מנהל
1. קמח חיטה ברוסיה. סוגים, מגוון, נכסים.

קמח חיטה הוא מוצר טחינה אבקתי של חיטה. זהו המרכיב העיקרי בקונדיטוריית הקמח.

תכונות האפייה של הקמח תלויות במספר אינדיקטורים.

החשובים שבהם הם תכולת ואיכות הגלוטן - מעין מסגרת שנוצרת בבצק על ידי חומרים חלבוניים של חיטה.
גריס - גלוטן - 30%
כיתה פרימיום - חלבונים 10.3% גלוטן - 28%
כיתה א '- חלבונים 10.6% גלוטן - 30%
כיתה ב '- חלבונים 11.7% גלוטן - 25-28%

קמח יכול להיות עני או עשיר גלוטןעם זאת, בשקעים על אריזות עם קמח לא כתוב כמה גלוטן הוא מכיל. ברוב המקרים אנו קונים תערובת של זנים שונים, המכילה כמות בינונית של גלוטן. קמחים שכותרתו במיוחד הם באיכות טובה בהרבה.

על פי תכולת החלבונים, כמו גם הוויטמינים Bl, B2, PP ו- E, הקמח והטפטים בכיתה ב 'שלמים יותר בהשוואה לקמח ולקמח מהדרגות הגבוהות והראשונות, בצבע כהה יותר.

הרכב גרגרים:

גרגירי חיטה מכוסים בקליפה חומה, המעניקה כאשר טוחנים סובין, העשיר מדגנים מלאים בחלבון, ויטמינים ובעיקר תאית. ישנה שכבת aleurone של גרגירים קטנים מתחת לקליפה. העובר בבסיס התבואה עשיר בשמן, כמו גם חלבונים ומינרלים. השאר הם תאי אנדוספרם דקיקים. ממולאים בגרגירי עמילן וחלקיקי גלוטן, המעניקים צמיגות לבצק.

סובין - המשטח החיצוני של התבואה,
אנדוספרם הוא החלק העיקרי של התבואה,
הנבט הוא החלק הקטן ביותר של התבואה.

קמח יכול להיות עדין וגס.

קמח גס - קמח מלא. בטחינה גסה כמעט כל התבואה נטחנת לקמח, המורכב מחלקיקים גדולים, מכיל קרומי תאים, סובין (חיטה כיתה ב ', טפט).
קמח משובח הוא קמח מהאנדוספרם, כלומר החלק הפנימי של התבואה. עם טחינה דקה, קמח לבן, רך, מורכב מחלקיקי דגנים קטנים ששכבותיהם החיצוניות מוסרות (חיטה ראשונה, פרימיום). מכיל בעיקר עמילן וגלוטן, ולמעשה ללא סיבים.
ככל שהטחינה עדינה וככל שדרגת הקמח גבוהה יותר, כך יש פחות חלבונים ובעיקר מינרלים וויטמינים, אך כך יותר עמילן ועיכול ועמידותם הטובים יותר של עמילן וחלבונים.
באשר לטרמינולוגיה, הדגן הטחון גס נקרא ארוחה, והדגן העדין יותר נקרא קמח.

מגוון קמח החיטה

תעשיית טחינת הקמח ברוסיה מייצרת קמח חיטה מהזנים הבאים:

דגנים;
• גבוה יותר;
• ראשון;
• שני;
• טפט.


המונח "כיתה של קמח" אין פירושו איכות נמוכה או גבוהה יותר של קמח בהשוואה לדרגה גבוהה יותר או נמוכה יותר, אלא מציין כי קמח זה בעל מאפייני איכות מסוימים מיועד לשימוש ספציפי בתזונה.

זני קמח חיטה נבדלים זה מזה בתפוקה (כמות הקמח המתקבלת מ 100 ק"ג דגנים), צבע, תכולת אפר, דרגות טחינה שונות (גודל החלקיקים), תכולת חלקיקי סובין וכמות הגלוטן.

על פי אחוז התשואה של הקמח בעת טחינת התבואה, זני הקמח מחולקים ל:

חצץ 10% (מתקבלת רק 10% מכמות התבואה הכוללת בנפח 100 ק"ג),
ציון פרמיה (25-30%),
כיתה א '(72%),
כיתה ב '(85%) ו
טפט (כ- 93-96%).
ככל שתפוקת הקמח גבוהה יותר, הציון נמוך יותר.

גַס - מורכב מגרגרים קטנים הומוגניים בצבע שמנת בהיר. אין בו כמעט סובין. הוא עשיר בגלוטן ובעל סגולות אפייה גבוהות. גרגיר מיוצר מזנים מיוחדים של חיטה והוא נבדל על ידי גודל גדול יותר של חלקיקים בודדים.
רצוי להשתמש בקמח זה לבצק שמרים עם אחוז סוכר ושומן גבוה עבור מוצרים כמו עוגות, לחמניות וכו '. עבור בצק שמרים לא מבושל, אין שום שימוש בחצץ, מכיוון שהבצק ממנו אינו מתאים והגמר מוצרים נקבוביים ירודים והתיישנו במהירות.

קמח כיתה עליון - שונה מדגנים בכך שדגנים אינם מורגשים בין האצבעות כאשר משפשפים אותם. צבעו לבן עם גוון מעט קרמי. קמח פרימיום מכיל אחוז גבוה מאוד של גלוטן.

הקטגוריה הטובה ביותר של הציון הגבוה ביותר נקראת "תוֹסֶפֶת"... הוא משמש לעיתים קרובות כמעבה ברטבים ומתאים גם לאפייה.

סוג קמח זה נפוץ ביותר בייצור הדרגות הגבוהות ביותר של מוצרי קמח. לקמח חיטה בדרגה הגבוהה ביותר יש תכונות אפייה טובות, למוצרים העשויים ממנו נפח טוב ונקבוביות מפותחת ומשובחת. מומלץ להשתמש בקמח זה לבצק קצף, עלים ושמרים, ברטבים ורטבי קמח.

קמח כיתה א ' - רך למגע, טחון דק, לבן עם גוון מעט צהבהב. לקמח של כיתה א 'תכולת גלוטן גבוהה מספיק, מה שהופך את הבצק ממנו לגמיש, והמוצרים המוגמרים הם בעלי צורה טובה, נפח גדול, טעם וארומה נעימים.

קמח של כיתה א 'טוב לאפייה לא נוחה (לחמניות, פשטידות, פנקייק, פנקייק, הקפצה, אטריות לאומיות וכו'), ולאפיית מוצרי לחם שונים. מוצרים מוגמרים ממנו מתיישנים לאט יותר. מוצרי מאפה וקונדיטוריה איכותיים עשויים בדרך כלל מקמח חיטה בדרגה גבוהה.

קמח כיתה שנייה הוא לבן עם גוון צהבהב או חום מורגש, מכיל עד 8% סובין, הוא כהה בהרבה מהמחלקה הראשונה. זה יכול להיות בהיר וחשוך.

זה האחרון טוב יותר מבחינת איכויות האפייה - מאפים ממנו רכים, עם פירור נקבובי. הוא משמש בעיקר לאפיית זני שולחן של לחם לבן ומוצרי קמח ללא טעם. לעתים קרובות מערבבים אותו עם קמח שיפון. קמח זה משמש לייצור מוצרי קונדיטוריה מסוימים (זנגוויל ועוגיות).

קמח קיר - מיוצר מכל סוגי זני החיטה הרכה, הוא מכיל פי שניים יותר סובין מקמח מהכיתה ה -2, צבע עם גוון חום. בקמח טפטים, התוכן של חלקיקי סובין הוא הגבוה ביותר. על פי תכונות האפייה שלו, הוא נחות מקמח חיטה זני, אך הוא מאופיין בערך תזונתי גבוה יותר. קליפות הדגן מכילות חומרים חלבוניים, ויטמינים מקבוצות B ו- E, מלחים מינרליים של סידן, זרחן, ברזל, מגנזיום. גרעין הדגן עשיר בעמילן ומכיל פחות חלבון וחומרים מזינים אחרים באופן משמעותי משכבותיו ההיקפיות. לכן, קמח העשוי מדגנים מלאים או בתוספת סובין טחון דק בערכם התזונתי עדיף משמעותית על קמח בדרגה גבוהה. קמח טפט משמש בעיקר לאפיית לחמי שולחן ולעתים נדירות משתמשים בו בבישול.

קמח לחם (קמח סטנדרטי לאפיית לחם הנמכר בחנויות) מכיל אחוז גבוה של חלבונים (בדרך כלל 11.5 - 13.5%), המהווה את הגלוטן האיכותי הדרוש לגידול טוב יותר ויצירת קרום. קמח לחם יכול להיות מולבן או לא מולבן. לפעמים מוסיפים לו קמח מאלט בכדי לזרז את תהליך התסיסה ולשפר את איכות הבצק.
קמח עם אחוז גלוטן גבוה משמש כמעט רק להכנת בצק שמרים, לאפיית לחם ביתי, בייגל, בייגל.

דגנים מקמח מלא - לקמח מלא רגיל יש אחוז חלבון גבוה (11-14% ומעלה), אך הוא אינו יוצר גלוטן כמו קמח לחם עם אותו חלבון. זאת בשל העובדה שהשחלה של החיטה מכילה רכיבים המונעים היווצרות גלוטן.מסיבה זו הבצק העשוי מקמח גס שונה מהבצק העשוי מקמח לבן.
קודם כל, בגלל שהוא פחות דביק ואלסטי, וגם בגלל שהמוצר מתגלה כצפוף וגס יותר. הוא גם כהה יותר בצבעו ומחוספס יותר בטעמו.

קמח חיטה קשה דורום.עשוי מחיטת דורום.
חיטת דורום אינה זהה לחיטה רגילה המשמשת לקמח לבן וקמח מלא. לחיטת דורום יש דגנים קשים מאוד - קשים בהרבה ממה שמכונה חיטת דורום, והיא עשירה מאוד בחלבון (עד 15%). הוא מכיל גם הרבה פיגמנט קרוטנואיד, המעניק את הצבע הזהוב הרצוי לפסטה. בנוסף לייצור פסטה, משתמשים בקמח דורום במוצרים ספציפיים, כמו למשל לחם סולת איטלקי.
קמח זה טוב להכנת בצק לאטריות, כופתאות ומוצרים אחרים, שם יש אפשרות לבשל מוצרים במים או באדים.

TRITICAL - צורות חיטה המתקבלות על ידי חצייתו עם שיפון
נכון לעכשיו, תרבות הטריטיקלה, בעלת היבול הגבוה, קשיחות החורף ועמידות בפני מחלות שונות, זוכה להתעניינות מעשית רבה. תרבות זו משלבת את הערך הביולוגי של חומרי החלבון של שיפון עם תכונות האפייה הייחודיות של חיטה, מאפשרת לא רק להגדיל את הערך התזונתי של הלחם, אלא גם לפתור את בעיית מחסור בשיפון, וגם להרחיב את בסיס חומרי הגלם של תעשיית המאפיות.
כמו כן הופיעו הסטנדרטים הראשונים למאפים טרייטיים. עם זאת, המחקר בכיוון זה בארצנו חלש בעליל, מה שמפריע להתפשטות תרבות זו בייצור.
מאפייני הטריטיקל עדיין לא נחקרו בצורה מספקת, וכיום הוא משמש בעיקר כיבול להאכיל דגנים, שכן מאפיית הבדיקה הראשונה הראתה תוצאות שליליות: הלחם היה נמוך, והפירור היה צפוף ודביק. איכות נמוכה כל כך של לחם מוסברת על ידי העובדה שתרבות הטריטיקלית ירשה משיפון פעילות מוגברת של אנזימים עמילוליים, בפרט עמילאז.

SPELTA הוא זן עתיק של חיטה. בשל העובדה שהוא מביא לתשואות נמוכות יותר, החיטה הוציאה אותו בהדרגה מהשדות.

פולבה... אם הכוסמין סחוט עדיין ירוק, לא בשלו, ואז מיובש בטמפרטורה של 120 * צלזיוס, אז דגנים כאלה נקראים כוסמין. כתוצאה מייבוש, הכוסמין מקבל ארומה חריפה וחריפה שאין דומה לה.

SPELTA (POLBA) דומה לחיטה, אך לא מוחלש על ידי סלקציה חד צדדית. דגני בוקר אלה דורשים אקלים מיוחד, בדומה לאקלים בשוויץ או באדן-וירטמברג שבדרום גרמניה. המוזרות של הכוסמין היא שהוא אינו סובל לחלוטין או כמעט דשנים מלאכותיים, מה שאומר שאי אפשר להגדיל את התשואה בצורה כזו. דגני כוסמין שנקטפו בשלב הבשלות החלבית ומיובשים היטב משמשים להכנת דייסה ומרקים טעימים. לחם כוסמין קליל וטעמו כמו חיטה עם טעם אגוזי ארומטי.
כוסמין עשיר יותר בחלבון, חומצות שומן בלתי רוויות וסיבים מאשר חיטה רגילה. מכילים בתוכו פחמימות מסיסות מיוחדות - מיקופוליסכרידים (מוקופוליסכרידים) - בעלי יכולת לחזק את המערכת החיסונית. החומרים המועילים הכלולים בכוסמין הם בעלי מסיסות גבוהה ולכן הם נספגים בגוף בצורה קלה ומהירה יותר. כוסמין מכיל תכולת גלוטן זהה לזו של חיטה רגילה, אם לא יותר. עם זאת, הוא שונה במבנה חומצות האמינו המרכיבות אותו, ולכן משפיע על גוף האדם באופן שונה מחיטה. מחקרים שבוצעו בארצות הברית הראו כי גלוטן כוסמין אינו גורם לאלרגיות במחצית מהמקרים אצל אנשים הרגישים לאלמנט זה בגרגרי החיטה. יש מדענים שאף טוענים כי להיפך, זה עוזר להילחם במחלת הצליאק. אותם מאפיינים של גלוטן הופכים את קמח הכוסמין למוצר מצוין לאפיית לחם בריא.מוצרים העשויים מקמח זה נבדלים על ידי קרום פריך, פירור צפוף וארומה וטעם שאי אפשר לתאר. הבצק עולה כמעט כפול מהר יותר מחיטה, ויש לקחת זאת בחשבון כשמכינים בצק או אופים מוצרי מאפה אצל יצרני לחם חשמליים.
כוסמין מכיל כמעט את כל אבות המזון שאדם זקוק להם, בשילוב כמותי הרמוני ומאוזן - ולא רק בקליפת התבואה, אלא באופן שווה לאורך התבואה. פירוש הדבר שהוא שומר על הערך התזונתי בלחם המוגמר, גם כשהוא טחון דק.
מנהל

לאור מגוון האיכות של החיטה שנקטפה, היא מסווגת לקבוצות נפרדות לפי סוגים, זגוגיות, חוזק הקמח וכו '.

סיווג החיטה לפי סוג מבוסס על המאפיינים הבאים: מינים (רכים או קשים), צורה (אביב או חורף) וצבע תבואה (אדום או לבן). על פי הסטנדרטים לחיטה שנקצרה ומחולקת, היא מחולקת לחמישה סוגים:
סוג I - גרגרים אדומים אדומים,
סוג II - קפיץ יציב (דורום),
פח III - גרגר לבן לבן,
סוג IV - דגנים אדומים בחורף,
סוג V - גרגר לבן חורפי.

סיווג החיטה לתתי סוגים מבוסס על גוון צבע וזגוגיות. לכן, כאשר מחלקים חיטה מסוג I ו- IV לתתי סוגים, לוקחים בחשבון את גוון הצבע והזגוגיות, לסוג II - גוון צבע ולסוג III - זגוגיות. חיטה מסוג V אינה מחולקת לתתי סוגים. חיטה מסוג I ו- IV היא בעלת החשיבות הגדולה ביותר עבור תעשיית הטחינה כנפוצה ביותר ובעלת תכונות טכנולוגיות גבוהות. חיטה מסוג II משמשת להכנת קמח פסטה.
AVZ
מנהלאנא אמור לי, אם קמח למטרות כלליות מכיל פחות גלוטן מקמח פרימיום, במה עדיף להשתמש? עבור לחם, לפי הבנתי, הוא לא טוב במיוחד? או שאתה יכול לערבב עם v. עם.?
מנהל

קמח חיטה לשימוש כללי מושלם לאפיית לחם. אבל, אם יש ספק, תוכלו להשתמש בתוספים שונים בבצק, כמו פירה, מרק תפוחי אדמה או מי גבינה, אשר נהדרים לקבלת לחם ושבר פירורי.
ישנם תוספים נוספים בלחם, עיין בסעיף מרכיבי לחם
ארקדי _רו
למטרה כללית של Nekrasovskaya, שיש לי, יש חלבון של 10.3%, שנראה שלא מספיק ... אבל הייתי מופתע מכך שהציון שלו לא צוין, אם כי למראה הוא לבן, טחון אחיד. חיי המדף, לעומת זאת, הם 6 חודשים בלבד. האם זה אומר משהו? האם זה לא היה מטלטל במשך שעה כל מה שנסחף מהרצפה?
מנהל

כמעט בכל קמח רוסי יש חלבון כזה, ולעתים נדירות 12% הוא קמח טיפוסי. תסתכל על המידע על קמח למטרות כלליות, כבר נתתי אותו כאן בנושאים.
חיי המדף גם הם תקינים, הקמח לא מחזיק מעמד זמן רב, במיוחד קמח מלא, המכיל אנדוספרם.
ליקה
אנא ספר לי מה ההבדל בין קמח מלא לקמח מלא? לגרנטים שני סוגי הקמח והם נראים מעט שונים. אם כי אם לשפוט לפי השם הם אותו דבר ...
SvetaI
ראיתי באתר זה מתכון נפלא ללחמניות (https://Mcooker-iwn.tomathouse.com/index.php@option=com_smf&topic=150387.0), אך משתמשים שם בקמח. אני לא יכול לדמיין היכן אוכל למצוא דגנים במוסקבה (אלא אם כן מדובר בשקיות של 50 ק"ג). האם לדעתך אפשר להחליף סולת במתכון?
מנהל

עכשיו זו לא בעיה לקנות קרופצ'טקה בחנויות סופרמרקטים גדולות, להזמין באינטרנט או להסתכל בפורום שלנו בחנויות TD https://Mcooker-iwn.tomathouse.com/index.php@option=com_smf&board=199.0

SvetaI
ציטוט: מנהל
קרופצ'טקה היא לא בעיה לקנות עכשיו
אולי אני לא מתווכח. אבל הסולת כבר על המדף שלי. זה דומה למראה ועקביות, אלא שהוא צהבהב, לא קרמי. אז מה לדעתך ההחלפה תהיה מספקת או לא בסיכון?
מנהל

אפיתי לחם מסולת ודגנים:
https://Mcooker-iwn.tomathouse.com/index.php@option=com_smf&topic=162090.0
https://Mcooker-iwn.tomathouse.com/index.php@option=com_smf&topic=14242.0

הוא אפוי גם על חצץ, אבל איפשהו המתכון אבד

סולת דומה לסולת, חצץ גדול יותר מסולת - לחם יוצא טוב, אין בעיה
SvetaI
תודה, אתה עדיין צריך לקנות דגנים בפעם הראשונה, ואז להתנסות.
102
שלום.
זו השאלה לגבי קמח חיטה בכיתה ב '.
מישהו השתמש בזה באפייה?
אני אופה לחם עם חיטה-שיפון מחמצת-הופ (או שיפון חיטה - איך זה נכון? - היחס בין שיפון / קמח חיטה הוא 1 / 2.3).
בדרך כלל אני מנסה להשתמש בקמח חיטה מדרגה 1 - זה נחשב לבריא יותר מציון הפרימיום.
אבל לפני כמה ימים קניתי קמח כיתה 2 לאירוע (חשבתי שזה אפילו בריא יותר).
היום שמתי את הבצק, הוספתי קמח חיטה וציון 1 ו -2 - באותה מידה.
ותחושה כזו, ולמרות זאת היא - הבצק עולה הרבה יותר לאט.
יכול להיות שזה מקמח של כיתה ב '?
וגם קראתי עכשיו בהודעה הראשונה שקמח של כיתה ב 'הוא בהיר וכהה. זו הפעם הראשונה שאני רואה את הקמח הזה, איך אוכל להגדיר אותו כ"בהיר "או" כהה "?
כך, באופן כללי, זה מרגיש כאילו הוא קל. חבל, כתוב ש"כהה "עדיף על איכויות האפייה.
מנהל

קמח של כיתות א 'או ב' מכיל כמות מסוימת של סובין. צבע הקמח תלוי בדיוק בכמות הסובין, ככל שיש יותר, כך הקמח יהיה כהה יותר.
מכיוון שקמח מכיל סובין, בעת לישת הבצק, עליכם להגדיל את כמות הנוזלים כדי שהבצק ייצא רך (אך לא נוזלי), אנו עוקבים אחר איזון הקמח-נוזלי.

יש בפורום מספיק מתכונים מקמח כזה, ראו המתכונים במדור לחם שמרים או מחמצת.

צריך לזכור איזה קמח יש לך יותר בבצק:
- אם חיטה, אז לחם שיפון והוא נאפה על פי כללי לחם חיטה עם שתי הוכחות.
- אם יש יותר קמח שיפון, אז לחם שיפון ומאפים עם הגהה אחת.
GTI טטיאנה
טטיאנה, האם אתה יכול לתת לי עצה? יש לי קמח מחיטת דורום המיוצר על ידי גארנטס. אני רוצה להכין מזה לחם. שאלה: האם אני צריך להוסיף B. C דרגה 1 או דרגה 2 לקמח זה? נראה שמבצק D / W גרידא כבד מאוד. וכמה הגהות לקמח c / W?
אני מכין לחם בעזרת מחמצת כשות.
מנהל

אני עונה על השאלה בבת אחת. לחם מקמח קמח מרכזי הוא מדהים, ואין צורך בתוספת. הוסף קמח - הלחם הוא עצמאי!

בדוק את השרשור הזה:

איש זנגוויל מקמח מלא. כיתת אמן

קמח חיטה ברוסיה, סוגים, זנים, מאפיינים

אם יש לך שאלות, כתוב את נושא הלחם - נדבר
GTI טטיאנה
טטיאנה, תודה רבה, שים את הלחם. תוֹצָאָה
קמח חיטה ברוסיה, סוגים, זנים, מאפיינים
סיבליס
משהו שהתבלבלתי לחלוטין: איזה סוג קמח נחוץ באופן אידיאלי למוצרים גדולים ועשירים מאוד העשויים מבצק שמרים או מחמצת על בצק - כמו עוגות חג הפסחא, פנטון, קולומבה? או עם תכולת חלבון גבוהה, או גלוטן, או מגוון טחינה נוספת במיוחד? מחיטה רכה או דורום? הרבה דברים נכתבו, הראש מסתובב האיטלקים אומרים - מניטובה. היכן אוכל להשיג את המניטובה הזו עבורם?
Lara_
אני מצטרף לשאלה! תענה בבקשה..
אני לא יכול להשיג מניטובה ולא דגנים. ואני ממש רוצה לאפות עוגות נפלאות לחג הפסחא
מנהל

אני לא יכול לומר על איטלקים, חפש באתרים איטלקיים
ברוסיה, אופטימלי להשתמש בקמח חיטה משובח למאפים ועוגות. ותראו כאן איך וממה אנו אופים עוגות ופנטון https://Mcooker-iwn.tomathouse.com/index.php@board=349.0&option=com_smf
סיבליס
טוב, כן, אני מסתכל - לכולם יש מניטובה. וכאן העם לא מייעץ, הם אומרים - חזק מדי.
יש לי ניסיון רב באפיית עוגות הפסחא הרוסיות שלנו, כל שנה אני אופה בכמויות תעשייתיות)). אך המבנה שלהם עדיין שונה.
Lara_
בקמח "הנורדי" 13% חלבון. אולי לנסות את זה לעוגות?
Lara_
נראה שיש רק חומצה אסקורבית.
מנהל
ציטוט: Lara_

נראה שיש רק חומצה אסקורבית.

חומצה אסקורבית היא משפרת קמח חומצה אסקורבית בבצק לחם
מנהל
ציטוט: Lara_

בקמח "הנורדי" 13% חלבון. אולי לנסות את זה לעוגות?

קמח חדש שתשתמשו בו שוב נבדק בצורה הטובה ביותר בכמות קטנה של מאפים.
נסו לאפות לחמניה בסגנון עוגה עם כמות קטנה של קמח.יתכן שתצטרך להכין מספר אפשרויות אפייה.
ואז החליטו בעצמכם האם קמח כזה מתאים לעוגות, הם נאפים גם מבצק חמאה.
ובמקביל, בדקו האם מרכיבים אחרים מתאימים לאפייה ובאילו עדיף לבחור - כך שבהמשך לא יהיו תגליות לא נעימות.

ועיין בסעיף KULICHI, איזה קמח לאפיית עוגות חג הפסחא מעדיפים משתמשי הפורום שלנו

עוגות חג הפסחא: https://Mcooker-iwn.tomathouse.com/index.php@board=349.0&option=com_smf
לִסְרוֹג בְּמַסרֵגָה אַחַת
חברים , שמשתמש בקמח נובומוסקובסק, איך אתה אוהב את זה?

קמח חיטה ברוסיה, סוגים, זנים, מאפיינים
Bast1nda
ברשת קרסנודר שלנו יש ייצור כזה של מפעל טיקהורצק. איך משתמשים בה מישהו?

קמח חיטה ברוסיה, סוגים, זנים, מאפיינים
קירך
ציטוט: קרוש
המשתמש בקמח נובומוסקובסק,
אינה, ניסית כבר את הקמח הזה? זה של הייצור שלנו. פעם השתמשתי בו, אך קמח היה בדרך כלל במחסור ולא היה קמח אחר. והאמינו שהיא טובה, אין עם מה להשוות. צריך לקנות, לנסות
Bast1nda
בייסורי, איש אינו מבטל את המנוי, כנראה במקומות מעטים שבהם הוא מתקבל. ניסיתי שוב מקפו, שוב לא אהבתי את זה. באופן כללי, אני עדיין לא מצליח להבין עדיפות לקמח. אני רוצה גם זנים קשים לאטריות, ואני לא בר מזל עם זה, אני לא יכול לקנות אצלנו. מוטרד ישר!
צִיוּר
Bast1nda, ושני הקמחים באיכות מעולה. השתמשתי בו לאפיית לחם, זדובה, אקלרים, עוגות ומאפים, הכנתי לביבות ולביבות. היא התנהגה יפה בכל מקום. ואתה לוקח את שני הסוגים ומנסה איזה מהם מתאים לך ביותר.
Bast1nda
צִיוּר, תודה! כבר הכנתי אתמול לחם מ"קרופנוב בעל הקרקעות ", אהבתי אותו. עוד לא ניסיתי את אלכסייבסקאיה, כדאי לחכות. אני אנסה אותה גם היא, אבל היא לא בדרגה הגבוהה ביותר, אני חושב שזה בדיוק הדבר שללחם.
צִיוּר
נטליה, אלכסייבסקאיה אינה נחותה בשום צורה מהציון הגבוה ביותר. אפיתי ממנו כיכר, אז היא כל כך תפחה, הענק התגלה כפשוט ועדין וטעים מאוד.
Bast1nda
צִיוּר, נו. Alekseevskaya הוא גם אטרקטיבי מאוד עבור המחיר שלנו. למה בעצם שאלתי את השאלה, חשבתי, פתאום, לאיכות לא יקרה, זה לא יהיה טוב במיוחד. אבל סילקת את ספקותי.
אזרח
ציטוט: Bast1nda
ברשת קרסנודר שלנו יש ייצור כזה של מפעל טיקהורצק. איך שימשה אותה מישהו?
השתמשתי כבר ב"קרופנובה בעלת הקרקעות ", הצטיידתי עם 12 חבילות (2 חבילות) לצורך הפעולה בחמישייה הראשונה (39.90 רובל / 2 ק"ג).
אהבתי מאוד את הקמח, השתמשתי בחבילה, בשאר הבנק לאפייה.
מקפה היא גם לא רעה, אני לא יודע למה יש איתה בעיות, אני כמעט אף פעם לא לוקח אותה רק בגלל המחיר הלא מספיק.
טאניושה
Bast1nda, בעל הקרקעות קרופנוב לקח קמח לאחרונה, קמח הגון מאוד, ואני כבר לא משתמש במקפיי זמן רב מאוד, מכיוון שלחם כמעט לא עלה איתו.
אזרח
טאניושה,
MacFoo לקחה לפני השנה החדשה תמורת 54 רובל / 2 ק"ג, שוחררה בנובמבר, עלתה כרגיל.
אבל אפילו המחיר הזה מוגזם פעמיים, ועכשיו הוא אפילו פחות יקר מ -67 רובל. למשך 2 ק"ג אני לא רואה.
בהתאם, אין רצון מיוחד לקחת את זה במחיר כזה, במיוחד בהתחשב בכך שכעת יש "גדול" לאפייה, שנראה לי אפילו טוב יותר ממקפה.
לִסְרוֹג בְּמַסרֵגָה אַחַת
ציטוט: קירך
אינה, ניסית כבר את הקמח הזה?

לא, ליודוצ'קה, מעולם לא קניתי ...

לאחר קריאת הביקורות החלטתי להמשיך להשתמש בקמח המוכח ...

ציטוט: טניושה
ואני כבר לא משתמש ב- MacFay הרבה מאוד זמן, כי לחם כמעט לא עלה איתו.

אני אופה רק ב"מקפה ", העלייה פנטסטית !!!

והמחיר כבר זמן מה, אגב, הוא פנטסטי ... בכפר שלי בין 90-100 רובל. למשך 2 ק"ג.
קירך
אני כבר משתמש ב- MacPha כבר הרבה זמן. המחיר שלנו הוא כעת 79 רובל ל -2 ק"ג.
אזרח
אני לוקח את ליפצק תחת המותג שלהם "כל יום" באוכאן, עכשיו 38.51 רובל / 2 ק"ג, שזה חצי מחיר מקפה.
לאפייה נדירה של מאפינס זה עניין אחר, צריך לבנה יותר, כאן לקחתי מקפה, ולא היו בה בעיות, אבל עדיין אהבתי את הגדולות יותר, ומחירה עדיין נמוך מהמקפה.
טאניושה
ובכן, לכל אחד משלו, אבל מקפו לא לקח את זה כבר שלוש שנים, אני לוקח קמח איפה שהחלבון הוא 12 גרם ..
אזרח
ציטוט: טניושה
ובכן, לכל אחד משלו, אבל מקפו לא לקח את זה כבר שלוש שנים, אני לוקח קמח איפה שהחלבון הוא 12 גרם ..
אתה יכול לשתף אילו מותגים וכמה הם עולים עכשיו?
במחיר משתלם, עד כה קניתי רק "גדול", השאר יקרים מדי.
טאניושה
אזרח, אני משתמש בקמח פיני, ועכשיו קניתי את קרופנוב. לפני כשנתיים מאוד אהבתי את פרדפורטובאיה, אבל אז הוא הידרדר והחלבון הפך ל -10 גרם, ולא מצאתי שום דבר מתאים יותר עברתי לפינית.
אזרח
טאניושה,
תודה.
לִסְרוֹג בְּמַסרֵגָה אַחַת
ציטוט: טניושה
על טעם ועל ריח

אז אף אחד לא מתווכח טאניושה ...

ציטוט: טניושה
אני לוקח קמח במקום בו החלבון הוא 12 גרם

זה לא הובא אלינו הרבה זמן ... בפעם אחת הביאו את זה, זה היה קמח נפלא, גם באיכות וגם במחיר !!!
Bast1nda
האם אתה צריך לצפות בחלבון בהרכב? אף פעם לא שמתי לב למה שקבעו שם. אני אלך ללמוד. תודה רבה ששיתפת את התובנות שלך!
יש לנו גדולים והמחיר טוב. אני אקח את זה בינתיים. אם רק זה לא הידרדר, אחרת זה קורה אצלנו. המשחקים הראשונים מצוינים, ואז זה נעשה גרוע יותר וצר.
אזרח
Bast1nda,
בעיקרון, כולם 10.3%, האופייניים ל"דגן ממוצע בפדרציה הרוסית ".
בדרום שלנו, במיוחד אם יש מספיק חנקן בקרקע, בקמח יכול להיות עד 14-15% חלבון, אך בסיביר ובמזרח הרחוק - 8-9% בלבד.
Bast1nda
אזרח, אוי, איך, לא ידעתי על דקויות כאלה. הקמח הזה קרופנוב ואלכסייבסקאיה הוא מדרום רוסיה, המגנט שלנו בקרסנודר מוכר אותם כאן. עליכם לטעום אותם טוב יותר על מנת להבין את ההבדל. שוב תודה!
Bast1nda
תודה לאלה שהגיבו. קרופנוב הוא קמח טוב באמת. הלחם והמאפים מעולים. עכשיו אני בחנות של מותגים שלא ידועים לי, קראתי את ההרכב)))))
קירך
ואין לנו את קרופנוב בפיאטרוצ'קה. אתמול קניתי את Nizhegorodskaya במגניט. כתוב הוא קמח חיטה מספר 5, אינו מכיל GMO. חלבון 11.1 גרם. אף אחד לא ניסה את זה?

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת האתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם