... נהנה!
בתמונה תה העשוי מעלים מיובשים במייבש (הקל ביותר), מעוות במטחנת בשר (מעט כהה יותר) ומפותל לאחר הקפאתם לגלילים (הכהה ביותר). ליד הכוסות נמצא התה שממנו בישלתי אותו.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
אני אוהב לבשל את התה הזה עם אגס, תפוח או תות. מתברר צבע נפלא של תה שחור וטעם דומדמניות ייחודי! אני ממליץ לכולם!
עדיף לאסוף עלי דומדמניות לתה בזמן הבשלת הדומדמניות, עד שהם נהרסים על ידי כנימות ומזיקים אחרים. אחרת לא נקבל שום דבר אחר כך. רצוי לחתוך את כל הייחורים ולהשאיר רק את צלחת העלים.
עלי פטל בתהליך הכנת תה הם מתנהגים באותה צורה כמו דומדמניות. במהלך הקציר רצוי לקרוע את העלים ללא ייחורים - הם מחוספסים כמו אלה של דומדמניות ותותים. יש לציין כי הצד האחורי של עלה הפטל הוא כסוף. צבע זה נשמר לאורך כל תהליך הכנת התה. צדו העליון של העלה משנה את צבעו במהלך התסיסה והייבוש, כך שעליך להתמקד בו.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
דרך מטחנת בשר עלי פטל מסתובבים מעט יותר טוב מעלים דומדמניות, אך הם גם מתפוררים. כן, והארומה אבודה.
לכן, לאחר הייבוש, הקפאתי אותם גם.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
ואז היא גילגלה את הלחמניות. לאחר הקפאה והתגלגלות העלים נראים עובשים. זה היה הרס המשטח הכסוף הכסוף של הסדין.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
אני תסיסה את העלים במשך 6 - 8 שעות תחת עול, שכן לאחר הפיתול לא מתקבל מיץ במיוחד.

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

מכיוון שהיה קר מאוד בבית, שמתי את המכולה עם העלים בחממה, וכיסיתי אותם לא רק במטלית לחה, אלא גם בצלחת.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
לאחר התסיסה חתכתי את הלחמניות ברוחב של עד 0.5 ס"מ, הנחתי אותן על נייר אפייה, שחרר אותן מעט ושלח אותן לתנור ב 80 * למשך 1 - 1.5 שעות. ואז אני מוריד את הטמפרטורה ל- 50 * C ומייבש אותה עד לייבוש. תה מתייבש מהר מאוד, אז זכרו לערבב אותו מדי פעם.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
כדי לסלק לחות שיורית אני שופך את התה לשקית עשויה בד דק ותולה אותו במקום יבש.
צבע התה היבש המוגמר מעלי פטל אינו יפה במיוחד (במיכל הנמוך ביותר - תה עלים מותסס).

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

אבל המבושל נראה חמוד מאוד. בתמונה - תה העשוי מעלים המיובשים במייבש (בהיר ביותר), מעוות במטחנת בשר (כהה ביותר) ומפותל לאחר הקפאה (שמאל למטה).
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה העשוי מעלים מיובשים פשוט מתגלה כחלש, מזוהה מעט בטעמו ובארומו. לתה העשוי מעלים המעוותים במטחנת בשר יש טעם וארומה חזקים יותר מתה העשוי מעלים יבשים פשוטים. אבל בכל זאת - קשה לזהות. אבל תה מעלים מעוות לאחר ההקפאה, אמנם קל יותר מ"מטחנת בשר ", אך בעל ארומה טעימה וטעם פטל מזוהה עם גוונים חדשים, עם חמיצות נעימה. אין צורך לערבב אותו עם תה אחר - הוא מספק את עצמו! אנחנו מאוד אוהבים את זה.
אפשר לקצור עלי פטל כל העונה - הם רק משתפרים! ומזיקים לא אוהבים אותם (לפחות לא בשבילי). תה העשוי מעלי פטל יער עדיף על תה גינה. אז אם יש לכם פטל בר, לכו לשם בשביל העלים. במקביל, אוספים את פטל היער. ואז לייבש אותו במייבש ולהוסיף אותו לכל תה!
עדכון נכון ליום 22/26/2016. יצרנית התה שלנו רדושקה הצליחה להשיג את המתכון לתה פטל מגורען עם גרגירים חזקים.

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה מותסס עשוי עלי פטל "רדושקה"

3. עלים של צמחים ארומטיים וחריפים (נענע, לימון, יורה אורן ...) - זה כבר סיפור אחר. הארומה של העלים הטריים של צמחים אלה ניתנת על ידי שמנים אתרים. אם מכינים מהם תה, כמתואר לעיל, כלומר מתסיסים ומייבשים בטמפרטורה של 100 *, תוכלו לקבל תוצאה בלתי צפויה. במהלך התסיסה הופך ריח השמנים האתריים, וכאשר מייבשים הוא מתאדה. לכן, הארומה שבגינה אנו אוהבים את הצמחים הללו אבודה. עדיף לא לתסוס אותם, אלא לחמצן. לשם כך עליכם לקמול את העלים, לסובב אותם במטחנת בשר ולשלוח מיד את הגרגירים שהתקבלו למייבש בטמפרטורה של 40 - 50 * צלזיוס למשך 40 דקות. ואז הורידו את הטמפרטורה ל -30 * וייבשו עד הסוף. הגרגירים מתייבשים במהירות.
כאשר מעוותים אותם במטחנת בשר, העלים משנים את צבעם באופן מיידי, כלומר הם מחומצנים. בשל כך, טעמם משופר. בתצלום הקלטתי את סיום תהליך סיבוב עלי הנענע. לשם השוואה שמתי עלים טריים. ראה איזה ניגוד.

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

עכשיו על תה מבושל מגרגירים כאלה. ריח התה חזק מזה של עלים מיובשים פשוט. הצבע יפהפה, שקוף. תה הנענע המוצג בתצלום נרקח למשך 4 דקות בלבד. טעמו של התה הוא נענע ונעים מאוד.

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

באופן כללי, אנחנו מאוד אוהבים מנטה ולימון כזה. ובדיוק כך ניתן להוסיף אותם בכל מקום שהלב חפץ - בתה אחר, שתייה, מנות בשריות, מאפים (נוח!). הם לא יתגברו על הטעם והארומה של המשקה או המנה העיקריים, אלא ידגישו אותם לטובה.

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

יורה באורן ... משכתי אליהם תשומת לב בזכות לינאדוק עם ריבת הוורדים המחטניים שלה (תודה, לינוצ'קה). כך קרה ששברתי יותר מדי יריות בשביל הריבה הזו. ובישלתי 2 מנות ריבה, ועדיין נותרו יורה - חבילה גדולה. כבר לא תכננתי להכין ריבה, וחבל לזרוק את הזריקות. ואז נזכרתי מה עשיתי עם נענע ולימון. ללא היסוס, היא סובבה את הזרעים במטחנת בשר.

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

ואז היא ייבשה את הגרגירים שנוצרו במייבש בטמפרטורה של 60 * C למשך שעה.

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

התברר שהוא מאוד ארומטי וטעים!

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

להתייחסות: תהליך איסוף יורה אינו פוגע באורנים.לעומת זאת! אם תנתק רק מחצית מהירי, האורן יהפוך רך יותר בשנה הבאה. טכניקה זו משמשת במיוחד ליצירת כתר של עצים מחטניים. חשוב לעשות זאת בחודש מאי, עד שהזריקות הניחו ניצנים לשנה הבאה. יורה כאלה נקראים "נרות", הם רכים מאוד וטרם גדלו במחטים. אז יורה האורנים המגוררים היה תגלית עבורי.

אני ממליץ גם לעשות עם עלי עשבים ריחניים אחרים שמדיפים ריח טעים בגלל שמנים אתרים. תסיסה וייבוש בטמפרטורות גבוהות "יהרוג" את הניחוחות והטעמים הללו, כך שתה טעים עם מאפיינים בולטים לא יסתדר מהם.

עדכון נכון ליום 22/26/2016. מתכון לתה מותסס שעשוי מצמחים ארומטיים מתוצרת לינדוק. התוצאה נהדרת! אני משאיר את המידע שהוצב במקור במתכון, כך שלמכיני התה תהיה אפשרות להשוות בין שתי האפשרויות. באופן אישי, אני אכין עכשיו רק תה מותסס מצמחים כאלה.

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
תה תוסס וסיבים מעשבי תיבול ארומטיים
(לינאדוק)

ניתן להכין תה מוכן מכל צמחיה עם עלי כותרת, גרגרי יער וקליפות של מגוון רחב של צמחים - החל מפרחי צמחי גן (תפוח, שזיף, למשל) ועד עלי כותרת של פרחים שונים (ורדים, ציפורני חתול, פלוקס, חרציות, קמומיל, נסטוריום , זיניה, אסטרס, ארטישוק ירושלמי, חמניות, אדמוניות וכו '). אפשר להוסיף לתה המוגמר גם פטל מיובש, לינגוברי, רואן, שוקו, אוכמניות, תותים או קליפת תפוחים ואגסים חתוכים דק ... עלי לינגוברי מיובשים נראים טוב בתה. כאשר הם מיובשים במייבש, הם כמעט לא משנים את צבעם ונשארים ירוקים.
כדי לאחסן עלי כותרת, בניגוד לתה, אתה צריך, כמו עשבי תיבול, בשקיות נייר או בקופסאות, במקום חשוך ויבש. עדיף להוסיף עלי כותרת לתה כשמזגים אותו לקופסאות לשימוש יומיומי. או, כאשר יוצרים גרסת מתנה של תה.
אני מפנה את תשומת ליבך לעובדה שאסור לאסוף את הפרחים בשלמותם. אתה צריך לאסוף רק עלי כותרת של פרחים. עלי הכותרת כמעט חסרי ריח, אפילו מפרחים ריחניים כמו מונארדה וציפורני חתול. ואם תאסוף אותם יחד עם הכוס והגביע, הריח הזה יישאר ויכול להפריע לריח התה עצמו. הערה זו אינה חלה על פרחים של צמחי גן (תפוח, שזיף). ניתן לאסוף אותם עם פרחים שלמים.

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

התה הזה מתגלה כיפה מאוד וארומטי וטעים יותר. לאחר שארזת תה כזה בקופסאות או בשקיות יפות, תוכל להציג אותו לחבריך ומכריך. יש צורך לייבש רק את עלי הכותרת, פירות היער והקליפות בטמפרטורה נמוכה במייבש או בתנור (40 - 50 *) כך שישמרו ככל האפשר על המראה, הארומה והטעם שלהם.

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)

אז בדקנו את העקרונות הבסיסיים להכנת תה טעים מעלים של צמחים שונים. תוכלו לגוון את הרשימה הזו, אבל אני מזכיר לכם שחשוב לבחור עלים לתה, המכילים טאנינים. חשוב גם לבחור את עלי הצמחים שאת פירותיהם אנו שמחים לאכול. יש מספיק צמחים כאלה להכנת תה בכמויות גדולות לאורך כל העונה.
נושא זה מתאר את תהליך הכנת תה המונו. אבל אתה יכול לתסוס את העלים של לא צמח אחד, אלא כמה בבת אחת. הניסיון הוכיח שתה כזה טעים מאוד, לעתים קרובות יותר טעים מתה מונו. יתר על כן, לא משנה איזה הרכב ואילו פרופורציות לוקחים. בנוסף, פיתול העלים המשותף במטחנת בשר כמעט תמיד נותן גרגירים חזקים מאוד והתה נראה יפה מאוד. תוכלו לקרוא עוד על אופן הכנת תה כזה בנושא. תה כפרי (מותסס) - שבעה באחד.
הצטרפו, אופים יקרים, לפעילות המרגשת והשימושית הזו!


ראדה-דמס
הערה מ lappl1:

חָשׁוּב! בשנת 2014 חברי הפורום צברו ניסיון עשיר בהכנת תה. חוויה זו תוארה בתגובות למתכון זה. עשיתי קישורים פעילים לשאלות החשובות ביותר הקשורות לתסיסת עלים של צמחים שונים. ניתן למצוא אותם לאחר הערות באותו עמוד. פרסמתי גם קישורים פעילים לקטעים מספרו של וו וויי שין "האנציקלופדיה לריפוי תה", בו תוכלו לקרוא מידע רב שימושי על כל שלבי הכנת התה. אנא קרא את כל המידע הזה.
חָשׁוּב! *אם כמעט כולם יכולים לצרוך תה ערבה ללא הגבלה, אז לתה מגינה וצמחי בר עשויים להיות התוויות נגד. לכן, כשבוחרים צמחים לתה, זה לא יהיה מיותר להתייעץ עם רופא. ועוד. אתה לא צריך לשתות רק תה אחד במשך זמן רב. אני אספר לך על עצמי. אני מכין תה ממספר רב של צמחים, אני כל הזמן מחליף אותם, אז לא הבחנתי בבעיות מהשימוש בהם.
חָשׁוּב! אין לתסוס עלי-עשבים של צמחי מרפא להכנת תה (למשל, קמומיל, יוט סנט ג'ון, ערמון, רודיולה רוזאה, אכינצאה וכו '). לא תקבל תה טעים או תרופה. בתחילה, המאפיינים של צמחי מרפא במהלך התסיסה יכולים להחליש או להיעלם כליל, או אפילו לשנות. לכן, כאשר מכינים תה מותסס מצמחי מרפא, אותם חומרים שימושיים הנמצאים בחומר גלם מרפא שהוכן כראוי לא תמיד עובדים. שנית, טעם התה העשוי מעלי צמחי מרפא מותססים רחוק מאוד מטעם המשקה אותו אנו צורכים כתה. בְּדִיוּק תה, לא עירוי מרפא... לכן, אם ברצונך להכין משהו למטרות רפואיות, עדיף לעשות זאת בהתאם להמלצת הרבליסטים-פרמקוגנוסטים, כלומר לייבש את חומר הגלם בטמפרטורות מסוימות, השונות לסוגים שונים של חומרי גלם רפואיים.
מקורות:
1. V. Odintsov, Ing. - משקה נשכח (109). "מדע וחיים", 1989, מס '07
🔗
2. תסיסה של תה איוון ... 🔗
3. ניסיון עצמי.
4. צמחי מרפא וצמחי מרפא, תמונות, תיאור, יישום, תכונות, טיפול. 🔗

קישורים לתשובות לשאלות נפוצות:

למתחילים. הגישה הנכונה להכנת התה הראשון (* Anyuta *)
בעיות תה. מה צריך לעשות כדי למצוא את השגיאה?
תחקיר (תה נכשל - לפחות שלושה תנאים הופרו בעת הכנת תה)

הוראות קצרות להכנת תה תיאור, תָכְנִית
מה ההבדל בין תה צמחים לתה מותסס?
מה משפיע על איכות התה?
תסיסה טבעית
מבחן ארומה לתה עתידי
חלזונות עלים
לשטוף או לא לשטוף את העלים? 1 2 3
לסובב את העלים במטחנת בשר או לסובב ביד? 1 2
מטחנות עלים מתפתלות 1 2 3 4
מדוע העלים מתפוררים כשמעוותים אותם במטחנת בשר? 1 2 3
איך חותכים עלים לתה עלים רופף?
השפעה על תסיסה של עיבוד עלים ידני לא מספיק
קוצצים עלים על קומביין
השפעת התסיסה על תכונותיהם הרפואיות של צמחים 1 2 3
אילו תנאים אתה צריך ליצור לתסיסה טובה? 1 2
איך לתס תה עם איזו שכבה? 1 2 3
באיזו טמפרטורה צריך לתסס תה?
מדוע ומתי אתה זקוק לדיכוי במהלך התסיסה? 1 2 3
תסיסה אצל יצרנית חזיר
איך מייבשים תה 1 2 3 4 5
טמפרטורת ייבוש 1 2
ייבוש תה במייבש 1 2 3
מייבש אוויר לייבוש תה (paramed1)
המוזרויות של ייבוש תה במאוורר (גלינה איב.)
ייבוש תה על מייבש רשת גז (YuLi)
איך אפשר לדעת אם תה יבש?
למה צריך לייבש תה בשקית?
מדוע יש ריח "אמבטיה" (ריח מטאטאים) של תה מוכן? 1 2 3 4 5
מדוע תה חסר ריח?
מדוע צבע תה מוכן? 1 2
מדוע יש לתה ריח צמחי מרפא?
הסיבה לריח הדגי של תה
תה עלים מלא העשוי מעלים קפואים (ללא קמל או סלסול)
שיטת הקשחת העלים כהכנה לתסיסה - הקפאה והפשרת עלים חלופיים (זכריוס) 1 (אגס), 2 (דובדבן ותפוח)
הכנת תה בשיטת ההזעה 1 2 3 4 5 6 7 8
Rada-dms תה תסיסה של 36 שעות ללא מטחנה או סלסול
כיצד "להתאים" תה ללוח הזמנים האישי שלך? 1 2 3 4 5
כיצד להשיג את כוחו ועפיצותו של התה?
מדוע התה צומח עובש כשמאוחסן?
כיצד לאחסן תה?
כמה תה לרכוש?
סוף עונת הכבשן
תסיסת עלים עם פירות יער ופירות טריים (נטליה קובאל)
שקיות תה חד פעמיות לבישול תה רופף לאחר ייבוש תה - elena kadiewa, נטלישקה, businkairika

תה מעלים של כמה צמחים:
- תכונות של ייבוש עלי דומדמניות שחורות
- מִשׁמֵשׁ 1 2 3
- שזיף דובדבן הוא טכנולוגיה נפוצה, שזיף דובדבן על ידי התקשות
- יַרבּוּז
- ענבים 1, 2, 3, 4
- דובדבן ציפורים 1 2
- וורט של סנט ג'ון
- ויברנום
- אירגה
- טִילְיָה
- התור 1 2
- בדן 1 2 3 4 5 6
- ברברי 1 2
- לינגונברי
- זָקֵן
- הרגיש דובדבן
- אוכמניות 1 2
- אפרסק
- ספיראה, המאפיינים של אחיד, מתערבב עם מתום
- אוכמנית, מה שנשאר בעלים של אוכמניות לאחר תסיסה וייבוש נכון
- פייג'ואה
- ורד
- דובדבנים
- שיסנדרה
- בְּרוֹשׁ
- לוך ג'יגידה 1, 2, 3, 4 (ראה את העמוד עד הסוף)
- אשחר הים
- מנטה פראית מימית (Mentha aquatica)
- פרח ורד 1, 2, 3, תמונה, עלי כותרת גרגירים מיובשים, תסיסת עלי כותרת
- תות (תה שחור), תות (תה ירוק)
- תסיסת פירות יער 1 2 3 4
אריזת מתנת תה DIY 1 2 3 4 5, קרטון לאריזה, מדבקות מתנה
לוח שנה נחיתה ירחי - איך רדושקה עושה את זה

וו וויי שין "אנציקלופדיה לריפוי תה" (קטעים):
- סיווג תה
- קציר תה גולמי
- הובלת עלי תה
- קְמִילָה
- הַעֲקָמָה
- תְסִיסָה
- יִבּוּשׁ
- ייצור תה ירוק
- ייצור תה צהוב
- ייצור תה אדום
- שינויים בהרכב הכימי של עלה התה
- גורמים המשפיעים על איכות עלה התה

מתכוני תה מותסס מצמחים שונים:


תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה איוואן (תסיסה של עלי אש אש) - כיתת אמן
(lappl1)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה איוון ירוק
(בוריסנוק)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) איוואן-תה "לבן-ורוד" (מלמעלה)
(lappl1)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) איוואן-תה "פלאפי" (מבולעי זרעים לא בשלים)
(lappl1)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) סתיו איוואן-תה
(MariV)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה ערבה מותסס קשור עם תוספים שונים
(גלינה איב.)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה מגורען ממברשות פרחי אש
(אווליני)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
(lappl1)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה כפרי (מותסס) - שבעה באחד
(lappl1)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה מותסס "תועלת דומדמניות" מעלי דומדמניות שחורות וצמחי גן אחרים
(רדושקה)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) שיטה להתקשות עלי תה לקראת תסיסה
(זכרי)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) "תה קפוא" מעצי מחט ועלי תסיסה טבעית
(לינאדוק)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה ירוק מעלים של גינה וצמחי בר + בונוס - זנבות תות מיובשים
(זכרי)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה עלה גרניום מותסס (עשב מולא)
(זכרי)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה מותסס "מוחיטו" מעלי נענע, ענבים ודובדבנים
(Lasto4ka)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה מותסס מעלים גן עם פירות וגרגרים (תה פירות)
(נטליה קובאל)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה ירוק - תסיסה ביצרן יוגורט ממותג 100 ומולטי קוקר מותג 701.
(MariV)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה תוסס וסיבים מעשבי תיבול ארומטיים
(לינאדוק)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה עלי פטל מותסס "רדושקה"
(רדושקה)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תוספי תה. תחליף תה (אנו מכינים מוצרים בריאים מהעוגה מהמסחטה)
(lappl1)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) שיער מאצ'ו איטלקי (תה עלה ערבה מותסס)
(טרישיה)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה עלי ורדים מותסס
(קובנוצ'קה)
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן) תה פרחים מותסס "מיקס גן"
(MariV)
רובל - מכשיר לטחינת עלים לתה רופף - lappl1.
רולר - מכשיר לטחינת עלים לתה רופף - מנדרייק לודמילה
תהליך טחינת עלים על גלגלת


זהו, אני אבוד, אני יקרע את הכל בגינה ובגן הירק!
למרות שאתה יכול להתחיל עם השכן
GenyaF
הידד! הייתי הראשון שראיתי את זה !!!!
זו רק אנציקלופדיה של תה גן! Liu-uu-da-aaa! איזה עבודה!
במנו יש דובדבן, פטל, משמש, שזיף דובדבן ונענע. מחר אתחיל בתהליך. מעניין אם עלי הענבים יתגלגלו?
אתה לא יכול להציע שום דבר מעלי תפוחי אדמה, עגבנייה, מלפפון או קישואים? : משוגע: ואז אותם אני צריך לחשוב

נכון, לא הראשון
lappl1
ראדה-דמס, אתה שוב הראשון שבא לשחף! הידד!
ציטוט: Rada-dms
למרות שאתה יכול להתחיל עם השכן
כמובן, של השכן! אתה תמיד יכול להדביק את עצמך ...
lappl1
ציטוט: GenyaF
הידד! הייתי הראשון שראיתי את זה !!!!
ג'ן, לא ... ראדה-דמס לפניך 3 דקות ...
ציטוט: GenyaF
במנו יש דובדבן, פטל, משמש, שזיף דובדבן ונענע. מחר אתחיל בתהליך. מעניין אם עלי הענבים יתגלגלו?
יאללה, ג'ן, הכין תה מכל מה שכתבת בפסקה זו. אבל עם תפוחי אדמה ועגבניות - זה יהיה קיצוני ...
אגב, חשבתי גם על ענבים ... רק הוא נשאר איתי בקזחסטן ... ואני בהחלט אנסה את זה.
lappl1
קצת על תכונות שימושיות של הצמחים המפורטים במתכון, והתוויות נגד אפשריות בעת שתיית תה מהם
דובדבן בעל מגוון רחב של תכונות רפואיות.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
עלי דובדבן מכילים חומצות אורגניות (מאליץ ולימון), טאנינים, קומרין, סוכרוז, דקסטרוז, אנתוציאנינים, ויטמינים C, B1, B2, B6, B9 (חומצה פולית). יש להם השפעה מכייחת, משתן, חיטוי, הרגעה ונוגדת פרכוסים. עירוי שלהם משמש לדלקת בדרכי הנשימה, לאנמיה, כחומר משלשל לעצירות, להפחתת תהליכי תסיסה במעיים וכטוניק כללי.
לעלי הדובדבן יש תכונות משתן ועפיצות. הם משמשים לאבנים בכליות, מחלות מפרקים, בצקות, שלשולים.
מרתח של עלים צעירים משמש לשלשולים, קוליטיס כרונית, כמו גם לטיפול מורכב באטוניית המעי. תה ויטמין נרקח מעלי אביב, בעלי השפעות נוגדות דלקת, חיטוי והמוסטטי.
אנשים הסובלים מגסטריטיס או כיב קיבה, כיב בתריסריון עם חומציות מוגברת של מיץ קיבה במהלך החמרת המחלה צריכים ליטול מרתחים וחליטות בזהירות.
צ'וקברי (צ'וקברי) בעל תכונות יתר לחץ דם, נוגדות עוויתות, משתן, כולרטטיות, אנטי דלקתיות, מחזקות נימים, וגם מורידות את רמות הכולסטרול בדם, מגרה את מערכת ההומאוסטזיס.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
זה מסומן למחלות יתר לחץ דם בשלבים 1 ו -2, הפרעות שונות במערכת קרישת הדם (דיאתזה דימומית, קפילרוטוקסוזיס), דימום, טרשת עורקים, גלומרולונפריטיס, ראומטיזם, סוכרת, מחלות אלרגיות.
חומרי הפקטין הכלולים בשוקברי מסירים חומרים רדיואקטיביים, מתכות כבדות, מיקרואורגניזמים פתוגניים מגוף האדם, מסלקים עוויתות ומנרמים את המעיים. קומפלקס הוויטמינים הכלול (שילוב של ויטמינים P ו- C) מסייע לחיזוק דפנות כלי הדם, משפר את גמישותם ומוצקותם.
עם היווצרות אבנים בכליות ובצינורות השתן, עלי השוקו מסוגלים להפגין תכונות אנטי דלקתיות. ידוע בפעולותיו ההמוסטטיות, המשלשלות והדיאפורטיות. תה עלים רואן שימושי לטיפול במחלות כליה וכבד.
מומלץ ליטול צ'וקברי בזהירות לדלקת קיבה, כיב קיבה ותריסריון, לחץ דם נמוך, קרישת דם מוגברת וטרומבופלביטיס.
אגס עשיר בפרוקטוז, גלוקוז וסוכרוז, חומצות אורגניות, טאנינים, פקטין, חומרים חנקניים, קרוטן וויטמינים מקבוצות A, B, P, PP, C ו- B. עלי אגס מכילים כמות גדולה של יוד. עירוי של עלי אגס הוא בעל השפעה משתן, מקבע, מחטא, מכייח ומוריד חום, עוזר לנרמל את מערכת העיכול.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
עלי עץ תפוח בשל ההרכב הכימי העשיר שלהם, יש להם תכונות מועילות רבות לגוף - תכונות אנטי דלקתיות ומיקרוביאליות, משפרות את חילוף החומרים בגוף, שימושיות לבצקת.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
עלי תפוח, כמו גם פירות, מכילים תרכובות פנוליות המחזקות את דפנות כלי הדם, מפחיתות את שבריריותן וחדירותן, מקדמות את ספיגת ויטמין C. עירוי של עלי תפוח משמש להצטננות, שיעול, צרידות, דלקת כליות, בעיות בשלפוחית ​​השתן אבנים בכליות ...
IN עלי מייפל מכיל שמן אתרי, חומצה בטולורטינית, ספונינים, טאנינים, היפרוזיד, קרוטן, שמן אתרי, ויטמין C, פיטונצידים. לעלי מייפל צעירים יש טעם מתקתק לבן, נעים, מיץ דביק, עשיר בוויטמין C, בעל השפעות אנטי-קורבטיות, טוניק, כולרטיות, חיטוי, אנטי דלקתיות, מרפא פצעים, טוניק, משכך כאבים ומשתן.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
אֶדֶר - תרופה נוגדת דיכאון מצוינת, גם מקלה על מתח עצבי הנגרם על ידי לחץ, מפחיתה תוקפנות, הרמונית, מובילה לשיקום האנרגיה, מעשירה את הגוף בחומרים שימושיים. בנוסף, זוהי תרופה מצוינת לריסוק אבנים בשלפוחית ​​השתן והכליות. אין התוויות נגד מייפל.
IN עלי לוז (אגוזי לוז) מכיל סוכרוז, שמן אתרי, מיריציטרוזיל, ויטמינים. לוז הוא חומר משלשל, ולכן הוא משמש לעצירות. לצמח תכונות נוגדות חום ומחמצן. הייזל משמש כאמצעי שמרחיב את כלי הדם. צמח מרפא זה ממיס אבנים בכליות, מגרה את כל תפקודי הגוף. תמיסות ומרתחים של עלי לוז יכולים להעלות את לחץ הדם.
אִינפוּזִיָה עלים של תותי גינה ויער בעלי טוניק כללי, הרגעה, מרחיב כלי דם, טוניק, המטופויאט, אנטי דלקתי, משתן, כולרטטי, אנטי סקלרוטי, היפוגליקמי. בפנים הוא נלקח כחומר כללי מחזק, כנגד עוויתות לנוירסטניה, לוקמיה, אנורזיס, פולימנוריאה, קרצינומות בגרון. עירוי עלים מאט את הקצב ומגביר את משרעת התכווצויות הלב, מרחיב את כלי הדם ומקדם את סילוק המלחים מהגוף. ברפואה המדעית מומלץ ליטול עירוי של עלי תות כדי לדחות מסות נמק בגידולים מתפוררים.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
ברפואה העממית, עירוי עלים משמש לדלקת קיבה, כיב בקיבה ותריסריון, קוליטיס, יתר לחץ דם, לב חלש, דפיקות לב, מחלות כליה וכבד, בצקת, נוירוסטניה, נדודי שינה, אסתמה בסימפונות, סוכרת, צנית, אבני כבד וכליות, פריחות בעור, רככת, scrofula, טחורים. כמו כן, העירוי נלקח להצטננות המלווה בחום גבוה ושיעול, עם אנמיה, מחסור בוויטמינים, הפטיטיס, שלשולים, עצירות אטונית, מחלות טחול.
כלפי חוץ משתמשים בעירוי של עלי תות בצורת שטיפה לדלקת מוגלתית של הפה והגרון, בצורה של קומפרסים לטיפול בפצעים בוכים ומדממים שלא מחלימים זמן רב.
דומדמניות - מחסן של ויטמינים.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
גרגרי היער והעלים של צמח ייחודי זה מכילים פרוביטמין A, ויטמינים חיוניים B ו- P, כמו גם חומרי פקטין החשובים לגוף, סוכרים שימושיים, חומצה זרחתית, קרוטן ושמן אתרי. עלי דומדמניות מכילים כמויות גדולות של מגנזיום, פיטונצידים, מנגן, כסף, גופרית, עופרת ונחושת.
עלי דומדמניות משמשים לטיפול במחלות כבד, דרכי הנשימה. חליטות העלים נהדרות להגברת חסינות ועמידות בפני הצטננות. יש להם תכונות טוניק וחיטוי בגלל הטאנינים הכלולים והחומרים הפעילים ביולוגית, ויטמינים ושמנים אתרים. העלים של שיח זה מכילים יותר ויטמין C מאשר פירות יער, ולכן הם משמשים לצנית, דלקת קיבה, כמו גם למחלות לב וכלי דם. הרפואה המסורתית ממליצה בחום להשתמש במרתחים למחלות עיניים ולדרמטיטיס שונים.
בשל התכולה הגבוהה של תרכובות פנוליות ייחודיות וויטמין K, השימוש בדומדנים אינו מסומן בתרומבופלביטיס.
פטל הוא אוצר רב ערך לבריאות.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
הוא מכיל חמש חומצות אורגניות בהרכבו: סליציליק, מאלי, לימון, פורמי, ניילון. הפטל עשיר גם בטאנינים, פקטין, חומרים חנקניים, מלחי אשלגן ונחושת, ויטמין C, קרוטן, שמנים אתרים.
לעלי פטל השפעות נוגדות חום, דיאפורטיות, אנטיטוקסיות והמוסטטיות. חליטות של עלי פטל משמשות להצטננות, זיהומים בדרכי הנשימה חריפות, שפעת, סיאטיקה, חום ועצב עצבי. הם גם מרכיב מרכיב בהכנת תה דיאפורטי. עלי פטל משמשים גם לטרשת עורקים, מחלות כליות, קיבה, מעיים, יתר לחץ דם ותפקוד לקוי של הלב, עם שלשולים ודימומים. בעזרת עירוי עלי פטל ניתן לגרגר את הגרון והפה לתהליכים דלקתיים שונים. השתמש בזהירות נגד דלקת מפרקים וצנית.
מנטה.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
לעלי נענע תכונות נוגדות עוויתות, הרגעה, כולרתטיות, חיטוי, משככי כאבים, חלשות נגד לחץ דם. זה משפר את התיאבון, משפר את הפרשת בלוטות העיכול ואת הפרשת המרה, מפחית את הטון של השרירים החלקים של המעי, כמו גם את דרכי המרה והשתן.
עירוי או תה מעלי נענע מסומנים לבחילות ממקורות שונים, הקאות (כולל אצל נשים בהריון), עוויתות במערכת העיכול, צרבת, שלשולים, גזים, עוויתות בכיס המרה, דרכי המרה והשתן, דלקת שלפוחית ​​השתן, כולנגיטיס, הפטיטיס, כולליתיאזיס, מצבים של התרגשות עצבנית, נדודי שינה, כאבים בלב, שיעול, להגברת התיאבון.
כמו כן, עירוי מנטה ותה מעכבים את תהליכי התסיסה במערכת העיכול, והסרת עוויתות של השרירים החלקים של המעי תורמת למעבר חופשי של מזון. בשל העובדה כי מנטה מגרה את תפקוד המרה של הכבד ומשפר את הפרשת בלוטות העיכול האחרות, תכשירים שלו (עירוי או תה) יהיו שימושיים לאנשים שיש להם עיכול לקוי של מזון שומני.
התוויות נגד. עבור אנשים מסוימים, הריח החריף של תכשירי מנטה עלול לגרום למצוקה נשימתית, לסמפונות ולכאב בלב. כאשר מטפלים בדרכי הנשימה העליונות בילדים מתחת לגיל 5, אין להשתמש בתרופות המכילות מנטול, מכיוון שהדבר יכול להוביל לדום נשימה רפלקס! מנטה לא אמור לשמש אנשים עם חרדה או נדודי שינה. אסור להשתמש במנטה לאנשים עם לחץ דם נמוך (לחץ דם עורקי). לא מומלץ לגברים להשתמש בו מכיוון שהוא יכול להפחית את החשק המיני של הגברים. יש להשליך מנטה לאנשים הסובלים מנמנום. עם פוריות, אסור לצרוך גם מנטה.
מליסה.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
עלי מזור לימון מכילים שמן אתרי, טאנינים, מרירות, סוכר, חומצה חומצתית, אוליאנולית, חומצות אורסוליות, מלחים מינרליים. למליסה תכונות מרגיעות, נוגדות עוויתות, קרמינטיות, נוגדות דלקת, משתן, משככות כאבים. זה מגרה את התיאבון וההפרשה של מיצי העיכול, מקל על המתח בשרירים החלקים של המעיים. ברפואה העממית, לימון משמש לריגוש עצבני, נדודי שינה, התקפים היסטריים, עיכול לקוי, דפיקות לב, דיסטוניה צמחית-וסקולארית, אנמיה, מחזור כואב, סחרחורת, מחזור מושהה, צנית, כנוגד תרופות נגד נשים בהריון.
למרות התכולה הנמוכה של רעלים, צריכת Balm לימון אינה מומלצת במקרה של לחץ דם. כמו כן, באמצעות שימוש במזור לימון לטיפול, יש לנטוש את אותן פעילויות רציניות הדורשות תגובה נפשית טובה, תשומת לב מרבית וריכוז. בין תופעות הלוואי האפשריות של השימוש בצמח הם הקאות ובחילות, חולשת שרירים, עייפות, סחרחורת, נמנום, שלשולים, עוויתות, צרבת, עייפות ואובדן ריכוז, גירוד, עצירות וכו '.
אורן הוא באמת עץ מרפא.
תה מותסס עשוי עלים של גינה וצמחי בר (כיתת אמן)
הוא עשיר בכלורופיל, קרוטן, ויטמין K, פיטונצידים, טאנינים, אלקלואידים, טרפנים. הוא משמש להכנת חליטות ותרכיזים למניעה וטיפול בהיפו ואוויטמינוזיס. כמו כן, עירוי של יורה אורן משמש כחומר חיטוי, מכייח ומשתן.
ניצני אורן נפוחים וטרם פורחים (זרני אורן) הם מצברים של חומרים פעילים ביולוגית - שרפים, שמנים אתרים, עמילן, מר וטאנינים, מלחים מינרליים. מרתח וחליטת ניצני אורן טופלו זה מכבר ברככת, דלקת כרונית בסמפונות, שיגרון, פריחות כרוניות. חליטות של יורה אורן מסייעות בהסרת אבנים, יש להן תכונות משתן וכלורטיות ומפחיתות דלקת בשלפוחית ​​השתן. תמציות ניצן אורן הורגות את המיקרופלורה הפתוגנית של האף והלוע. המרק משמש לשאיפה למחלות ריאות.
בורונדוק

הערצתי תה צמחים, לא ידעתי שאפשר לתסוס אותם! קטומים היטב, שוב צעצוע חדש!
אה כן תודה!
lappl1
ציטוט: בורונדוק
לא ידעתי שאפשר לתסס אותם!
טטיאנה, לא רק אפשרי, אלא גם הכרחי! זה כל כך טעים ובריא!
ציטוט: בורונדוק
קטומים היטב, שוב צעצוע חדש!
זה בהחלט צעצוע. בעלי אומר לי: "אתה שוב משחק עם תה?" ואני אוהב את התהליך הזה עד כדי כך שהוא באמת מזכיר את המשחק - בכל פעם עם תרחישים ודמויות שונות - או עם דובדבנים ... או עם דומדמניות. ואז אני קופא ... ואז אני מסובב מטחנת בשר. וכשאני מגלגלת את הלחמניות, אני בדרך כלל מדמיינת איזה סוג של עיסוי אני מעביר דרך כפות הידיים לכל הגוף! באופן כללי, שיפור הבריאות הולך לכל הכיוונים - פיזיולוגי, רגשי ופסיכולוגי ... יופי!
ראדה-דמס
lappl1, מאז ילדותי אני אוהב צמחי מרפא, ארומתרפיה ויש עמלות נצברות! אבל רק איוואן-תה ופטל עם טילן הותססו. על בטריה;)
לקה_ס
ליודוצ'קה, תודה לך על העבודה שלך!
מה עכשיו לחשוב איפה להקליד את העלים נחשוב
מריאי
ציטוט: GenyaF
אתה לא יכול להציע שום דבר מעלי תפוחי אדמה, עגבנייה, מלפפון או קישואים?לודמילה! תודה רבה לך! שוב, עבודה מדהימה, גם מואצת (עם התאמות)! ועבודת טעינה (נעימה מאוד) לכל הקיץ.
הלכתי למצמץ עם העלים תפוחי אדמה, עגבניות, מלפפונים ... שיחים.
קולובאשקה
וואו! קראתי את זה כמו רומן, כל כך מעניין! אני לא סביר שאעשה דברים כאלה, בעיר גדולה לא תמצאו עצים נקיים, אבל זה שימושי להתפתחות כללית. אולי יהיה מקרה שהחוט יתפוס עלים טובים והגיע הזמן לבשל אותם. לסימניות!
מריאי
לודמילה, האם הבנתי נכון שהעלים מהקבוצה הראשונה (דובדבן, אוכמניות וכו ') לא נובלים מראש, אלא מיד הולכים למטחנת הבשר? או שאתה עדיין צריך לנתק?
vera100865
לודה
גָדוֹל תודה
אתמול כל היום הסתכלתי על התסיסה, והיום, רק במחשב בבוקר, בדיוק לתוך הנושא הזה.
איזה מצחיק אתה, פשוט סופר-סופר, אין מילים.
אני מדפיס אותו ואני צריך לשכב איתו יותר מלילה אחד.
אני בכל מקרה לא ממש נורמלי. הם סופרים עם עשבי תיבול, עכשיו אני אראה את האוצר הזה לכולם.
תודה רבה לך. זה כמה שנים שאתה עושה את זה, כל כך קשה להגיע לזה.
הגעתי לעשן האש, פשוט חלקת השכן לא עובדה ועשב האש הזה, ובכן, פשוט ערימות. חבל. וכך ביסודיות. בהחלט כל העלונים על kt. אמרת שאני מתייבש, אבל רק עם עלים, ותלתן ותירס, ושוב. עשב תרופות. אבל אפילו לא חשבתי כך. מפלצת ישר (בצורה טובה)
וטיק
תודה רבה לך! זו הפעם הראשונה שקראתי על האפשרות להכין תה אמיתי מעשבי תיבול, עבורי זה פשוט מידע שלא יסולא בפז. והנוכחות של רשימת מקורות עם קישור למגזין פשוט זכתה בי. הצלחה לך ופרסומים חדשים! אני מאוד רוצה להכין כמה שיותר סוגי תה העונה בהתאם להמלצות שלך. אפילו יש לי שיח שוקולד שחור אחד =) וכן, אני מכין סירופ משוקו שחור שחור זה ואז אני חמדן לזה כל החורף, כי זה הכי טעים =)
vera100865
ואף אחד לא אוסף מאיתנו אוכמניות, אני מכין ליקר לבעלי. אבל אנחנו שותים קצת, אז זה נשאר, משנה שעברה 40-45 ליטר. סליחה על פירות היער. ריבה נאכלת רע כאשר אוכלים תותים ודובדבנים. עלים יבשים, ותו לא. אוכמן מוריד את הלחץ, אנחנו לא יכולים. חבל על הגרגרים שמקלחים אותם, ת'ראש אפילו לא מתמודד, הכל אחריהם שחור.סליחה על הסטייה.
vera100865
ליודה, אתה לא משתמש בהדרים בתה?
אנג-קיי
לודה!תודה על עבודה כזו טיטאנית! אתה צריך לאהוב את התה האלה כל כך ולהיות מסוגל להכין אותם כדי לכתוב עליו באהבה ובהשראה כזו.
סימה
לודה, תודה רבה! החומר נבחר ומעוצב היטב. כעת כל HP תשתה את התה עם המאפים שלהם. אה, להתראות, מכונת התה האהובה שלי, אני לא אהיה שם בקרוב. בגינה העצים והשיחים בהחלט יתקרחו מבעוד מועד ותותים, יש לנו מטע ... אמהות יקרות, כמה עבודה
טטה
לודמילהתודה רבה לך על המידע. אני אוהב תה צמחים מאוד. כשהילדים היו קטנים וביליתי איתם את כל הקיץ בדאצ'ה, אספתי גם עשבי תיבול לתה. תה איוואן היה ביניהם, ותסיסה הייתה, אבל אבוי, הכל נשכח. לפעמים אני פשוט מייבש עלים של דומדמניות, פטל, נענע, וורט סנט ג'ון.
אבל אחרי השיטה המתוארת לחלוטין להכנת תה ויתרונותיה הבלתי מעורערים, אני לא יכול להתאפק ביולי, בהחלט אעשה זאת במהלך החופשה שלי
ג'וליה 007
תודה ! למדתי כל כך הרבה דברים שימושיים.
איריסיקף
תודה ששיתפת את החוויה שלך ואת שיטות העבודה המומלצות שלך, על חומר כל כך קל ונעים לקריאה! אחרי שקראתי ישר, אני רוצה להכין את כל התה, אך לצערי אין זמן לכל דבר, אבל בהחלט אייבש כמה מהם מהרשימה
GenyaF
ציטוט: vera100865
ואף אחד לא אוסף מאיתנו אוכמניות, אני מכין ליקר לבעלי. אבל אנחנו שותים קצת, אז זה נשאר, משנה שעברה 40-45 ליטר.
ורונצ'יק! אתה שם - אל תשפוך אותו, אה? פתאום הבייגלה שלי יתכנס לרכב לנסוע לסנט פטרסבורג (והוא מתכנן קרוב יותר לסתיו)
| אלכסנדרה |
לודמילה, תודה רבה, היה לי זמן רב להתכנס והידע הזה לא היה קרוב, חלמתי רק על תה הצמחים שלה. נכון, לא הבנתי הכל, אקרא בעיון וארצה לעשות את זה - יש לי הרבה תותים שלא נושאים פרי, אפילו עכשיו קח את העלה, ויש דובדבן רק לעלה, ושחור צ'וקברי. מאוד שימושי, וברצינות רבה אתה מבין את זה, שוב תודה.
אולגה מווורונז '
תודה!
vera100865
ציטוט: GenyaF

ורונצ'יק! אתה שם - אל תשפוך אותו, אה? פתאום הבייגלה שלי יתכנס לרכב לנסוע לסנט פטרסבורג (והוא מתכנן קרוב יותר לסתיו)
ז'נק, אין שאלה
איקרה
lappl1תודה על המתכון הזה! מעניין מאוד, מתוזמן ומפורט. הבאתי את זה ל"המונים "- חברים רבים חיים כיום בדאצ'ות שלהם ואוהבים תה צמחים. אך מעט מאוד אנשים יודעים לעשות אותם נכון, מבלי לאבד את האיכויות, הריח והטעם שלהם.
lappl1
ראדה-דמס,
ציטוט: Rada-dms
מאז ילדותי אני אוהב צמחי מרפא, ארומתרפיה ויש עמלות נצברות! אבל רק איוואן-תה ופטל עם טילן הותססו. על בטריה;)
ואני, ככל הנראה, הערתי סוף סוף את אהבתה של סבתי לצמחי מרפא. היא חיה 100 שנה. והיא טופלה רק בצמחי מרפא. ראיתי הכל, אבל מעולם לא נכנסתי לזה. ועכשיו יש הזדמנות - אנחנו גרים בכפר זו השנה השלישית, אז זה חטא לא לנצל את מה שצומח מתחת לרגלינו.
ציטוט: לקה_ס
לודוצ'קה, תודה על עבודתך! מה עכשיו לחשוב איפה להקליד את העלים נחשוב
עליונה, לבריאותך! אשמח אם המידע יועיל.
ולגבי לאן לקחת את העלים, אני יכול לחלוק את החוויה של ידידי במוסקבה. אין לה דאצ'ה, אין זמן לנסוע מחוץ לעיר. אבל כאשר טיפלתי בה בתה הזה, היא כבר לא יכלה לחיות בשלום. היא אמרה שהיא תכין תה כזה בכל דרך שהיא. באופן כללי, היא החלה להזמין עלים של תה ערבה וצמחים אחרים לחברים שיש להם קוטג'ים בקיץ. אז ביום שני הובאו עבודותיה שקיות של עלים אלה. עכשיו היא גם החלה להכין הרבה תה. אז אלנה, את יכולה לעשות את זה.
יָם
מתכון מדהים! אני בהחלט אנסה. לודמילה, כאן אתה עושה הכל בנפרד, או שאתה יכול לערבב אותם, למשל דובדבנים ותותים. או שזה לא שווה את זה, קודם תסיסו כל סוג עלים בנפרד, אך ערבבו אותו כבר בעת בישול תה?
lappl1
ראדה-דמס, לקה_ס-אלנה, מרינה מרינה, קולובשקה-ואריה, vera100865-Verunchik, וטיק, אנג-קיי-אנג'לה, סימה, טטה, julia007-Julia, irysikf-Ira, GenyaF-Zhenya, | אלכסנדרה | -סשה, אולגה מווורונז ', איקרה-אירינה, מרינה ים
תודה רבה, בנות יקרות, על מילותיכם הטובות והמשוב. אני מאוד מאוד מרוצה! אני אשמח אם העבודה שלי תועיל לך! אני יודע כמה הנאה אתה יכול לקבל מתהליך הכנת התה האלה. שלא לדבר על התה והיתרונות שהם נותנים לנו. ואני רוצה שכולכם תקבלו את ההנאה וההטבה הזו.
ציטוט: מרייי
לודמילה, האם הבנתי נכון שהעלים מהקבוצה הראשונה (דובדבן, אוכמניות וכו ') לא נובלים מראש, אלא מיד הולכים למטחנת הבשר? או שאתה עדיין צריך לנתק?
מרינה, תודה ששמת לב. פספסתי את הרגע הזה. כבר תוקן. אני נובלת אותם לפני מטחנת הבשר. אבל אם אני מכין תה עלים, אז אני מקפיא תחילה את העלים (בלי לקמול), ואז סובב, תסיס, חתוך, יבש.
יש צורך בתהליך הקמל כדי להקל על גלגול העלים ביד. עלים טריים קשים להתכרבל.
וכאשר העלים מעוותים במטחנת בשר, מתקבלת מסה רטובה. אם העלים אינם נבולים, הגרגירים יצטמצמו במהלך התסיסה במיץ. ואז תה בתנור יתייבש עוד ...
באופן כללי, אני קמל את העלים רק לתה "מטחנת בשר". ובשביל עלים אני לא נבול, מכיוון שאני מסובב גלילים מעלים קפואים - זה יוצא מהר מאוד ובקלות. ומעלים קמלים קשה לי לסובב גלילים - הידיים שלי מתעייפות מאוד. כן, ואין לי מספיק כוח לסחוט את המיץ מהלחמניות האלה. אז ההקפאה הקלה על חיי.
ציטוט: קולובשקה
אולי יהיה מקרה שהחוט יתפוס עלים טובים והגיע הזמן לבשל אותם.
ברברה, תודה רבה לך ! ואיפה להשיג את העלים, כבר לימדתי את Leka_s - לבקש מחברים שיש להם קוטג'ים להביא אותם. לא לוקח הרבה זמן לאסוף את העלים, כך שזה לא יהיה קשה להם!
ורונצ'יק, אוי, איזה מילים טובות כתבת עלי! אני נבוך, אבל נחמד! תודה רבה לך !
ציטוט: vera100865
זה כמה שנים שאתה עושה את זה, כל כך קשה להגיע לזה.
ובכן, אני לא גרה בכפר כבר שלוש שנים תמימות, ואני עושה את זה כבר כמה שנים. כבר כתבתי כאן שככל הנראה, מסבתא שלי, האהבה לצמחי מרפא הועברה ... כל חיי האהבה הזו ישנה, ​​ועכשיו היא התעוררה.
ציטוט: וטיק
זו הפעם הראשונה שקראתי על האפשרות להכין תה אמיתי מעשבי תיבול, עבורי זה פשוט מידע שלא יסולא בפז. והנוכחות של רשימת מקורות עם קישור למגזין פשוט זכתה בי. הצלחה לך ופרסומים חדשים! אני מאוד רוצה להכין כמה שיותר סוגי תה העונה בהתאם להמלצות שלך.
וטיק, תודה רבה לך ! אשמח מאוד אם תכינו תה כזה! בהצלחה לך ! אני מחכה לרושמים שלך!

ציטוט: vera100865
ליודה והדרים אינכם משתמשים בתה
ורונצ'יקכלומר, מותסס? לא, אני לא משתמש. איכשהו לא חשבתי על זה. הלימון עצמו ייתן הרבה מיץ כאשר הוא מסובב, כך שייקח הרבה זמן להתייבש. באופן כללי, שום דבר חכם לא עולה במוחי עדיין ... כנראה בגלל שכבר יש לי מספיק חומרי גלם לתה, ואז אפשר לשים לימון במוגמר.
ציטוט: vera100865
אוכמן מוריד את הלחץ, אנחנו לא יכולים.
ורונצ'יקכך שעדיין ניתן להכין תה. ואז לטפל בבעלי לחץ דם גבוה. או לקשט תה במתנה. מתנה כזו תלך לכל אירוע. החברים שלי כבר מצפים ממני לתה כמתנות!
ציטוט: אנג-קיי
תודה על עבודה כזו טיטאנית! אתה צריך לאהוב את התה האלה כל כך ולהיות מסוגל להכין אותם כדי לכתוב עליו באהבה ובהשראה כזו.
אנג'לה, תודה על דבריך הטובים! ואני באמת אוהב את התה הזה מאוד. ולא רק לשתות, אלא גם לעשות. וקל לכתוב על אדם אהוב ...
Olesya425
לודה, איזו יצירה טיטאנית דרושה! אתה בחור נהדר (בחור טוב) !!! נגוע ממש! ואז השתעממתי אתמול בערב, הלכתי לישון בגיל 12. ועכשיו אני מתייבש כל הלילות שלי. ובדיוק כאן הבנות כתבו: הגנים הסמוכים מפספסים לעיתים בלי עזרתנו להיפטר מעודפי העלווה. יש לי עצי תפוח מכל מיני זנים שונים בהתאמה ועלווה בצבעים שונים. זה יהיה מעניין. בליין! מעולם לא הייתי כזה. והנה!!! בהחלט, היא הפכה לעקרת בית.
תודה לאתר שלנו.
lappl1
ציטוט: סימה
לודה, תודה רבה! אה, להתראות, מכונת התה האהובה שלי, אני לא אהיה שם בקרוב. בגן, עצים ושיחים בהחלט יתקרחו מבעוד מועד ותותים יש לנו מטע ... אמהות יקרות, כמה עבודה
סימה, לבריאותך! תהנו להכין ולשתות תה. תנו לחנויות תה להישאר למי שלא מכיר תה כזה. אבל יש צורך גם להציג אותם!
ציטוט: סימה
כעת כל HP תשתה את התה עם המאפים שלהם.
וזה יהיה טוב מאוד מאוד! בוא נקווה שלפחות חלק מיוצר הלחמים יתחיל להכין, ואז השאר יידבקו ...
ציטוט: | אלכסנדרה |
לודמילה, תודה רבה, היה לי זמן רב להתכנס והידע הזה לא היה קרוב, חלמתי רק על תה הצמחים שלה. נכון, לא הבנתי הכל, אקרא בעיון וארצה לעשות זאת
סשה, ותודה לך ! אם לא קראת את הנושא על תה איוואן, אז קרא אותו. כתבתי שם הכל בפירוט רב https://Mcooker-iwn.tomathouse.com/index.php@option=com_smf&topic=389191.0
ואם יש לך שאלות, שאל, אשמח לענות!
נטה דה פקטו
תודה לך, תודה לך !!!! עכשיו אקח את כל הדאצ'ה מחמותי וחמי ...
lappl1
ציטוט: טטה
לודמילה, תודה רבה על המידע. אני אוהב תה צמחים מאוד. כשהילדים היו קטנים וביליתי איתם את כל הקיץ בארץ, אספתי גם עשבי תיבול לתה. תה איוואן היה ביניהם, ותסיסה הייתה, אבל אבוי, הכל נשכח. ... לאחר השיטה המתוארת לחלוטין להכנת תה והיתרונות הבלתי מעורערים שלה, אני לא יכול להתאפק ביולי, אני בהחלט אעשה זאת במהלך החופשה שלי
טטה, לבריאותך! שמח להזכיר לך תסיסה. בהצלחה בהכנת התה ושיהיה לך חג טוב!
| אלכסנדרה |
כן, כבר דילגתי על איוון-תה, הבנתי מה זה תסיסה - זה כשהוא מתחת למטלית רטובה, אבל אתה עדיין צריך להבין איך לעשות את זה לאורך זמן. וכדי להתייבש במה שעדיף - יש לי מייבש אינפרא אדום Dachnik 4 (אבל הוא נקנה עם ילד ואין זמן לשלוח אותו באחריות - אין שום דרך להבין איזה מצב מוגדר) ויש טוב תנור שטבא, יש טמפרטורה כלשהי?
lappl1
ציטוט: irysikf
תודה ששיתפת את החוויה שלך ואת שיטות העבודה המומלצות שלך, על חומר כל כך קל ונעים לקריאה! אחרי שקראתי ישר, אני רוצה להכין את כל התה, אך לצערי אין זמן לכל דבר, אבל בהחלט אייבש כמה מהם מהרשימה
איירה! שמח שאהבת את זה! תודה ! כתבתי בנושא אודות איוואן-תה שאמנם מכינים תה לאורך זמן, בערך יום, אבל זה לא לוקח הרבה מזמננו. עם ניסיון, באופן כללי, הכל יסתדר בטייס אוטומטי. אז פשוט התחל, ושם אתה נדבק בתה, בדיוק כמוני. אני לא יכול לעצור. אני עושה 2-3 מסיבות בשבוע. וכך זו השנה השלישית ברציפות ... בהצלחה ועוד זמן פנוי - לעצמך, אהובתך, ולתה ...
ציטוט: | אלכסנדרה |
כן, כבר דילגתי על איוון-תה, הבנתי מה זה תסיסה - זה כשהוא מתחת למטלית רטובה, אבל אתה עדיין צריך להבין איך לעשות את זה לאורך זמן. ולייבש במה שעדיף
סשה, הבנת הכל נכון. תסיסה היא תהליך של תסיסת עלים מעובדים עד להופעת ריח נעים וחזק והצבע משתנה לכהה. ועם הזמן זה יוצא אחרת. אם קר - ארוך יותר, אם חם - התסיסה הולכת מהר יותר. נקודת הייחוס העיקרית היא צבע וריח חזק. אני בעיקר מייבש את התה שלי בתנור. הגרגיר ארוך יותר (והטמפרטורה ההתחלתית היא 100 * צלזיוס), והעלה מהיר יותר (הטמפרטורה ההתחלתית נמוכה יותר - 80 * צלזיוס). ובמייבש, תה בלתי תסיסה - נענע, לימון, אורן - יבשה. הם מתייבשים מהר מאוד.
ציטוט: נטה דה פקטו
תודה לך, תודה לך !!!! עכשיו אקח את כל הדאצ'ה מחמותי וחמי ...
נטה דה פקטו, לבריאותך! וגם תביא את החמות והחותן למקרה הזה. הם יאהבו את זה!
ציטוט: איקרה
תודה על המתכון הזה! מעניין מאוד, מתוזמן ומפורט. הבאתי את זה ל"המונים "- חברים רבים חיים כיום בדאצ'ות שלהם ואוהבים תה צמחים. אך מעט מאוד אנשים יודעים לעשות אותם נכון, מבלי לאבד את האיכויות, הריח והטעם שלהם.
אירינה, תודה ! הכינו תה לבריאות - שלכם ושל החברים שלכם!
ציטוט: ים
לודמילה, כאן אתה עושה הכל בנפרד, או שאתה יכול לערבב אותם, למשל דובדבנים ותותים. או שזה לא שווה את זה, קודם תסיסו כל סוג עלים בנפרד, אך ערבבו אותו בעת בישול תה?
מרינה, תודה! אני מערבב תה מוכן בעת ​​בישול. אבל לא תמיד. אני אוהב כל תה מאוד בשל טעמו וארומתו.לכן עליכם להכין כל תה בנפרד! ואז תוכלו לנסות את הדרך בה אתם כותבים.

ציטוט: Olesya425
אתה בחור נהדר (בחור טוב) !!! נגוע ממש! ואז השתעממתי אתמול בערב, הלכתי לישון בגיל 12. ועכשיו אני מתייבש כל הלילות שלי.
Olesya425, כן זה תה כזה שלא מפריע לשינה בלילה. בלילה - העלים נובלים. כשאתה בעבודה - תן לו להתסיס ... אבל כשזה מתייבש, אתה צריך לשמור על האוזן בכוננות - לא לשרוף או לייבש אותו.
ציטוט: Olesya425
בליין! מעולם לא הייתי כזה. והנה!!! בהחלט, היא הפכה לעקרת בית.
וזה לא רע בכלל.
אגב, על הגנים הסמוכים. אין לי דובדבנים משלי אוכמניות. אז אני הולך לשכנים בשבילם בלי לשאול. היה!
אווה 3
התרשמתי מאוד מהמתכון שלך להכנת תה, תודה רבה על החוויה. התעוררו שאלות באשר לאדם עובד, יש רק זמן בערבים ובסופי שבוע. אם תקפיאו את העלים בערב, הם יקפיאו עד הערב הבא, האם הם לא ייפגעו מזמן הכפור הנוסף? וגם אם, למשל, מקפיאים עלי דובדבן, ואז חותכים אותם לרצועות מבלי לסובב אותם לפני התסיסה והייבוש, כך שהם יתפסו פחות מקום במהלך האחסון, האם יש לשיטה זו זכות קיום? אני מנסה להבין את הזמן, מה לעשות, איך להקצות זמן.
כַּפתוֹר

לודמילה! תודה רבה על עבודתך. בהנאה רבה קראתי כיצד להכין תה נכון. למען האמת, הייתי פשוט מייבש את העלים. עכשיו, בזכותך, ראיתי את האור. אם אני לא אצליח עם אש אש (מחוסר), אז לא יהיו בעיות עם דובדבנים ותותים. נותר רק להתכוונן ולהילחם.
לוקסה
מתכונים פנטסטיים
וזרקתי את המחטים הנוספות למקפיא, האם אתה חושב שאוכל לייבש אותן?
(חמות דורשת הקפאה וסידור) והנה מתכון
אומלה
אפילו לא לשכנע, אני לא אעשה! בו מקריאה בלבד

LuCHChe לבקר אותך אבקש טעימה.

אליה_לוג
lappl1, קרא את המתכון הנרחב הזה בנשימה אחת. כמה מעניין ואינפורמטיבי, תודה ששיתפת את הסודות. אני צריך להתחיל איפשהו, יש פטל, תותים. יש גם טרגון. מה אתה מייעץ? אפשרות כמו עם מנטה לימון? אני מייבש אותו לחורף, אבל עדיין תה עם יבש אינו ריחני כמו עם טרי ולעיתים קרובות באביב אני זורק יותר ממחצית מהמוכן.
בורונדוק
lappl1, והמתכון שלך השפיע על פצצה מתפוצצת! אני לא זוכר מהומה כזו!
עלי פטל כבר נמצאים במקפיא - אני מצטרף לשאלה אווה 3,
ציטוט: אווה 3
אם תקפיאו את העלים בערב, הם יקפיאו עד הערב הבא, האם הם לא ייפגעו מזמן הכפור הנוסף?
lappl1
ציטוט: אווה 3
התעוררו שאלות באשר לאדם עובד, יש רק זמן בערבים ובסופי שבוע. אם תקפיאו את העלים בערב, הם יקפיאו עד הערב הבא, האם הם לא ייפגעו מזמן הכפור הנוסף?
אווה 3, לא, זה לא יזיק! הם יכולים להיות במקפיא כל עוד תרצה. קבל את זה כשמתאים לך.
ציטוט: אווה 3
וגם אם, למשל, מקפיאים עלי דובדבן, ואז חותכים אותם לרצועות מבלי לסובב אותם לפני התסיסה והייבוש, כך שהם יתפסו פחות מקום במהלך האחסון, האם יש לשיטה זו זכות קיום?
אז כתבתי על זה, מה אפשרי. אני מצטט את הטקסט מהמתכון:

הכנתי את התה הזה כמה פעמים על ידי הקפאתו. לאחר איסוף עלי הדובדבן שלחתי אותם בלי לקמול מראש במקפיא למשך הלילה. בבוקר היא הוציאה את העלים, הפשרה וחיממה אותם בטמפרטורת החדר. ואז שמתי אותו בתבנית אמייל בעובי של 10 ס"מ, לחצתי אותו בדיכוי וכיסיתי אותו במטלית לחה. מותסס במשך 5 שעות בטמפרטורה של 27 * צלזיוס. מיובש תוך ערבוב מתמיד בתנור למשך שעה על 80 * צלזיוס, ואז מיובש עד שהוא רך בטמפרטורה של 50 * צלזיוס. התברר שזה תה נפלא עם עלה שלם, כהה מאוד. ועם טעם עשיר מאוד. הסיבה לכך היא הרס אחיד של העלה וכתוצאה מכך תסיסה טובה יותר. חסרון אחד של תה שכזה הוא שכאשר הוא מסיים, הוא מתגלה כמלא מאוד, שברירי.אם העלים אינם מודבקים לצנצנות במהלך האחסון (כדי לא לשבור אותם), אז הם תופסים הרבה מקום. בסך הכל דרך מאוד פשוטה להכין תה נפלא ויפה. כך תוכלו להכין תה מכל עלים.


אני לא יודע את לוח הזמנים שלך, אבל הייתי אומר לך מתי עדיף להתחיל לעשות את זה. לדוגמא, ככה: הכניסו את העלים למקפיא כשנוח לכם. וביום חופש בבוקר, קבל את זה. אם אתה לא רוצה לסובב את הלחמניות, אז חתוך מיד לגודל הרצוי. או שאתה לא יכול לחתוך את זה בכלל. ואז אתה מקבל תה גדול. ואז הכל כמו במתכון - התסיסה תימשך עד ארוחת הצהריים בערך. ואז ייבוש למשך כמה שעות. כאן אתה זקוק לתשומת לבך המתמדת - לערבב את העלים, להפחית את הטמפרטורה. וכשהתה מתייבש, שפכו אותו לשקית ותלו אותו בחדר יבש לייבושו - אין צורך בתשומת לבכם. קורה שיש לי יום. לא עוד. ואז שופכים למיכל לאחסון.
ובכן, משהו כזה. אם בכלל, שאל.

ציטוט: כפתור
למען האמת, הייתי פשוט מייבש את העלים. עכשיו, בזכותך, ראיתי את האור. אם אני לא אצליח עם אש אש (מחוסר), אז לא יהיו בעיות עם דובדבנים ותותים. נותר רק להתכוונן ולהילחם.
כַּפתוֹראז אין מאבק, אלא שלום ... אתה מקבל תענוג כזה! ראשית, בגן, כשאתם אוספים את העלים, ואז כש"תופסים "את ריח המסה המותססת, וכאשר הייבוש מתבצע, אז ארומתרפיה טהורה לכל הבית! אז, כפתור, הכין תה עם דובדבנים וכל מה שאתה אוהב! אני כבר מחכה לדיווח שלך! בהצלחה!
ותודה, קנופ, על תשומת לבך למתכון ולמילים הטובות!
אווה 3
תודה, אז נשתה תה טעים. התותים כבר מיובשים, אני חושב שבבוקר לפני העבודה אספיק לגלול במטחנת בשר ולשלוח אותם לתסיסה, ובערב אייבש אותם. היה צריך לשטוף את העלים היחידים, היה עליהם לכלוך רב. אני מקווה שזה לא ישפיע על איכות התה.
lappl1
ציטוט: לוקסה
וזרקתי את המחטים הנוספות למקפיא, האם אתה חושב שאוכל לייבש אותן?
אוקסנה, האם זה מ"מחט "אורן? כאן אני לא יודע איך הם יתנהגו לאחר ההפשרה. לא הקפאתי את האורן. אבל הייתי מנסה, במיוחד מכיוון שחמותי דורשת.
ציטוט: אומלה
אפילו לא לשכנע, אני לא אעשה! בו מקריאה בלבד LuCHChe אני אבקש טעימה לבקר אותך.
דבקון, מה אני יכול לעשות איתך? ואז יאללה, בוא! רק אל תבקש אותי! אנחנו תמיד שמחים לראות אורחים! בואו נשתה תה. ואנחנו נכין תה ביחד - אי אפשר לצאת מזה!

ציטוט: אליה_לוג
קראתי את המתכון הנרחב הזה בנשימה אחת. כמה מעניין ואינפורמטיבי, תודה ששיתפת את הסודות. אני צריך להתחיל איפשהו, יש פטל, תותים. יש גם טרגון. מה אתה מייעץ? אפשרות כמו עם מנטה לימון?
אליהתודה על הערכת המתכון ובהשראתו! בהחלט, אתה צריך לעשות הכל מהכל.
אבל אני לא יודע כלום על טרגון, אלא שהיה לימונדה כזו. הלכתי ליאנדקס וראיתי איך זה נראה. העלים דומים מאוד לעלי אש. והם גם כותבים עליו שהוא "בעל ארומה עדינה ומקורית". אם הארומה עדינה, אז כנראה עדיף לתסוס. ואז הארומה תתעצם. ואם הריח חד, המשך כמו במנטה ולימון. או אולי לנסות את שתי האפשרויות?
ציטוט: בורונדוק
והמתכון שלך השפיע על פצצה מתפוצצת! אני לא זוכר מהומה כזו!
טטיאנה, תודה על דירוג מתכונים "חזק" כל כך! נחמד, אין מילים!
ציטוט: בורונדוק
עלי פטל כבר נמצאים במקפיא - אני מצטרף לשאלת אווה 3,
כבר עניתי - שיישקרו עד שיהיה לך זמן. שום דבר לא יקרה להם

ציטוט: אווה 3
התותים כבר מיובשים, אני חושב שבבוקר לפני העבודה אספיק לגלול במטחנת בשר ולשלוח אותם לתסיסה, ובערב אייבש אותם. היה צריך לשטוף את העלים היחידים, היה עליהם לכלוך רב. אני מקווה שזה לא ישפיע על איכות התה.
אווה 3, וואו, התהליך התחיל! יוֹפִי! פשוט מכסים את המיכל בעלים תחילה במטלית לחה, ואז במכסה (לא היטב, עם מרווח) כך שהאוויר יזרום פנימה. ובעודך בעבודה הבד יתייבש. והעובדה שהעלים שטפו היא בסדר. חיידקים חדשים יפלשו ...
GenyaF
והיום הסתובבתי בגינה, הסתכלתי על שכני ... יתווסף תה - תות, משמש ואפרסק. יש גם שקדים ואגוזי מלך, מהם תוכלו גם?
Nata91
lappl1, לודמילה!
כובעים לשיעורי המאסטר שלך! המידע היקר ביותר שנאסף במקום אחד עם הוראות מפורטות הוא יצירה ענקית. תודה רבה לך!
יש לי שאלה - האם ניתן לייבש תה לא בתנור (מייבש), אלא באופן טבעי, מתחת לחופה? ניסית את זה?

lappl1
ציטוט: GenyaF
תות, משמש ואפרסק. יש גם שקדים ואגוזי מלך, מהם תוכלו גם?
ג'ן, מכל מה שרשמת לא הכנתי תה. לכן, אני לא יודע איך הם יתנהגו במהלך התסיסה. כך אני בדרך כלל קובע אם צמח יכין תה טוב או לא. אני קורע שלושה-ארבעה עלים, משפשף אותם חזק בין כפות ידי ומריח. אם הריח הרשים אותי, אז אני מכין תה. ואני גם בודקת את זה - שמתי שקית עלים (כמה חופן), סוגרת את השקית, מקמטת את השקית בעלים מעט ואחרי כמה דקות אני נועצת שם את האף. כאן תבין מיד אם אתה אוהב את התה הזה שעשוי מעלים כאלה או לא. כתבתי שתה מייפל ואגוזים לא הרשים אותי במיוחד. אז הם לא עברו "מבחן" מקדים כזה, אבל עדיין הכנתי תה.

ציטוט: נתא 91
יש לי שאלה - האם ניתן לייבש תה לא בתנור (מייבש), אלא באופן טבעי, מתחת לחופה? ניסית את זה?
נטליהתודה רבה על הערכת עבודתי!
העובדה היא שתהליך התסיסה חייב להיות מופרע בפתאומיות ברגע הופעת הריח החזק ביותר. וזה נעשה בטמפרטורה גבוהה - 100 * צלזיוס. חלקם אפילו קבעו 120 - 150 * צלזיוס. אם זה לא נעשה, אתה יכול לאבד את הריח, שכן החיידקים המשתתפים בתהליך התסיסה ימשיכו בעבודתם בתנאים טבעיים. והריח אולי לא זהה. אז אפילו לא ניסיתי לעשות את זה.
אווה 3
פיתל את העלים בבוקר, את הריח. כיסיתי אותו בבד מקופל בכמה שכבות, שמנמן למדי, ולכן אני חושב שהוא לא יתייבש עד הערב, במיוחד מכיוון שאין עכשיו חום מיוחד והוא לח לאחר הגשם. המסה עצמה לאחר מטחנת הבשר הפכה פושרת, אז אני חושב שתהליך התסיסה יהיה תקין. ובכן, בערב אלך למקפיא לסחוט פטל ודומדמניות, ואז בתורו דובדבן, משמש, אפרסק, עץ תפוח. בקיצור, התהליך נתן השראה
Olesya425
לודה, ראיתי את המייבש שלך בתמונות. ובמתכון, כמעט הכל נמצא בתנור. ובמייבש אין דרך להתייבש?

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם